Προς το περιεχόμενο

Τηλεκατευθυνόμενα quadcopters και helicopters


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα μοτεράκια τα φθηνα 2212 1000kv αξιζουν τα περιπου 5 ευρω το ενα που τα βρισκω? Εχει κανεις που εχει φτιαξει DIY εμπειρια απο αυτα? Δεν με νοιαζουν αν δινουν την ωση που υποσχονται ή λιγο λιγοτερη αλλα το αν θα σπασουν στο πρωτο ζορισμα.

 

Κατα καιρους τα τελευταια 2 χρονακια οποτε βρισκω φθηνα εξαρτηματα για τετρακοπτερο τα αγοραζω, εχω παρει ESC's, flight controller, καλωδια, διαφορα αλλα βοηθητικα (σωμα τετρακοπτερου θα φτιαξω εγω απο ξυλο αρχικα) αλλα ποτε δεν αξιωθηκα να παρω μοτερ και μπαταρια (για να ειναι φρεσκια οταν επιτελους εν καιρω αρχισει το στησιμο)

Επεξ/σία από SpirtouLisS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά ειναι, εχω στήσει ενα 450 με τετοια...

Σε ευχαριστώ! Μηπως εχεις υπόψιν και καποιο δέκτη και τηλεχειρηστήριο, φθηνό και universal (να παιζει δηληδη με ολους τους flight controller- εχω τον CC3D μια παλαιοτερη εκδοση). Οταν λεω φθηνο εννοω κατω απο 60-70 ευρω και αν γινεται απο ευρωπη (τελωνείο γαρ). 

Μπαταρια ισως αρχικα φτιαξω πειραματικη απο καλες 18650 που εχω. Και ακολουθως θα παρω μια εργοστασιακη.

Επεξ/σία από SpirtouLisS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ! Μηπως εχεις υπόψιν και καποιο δέκτη και τηλεχειρηστήριο, φθηνό και universal (να παιζει δηληδη με ολους τους flight controller- εχω τον CC3D μια παλαιοτερη εκδοση). Οταν λεω φθηνο εννοω κατω απο 60-70 ευρω και αν γινεται απο ευρωπη (τελωνείο γαρ). 

Μπαταρια ισως αρχικα φτιαξω πειραματικη απο καλες 18650 που εχω. Και ακολουθως θα παρω μια εργοστασιακη.

αυτην εχω εγω

https://www.banggood.com/FlySky-FS-i6-2_4G-6CH-AFHDS-RC-Transmitter-With-FS-iA6B-Receiver-p-983537.html?rmmds=search

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εκει που ημουνα ετοιμος να παραγγειλω to phantom 4 advance προεκυψε εμπλοκη.Καποιος φιλος μου ειπε για προβληματα που παρουσιαζουν... Και τωρα σκεφτομαι και για το mavic.Σπαζοκεφαλια πραγματικα τι να επιλεξω. Δε μου λετε και εσεις τη γνωμη σας βρε παιδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι προβληματα παρουσιαζουν? (εγω εχω phantom 4 pro από τον απριλη και δεν εχω θεματα) τι δουλεια θα κανεις με το drone? η καμερα toy pro-advanced ειναι πολλα σκαλια πανω απο του μαβικ. Αν δεν θα κανεις τιποτα σοβαρο με το drone παρα βιντεακια φωτογραφιες για social media πηγαινε σε μαβικ μετραει πολύ το μέγεθος του... (από camera είναι πισω και από phantom 3 παντος) αν θες ποιοτητα σε ότι κανεις το phantom αποτελει μονοδρομο και το bare minimum που μπορεις να παρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι προβληματα παρουσιαζουν? (εγω εχω phantom 4 pro από τον απριλη και δεν εχω θεματα) τι δουλεια θα κανεις με το drone? η καμερα toy pro-advanced ειναι πολλα σκαλια πανω απο του μαβικ. Αν δεν θα κανεις τιποτα σοβαρο με το drone παρα βιντεακια φωτογραφιες για social media πηγαινε σε μαβικ μετραει πολύ το μέγεθος του... (από camera είναι πισω και από phantom 3 παντος) αν θες ποιοτητα σε ότι κανεις το phantom αποτελει μονοδρομο και το bare minimum που μπορεις να παρεις

Καλημερα.Ξερω γω θα μου μιλησουμε σημερα να ακουσω τι προβληματα... Κοιτα βασικα θελω καλη καμερα σε βιντεο κ φωτο.Το μονο που με ψιλοκολαει ειναι η συχνοτητα που εχει μονο 2.4 το advance.Εχω ενα blog αλλα δε θα ελεγα οχι και σε ληψεις με χρηματικη αμοιβη. Ειχα ενα tarot 810 και ειχα σοβαρο προβλημα μεταφορας.Με το phantom πιστευω σε σακιδιο δικο του, πισω στη πλατη και με μηχανακι μπορω να το μεταφερω,νομιζω.

