Προς το περιεχόμενο

Το Start Menu επιστρέφει στα Windows 8 τον Αύγουστο


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Αν δε σ'αρεσουν μην τα κοιταζεις!!!

Τα πλακακια ηρθαν για να μεινουν,ειτε σ'αρεσει ειτε οχι!!! :devil:

Και τα windows tablets θα συνεχισουν να εχουν και το desktop ui!

 

Εσυ κουβαλα 10 συσκευες,εγω προτιμω να εχω μια για ΟΛΑ!Ο καθενα όπως βολευεται! :P

 

Έχει πλάκα που κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω ε! :P

 

Τα πλακάκια ελπίζω να τα έχεις μόνο στο tablet σου (που είναι και λογικό και καλά κανουν που είναι εκεί). Ο κόσμος πάντως δεν ξετρελάθηκε όπως βλέπεις (εκτός και αν νομίζεις πως δεν ήταν έτοιμοι για κάτι τόσο ...πρωτοποριακό).

 

Τώρα το ότι νομίζεις πως έχεις ένα πλήρες pc με το windows tablet σου, είναι δικό σου θέμα και δεν μου πέφτει και λόγος.

 

PS: Μία συσκευή κουβαλάω. Οι άλλες είναι σταθερές! 

 

:)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει πλάκα που κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω ε! :P

 

Τα πλακάκια ελπίζω να τα έχεις μόνο στο tablet σου (που είναι και λογικό και καλά κανουν που είναι εκεί). Ο κόσμος πάντως δεν ξετρελάθηκε όπως βλέπεις (εκτός και αν νομίζεις πως δεν ήταν έτοιμοι για κάτι τόσο ...πρωτοποριακό).

 

Τώρα το ότι νομίζεις πως έχεις ένα πλήρες pc με το windows tablet σου, είναι δικό σου θέμα και δεν μου πέφτει και λόγος.

 

PS: Μία συσκευή κουβαλάω. Οι άλλες είναι σταθερές! 

 

:)

Και συ δεν καταλαβαίνεις ότι ΔΕΝ είναι μονο το tablet μου με Touch screen οθονη!

Θες να σου φερω καποια παραδείγματα ή θα σταματισουμε την αστοχη και ανουσια συζητηση εδώ?

 

Υ.Γ.Το MacBook το καταντησες desktop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και συ δεν καταλαβαίνεις ότι ΔΕΝ είναι μονο το tablet μου με Touch screen οθονη!

Θες να σου φερω καποια παραδείγματα ή θα σταματισουμε την αστοχη και ανουσια συζητηση εδώ?

 

Υ.Γ.Το MacBook το καταντησες desktop?

 

Εγώ νόμιζα πως εδώ γράφουμε τις απόψεις μας και τις εμπειρίες μας και όχι γενικές υποθέσεις για "το καλό της ανθρωπότητας"!  

 

PS: Το macbook-r με ακολουθεί στην τσάντα μου. Στο γραφείο απλά κουμπώνει πάνω σε μια 24" οθόνη apple cinema και στο σπίτι αντίστοιχα σε μια Dell 24".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νόμιζα πως εδώ γράφουμε τις απόψεις μας και τις εμπειρίες μας και όχι γενικές υποθέσεις για "το καλό της ανθρωπότητας"!  

 

PS: Το macbook-r με ακολουθεί στην τσάντα μου. Στο γραφείο απλά κουμπώνει πάνω σε μια 24" οθόνη apple cinema και στο σπίτι αντίστοιχα σε μια Dell 24".

Και το ipad στο σπιτι? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η νίκη του desktop (παλιό start και windowed metro apps)..

αρέσκω!

 

Το σημερινό start με τα πλακάκια είναι λίγο χειρότερο από το να παίζεις tai pei

scr.gif

mahjong δε λέγεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και το ipad στο σπιτι? ;)

 

Τι να το κάνω ένα tablet στη δουλειά μου??? Το tablet καλύπτει πιο "χαλαρές" στιγμές (άντε και καμιά παρουσίαση όταν δεν υπάρχει το laptop).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ή κακώς (κακώς προσωπικά) ο κόσμος έσκουξε για ένα start button.
Κακώς που η MS δεν έδωσε την δυνατότητα στους χρήστες εξ αρχής να έχουν την επιλογή mordern ui ή classic.

