Προς το περιεχόμενο

Watch Dogs [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


drake.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από previews που έχουν αρχίσει να ξεπετάγονται οι αναφορές είναι για πολύ μικρές διαφορές μεταξύ next gen εκδόσεων και υπολογιστή.θεωρώ η μεγαλύτερη προσπάθεια για το οποίο optimization θα έγινε πάνω στα one/ps4 για τους προφανείς λόγους

Aπο οσα λεει ο dev παντως, υπαρχουν μεγαλες διαφορες. Ασε που it all comes down to mods mods mods...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα πεσει το γελιο της αρκουδας(οταν η pc master σκηνη)δει τα χαλια του καινουργιου watch dogs. :P

 

Δεν νομίζω να πέσει κάποιος από τα σύννεφα αν η έκδοση στο PC είναι χάλια.

 

Έχει καιρό που ο κόσμος έγινε καχύποπτος για το τελικό προϊόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να πέσει κάποιος από τα σύννεφα αν η έκδοση στο PC είναι χάλια.

 

Έχει καιρό που ο κόσμος έγινε καχύποπτος για το τελικό προϊόν.

Xαλια για τα standar των pc gamers ισως. Αλλα παλι η καλυτερη εκδοση θα ειναι, οποτε γιατι να πεσει γελιο :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαλια για τα standar των pc gamers ισως. Αλλα παλι η καλυτερη εκδοση θα ειναι, οποτε γιατι να πεσει γελιο :?

 

Γιατί πάμε και σκάμε 500 Ευρώ σε κάρτες γραφικών και μας πασάρουν κάκιστα Ports βασισμένα στις κονσόλες, ε, εκεί γελάω κι εγώ!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πάμε και σκάμε 500 Ευρώ σε κάρτες γραφικών και μας πασάρουν κάκιστα Ports βασισμένα στις κονσόλες, ε, εκεί γελάω κι εγώ!

Tοτε σταματα να σκας 500 και σκαε 50 η 100....λεω γω τωρα

 

Ελπισω εστω να εχεις τουλαχιστον 2k οθονη, γιατι να σκας 500 ευρω για 1080p....θες να τερματισεις τα fps η να παιξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι το Watch Dogs έχει ως κύρια πλατφόρμα το PC.

 

Αυτό σημαίνει ότι μπορεί αφενός το παιχνίδι να έχει περιοριστεί επειδή κυκλοφορεί και σε κονσόλες, αφετέρου μήν περιμένετε κονσολίτιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το οτι εχει κυρια πλατφορμα το pc(ή αν ειχε το Ps4 η one) δεν σημαινει απολυτως τιποτα για το ιδιο το παιχνιδι(τον κορμο,βαση του).

 

Oταν ενα game βγαινει σε 6 συστηματα, οι περιορισμοι για το ιδιο το παιχνιδι θα ειναι οι ιδιοι ,οποιος και αν ειναι ο leader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι το Watch Dogs έχει ως κύρια πλατφόρμα το PC.

 

Αυτό σημαίνει ότι μπορεί αφενός το παιχνίδι να έχει περιοριστεί επειδή κυκλοφορεί και σε κονσόλες, αφετέρου μήν περιμένετε κονσολίτιδα.

Εγω ειχα πει παλια οτι θα πεσει τρελό  γελιο στο πισι με το watchdogs.

Υπομονη 10 μερουλες. 

Θα παω στο πισι section να κοψω κινηση για optimized drivers, update patches, δε μου τρεχει καλα, και ολα τα γνωστα και συναφη περι ρυθμισεων της gpu για να χτυπησει το 60αρι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα καλυτερα. Πλεον αντι για PC των 500 ευρω, θα παιζουμε σε PC των 400 ευρω. Θα μας μεινουν και λεφτα να παρουμε κονσολες!


Εγω ειχα πει παλια οτι θα πεσει τρελό  γελιο στο πισι με το watchdogs.

Υπομονη 10 μερουλες. 

Θα παω στο πισι section να κοψω κινηση για optimized drivers, update patches, δε μου τρεχει καλα, και ολα τα γνωστα και συναφη περι ρυθμισεων της gpu για να χτυπησει το 60αρι.

1-2 click ειναι οι "συναφεις" ρυθμισεις. Low - medium - high. Σιγα μη βγει και βιβλιαρακι οδηγιων ρε συ :P

Tεσπα, εδω εισαι, εδω ειμαι. Μια gpu των ~100-120 ευρω (με 2 παιχνιδια δωρο, δηλαδη τελικο κοστος κατω απο 80!) θα παιζει ΑΝΕΤΑ στην ιδια αναλυση και ιδια fps με το ps4 (για το xbone ουτε συζητηση...δεν τιθεται θεμα συγκρισης). 

 

ps1. Παντως τα προβληματα στο console section ειναι πολυ περισσοτερα απο τα αντιστοιχα στο pc section. Να τα λεμε και αυτα ε, οχι οτι μας συμφερει :)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα πει παλια οτι θα πεσει τρελό  γελιο στο πισι με το watchdogs.

