Προς το περιεχόμενο

10 εκ. συνδρομητές και 40 εκατομμύρια ενεργοί χρήστες για το Spotify


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατι σαν το youtube ενα πραμα χωρις video clips, επι πληρωμη; uhm NO?

 

¨Εχει free εκδοση με δωρεάν streaming κάποιες ώρες ανα μηνά από PC.

 

Στην έκδοση που πληρώνεις μπορείς να stream-άρεις ασταμάτητα μέσω κινητού και να αποθηκεύεις τα τραγούδια offline.

Προσωπηκά δεν stream-άρω ποτέ , ανοίγω το δικό του radio για κυνήγι νέων κομματιών και τα περνάω στο κινητό.

 

Επίσης τα κομμάτια είναι σε πολύ ανώτερη ποιότητα και όχι η καρασυμπιεσμένη ηχοδιάρροια του youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο pc χρησιμοποιωντας την δωρεαν εκδοση μπορεις να ακους μουσικη χωρις περιορισμους στις ωρες. Τον εβγαλαν αυτον τον περιορισμο πριν κατι μηνες. Βγαζει ανα 3-4 τραγουδια δυο διαφημισεις αλλα ενταξει, σιγα τα ωα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deezer πολύ καλό και δεν του λείεπει τίποτα και με σωστή και αξιόλογη εφαρμογή στα wp8. Α και αναβαθμίζουν όχι μία αναβάθμιση στο χρόνο ( ακούς spotify )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να σταματησει το downloading το ασταματητο και να πιασουν τοπο τα λεφτα που δινουμε στο spotify.

ειχε παραγινει με την πειρατεια υπαρχουν ατομα που ουτε cd απο περιοδικο δεν εχουν αγορασει.

το γρηγορο ιντερνετ και το απερισκεπτο downloading θεωρω πως επηρεασαν αρνητικα σε ποιοτητα τα τελευταια χρονια τη μουσικη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε έχω δικαίωμα να δημιουργήσω νέες ειδήση στο forum των ειδήσεων και δε ξέρω που να το γράψω:

 

από σήμερα είναι διαθέσιμο σε Ελλάδα και Κύπρο και το ανταγωνιστικό Rdio. 25.000.000 και με πρόθεση να προσθέσει και ελληνικό περιεχόμενο το αμέσως επόμενο διάστημα: http://www.cnet.com/news/rdio-expands-into-9-new-countries-reaches-60-countries-globally/
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε έχω δικαίωμα να δημιουργήσω νέες ειδήση στο forum των ειδήσεων και δε ξέρω που να το γράψω:

 

από σήμερα είναι διαθέσιμο σε Ελλάδα και Κύπρο και το ανταγωνιστικό Rdio. 25.000.000 και με πρόθεση να προσθέσει και ελληνικό περιεχόμενο το αμέσως επόμενο διάστημα: http://www.cnet.com/news/rdio-expands-into-9-new-countries-reaches-60-countries-globally/

 

 

ναι μη μας λειψουν τα σκυλαδικα θα εχουμε πολιτισμικο σοκ μετα. ας βαλουν και κανα ελληνικο ροκ μεσα που δεν το κοβω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να σταματησει το downloading το ασταματητο και να πιασουν τοπο τα λεφτα που δινουμε στο spotify.

ειχε παραγινει με την πειρατεια υπαρχουν ατομα που ουτε cd απο περιοδικο δεν εχουν αγορασει.

το γρηγορο ιντερνετ και το απερισκεπτο downloading θεωρω πως επηρεασαν αρνητικα σε ποιοτητα τα τελευταια χρονια τη μουσικη 

