Προς το περιεχόμενο

Βραχύς χαλινός πέους και επέμβαση


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Αφήνει η επέμβαση κάποια ουλή ή κάποιο οπτική αντιαισθητική διαφορά?

Εδω δεν αφηνει αντιαισθητικη διαφορα ολοκληρη περιτομη που κανει πληθος ανδρων (μαλιστα πολλοι την κανουν για αισθητικους λογους), σε ανησυχει η επεμβαση στο χαλινο απο αισθητικης αποψης?

Παντως αν τιθεται θεμα υγειας-ανεσης (if you know what i mean), δεν θα επρεπε να σκεφτεσαι καν την αισθητικη πλευρα του θεματος.

 

Οπως ειπε κι ο απο πανω ομως, μιλαμε για το πιο ασχημο σημειο του ανδρικου σωματος οποτε get used to it. Εξαλλου μια υποθετικη ουλη εκει, δεν ειναι ο παραγοντας που θα αποτρεψει αυτην που προηγουμενως θα εχει αποφασισει να φτασει ως εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω δεν αφηνει αντιαισθητικη διαφορα ολοκληρη περιτομη που κανει πληθος ανδρων (μαλιστα πολλοι την κανουν για αισθητικους λογους), σε ανησυχει η επεμβαση στο χαλινο απο αισθητικης αποψης?

Παντως αν τιθεται θεμα υγειας-ανεσης (if you know what i mean), δεν θα επρεπε να σκεφτεσαι καν την αισθητικη πλευρα του θεματος.

 

Οπως ειπε κι ο απο πανω ομως, μιλαμε για το πιο ασχημο σημειο του ανδρικου σωματος, μια υποθετικη ουλη παραπανω δεν νομιζω να αποτρεψει την γκομενα-γυναικα-κοπελα που θα εχει φτασει ως εκεινο το σημειο...

 

Για την περιτομή πολλές απόψεις που έχω ακούσει την χαρακτηρίζουν αντιαισθητική.

Δεν ξέρω τι ίχνη αφήνει η συγκεκριμένη επέμβαση αλλά αν αφήνει καμιά τεράστια ουλή δεν θα είναι κι ότι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Αφήνει η επέμβαση κάποια ουλή ή κάποιο οπτική αντιαισθητική διαφορά?

 

Όχι καμμία. Ίσα ίσα μετά ειναι για φωτογραφία :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κάτω κάτω στην πρώτη γκρίνια που θα ακούσεις , να πεις οτι είναι σημάδι της εμπειρίας και των μαχών που εδωσες με το εργαλείο 

 

:-D  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι καμμία. Ίσα ίσα μετά ειναι για φωτογραφία :-D

 

α ωραία, θα ανεβάσω αν είναι καμία μετά :-D :-D

 

Στο κάτω κάτω στην πρώτη γκρίνια που θα ακούσεις , να πεις οτι είναι σημάδι της εμπειρίας και των μαχών που εδωσες με το εργαλείο 

 

:-D  :-D

 

:-D :-D :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχε κανει ενας φιλος με λέιζερ πριν λιγα χρονια. 

 

Μου ειπε πως το μονο δυσκολο κομματι της επεμβασης ηταν να δειξει τον φαλαινοκαρχαρια του σε πανω απο 20 ατομα στο νοσοκομειο.

 

Απο πλευας επεμβασης-πονου, υπεφερε μονο για 1 μικρο-δευτερολεπτο, την στιγμη της τοπικης αναισθησιας που η ενεση μπαινει στον δρακοντα του. Μου ειπε πως αυτος ο πονος ηταν οτι πιο φριχτο εχει νοιωσει ποτε του, αλλα κραταει τοσο.. 1 μικρο-δευτερολεπτο.

 

Απο εκει και περα δεν ενοιωθε απολυτως τιποτα, μονο κατι καπνους εβλεπε απο το λειζερ για λιγα λεπτακια χωρις ιχνος πονου, σαν να καθοταν στο κρεβατι του ηταν. Μεσα σε λιγα λεπτακια ειχε τελειωσει η υποθεση.

 

Μετα απο λιγες βδομαδες που επανηλθε στο παιχνιδι ηταν συνεχεια με ενα χαμογελο οποτε τον ρωταγαμε. "αλλη αισθηση" αυτο ελεγε θυμαμαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

funbreaker:

 

Δεν σου απάντησα στο pm που έστειλες. Κάνουμε μια δημόσια συζήτηση και αν έχεις απορίες ευχαρίστως να τις κουβεντιάσουμε εδώ.