Υπομονη 10 μερουλες. 

Θα παω στο πισι section να κοψω κινηση για optimized drivers, update patches, δε μου τρεχει καλα, και ολα τα γνωστα και συναφη περι ρυθμισεων της gpu για να χτυπησει το 60αρι.

Chill out now bro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps1. Παντως τα προβληματα στο console section ειναι πολυ περισσοτερα απο τα αντιστοιχα στο pc section. Να τα λεμε και αυτα ε, οχι οτι μας συμφερει :)

 

αυτο ειναι καποιο ..ανεκδοτο, που περασε πανω απο το κεφαλι μου και δεν το επιασα καθολου? ή πραγματικα εννοεις αυτο που εγραψες?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, επιδείξτε αυτοσυγκράτηση και να μήν το κάνουμε και εδώ PC vs Consoles και κλειδωθεί και αυτό το τόπικ.

 

Υπομονή λίγες μέρες και θα τα μάθουμε όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα εννοω αυτο που εγραψα. ..........

ps1. Kαι για να σε προλαβω, επειδη ξερω οτι θα πεις πως στο pc section τα προβληματα τα αναφερουμε στα thread του game, στο console section δεν γινεται το ιδιο? 

http://www.insomnia.gr/topic/479211-fifa-14-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-consoles/page-49

4 διαφορετικα post σε μια σελιδα, ολα για προβληματα του παχινιδιου...

 

ps2. Sorry, 5 ηταν τα ποστ με προβληματα, με συγχωρεις

 

Αδιαφορε μας δουλευεις;

Ειναι θεματα gameplay και οχι settings συστηματος του παιχνιδιου. Το αν λαγκαρει στο online εχει να κανει με τη κονσολα προτιστως η με το δικτυο και τους σερβερς; το αν θα παιζει ο αλλος manual η οχι; Το αν ειναι αληθοφανη τα καιρικα φαινομενα; Εισαι σοβαρος τωρα; 

Αν δεν εννοουσες αυτο που εγραψες απορω τι θα γραφες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και πολύ εντυπωσιακό και φιλόδοξο τεχνικά, το Watch Dogs εξακολουθεί να είναι ένα multiplat παιχνίδι και μάλιστα cross-gen.

Άρα η λογική λέει ότι από μία τέτοια engine βασισμένη στα παραπάνω, μην περιμένουμε παπάδες optimization. 

 

Τώρα όμως πως κάποιοι εδώ μέσα επιμένουν να υποστηρίζουν ότι επειδή δεν είναι 1080p αυτό σημαίνει ότι οι κονσόλες έχουν maxαριστεί, τι να πω, απορώ με το σκεπτικό τους...

 

 

 

Η έκδοση για PC (η lead platform) φυσικά θα έχει το πλεονέκτημα της ανάλυσης, draw distance και του ξεκλείδωτου fps (εκτός και αν με το τελευταίο η Ubi κάνει την ίδια μαλακία με το AC4, ο νοών νοείτω)  αλλά πέρα από αυτό να δούμε τι άλλο παραπάνω θα έχει από τις κονσόλες εκτός από ένα HBAO+ και ίσως και κανένα PhysX gimmick που θα πρέπει να ρίξεις όλα τα υπόλοιπα settings στον πάτο για να γίνει playable.

 

Επίσης να δούμε ποιοι θα πιάσουν το πολυπόθητο 1080p/60fps (που δεν μπορούν να φτάσουν οι maxαρισμένες κονσόλες) και με τι συστήματα. Εγώ πάντως θα ποστάρω screenshots με fps από τους πρώτους στο PC section όταν το παίξω για να το σχολιάσουμε. 

 

 

Εν τέλει εγώ πιστεύω ότι ο μέσος console gamer δεν θα έχει να ζηλέψει τίποτα από τον μέσο pc gamer. Και οι δυο θα βγουν το ίδιο κερδισμένοι εφώσον βέβαια ο τελευταίος δεν χρειαστεί να πάρει σβάρνα πάλι τα forums της nvidia ή της amd για σωστούς drivers. 

 

edited

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι ένα παιχνίδι είναι crossgen δεν αναιρεί τη πιθανότητα να είναι optimized στα διάφορα συστήματα στα οποία κυκλοφορεί. Αυτό εξαρτάται από την κάθε ομάδα που ανέλαβε την εκάστοτε πλατφόρμα ξεχωριστά.

 

Αντίστοιχα, ένα exclusive παιχνίδι δεν εξασφαλίζει ότι είναι και optimized για το σύστημα στο οποίο βγήκε.

 

Η κυκλοφορία του παιχνιδιού σε πολλές πλατφόρμες επηρεάζει κατα κύριο ρόλο το γενικότερο σχεδιασμό του παιχνιδιού, καθώς και τους μηχανισμούς που κρύβονται κάτω από το καπό. Μπαίνουν αναπόφευκτα περιορισμοί.

 

Άλλο ο σχεδιασμός του παιχνιδιού με βάση τη ποικιλία των συστημάτων στα οποία θα παίξει και άλλο το optimization σε κάθε ένα από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...