Και πιο εύκολη θα ήταν η μετάβαση των χρηστών στο modern ui και γκρίνιες δεν θα υπήρχαν και όλοι θα αγαπούσαν τα 8. 
Τώρα ο κόσμος μίσησε τα 8 γιαυτό και μόνο τον λόγο (πράγμα εντελώς λάθος, γιατί ένα λειτουργικό δεν το κρίνει το αν έχει aero ή αν δεν ξεκινά με την επιφάνεια εργασίας αλλά το modern ui)

Και επειδή δεν ξεχνώ και τους Aero lovers (τέρμα κακόγουστο και μνημοβόρο κατ εμέ) ας το είχε και αυτό σαν επιλογή για να διαλέξει ο χρήστης.
Δεν νομίζω να μην "χωρούσε" στο dvd. :P

Ναι, ήμουν και είμαι υπερ των win 8, και λάθος έχουν φάει το κράξιμο της ζωής τους. 
Γιατί αν αφιέρωναν οι γκρινιάρηδες 2 λεπτά από τον χρόνο τους για να δουν το video με το πως δουλεύουν τα win 8 θα είχαμε τις μισές γκρίνιες.

Καλοδεχούμενο λοιπόν το start button, και ελπίζω να υπάρχει η επιλογή να το αφαιρέσεις αν προτιμάς το modern ui.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλώς ή κακώς (κακώς προσωπικά) ο κόσμος έσκουξε για ένα start button.

Κακώς που η MS δεν έδωσε την δυνατότητα στους χρήστες εξ αρχής να έχουν την επιλογή mordern ui ή classic.

 

Και πιο εύκολη θα ήταν η μετάβαση των χρηστών στο modern ui και γκρίνιες δεν θα υπήρχαν και όλοι θα αγαπούσαν τα 8. 

Τώρα ο κόσμος μίσησε τα 8 γιαυτό και μόνο τον λόγο (πράγμα εντελώς λάθος, γιατί ένα λειτουργικό δεν το κρίνει το αν έχει aero ή αν δεν ξεκινά με την επιφάνεια εργασίας αλλά το modern ui)

 

Και επειδή δεν ξεχνώ και τους Aero lovers (τέρμα κακόγουστο και μνημοβόρο κατ εμέ) ας το είχε και αυτό σαν επιλογή για να διαλέξει ο χρήστης.

Δεν νομίζω να μην "χωρούσε" στο dvd. :P

 

Ναι, ήμουν και είμαι υπερ των win 8, και λάθος έχουν φάει το κράξιμο της ζωής τους. 

Γιατί αν αφιέρωναν οι γκρινιάρηδες 2 λεπτά από τον χρόνο τους για να δουν το video με το πως δουλεύουν τα win 8 θα είχαμε τις μισές γκρίνιες.

 

Καλοδεχούμενο λοιπόν το start button, και ελπίζω να υπάρχει η επιλογή να το αφαιρέσεις αν προτιμάς το modern ui.

 

Αν τα 8 είχαν βγεί χωρίς το metro ui θα είχαν κάνει νέο ρεκορ πωλήσεων. Και αναφέρομαι μόνο στις desktop εκδόσεις. Όσο κι αν φαίνεται χαζή αφορμή για μην πάει κάτι τόσο καλά όσο περίμεναν, είναι γεγονός!

 

Προσωπικές απόψεις επαναλαμβάνω μιας και έχω επιλέξει τα 8 για το desktop μου στο σπίτι.

 

Όταν όμως για τις ανάγκες στη δουλειά στηνουμε 20-30 laptops με win8 για να χρησιμοποιηθούν από το κοινό σε κάποια εκδήλωση, έχει τεράστιο ενδιαφέρον να παρατηρείς τα μπινελίκια όσων έρχονται σε επαφή με τα 8 για πρώτη φορά (και ειδικά σε laptop που μπορεί να μην έχει και εξωτερικό mouse). Αυτό είναι μια ένδειξη κακού σχεδιασμού για τη συγκεκριμένη χρήση των desktop windows.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια είχαμε ακούσει και στην προηγούμενη αναβάθμιση αλλά το κλασικό start menu δεν επέστρεψε. Τώρα όμως έρχεται ......αναβαθμισμένο με επιπλέον δυνατότητες!

Απο ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα 8 είχαν βγεί χωρίς το metro ui θα είχαν κάνει νέο ρεκορ πωλήσεων. Και αναφέρομαι μόνο στις desktop εκδόσεις. Όσο κι αν φαίνεται χαζή αφορμή για μην πάει κάτι τόσο καλά όσο περίμεναν, είναι γεγονός!

 

Προσωπικές απόψεις επαναλαμβάνω μιας και έχω επιλέξει τα 8 για το desktop μου στο σπίτι.