 

Γενικά πάντως να σου πω, πως από τη στιγμή που έχεις κάποιο πρόβλημα στο χαλινό, καλό είναι να πας να τον φτιάξεις.

Όταν υπάρξει κάποιο σκίσιμο, έστω και μικρό, επουλώνεται εύκολα σε λίγες μέρες και μπορεί να μη το βλέπεις καν. Όμως δημιουργείται ουλή, η οποία δεν έχει την ελαστικότητα του δέρματος.

Κατά την στύση και ιδιαίτερα στις κινήσεις της επαφής η ουλή δεν μπορεί να ακολουθήσει το τέντωμα του δέρματος, με αποτέλεσμα να προκαλούνται μικροσκισίματα και η ουλή σιγά - σιγά επεκτείνεται. Μπορεί να φτάσεις σαράντα χρονών και κάθε τόσο να πονάς (ειδικά κατά την εκσπερμάτωση) και να σκίζεσαι - κρίμα δεν είναι; 

Μη φοβάσαι την επέμβαση ούτε το σημάδι που αφήνει. Αν γίνει σωστά, μένει μια ανεπαίσθητη γραμμούλα, σίγουρα πολύ πιο καλαίσθητη από έναν σχισμένο χαλινό. 

 

gregpec2:

 

Η επιστήμη σαφώς και προχωράει, το κακό όμως είναι πως και η ημιμάθεια καλπάζει.

  • Μιλώντας λοιπόν επιστημονικά, το laser παράγει μεγάλα ποσά ενέργειας που μετατρέπονται σε θερμότητα. Κάτω ακριβώς από τα αγγεία του χαλινού βρίσκεται η ουρήθρα. Καυτηρίαση, δηλαδή θερμότητα και ουρήθρα είναι μεγάλοι εχθροί, για να το πω απλά.
  • Για την επιστήμη και πάλι να επισημάνω πως ουρολόγος-αφροδισιολόγος δεν υπάρχει. Ή το ένα θα είναι ή το άλλο ή πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
  • Η ιατρική επιστήμη επίσης διδάσκει πως ακόμα και μια μικροεπέμβαση μπορεί να κρύβει κινδύνους (έστω και 1 στις 10.000) που στο ιατρείο δεν αντιμετωπίζονται. Με πενήντα και εκατό ευρώ που θα πάρει η κλινική, ούτε μια κάρτα γραφικών της προκοπής δεν αγοράζεις.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

gregpec2:

 

Η επιστήμη σαφώς και προχωράει, το κακό όμως είναι πως και η ημιμάθεια καλπάζει.

  • Μιλώντας λοιπόν επιστημονικά, το laser παράγει μεγάλα ποσά ενέργειας που μετατρέπονται σε θερμότητα. Κάτω ακριβώς από τα αγγεία του χαλινού βρίσκεται η ουρήθρα. Καυτηρίαση, δηλαδή θερμότητα και ουρήθρα είναι μεγάλοι εχθροί, για να το πω απλά.
  • Για την επιστήμη και πάλι να επισημάνω πως ουρολόγος-αφροδισιολόγος δεν υπάρχει. Ή το ένα θα είναι ή το άλλο ή πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
  • Η ιατρική επιστήμη επίσης διδάσκει πως ακόμα και μια μικροεπέμβαση μπορεί να κρύβει κινδύνους (έστω και 1 στις 10.000) που στο ιατρείο δεν αντιμετωπίζονται. Με πενήντα και εκατό ευρώ που θα πάρει η κλινική, ούτε μια κάρτα γραφικών της προκοπής δεν αγοράζεις.

 

 

Καταρχήν να αναφέρω -ίσως δεν το κατέστησα σαφές- οτι οτι είπα, το είπα αναφερόμενος στην ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου εμπειρια και μόνο. Δεν είμαι γιατρός, και οτι ανέφερα, το ανέφερα διότι ο ts ζήτησε οποιος έχει σχετική εμπειρία, να πει τι ξέρει.

Για την καυτηριάση: ο γιατρός έτσι μου εξήγησε ότι το έκανε, αν μου λέει ψέμματα, λέω και γω. Μαλιστα μου είπε οτι εκεί δεν έχει αγγεία.

