Προς το περιεχόμενο

Σαγιονάρα: ποια προτιμάτε;


_hopelesscase_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα πήρα πέρισυ το καλοκαίρι. Κάνουν για τα πάντα. Ξέρω δεν έχουν καλή φήμη αλλά τα συγκεκριμένα τα βρίσκω αρκετά κομψά.(μη τα θέλουμε και όλα δικά μας)

 

uniform-experiment-teva-2012-summer-sand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^ και στον ΕΣ τσάμπα τις δινουν απ' ότι ξέρω

@TS πάρε σαγιονάρες νυχοκόπτη

 

 

 

btw οι πιο ανθεκτικές είναι μακράν αυτές που είναι τέτοιoυ στυλ

 

T21-XAKI-3-ANDRIKES-SAGIONARES1371130274

 

 

 

 

Λάθος ξέρεις προφανέστατα επειδή δεν έχεις πάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πήρα πέρισυ το καλοκαίρι. Κάνουν για τα πάντα. Ξέρω δεν έχουν καλή φήμη αλλά τα συγκεκριμένα τα βρίσκω αρκετά κομψά.(μη τα θέλουμε και όλα δικά μας)

 

 

Μ' αυτά ιδρώνει η πατούσα ρε συ.

 

Η κλασσική τιμημένη παντόφλα ρε!

 

attachicon.gifpantofla.jpg

 

Είναι όμως τόσο δυσεύρετη πλεον.

Ναι το έχω υποψη, στο αρχικό ποστ αναφέρεται ως σαγ.4

Η συγκεκριμένη που πόσταρες φαίνεται καλή και για σκότωμα κατσαρίδας, μασίφ προϊόν και ελαστικό συνάμα, όσο πρέπει.

Αν εξαιρέσεις μια μπαρμπαδο-εητίλα που εκπέμπουν, είναι πολύ πρακτικές για να πας στο περίπτερο μετά τη βροχή (δεν πιτσιλάνε) ΚΑΙ για θέμα παραλίας (δεν εκτοξεύει άμμο) ΚΑΙ από ήχο (δεν κάνουν φλιφλοπ).

Λάικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνει το καλοκαιράκι λοιπον και σε αναζήτηση νέας σαγιονάρας είπα να ανοίξω το τόπικ.

Μέχρι τώρα είχα αυτό το είδος σαγιονάρας (στο περίπου)

 

σαγ.1

 

img_8805.jpg

 

 

 

η οποία ναι μεν με βολεύει στο περπάτημα στο δρόμο ή στο σπίτι αλλά αφενός μου τη σπάει ο ήχος του φλιπ φλοπ και αφετέρου αν περπατήσεις στην άμμο, γεμίζει ανάμεσα στη σόλα και την πατούσα άμμο και την πετάει τριγύρω σε κάθε βήμα. Και αν είναι στην πόλη και βρέξει και βγεις με αυτή τη σαγιονάρα, κάνει το ίδιο με τα νερά του πεζοδρομίου, σε πιτσιλάει καθώς περπατάς.

 

Οπότε έχω αρχίσει να σκέφτομαι άλλες λύσεις αν και αισθητικά δεν με ικανοποιούν

σαγ. 2

 

 

39_10BROWN.jpg

 

 

 

σαγ.3

 

 

TRAPEZIO.JPG

 

 

 

σαγ.4

 

 

images?q=tbn:ANd9GcQhn9VE_XD3S6ZQzIdTdMR

 

 

 

Για δώστε κάνα review. Οπως είπα με ενδιαφέρει να ακούσω γνώμες σε επίπεδο χρήσης όχι ομορφιάς -οι εικόνες ειναι τυχαίες, απλά να ομαδοποιήσω ήθελα.

Εσείς ποια σαγιονάρα προτιμάτε; Τι προβλήματα έχετε ενδεχομένως αντιμετωπίσει με τις σαγιονάρες που είχατε κατά καιρούς. Σας ενοχλεί ο ήχος της σαγιονάρας;

Υπάρχει κάποια σαγιονάρα αξιόπιστη αισθητικά και πρακτικά την οποία δεν αλλάζετε με τίποτα;

Ποια είναι η ιδανική σαγιονάρα παραλίας, και ποια της πόλης;

 

Ευχαριστώ για τις καλοπροαίρετες απαντήσεις σας.

Η 1 ειναι Ηavaianas  και αποτελει μονοδρομο για το καλοκαιρι για οποιον ξερει λιγο τι του γινεται .

Η 2 ειναι καταλληλη για 50αρηδες οικοδομους .

Η  3 για συνταξιουχος με αρθριτικα .

Η 4 για Πολωνους τουριστες η' κολυμβητες αυστηρα και μονο μεσα στο κολυμβητηριο .

 

Συμπερασματικα ,σαγιοναρες φοραμε μονο στην παραλια  και σε νησι τις πρωινες ωρες το καλοκαιρι .Αντε και στο σπιτι μας μεσα .Πουθενα αλλου ειδικα οι αντρες .

