Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η δοκιμαστική έκδοση των Windows Phone 8.1 για developers και όχι μόνο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

allowed ειναι...μηπως παιζει ρολο το οτι οι εφαρμογες ειναι στην sd card?

δεν ξερω για δοκιμασε... θα δοκιμασω κα εγω να δω αν θα μου γινει το ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αστειο ειναι εν έτη 2014 ναυαρχίδες android να μην περνούν update να πεθαίνουν στο λαγκ και να εχουν 500+ € :P

Oτι να ναι.

Μιλαμε για windows phone 8, οι χρηστες αναφερουν οτι δεν μπορουν να επικοινωνησουν αξιοπιστα λογω αργοπορημενων ειδοποιησεων σε windows phone 8 (χρονιο προβλημα) με whatsapp και viber και ο κολλημενος γραφει κατι ασχετο για να καλυψει τα προβληματα...

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα εχει συμβει και σε αλλους το προβλημα.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=51933986

 

ξενερωσα ασχημα γιατι ειναι εργαλειο δουλειας και τωρα εμεινα με το λιλικι στο χερι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι να ναι.

Μιλαμε για windows phone 8, οι χρηστες αναφερουν οτι δεν μπορουν να επικοινωνησουν αξιοπιστα λογω αργοπορημενων ειδοποιησεων σε windows phone 8 (χρονιο προβλημα) με whatsapp και viber και ο κολλημενος γραφει κατι ασχετο για να καλυψει τα προβληματα...

Το ποιοι είναι κολλημένοι φαίνεται, δλδ εσύ θεωρείς ότι για το whatsup & viber  φταίει η Μ$... μάλιστα.

αλήθεια, τι κάνετε μερικοί εδώ? μπήκατε να κράξετε? μπήκατε να ψάξετε τα αδύναμα σημεία ενος λειτουργικού? ή απλά καταλάβατε ότι τα αρνητικά σχόλια τελειώνουν σε λίγο και γράφετε ότι προλάβετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bugs σε μένα
στη μουσική οταν παιζει ενα κομμάτι και τρεχει η εφαμογη στο παρασκηνιο στην αρχικη οθόνη δεν εμφανιζει το ποιο κομματι παιζει ουτε το album
δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις απο το messenger (facebook) πριν την αναβαθμιση δουλευε μια χαρά
δεν εχει απενεργοποίηση ενεργοποίηση mobile internet μπαρα ενεργειων
ϊσως έχω θέμα και με viber
ξεθοριαμένα χρώματα στα πλακίδια στην αρχικη οθόνη
Ακόμα δεν μπορω να επισυναψω αρχεια σε email ελεος απλα
Απο μπαταρία θα δειξει αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα τη βρηκα τη λυση.. βαζοντας χειροκινητα το APN του εκαστοτε παροχου στα apn settings διορθωνει το προβλημα.

 

COSMOTE
GPRS APN: - internet
Username: - {κενό}
Password: - {κενό}
MCC=202
MNC=01
APN type=default
DNS: - 195.167.065.194


VODAFONE
GPRS APN: - internet.vodafone.gr ή webonly.vodafone.gr
Username: - {κενό}
Password: - {κενό}
MCC=202
MNC=05
APN type=default
DNS: - 213.249.17.10, 213.249.17.11


WIND
GPRS APN: - gnet.b-online.gr ή gint.b-online.gr
Username: - {κενό}
Password: - {κενό}
MCC=202
MNC=10
APN type=default
DNS: - 212.152.79.19, 212.152.79.20

Q
Όνομα Προφίλ: Q Internet
Σημείο πρόσβασης: myq
Διακομιστής μεσολάβησης: {κενό}
Πόρτα: {κενό}
Αρχική σελίδα: {κενό}
Όνομα χρήστη: {κενό}
Κωδικός πρόσβασης: {κενό}

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα την εγκατασταση οπως υποδεικνυουν και ολα μια χαρα..δεν εχω συναντησει λειτουργικα κανενα προβλημα..το μονο προβλημα ειναι οτι δν βρισκω πως χρησημοποιω την cortana..

 

samsung ativ s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα την εγκατασταση οπως υποδεικνυουν και ολα μια χαρα..δεν εχω συναντησει λειτουργικα κανενα προβλημα..το μονο προβλημα ειναι οτι δν βρισκω πως χρησημοποιω την cortana..

