Προς το περιεχόμενο

FIFA 14 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κολλαει σε κανεναν στο online το fifa 14 στο ps3 σημερα?

 

Εχθες, προχθες, παραπροχθες (και γενικα δηλαδη), επαιζα κανονικα. Σημερα εβαλα να παιξω online και οταν φορτωσε μετα την αρενα για να παει στο παιχνιδι στο seasons με πεταξε και εγραψε οτι χαθηκε η συνδεση με τον αντιπαλο κλπ. Μολις επεστρεψε στο μενου κολλησε ολο το ps3. Το εκλεισα, εστειλε το report στη sony, εκανε τον ελεγχο για τυχον σφαλματα και ξανα ανοιξε χωρις προβλημα. Ξανα βαζω fifa, ξανα online και κολλησε ολο το ps3 παλι, οταν φορτωνε τα online squads. Παλι το κλεινω, παλι ανοιγω κανει ελεγχο, ανοιγει μετα παλι κανονικα και λεω κατσε να μπω να παιξω ενα last of us να δω. Κανονικα ολα. Παω παλι λοιπον fifa και λεω να παιξω online cup να δω και εκει. Μπαινω λοιπον, φορτωνει squads, βρισκει αντιπαλο, παμε να παιξουμε και με πεταει λεγοντας κατι για τη συνδεση παλι. Μολις μπηκε στο μενου και φορτωσε παλι το cup κολλησε... Τι ειναι ρε παιδια? Το κανει σε αλλον?

 

 

Μηπως εχει κανα θεμα η EA? Και παλι, τι θεμα να εχει που να κολλαει ολο το ps3 και ποσο τυχη να μου το κανει αυτο ολες τις φορες που προσπαθησα να παιξω?

 

Εχθες με φιλο επαιξα 5 ματς το βραδυ κανονικα χωρις θεμα..

 

 

Και εμένα κόλλησε όλο το PS3! Δεν μπορεί να είναι τυχαίο.

 

 

Koλλαει παλι σημερα και πριν καν μπρω σε online κλπ. Με το που πατησα να ανοιξει το fifa κολλησε το ps3. Μετα με το που μπηκα στο μενου, παλι τα ιδια. Λογικα θα το εχετε και αλλοι, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 766
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

είμαι νεoς στο φιφα και δεν ξέρω αρκετά πράγματα .στο σεασονς φτάνω εως 4 κατηγορία όπου με διαλύουν για πλάκα.δεν μπορώ να κόψω ψηλές μπαλιές εύκολα(όλοι έτσι παίζουν) και οι επιθετικόι τους τρώνε πάντα τους αμυντικούς μου σε δύναμη.κάτι κάνω λάθος προφανώς και νευριάζω :P όποιος μπορεί ας μου δώσει 2-3 tips

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινα full manual controls only γιατι το assisted ειναι τραγικο arcade με πολλα exploits. Στο manual τα exploits μειωνονται και παιζεις τουλαχιστον σαν ανθρωπος. Απο τακτικη, τραβα στο formation πισω τους αμυντικους σου, βαλτους βελακια πισω κλπ. Και παιρνε νωρις παικτη στην αμυνα και να τον πηγαινεις πισω για να εχεις βαθος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία ευχριστώ θα το δοκιμάσω.κάτι τελευταίο.στο fut υπάρχει τρόπος να κάνω edit formations?για να βάλω τα βελάκια και αυτά που είπες.μόνο σύστημα ξέρω να αλλάζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας, πριν καμία εβδομάδα πηρά το Fifa14 στο PS4, και έχω ένα πρόβλημα, μπορεί να μου πει κάνεις πως παίζει διπλό? γιατί δεν βγάζω άκρη, έχω ανοιχτό το ένα τηλεχειριστήριο και όταν ανάβω το δεύτερο το πρώτο σβήνει....

καμία βοήθεια,

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το FIFA 14 πλασάρετε ως Next Gen παιχνίδι και τα καιρικά φαινόμενα δεν είναι dynamic.
Έχει βροχή και βρέχει από την αρχή μέχρι το τέλους του παιχνιδιού ακριβώς με τον ίδιο ρυθμό.
Με δουλεύουν λίγο οι εταιρίες γενικά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα καιρικά φαινόμενα το έχω κι εγώ καημό, ειδικά όταν μετά από τόσα χρόνια δεν έχουμε δει σχεδόν κανένα ποδοσφαιράκι να έχει δυναμικό καιρό (δηλ. έστω να σταματάει/ξεκινάει η βροχή κάποια στιγμή μέσα στον αγώνα). Δεν συζητάω καν να αλλάζει και η συμπεριφορά του χορταριού ή της μπάλας ανάλογα με το πόσο νερό έχει ρίξει κλπ.

