Προς το περιεχόμενο

Βραχύς χαλινός πέους και επέμβαση


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά έκανα την επέμβαση πριν από μια εβδομάδα σε δημόσιο νοσοκομείο.

Παρασκευή είχε κλειστεί το ραντεβού σε τυχαίο ουρολόγο,έγινε η διάγνωση(αν και το ήξερα και από άλλους γιατρούς),συναντήθηκα αμέσως με το γιατρό που θα με αναλάμβανε και κλείσαμε ραντεβού για τη Δευτέρα(δηλ.μιλάμε για την αμέσως επόμενη εργάσιμη!!! :confused:  :confused:  :confused: )

Και οι δύο γιατροί εξαιρετικοί σε θέμα συμπεριφοράς και φαίνονταν σοβαροί και καλοί επαγγελματίες.
Η αναισθησία έγινε με μια κρέμα(EMLA),χωρίς κανέναν απολύτως πόνο,ακολούθησε το χειρουργείο με νυστέρι,πραγματικά δεν ένιωσα ούτε τον παραμικρό πόνο στη διάρκεια(Το μόνο ίσως ενοχλητικό για κάποιους μπορεί να είναι το θέαμα την ώρα που σου "πετσοκόβουν" :fear: το μόριο και τα αίματα,αλλά και αυτά ξαπλώνεις πίσω και δε βλέπεις τίποτα).Να προσθέσω ότι ο χώρος δεν ήταν κανονικό χειρουργείο,αίθουσα μικροεπεμβάσεων το συστήσανε,και φαινόταν απλά σαν ένα εξοπλισμένο ιατρείο.

Η διαδικασία διήρκησε 15-20 λεπτά και έγινε από το γιατρό και μια νοσοκόμα.
Ύστερα το μόνο που μου έκανε ήταν ότι έβαλε μια γάζα μπροστά σε περίπτωση που τρέξει λέει λίγο αίμα,η οποία δε χρειάστηκε και την έβγαλα μέχρι το βράδυ.
Δε μου πρότεινε ούτε καμία αλοιφή,ούτε τίποτα άλλο για την ανάρρωση(εδώ αν έχει κάτι κάποιος να προτείνει θα το εκτιμούσα),και μου είπε αποχή από το σεξ για ένα μήνα και να περάσω σε ένα μήνα να επιβεβαιώσει ότι όλα είναι καλά.

Τώρα μια βδομάδα μετά έχω σταματήσει να νιώθω και οποιαδήποτε ενόχληση,ιδιαίτερα κατά τη στύση,που ένιωθα τις πρώτες μέρες,παρ'ολ'αυτά ακόμα δεν τολμάω να τραβήξω προς τα κάτω το πετσάκι να δω τι έχει γίνει και το αφήνω συνέχεια κουκουλομένο.

Υ.Γ.Όσον αφορά το κόστος,όταν έκανα την ερώτηση πριν το χειρουργείο μου είπε ότι κανείς δεν πρόκειται να σου ζητήσει τίποτα και ότι η επέμβαση είναι δωρεάν.Επειδή όμως αυτό που εξέλαβα ήταν "δώσε ρε φίλε κάτι,ό,τι νομίζεις :-D " του έδωσα πριν την επέμβαση 70 ευρώ,ξέρω λίγα αλλά τόσα κατάφερα να μάσω σε ένα σκ,και τον είδα απολύτως ευχαριστημένο και με πολύ καλή διάθεση για εξυπηρέτηση καθ'όλη τη διάρκεια παραμονής μου στο νοσοκομείο.

Γενικά φανταστική εμπειρία για δημόσιο νοσοκομείο και από ότι έχει δείξει μέχρι τώρα καλή δουλειά.Περιμένω να δω και πως θα εξελιχθεί στη συνέχεια μέχρι την ολοκληρωτική ανάρρωση :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μία βδομάδα δεν έχεις αναρρώσει πλήρως από χαλινο;

Δεν μπορώ να καταλάβω αν έχω αναρρώσει πλήρως.Κάτι ενοχλήσεις υπάρχουν που και που,αλλά από όσο ξέρω κανείς δεν έχει αναρρώσει σε μια βδομάδα.