 

samsung ativ s

απλα μην κανεις ρεσετ την συσκευη.

εγω αναγκαστικα γιατι με το developer preview της GDR3 εφαγα το bug του 8giga system folder και εμενα απο storage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω να πω 2 πράγματα: πρώτη φορά με την αναβάθμιση αυτή κάνω οποιαδήποτε δοκιμή στο τηλέφωνό μου (εργαλείο δουλειάς) και δεν έχασα ούτε μισή επαφή, πληροφορία, εφαρμογή, κλπ και νομίζω ότι κάθε 6 μήνες έχω καινούργιο κινητό χωρίς να έχω μπει στη διαδικασία των lag, των root. Είχα το lumia 800 το οποίο υπηρετεί ευδόκιμα την σύζυγο. Αλλά το 920 και τα wp8 είναι άλλο πράγμα. Στην 3πλασια τιμή το note 10.1 αντέχει αλλά σέρνεται... Επιστροφή δύσκολη ως αδύνατη. Και ναι είπα περισσότερα από 2. Καλό Πάσχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποιοι είναι κολλημένοι φαίνεται, δλδ εσύ θεωρείς ότι για το whatsup & viber  φταίει η Μ$... μάλιστα.

αλήθεια, τι κάνετε μερικοί εδώ? μπήκατε να κράξετε? μπήκατε να ψάξετε τα αδύναμα σημεία ενος λειτουργικού? ή απλά καταλάβατε ότι τα αρνητικά σχόλια τελειώνουν σε λίγο και γράφετε ότι προλάβετε?

Συζητηση κανουμε με αλλους συμφορουμιτες που δεν μπορουν να επικοινωνησουν αξιοπιστα λογω των αργοπορημενων καθυστερησεων, που απο οτι φαινεται παραμενει ως προβλημα.

 

Εσυ συνεχισε να μην το θεωρεις προβλημα και να λες κολλημενους οσους αναφερουν οτι εχουν καθυστερημενες ειδοποιησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αναβάθμιση στη εφαρμογή games και δεν μου δείχνει τη συλογη με τα παιχνίδια.μου λέει couldn't open that. Try again.όταν πατάω στις τελίτσες και refresh τότε μου βγάζει μήνυμα they're is a problem with the Xbox service or your connection. Try again later.δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι άλλαξα κωδικό στο Microsoft account.παντως από στορ μου ζήτησε να ξαναβάλω τον κωδικό και όλος ο συγχρονισμός email κλπ δουλεύει μια χαρά.

Sent from my RM-821_eu_croatia_511

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζητηση κανουμε με αλλους συμφορουμιτες που δεν μπορουν να επικοινωνησουν αξιοπιστα λογω των αργοπορημενων καθυστερησεων, που απο οτι φαινεται παραμενει ως προβλημα.

 

Εσυ συνεχισε να μην το θεωρεις προβλημα και να λες κολλημενους οσους αναφερουν οτι εχουν καθυστερημενες ειδοποιησεις.

και εσύ συνέχισε "όταν φταίει ο γάιδαρος να χτυπάς το ... σαμάρι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εσύ συνέχισε "όταν φταίει ο γάιδαρος να χτυπάς το ... σαμάρι"

Συνεχιζεις να υποστηριζεις πραγματα που δεν ειπα. 

 

Οπως και να εχει, ο καταναλωτης δεν ξερει απο λεπτομερειες κλπ:

απλα βλεπει οτι  εχει συχνα προβλημα με αργοπορημενες ειδοποιησεις και ετσι δεν μπορει να επικοινωνησει αξιοπιστα με whatsapp,viber κλπ.

Οτι εσυ θεωρεις ασημαντο πως οι καταναλωτες δεν μπορουν να επικοινωνησουν αξιοπιστα κατι δειχνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω κάνει την αναβάθμιση από προχθές (sasmung ativ s) και δεν έχω κανένα πρόβλημα, κανένα bug και όλα δουλεύουν τέλεια! το κινητό είναι ακόμα πιο γρήγηρο και οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά χωρίς καμία καθυστέρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...