 

Κάποια στιγμή θα πρέπει να υλοποιήσουν τα εξής τρία βασικά πράγματα:

 

- αν υπάρχουν σκιές στο γήπεδο (πχ. από τις κερκίδες), όσο περνάει η ώρα να αλλάζει η θέση τους ή ακόμα και να ανάβουν οι προβολείς αν πέφτει το σκοτάδι

- να υπάρχει η δυνατότητα η βροχή ή το χιόνι να μην πέφτουν με σταθερό ρυθμό και να μπορεί πχ. μετά τη μπόρα να βγάλει ήλιο και να αλλάζει σταδιακά η συμπεριφορά της μπάλας

- αν υπάρχει αέρας, να μην έχει σταθερή κατεύθυνση και ταχύτητα, αλλά να μεταβάλλεται και να υπάρχουν ριπές (ειδικά στα ανοικτά γήπεδα) κλπ.

 

...και μετά ξύπνησα. Γενικά πάντως το Fifa, όπως και το Προ, έχουν τόσα χτυπητά προβλήματα που τα καιρικά φαινόμενα είναι το ελάχιστο από όσα πρέπει να διορθωθούν. Τελικά έχω κι εγώ την εντύπωση πως οι εταιρίες μας δουλεύουν κανονικότατα κι εμείς κάθε Σεπτέμβρη ως χάνοι τα χάφτουμε.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Γενικά πάντως το Fifa, όπως και το Προ, έχουν τόσα χτυπητά προβλήματα που τα καιρικά φαινόμενα είναι το ελάχιστο από όσα πρέπει να διορθωθούν. Τελικά έχω κι εγώ την εντύπωση πως οι εταιρίες μας δουλεύουν κανονικότατα κι εμείς κάθε Σεπτέμβρη ως χάνοι τα χάφτουμε.

 

Το αυτό. Εδώ δεν διορθώνουν το gameplay που μου το βγάζουν και καλά ρεαλιστικό, τον καιρό θα διορθώσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=UG7x0rcC8kc#t=55

 

Starting May 29, there will be an additional way of playing the World’s largest tournament. On top of the already available EA SPORTS 2014 World Cup Brazil game for PlayStation 3 & Xbox 360, we are bringing the 2014 FIFA World Cup to FIFA Ultimate Team on all consoles and PC.[/size]

 

FIFA 14 Ultimate Team: World Cup, a separate mode within FIFA Ultimate Team (FUT), lets players build their ultimate squad of players from all 32 National Teams attending this summer's tournament in Brazil. FUT World Cup features all 32 National Team crests, National Team kits, the official adidas® Brazuca match ball, the Estadio do Maracana, and all-new look and feel within FIFA 14 Ultimate Team.[/size]

 

Players can improve their team to make them tournament contenders by acquiring new players and consumables from special Packs in the FIFA 14 Ultimate Team: World Cup Store. Every FUT World Cup Pack includes a free Gold Pack available for use in the tradional FIFA 14 Ultimate Team experience.[/size]

 

FUT fans will also have the chance to write football history. With Online and Single Player tournament modes, players can compete through the group stage and knockout phases in order to win the FIFA World Cup. By winning matches, players will earn in-game virtual coins that can be used to acquire packs in the FIFA 14 Ultimate Team: World Cup Store to strengthen their squad. Fans can increase squad chemistry by finding and playing with players from the same country or governing confederation.[/size]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εκανα το update στο ps4 αλλα μονο φιλικο βρισκω να παιξω σε world cup. Τουρνουα δεν γινεται;Πρεπει να μπω fut; Δεν γινεται τουρνουα χωρις fut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αγορασα σημερα το fifa 14 και το PS4 !

 

δε υπαρχει offline mode για να παιξω με τους φιλους μου πρωταθληματακι!

 

Εψαξα σε διαφορα φορουμς - καπου υπαρχει μια επιλογη στο κεντρικο μενου "MORE" αλλα δε την βρισκω πουθενα!!

 

Γνωριζετε κατι ;

 

Επισης , μηπως υπαρχει καποιο patch οπως του Wehellas για το ΠΡΟ; Παντα για PS4 μιλαω.

 

Ευχαριστω

Επεξ/σία από jim22479
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
Επισης , μηπως υπαρχει καποιο patch οπως του Wehellas για το ΠΡΟ; Παντα για PS4 μιλαω.

 

Ευχαριστω

 

 

 

Κάτι έχει πάρει το μάτι μου σε Private Tracker, οπότε μάλλον υπάρχει.

 

 

Όχι φίλε δεν υπάρχει για ps4.

 

Είπαν ότι θα το εισάγουν στο fifa 15. Μόνο απλά φιλικά και χαρτάκι με το αποτέλεσμα...

Θα γίνω γκρινιάρης και θα πω πως, "βέβαια, πλέον όλοι από το σπίτι τους μόνοι και παίζουν online".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...