Συγνώμη αλλά το streaming έστω και με πληρωμή δεν έχει καμία σχέση με την αγορά μουσικής. Όλοι από αυτές τις υπηρεσίες ακούν μεμονωμένα κομμάτια με φυσικό επακόλουθο τα ολοκληρωμένα άλμπουμ των καλλιτεχνών να είναι άγνωστα. Να το πω πιο απλά αν ένας νέος ακροατής που θα ανακαλύψει για παράδειγμα το The Wall των Pink Floyd δεν ακούσει όλο τον δίσκο έχει χάσει όλο το νόημα. Και φυσικά αυτό έχει σαν επακόλουθο να βγάζουν και οι καλλιτέχνες μεμονωμένα κομμάτια και στο τέλος τα μαζεύουν όλα σε ένα δίσκο για να τσιμπήσω και εγώ που αγοράζω (όποτε μπορώ). Μπορώ να γράψω και άλλα για την ασυδοσία και τις πρακτικές των εταιρειών που είχαν σαν αποτέλεσμα την πλήρη καταστροφή της δισκογραφίας αλλά ας σταματήσω εδώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά το streaming έστω και με πληρωμή δεν έχει καμία σχέση με την αγορά μουσικής. Όλοι από αυτές τις υπηρεσίες ακούν μεμονωμένα κομμάτια με φυσικό επακόλουθο τα ολοκληρωμένα άλμπουμ των καλλιτεχνών να είναι άγνωστα. Να το πω πιο απλά αν ένας νέος ακροατής που θα ανακαλύψει για παράδειγμα το The Wall των Pink Floyd δεν ακούσει όλο τον δίσκο έχει χάσει όλο το νόημα. Και φυσικά αυτό έχει σαν επακόλουθο να βγάζουν και οι καλλιτέχνες μεμονωμένα κομμάτια και στο τέλος τα μαζεύουν όλα σε ένα δίσκο για να τσιμπήσω και εγώ που αγοράζω (όποτε μπορώ). Μπορώ να γράψω και άλλα για την ασυδοσία και τις πρακτικές των εταιρειών που είχαν σαν αποτέλεσμα την πλήρη καταστροφή της δισκογραφίας αλλά ας σταματήσω εδώ..

 

Πως φαίνεται πως  δεν είσαι user...

 

Whatever εγώ απ την άλλη με το Are you mine έμαθα τους Artic Monkeys (έμαθα εννοώ να ακούω πλέων συστηματικά τα τραγούδια τους και να τα έχω στην playlist μου). Πάρα πολλά άγνωστα συγκροτήματα έμαθα και μάλιστα εφόσον πέρνουν ένα cent per play-10plays (κάτι τέτοιο) σημαίνει πως έχουν πληρωθεί από μένα μόνο και μόνο από την περιεργειά μου χωρίς να μ αρέσουν τα κομμάτια το

 

Equalizer για τη desktop εκδοση:

 

http://www.equalify.me/

 

Καλά EQ στο PC έχω και από την κάρτα ήχου το θέμα μου είναι στο iPhone :P

υς.

 

Για μένα και την χρήση μου το point σου είναι fail γιατί η εναλακτική μου ήταν να τα κατεβάζω που δεν θα παίρναν φράγκο τσακιστό...και στο τέλος ας πέσουν οι δισκογραφικές τι με νοιάζει στην τελική εγώ τον καλλιτέχνη θέλω να επιβραβεύω όχι την δισκογραφική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δωρεάν stream της cosmote δεν έληξε; γιατί έτσι νομίζω ότι είναι και σταμάτησα να το χρησιμοποιώ στο δρόμο.

Το έχω δωρεάν premium λόγο το ότι έχω cosmote απεριόριστα προς όλους 65. Αλλά νομίζω το δωρεάν stream έληξε και απλά μου δίνει 80mb έξτρα ίντερνετ τον μήνα. Κάτι βέβαια που ούτε για πλάκα δεν αρκεί για streaming. Και δε θέλω να χαλάω από το 1.5 GB που έχω για το streaming.

Στους Premium χρήστες είναι απεριόριστο το streaming. Τα 80mb σου τα κάνει δώρο για ότι χρήση θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βγάλει όμως κι ένα σοβαρό app για windows phone... Μας έχει ξεχάσει εμάς..

Εβγαλε update για WP την προηγούμενη εβδομάδα :-)

 

http://www.theverge.com/2014/5/13/5712874/spotify-windows-phone-8-app-update

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχωρήστε τον Νεάντερταλ, αλλά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς προσφέρει αυτή η υπηρεσία για να της δώσω τα ευρώ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιμο streaming/downloading μουσικής υψηλής ποιότητας+ταχύτητας μέσω smarphone/tablet/pc δίνοντας ένα Χ ποσό τον μήνα. Σου επιτρέπει επίσης να αποθηκεύεις απεριόριστα τραγούδια για offline χρήση. 

 

Kάτι σαν iTunes με δωρεάν το streaming, και νοικιάζεις αντί να αγοράσεις (πχ. αντί για 1$ το τραγούδι/5$ τον μήνα συνδρομή και όσα τραγούδια θες).

 

 

Η αλλιώς το αντίστοιχο Netflix στον χώρο της μουσικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...