Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η δοκιμαστική έκδοση των Windows Phone 8.1 για developers και όχι μόνο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια και εμενα στο 920 μου ολα ειναι μια χαρα, το μονο που με "ξενερωσε" ειναι που αφαιρεσαν το λογαριασμο facebook και το online chat στα μηνυματα. επίσης δε μου άρεσε το οτι δεν υπάρχει συντόμευση για το cellular στο action center. είπα μόνο τα αρνητικά που βρήκα γιατί με όλα τα άλλα είμαι αρκετά ικανοποιημένος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μολις συνδεθηκα κανονικα . 1020 με 8.1 εδω και μερικες ωρες :)

Σε εμένα δεν λειτουργεί ακομα . Στου αδερφού μου παλι δεν έπεσε ποτε :P

παιδια και εμενα στο 920 μου ολα ειναι μια χαρα, το μονο που με "ξενερωσε" ειναι που αφαιρεσαν το λογαριασμο facebook και το online chat στα μηνυματα. επίσης δε μου άρεσε το οτι δεν υπάρχει συντόμευση για το cellular στο action center. είπα μόνο τα αρνητικά που βρήκα γιατί με όλα τα άλλα είμαι αρκετά ικανοποιημένος :)

Απλα κατέβασε την εφαρμογή fb. Και πήγαινε πχ στις φωτογραφίες swipe στα νέα και θα σου πει να προσθέσεις εφαρμογές και διάλεξε το fb και είσαι κομπλέ.

 

Οσο για το messenger. Νταξει. Με action center και Facebook messenger εισαι κομπλέ πιστεύω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμένα με χάλασε λίγο η αποκοπή του FB Chat (άλλωστε επένδυση της ms είναι και αυτό) αλλά τι να κάνουμε το περιμέναμε αφού η εταιρία (FB) δήλωσε το διαχωρισμό messenger και εφαρμογής......

btw το market εξακολoυθεί την διαλειπτική λειτουργία του, τουλάχιστον σε εμένα δεν σταμάτησε να λειτουργεί ολοκληρωτικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει πρόβλημα με την μπαταρία μπορεί να ανοίξει το Battery Saver και να πάει στο tab Usage όπου του εμφανίζει τις εφαρμογές που έτρεξαν/τρέχουν.

Εκεί, σε ορισμένες, υπάρχει κάτω από τον τίτλο της εφαρμογής ένδειξη αν επιτρέπεται να τρέχει στο background ή όχι. Πατήστε πάνω σε όσες από αυτές ΔΕΝ θέλετε να τρέχουν στο background και επιλέξτε Off εκεί που λέει Allow app to run in the background.

 

Επίσης, η έκδοση ΔΕΝ είναι beta, όπως λένε μερικοί. Είναι η ίδια έκδοση που έχουν τα νέα Lumia 630 και 635.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να φταίει μόνο αυτό. Η δική μου συσκευή είναι συνέχεια ζεστή μετά το 8.1 ακόμα και σε airplane mode και τρώει αβέρτα μπαταρία.

 

Τουλάχιστον έφτιαξε μόνο του το θέμα που είχα με το keyboard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να φταίει μόνο αυτό. Η δική μου συσκευή είναι συνέχεια ζεστή μετά το 8.1 ακόμα και σε airplane mode και τρώει αβέρτα μπαταρία.

 

Τουλάχιστον έφτιαξε μόνο του το θέμα που είχα με το keyboard.

 

Δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο (ζέσταμα σε Lumia 820).

Η κατανάλωση μπαταρίας μου φαίνεται φυσιολογική. Απλά είναι λίγο τραβηγμένη επειδή έχει φάει το πασπάτεμα της αρκούδας από την ώρα που έβαλα το update.

Υποθέτω πως απλά πρέπει να εξοικιωθούμε με τη νέα έκδοση για να μάθουμε τα on/off που πρέπει να κάνουμε για να μην καταναλώνει μπαταρία.

 

Επίσης, πιστεύω πως και το notification center τρώει μπαταρία. Άρα κι εκεί πρέπει να του ορίσουμε από ποιες εφαρμογές θέλουμε να δεχόμαστε ειδοποιήσεις (υπάρχει επιλογή γι' αυτό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επίσης, η έκδοση ΔΕΝ είναι beta, όπως λένε μερικοί. Είναι η ίδια έκδοση που έχουν τα νέα Lumia 630 και 635.

Ούτε final όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε κάνεις αν όντως περνάνε οι εφαρμογές στην κάρτα sd όπως λεγανε?

Ναι, περνάνε κανονικότατα από το Storage Sense. Επιλέγεις που θέλεις να αποθηκεύονται οι νέες εφαρμογές και μπορείς να μετακινήσεις και ήδη υπάρχουσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό και χωρίς κολλήματα το preview και το swipe μετράει πολύ στα αγγλικά ... Μακάρι να το δούμε και στα ελληνικά σύντομα ... Μου αρέσει και η προσθήκη με την μια στήλη ακόμα tiles ...! Και οι εφαρμογές στην SD πολύ καλό ! Nokia Lumia 820 ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ με την βιασύνη σας να περάσετε beta αναβάθμιση..

Σου ειπε κανεις οτι ειναι ΒΕΤΑ? απο που το συμπερανες? ειναι developer preview, δλδ προεπισκοπηση, στην ουσια ειναι αυτη που δοθηκε στους κατασκευαστες για να ξεκινησουν να παραγουν και να διαθεσουν απο τον αλλο μηνα τα νεα κινητα τους. αρα οτι ιθα εχεις εσυ με αγορα νεου κινητου απο τον αλλο μηνα, εχουμε εμεις τωρα.

Αν δεν ξερουμε καλυτερα να μην κρινουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...