Για την ειδικότητα: με την παύλα (-) εννοούσα ή "διαζευτικο", δικό μου λάθος.

Για το ιατρείο: Ο γιατρός μου είπε κανένας απολύτως κίνδυνος. Και πάλι αν μου είπε ψέμματα, σας λέω και γω. Τώρα για την κάρτα γραφικών δεν το έπιασα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχε κανει ενας φιλος με λέιζερ πριν λιγα χρονια. 

 

Μου ειπε πως το μονο δυσκολο κομματι της επεμβασης ηταν να δειξει τον φαλαινοκαρχαρια του σε πανω απο 20 ατομα στο νοσοκομειο.

 

Απο πλευας επεμβασης-πονου, υπεφερε μονο για 1 μικρο-δευτερολεπτο, την στιγμη της τοπικης αναισθησιας που η ενεση μπαινει στον δρακοντα του. Μου ειπε πως αυτος ο πονος ηταν οτι πιο φριχτο εχει νοιωσει ποτε του, αλλα κραταει τοσο.. 1 μικρο-δευτερολεπτο.

 

Απο εκει και περα δεν ενοιωθε απολυτως τιποτα, μονο κατι καπνους εβλεπε απο το λειζερ για λιγα λεπτακια χωρις ιχνος πονου, σαν να καθοταν στο κρεβατι του ηταν. Μεσα σε λιγα λεπτακια ειχε τελειωσει η υποθεση.

 

Μετα απο λιγες βδομαδες που επανηλθε στο παιχνιδι ηταν συνεχεια με ενα χαμογελο οποτε τον ρωταγαμε. "αλλη αισθηση" αυτο ελεγε θυμαμαι.

Γιατί 20 άτομα; Μάτι τον παίρνανε ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

funbreaker:

 

Δεν σου απάντησα στο pm που έστειλες. Κάνουμε μια δημόσια συζήτηση και αν έχεις απορίες ευχαρίστως να τις κουβεντιάσουμε εδώ.

 

Γενικά πάντως να σου πω, πως από τη στιγμή που έχεις κάποιο πρόβλημα στο χαλινό, καλό είναι να πας να τον φτιάξεις.

Όταν υπάρξει κάποιο σκίσιμο, έστω και μικρό, επουλώνεται εύκολα σε λίγες μέρες και μπορεί να μη το βλέπεις καν. Όμως δημιουργείται ουλή, η οποία δεν έχει την ελαστικότητα του δέρματος.

Κατά την στύση και ιδιαίτερα στις κινήσεις της επαφής η ουλή δεν μπορεί να ακολουθήσει το τέντωμα του δέρματος, με αποτέλεσμα να προκαλούνται μικροσκισίματα και η ουλή σιγά - σιγά επεκτείνεται. Μπορεί να φτάσεις σαράντα χρονών και κάθε τόσο να πονάς (ειδικά κατά την εκσπερμάτωση) και να σκίζεσαι - κρίμα δεν είναι; 

Μη φοβάσαι την επέμβαση ούτε το σημάδι που αφήνει. Αν γίνει σωστά, μένει μια ανεπαίσθητη γραμμούλα, σίγουρα πολύ πιο καλαίσθητη από έναν σχισμένο χαλινό. 

 

gregpec2:

 

Η επιστήμη σαφώς και προχωράει, το κακό όμως είναι πως και η ημιμάθεια καλπάζει.

  • Μιλώντας λοιπόν επιστημονικά, το laser παράγει μεγάλα ποσά ενέργειας που μετατρέπονται σε θερμότητα. Κάτω ακριβώς από τα αγγεία του χαλινού βρίσκεται η ουρήθρα. Καυτηρίαση, δηλαδή θερμότητα και ουρήθρα είναι μεγάλοι εχθροί, για να το πω απλά.
  • Για την επιστήμη και πάλι να επισημάνω πως ουρολόγος-αφροδισιολόγος δεν υπάρχει. Ή το ένα θα είναι ή το άλλο ή πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες.
  • Η ιατρική επιστήμη επίσης διδάσκει πως ακόμα και μια μικροεπέμβαση μπορεί να κρύβει κινδύνους (έστω και 1 στις 10.000) που στο ιατρείο δεν αντιμετωπίζονται. Με πενήντα και εκατό ευρώ που θα πάρει η κλινική, ούτε μια κάρτα γραφικών της προκοπής δεν αγοράζεις.
[/quote