 

Όταν όμως για τις ανάγκες στη δουλειά στηνουμε 20-30 laptops με win8 για να χρησιμοποιηθούν από το κοινό σε κάποια εκδήλωση, έχει τεράστιο ενδιαφέρον να παρατηρείς τα μπινελίκια όσων έρχονται σε επαφή με τα 8 για πρώτη φορά (και ειδικά σε laptop που μπορεί να μην έχει και εξωτερικό mouse). Αυτό είναι μια ένδειξη κακού σχεδιασμού για τη συγκεκριμένη χρήση των desktop windows.

Ποσες φορες να πουμε ότι δε χρειαζεται να φυγει το metro ui για να μην το χρησιμοποιείς αν εσυ δε το θελεις!!!

Boot to desktop και κλασσικο start menu,αυτά επρεπε να ηταν από την αρχη στα 8 και δε χρειαζεται να διαγραφουμε ΕΞΤΡΑ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ για να κανουμε την δουλεια μας!

 

METRO UI =PC=XBOX=WP=WTABLET

Αν η Microsoft δε σκεφτει "ΕΜΕΝΑ" που είμαι χρηστης WP+XBOX+WINDOWS TABLET να συγχρονιζω και να εχω όλα τα δεδομενα και εφαρμογες στο PC μου,γιατι να σκεφτει "ΕΣΕΝΑ" που το μονο που της προσφερεις είναι οι αδεια χρηση(αν δεν είναι από το θειο) και τιποτα άλλο???

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρόνος θα δείξει. Με τα μέχρι στιγμής γεγονότα η MS θα κάνει την όποια αλχημεία μπορεί προκειμένου να προσελκύσει επιπλέον χρήστες. Το μεγάλο στόιχημα για τα 8 ξεκινά τώρα που τα XP εγκαταλείπονται. Εδώ θα φανεί "πόσα απίδια πιάνει ο σάκος". Γιατί αν έχουμε το φαινόμενο οι χρήστες των XP να πηγαίνουν στα 7 φασκελοκουκούλωστα.

Γι'αυτο μειωνονται οι χρηστες των 7 αντι να αυξανονται και των xp αυξάνονται αντι να μειωνονται!

 

http://www.digitaltrends.com/computing/windows-xp-8-1-desktop-os-share-rises-windows-7s-falls-slightly/

 

Υ.Γ.Μην με ρωτήσεις γιατι συμβαίνει αυτό,γιατι λογικη απαντηση  δε νομιζω να υπαρχει! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LoL Γέλιο έχεις. Ειδικά εκεί που νομίζεις ότι αξίζεις περισσότερο στην MS από άλλα άτομα.

Δες τα εισαγωγικά!!!

 

Οσο για την αξια,για ρωτα την apple και την google ποσα βγαζουν από τα store τους,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑ Windows 7,αλλα ΥΠΑΡΧΟΥΝ στα windows 8,xbox,wp!!!

Ελπιζω να καταλαβες ΤΩΡΑ τι θελει να πει ο "ποιητης",δλδ εγω??? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα 8 είχαν βγεί χωρίς το metro ui θα είχαν κάνει νέο ρεκορ πωλήσεων. Και αναφέρομαι μόνο στις desktop εκδόσεις. Όσο κι αν φαίνεται χαζή αφορμή για μην πάει κάτι τόσο καλά όσο περίμεναν, είναι γεγονός!

 

Προσωπικές απόψεις επαναλαμβάνω μιας και έχω επιλέξει τα 8 για το desktop μου στο σπίτι.

 

Όταν όμως για τις ανάγκες στη δουλειά στηνουμε 20-30 laptops με win8 για να χρησιμοποιηθούν από το κοινό σε κάποια εκδήλωση, έχει τεράστιο ενδιαφέρον να παρατηρείς τα μπινελίκια όσων έρχονται σε επαφή με τα 8 για πρώτη φορά (και ειδικά σε laptop που μπορεί να μην έχει και εξωτερικό mouse). Αυτό είναι μια ένδειξη κακού σχεδιασμού για τη συγκεκριμένη χρήση των desktop windows.

Μα προσπαθούν να κάνουν ότι και η apple να φτιάξουν ένα δικό τους οικοσύστημα με ομοιογένεια... 

 

Απλά το λάθος τους ήταν που πήγαν να τα περάσουν τόσο απότομα...

Έπρεπε σταδιακά να το φέρουν στον κόσμο, αλλά φαίνεται είχαν ήδη μείνει πίσω στο κομμάτι αυτό, η apple εδώ και χρόνια προσφέρει συμβατότητα και ομοιογένεια στα προιόντα της.

Αν δεν ήθελαν να τους προλάβει και το Linux ή ακόμη χειρότερα η Google... έπρεπε να βιαστούν...

Δεν τους βγήκε σε καλό αλλά οκ. Ίσως έμαθαν και κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...