Επεξ/σία από giorgos1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα αν και το καλη καμερα σε βιντεο κ φωτο είναι υποκειμενικο αυτό που δεν είναι είναι η διαφορα που εχει ένα phantom 4 pro/advanced στην καμερα σε ποιοτητα σε σχεση με ένα μαβικ (είναι τεραστια σε dynamic range και ποιοτητα) τωρα αν σε καλυπτει το μαβικ είναι άλλο θεμα δες μια φωτο μου σε δυσκολες συνθήκες (βραδυ) με phantom 4 pro για να παρεις μια ιδεα του τι μπορεις να κανεις με το pro https://www.facebook.com/IoannisTPhotography/photos/a.665190527020549.1073741830.663447687194833/766543806885220/?type=3&theater

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα αν και το καλη καμερα σε βιντεο κ φωτο είναι υποκειμενικο αυτό που δεν είναι είναι η διαφορα που εχει ένα phantom 4 pro/advanced στην καμερα σε ποιοτητα σε σχεση με ένα μαβικ (είναι τεραστια σε dynamic range και ποιοτητα) τωρα αν σε καλυπτει το μαβικ είναι άλλο θεμα δες μια φωτο μου σε δυσκολες συνθήκες (βραδυ) με phantom 4 pro για να παρεις μια ιδεα του τι μπορεις να κανεις με το pro https://www.facebook.com/IoannisTPhotography/photos/a.665190527020549.1073741830.663447687194833/766543806885220/?type=3&theater

Πω πω την ειδα φιλε. Φοβερη! Απο την αρχη δε μου γεμιζε το mavic βεβαια αλλα κολησα στο φιλο που ειπε για προβληματα...Θα δω τι θα μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω! το μαβικ λεει πολυ αλλα λογο μεγεθους που μπορεις να το εχεις παντα μαζι, δηλαδη ως δευτερο δεν θα με χαλουσε και εμενα να εχω ενα... αλλα αν θελεις ποιοτητα για κατι σοβαροτερο απο social media για μενα δεν θα σε καλυψει

οσο για τα προβλήματα δεν εχει τιποτα σπουδαιο εκτος από τα μικροπροβλήματα που παρουσιαστικαν στο τελευταιο firmware με την εμβελεια τα οποια θα λυθουν με το επομενο και γενικα είναι κατι που κανει η dji συχνα σε όλα τα drone της (για αυτό και παντα περιμενουμε κανα μηνα όταν βγει firmware για να δουμε τι θα παρουσιασει) εγω πχ δεν αναβαθμησα στο τελευταιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

spacecowboy ειναι γνωστός καλλιτεχνης στην αεροφωτογραφία, καθε φορα με εκπλήσσει και περισσότερο!!

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά! 

Μόλις παρελαβα το Hubsan X4 Desire και εχω μια απορία:

 

Πως μπορώ να δω σε πραγματικό χρόνο απο την κάμερα του; Υπάρχει κάποιο application που μπορώ να κατεβάσω στο κινητό μου ή πρέπει να αγοράσω εξτρα χειριστήριο;

Επεξ/σία από leonidas_fs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω! το μαβικ λεει πολυ αλλα λογο μεγεθους που μπορεις να το εχεις παντα μαζι, δηλαδη ως δευτερο δεν θα με χαλουσε και εμενα να εχω ενα... αλλα αν θελεις ποιοτητα για κατι σοβαροτερο απο social media για μενα δεν θα σε καλυψει

οσο για τα προβλήματα δεν εχει τιποτα σπουδαιο εκτος από τα μικροπροβλήματα που παρουσιαστικαν στο τελευταιο firmware με την εμβελεια τα οποια θα λυθουν με το επομενο και γενικα είναι κατι που κανει η dji συχνα σε όλα τα drone της (για αυτό και παντα περιμενουμε κανα μηνα όταν βγει firmware για να δουμε τι θα παρουσιασει) εγω πχ δεν αναβαθμησα στο τελευταιο

ο κανονας λεει ποτε δεν αναβαθμιζουμε οταν δεν εχουμε προβλημα...και οταν βγει η μεθεπομενη εκδοση εξεταζεις τι προσφερει η καινουργια που ηθελες να βαλεις........το προβλημα με ολα της dji τα μικρα ειναι οτι και να κανουν ενας επαγγελαματιας που θελει να εχει καμερα με ζοομ και αλλα καλουδια πρεπει να παει σε ακριβοτερα μοντελα...ειναι μονοδρομος....επειδη χρισιμοποιω πραγματα της dji αρκετα χρονια μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλα.....εχει και αριστα αλλα ενας εγκεφαλος παει στο 500 οποτε οταν μας πεσει το λαχειο............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...