Στην παραλια δεν παμε με παπουτσια, μποτακια και αρβυλες εκτος αν ειμαστε ανθρωποι των σπηλαιων και μας αμολυσαν αποτομα στον πολιτισμο ... 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καταλαβαινω. Αλλα εσεις τι φορατε το καλοκαιρι, κλειστο παπουτσι; Στην παραλια πως πατε, αν πρεπει να οδηγησετε αμαξι η μηχανη.

 

Ας μιλησουν καλυτερα οι φαν της σαγιοναρας και οχι οι εχθροι της.

 

ναι , κλειστό παπούτσι . Στην παραλία δεν πάω γιατι έχει καβούρια κ καρχαριες και τα φοβάμαι

μίλησα εγώ που ειμαι εχθρός της σαγιονάρας γιατι μπορώ , κανείς δε θα με φιμώσει

ας μιλήσουν και οι φαν τώρα , δημοκρατία έχουμε στην χώρα αυτή που λέγεται ΗΕΛΛΑΔΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 1 ειναι Ηavaianas  και αποτελει μονοδρομο για το καλοκαιρι για οποιον ξερει λιγο τι του γινεται .

Η 2 ειναι καταλληλη για 50αρηδες οικοδομους .

Η  3 για συνταξιουχος με αρθριτικα .

Η 4 για Πολωνους τουριστες η' κολυμβητες αυστηρα και μονο μεσα στο κολυμβητηριο .

 

Συμπερασματικα ,σαγιοναρες φοραμε μονο στην παραλια  και σε νησι τις πρωινες ωρες το καλοκαιρι .Αντε και στο σπιτι μας μεσα .Πουθενα αλλου ειδικα οι αντρες .

Στην παραλια δεν παμε με παπουτσια, μποτακια και αρβυλες εκτος αν ειμαστε ανθρωποι των σπηλαιων και μας αμολυσαν αποτομα στον πολιτισμο ... 

 

 

Fotis13

 

Ξέρεις ότι εν γένει συμβαδίζουν οι απόψεις μας. Καταλαβαίνω την διαφορετικότητα (να το πω κομψά) της παντούφλας #2. Αλλά, πραγματικά. Έχεις δοκιμάσει να την χρησιμοποιήσεις; 

 

Εάν όχι, κάνε το έτσι απλά για να έχεις άποψη για το τι παντούφλα είναι. 

 

Εάν ναι, τι γνώμη έχεις για την εργονομία της; 

 

 

Υ.Γ. Γιατί η #2 δεν είναι σαγιονάρα. Είναι παντούφλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κριτήρια είναι καθαρά εμφανισιακά φαντάζομαι. Το πέδιλο που παρέθεσα είναι ανώτερο από την παντόφλα σε λειτουργικότητα και πιο κομψό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 1 ειναι Ηavaianas  και αποτελει μονοδρομο για το καλοκαιρι για οποιον ξερει λιγο τι του γινεται .

Η 2 ειναι καταλληλη για 50αρηδες οικοδομους .

Η  3 για συνταξιουχος με αρθριτικα .

Η 4 για Πολωνους τουριστες η' κολυμβητες αυστηρα και μονο μεσα στο κολυμβητηριο .

 

Συμπερασματικα ,σαγιοναρες φοραμε μονο στην παραλια  και σε νησι τις πρωινες ωρες το καλοκαιρι .Αντε και στο σπιτι μας μεσα .Πουθενα αλλου ειδικα οι αντρες .

Στην παραλια δεν παμε με παπουτσια, μποτακια και αρβυλες εκτος αν ειμαστε ανθρωποι των σπηλαιων και μας αμολυσαν αποτομα στον πολιτισμο ... 

 

Εμένα μόνο η 4 με βολεύει. Αν βάλω την 1 νομίζω θα μου κοπεί το δάχτυλο  :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια και εμενα με βολευει να ειμαι με το σωβρακο ολη μερα και αφου  με βολευει θα βγω αυριο εξω ετσι δεν γ@μιεται ...Τον αλλον το βολευει να ειναι με στολη μπαλαρινας ολη μερα κ.ο.κ ...

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια και εμενα με βολευει να ειμαι με το σωβρακο ολη μερα και αφου ετσι με βολευει θα βγω αυριο εξω ετσι δεν γ@μιεται ...

 

Εμπρός στο δρόμο που χάραξε ο αρχηγός:

 

 

post-201720-0-27590000-1399293245_thumb.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοραω σαγιοναρα μονο στη παραλια οπουδήποτε αλλου θελω να καταργηθει.

 

Μα το λέει και ο Ζαμπούνης!!

 

Btw, οι Havaianas τα σπάνε \m/ ο ανάγλυφος πάτος τους σε συνδυασμό με τα τέλεια σχέδια είναι έρωτας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...