 

 

Εμένα είχε γίνει ένα ,´μικροσκισιματακι προ 10ετιας. Είχε ματώσει κιόλας.οτσν έκανα διείσδυση χωρίς προφυλακτικό υπέφερα και έβγαινα από τον πόνο παρόλο πού ο κόλπος ήταν υγρός. Έμπαινα μόνο με προφυλακτικό .ειχα αποφάσισει να το αφαίρεσω αλλά επουλωθηλε και άφησε ένα μικροσκισιματακι.

Όσο και να το ζορίζω τώρα δεν πονάει παρόλο που είχε κοπεί τότε.εξαλου είναι πολύ χοντρό το δέρμα εκεί. Επίσης να ξέρετε ότι χάνετε ένα μικρό μέρος της απόλαυσης αφαιρώντας το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα!

 

Επειδη ειδα οτι οσοι απαντησαν το εχουν κανει με λειζερ, εγω το εκανα με νυστερι και θα σου πω προσωπικα για μενα,

Τοπικη αναισθησια και σε κανα 10-15λεπτο εισαι οκ, τα ραμματα ειναι απο εκεινα που πεφτουν μονα τους, δεν ξερω πως τα λενε,

Μετα βαζεις για καποιες μερες κρεμες, τα ραμματα θα σε τραβανε λιγο στην αρχη και θα εχεις ενα θεμα οταν σου σηκωνετε θα τραβαει ακομα πιο πολυ, αλλα σε καμια βδομαδα πεφτουν και εισαι ετοιμος για δραση!! :D

Τωρα απο ουλες παρακλαδια και τετοια δεν εχει τιποτα, και το δερμα κατω ειναι μια χαρα, σαν να μην ειχε ποτε τιποτα εκει.

Θα δεις παντως διαφορα πανω στο sex.. θα ζοριζεται λιγοτερο το ''κεφαλακι'' ;) (οταν εισαι χωρις προφ)

Η τιμη πρεπει να ηταν 120Ε αν δεν κανω λαθος σε ιατρειο ουρολογου.

 

Αυτα απο μενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω δεν αφηνει αντιαισθητικη διαφορα ολοκληρη περιτομη που κανει πληθος ανδρων (μαλιστα πολλοι την κανουν για αισθητικους λογους), σε ανησυχει η επεμβαση στο χαλινο απο αισθητικης αποψης?Παντως αν τιθεται θεμα υγειας-ανεσης (if you know what i mean), δεν θα επρεπε να σκεφτεσαι καν την αισθητικη πλευρα του θεματος.Οπως ειπε κι ο απο πανω ομως, μιλαμε για το πιο ασχημο σημειο του ανδρικου σωματος οποτε get used to it. Εξαλλου μια υποθετικη ουλη εκει, δεν ειναι ο παραγοντας που θα αποτρεψει αυτην που προηγουμενως θα εχει αποφασισει να φτασει ως εκει...

Μία παρατήρηση στα ανωτέρω: αν γίνει τομή- πληγή οπουδήποτε στο ανθρώπινο σώμα, είναι προφανές ότι θα μείνει ουλή. Αν θα είναι ορατή, εξαρτάται από πλήθος παραγόντων, όπως το δέρμα και την ικανότητα ανάπλασής του, τρόπος που έγιναν τα ράμματα -αν γίνουν, μετεγχειρητική φροντίδα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απο πλευας επεμβασης-πονου, υπεφερε μονο για 1 μικρο-δευτερολεπτο, την στιγμη της τοπικης αναισθησιας που η ενεση μπαινει στον δρακοντα του. Μου ειπε πως αυτος ο πονος ηταν οτι πιο φριχτο εχει νοιωσει ποτε του, αλλα κραταει τοσο.. 1 μικρο-δευτερολεπτο.

Aυτο το μικροδευτερολεπτο με ενεση ξυλοκαϊνης ηταν σαν να μπαιναν υγρα καρφια και να στερεοποιούνταν γυρω απο τον δράκοντα!

Αυτο το mini-sec ενιωθες οτι ποναγες 5 λεπτα.

Ο χρονος ειναι σχετικός που λενε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...