Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Motorola Moto G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα μαζί με την έλλειψη SD slot είναι η ενσωματωμένη μπαταρία 2070 mhA. Προσωπικά θα α προτιμούσα το S3 στα 203€ που έχει τώρα...

 

60477.png

60478.png60488.pngΘα ήθελα πολύ να μου εξηγήσεις γιατί τα 2070 mAh δεν φτάνουν

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαχαχα ελεος ..ποιος ο λόγος α τρέξεις bench σε αυτό το κινητό να δείξεις τι? Ειναι low spec κινητό με μεγάλη μπαταρία και μικρή οθόνη προφανώς και θα έχει μεγάλη διάρκεια με το 3g αν είχε όμως 4g 4 cores 2.5ghz and 5.7 inch 3gb ram εκεί να το δω να αντέχει παρακαλώ πολύ που όλη μέρα με 4g στο note 3 μου δεν νιωθει μια η μπαταρία και δόξα το θεό με το root είναι ακόμα πιο γαματο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ότι δε φτάνουν. Είναι ότι δεν αλλάζει η μπαταρία. Δηλαδή αν καει ή αρχίσει και χάνει την δύναμη της πρέπει να το στείλεις στη εταιρία. Και επίσης εγώ θέλω να βάλω μεγαλύτερη μπαταρία στο κινητό που θα πάρω, κάτι που το galaxy s3 μου προσφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Μοτο G έχει τη καλύτερη αναλογία απόδοσης - τιμής που έχουμε δεί ποτέ σε smartphone.

 

Έχει χαρακτηριστικά και απόδοση συσκευών που κοστίζουν πολύ περισσότερο.

 

Μιλάμε για 4.5 ίντζες οθόνη 720p, 329ppi. Υψηλότερη πυκνότητα από την retina του iphone. Το S4 mini που είναι πιό ακριβό από το Moto G και έχει subHD ανάλυση 256ppi σε 4,3 ίντζες.

 

Και το γυαλί είναι Gorilla glass 3.

 

Για όποιον δεν είναι smartphone junkie ή poweruser, πιστεύω είναι η μόνη android συσκευή που θα πρέπει να τον ενδιαφέρει για αγορά.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα με τις αναγκες του καθενός. Εγω ξενέρωσα με κάμερα,sd και μπαταρία. Δηλαδή για να πάρω νεο κινητό ναι μεν θα πρέπει να ειναι πολυπύρηνο αλλα να εχει καλύτερη κάμερα απο 5mp (ειδα ufo's τις προάλλες και δεν τα κατέγραψε το xperia mini μονο ενα κατάφερα να το βιντεοσκοπήσω που ειχε κατεβεί στα 50 μέτρα....) sd θελω τουλάχιστον 8gb με δυνατότητα επέκτασης δεν μπορώ να βασίζομαι στη συσκευή... και η μπαταρία ειναι φόλα που δεν βγαίνει δηλαδή σε 1-2 χρόνια πέταμα το κινητό; Εγω θέλω να το κρατήσω παραπάνω... ή να το χαρίσω να πούμε...Οποτε για μενα δεν κάνει...σε άλλους μπορει να ειναι must.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας έχει τα μέτρα και τα σταθμά του, αυτό είναι βέβαιο, αλλά σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει καλύτερη καινούργια συσκευή.

 

Οτιδήποτε άλλο αγοράσεις με 189 ευρώ, σε 2 χρόνια δεν θα το χαρίσεις, θα το πετάξεις στο κάλαθο των αχρήστων, διότι μόνο για εκεί θα αξίζει. Πόσο μάλλον να θές να το κρατήσεις παραπάνω....

 

Για τη μπαταρία, σίγουρα το να είναι σφραγιστή δεν είναι το καλύτερο, αλλά σύντομα θα δείς στο ebay μπαταρίες πακέτο με το κατσαβιδάκι για να την αλλάξεις μόνος σου, όπως βλέπεις στα tablets.... Ένα πλαστικό κάλυμμα είναι όλο κι όλο το οποίο είναι βιδωτό. Από κάτω είναι η μπαταρία.

 

Για περισσότερη χωρητικότητα, με 207 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου του courier) αγοράζεις την 16GB έκδοση από amazon. Μόλις 18 ευρώ παραπάνω και εγγύηση amazon.

 

Δεν υπάρχει καλύτερη νέα συσκευή σε αυτά τα λεφτά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν τα διάφορα συγκρητικά με το S3.

 

Αν δεν σε απασχολούν οι αναβαθμίσεις android που για το S3 έφτασαν στο τέλος τους, καθώς και η pure android εμπειρία, το S3 είναι μία αξιόλογη εναλλακτική πρόταση. Απλά το S3 είναι στο τέλος της ζωής του όσον αφορά υποστήριξη.

 

Προσωπικά ακριβώς για τους παραπάνω λόγους κατέληξα στο Moto G 16GB και γι'αυτό είμαι σαφής όταν λέω ότι το Moto G είναι η καλύτερη νέα συσκευή σε αυτά τα λεφτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ετσι για τη συνομιλία με το xperia mini είμαι μεχρι σήμερα κατι παραπάνω απο ικανοποιημενος. 
Τωρα αν ειχα 4++ ιντσες κινητό με αυτα τα χαρακτηριστικα θα το ειχα αλλαξει σίγουρα. Αυτο το κακό εχουν τα μεγάλα κινητά.Οταν παλιώσουν κλπ τα κουβαλάς τζάμπα. ενα xperia mini εστω και για 2ο θα το εχεις στη τσέπη σου που λεει ο λογος.Τωρα εμενα μου ψωφαει η μπαταρία 7 δολάρια ebay και καθάρισα.
Γενικά θα το προτιμούσα το moto απο το samsung τα θεωρώ ποιοτικά κινητά τα moto σε σύγκριση με τα samsung (τα σημερινά).
Αλλο ενα + είναι πως δεν ειναι φορτωμένο με εφαρμογές και άχρηστα πράματα μέσα  οπότε ενα routαρισμά και εισαι άρχοντας για πολύ καιρό.

Ασχετο μιας και το έφερε η συζήτηση υπάρχει κανένα κινητο που με τη κάμερα να βγάζει τα αστέρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου πρόβλημα με την μπαταρία είναι πιο πρακτικό. Σε ένα κόλλημα βρε αδερφέ ή σε ένα rootαρισμα ή ακόμα και στο πέρασμα μιας άλλης rom στο μέλλον τότε που ίσως χρειαστεί να βγει η μπαταρία τι γίνεται???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο στην περίπτωση που κάποιος θέλει να πάρει το 8αρι από amazon αξίζει (150€),στην ελληνική αγορά που κοστίζει 180€ (skroutz) δεν συμφέρει καθώς μπορείς να πάρεις πολύ καλύτερο κινητό σε όλους του τομείς όπως το LG L9 II με μόλις 10€ παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...