Δεν αισθάνομαι κάτι,αλλά ο γιατρός είπε ένα μήνα αποχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D  

 

εντάξει αφού έτσι σου είπε και από τη στιγμή που δεν είμαι γιατρός και δε ξέρω τη περίπτωσή σου δε μπορώ να κρίνω, απλά εγώ ξέρω τους πάντες που ανάρρωσαν σε μια βδομάδα και ήταν πλήρως λειτουργικοί 

 

μήνα θες (και λίγο παραπάνω) για καμιά περιτομή που γίνεται η σφαγή του δράμαλη, όχι για ένα τόσο δα κοψιματάκι 

 

τουλάχιστον ελπίζω να σου είπε να πλένεσαι αυτό το μήνα γιατί θα ζέχνεις και ελπίζω να μην έχεις και θέματα ονειρώξεων αν δε θα μπορείς καν (ή φοβάσαι) να αυτοεξυπηρετηθείς  γιατί είναι λίγο φάση δημοτικό και ξενέρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλάχιστον ελπίζω να σου είπε να πλένεσαι αυτό το μήνα γιατί θα ζέχνεις και ελπίζω να μην έχεις και θέματα ονειρώξεων αν δε θα μπορείς καν (ή φοβάσαι) να αυτοεξυπηρετηθείς  γιατί είναι λίγο φάση δημοτικό και ξενέρα

Βασικά δεν έχω παρατηρήσει κάτι σε θέμα βρομιάς κάνω το συνηθισμένο καθημερινό μου μπανάκι.

Ονειρώξεις δεν έχω και τέτοια,βέβαια τα σημάδια της αποχής έχουν αρχίσει να φαίνονται και οι ανάγκες να μεγαλώνουν και ο ένας μήνας μοιάζει αιώνας!!!

 

Ρε παιδιά ούτε λίγο αυτοεξυπηρέτηση!!!! :cry:  :cry:  :cry:  :cry: 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια συνιστατε ουρολογο η μπορω να απευθυνθώ και σε πλαστικο?

Ουρολόγο. Σιγουρεύσου όμως τι επέμβαση χρειάζεσαι, χαλινό ή περιτομη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αποφευγω εδώ και χρονια ας το αποφυγω και φετος το 2016 δεν ηταν χρονια για καλο σεξ ούτως η αλλως λαλαλα

Ρε μην το αποφεύγεις, αν σε ενοχλεί πήγαινε και κάντο να γμς σαν άνθρωπος. Δεν είναι τόσο τραγικο, ένας μήνας λίγο ταλαιπωρία. Απλά να καταλήξεις σίγουρα, αν και τι χρειάζεσαι, πράγμα όχι τόσο απλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβάμαι μαχαιρια και βελονες, ειδάλλως σιγουρα θα ειχα κανει ΟΛΕΣ τις επεμβάσεις του κοσμου

η μανα φυση ηθελε να με προστατεψει από μενα αλλα αυτό κοστιζει το να με προστατευει και από επεμβάσεις που πρεπει να κανω :///

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παιδια ειμαι εντελως νεος στο φορουμ εκανα λογαριασμο μονο γ αυτο το θεμα..Το έπαθα σε ερωτική επαφη με την κοπελα μου δεν καταλαβα τιποτα αλλα ηταν οντως ρηξη χαλινού.Να σας πω εγω την εκανα την επεμβαση σημερα με λειζερ,πονεσα ελαχιστα στην ενεση αναισθησίας..εχω ελάχιστη ενόχληση και ελαχιστο καψιμο ενίοτε (μολις 12 ωρες ειναι φρεσκο ακόμα).Ο γιατρος μου ειπε τελικα δε χρειαστηκαν ράμματα και οτι σε μια εβδομάδα λογικα θα μπορω να ερθω και σε σεξουαλική επαφη.Απλα επειδη διάβασα πολλα καταλαβα οτι είναι επίσης θεμα του δέρματος και οργανισμου το πως θα το δεχτει και θα το επουλώσει..Προς το παρόν δεν αντιμετωπιζω πρόβλημα μη σας πω οτι εχει ''ψηθει'' κιολας ηδη η μικρή ουλη.Επίσης καλό ειναι να ρωτάτε ΤΑ ΠΑΝΤΑ στον γιατρο ρε παιδά ετσι κι αλλιως δουλεια του ειναι,πολλα πουλια εχει δει κ επισης δε θα τον ξαναδειτε και ξανα μετά οποτε μην έχετε κομπλεξ..Εγω τα ρωτησα όλα κ με διαφώτισε ο ανθρωπος..Τωρα ίδομεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια ειμαι εντελως νεος στο φορουμ εκανα λογαριασμο μονο γ αυτο το θεμα..Το έπαθα σε ερωτική επαφη με την κοπελα μου δεν καταλαβα τιποτα αλλα ηταν οντως ρηξη χαλινού.Να σας πω εγω την εκανα την επεμβαση σημερα με λειζερ,πονεσα ελαχιστα στην ενεση αναισθησίας..εχω ελάχιστη ενόχληση και ελαχιστο καψιμο ενίοτε (μολις 12 ωρες ειναι φρεσκο ακόμα).Ο γιατρος μου ειπε τελικα δε χρειαστηκαν ράμματα και οτι σε μια εβδομάδα λογικα θα μπορω να ερθω και σε σεξουαλική επαφη.Απλα επειδη διάβασα πολλα καταλαβα οτι είναι επίσης θεμα του δέρματος και οργανισμου το πως θα το δεχτει και θα το επουλώσει..Προς το παρόν δεν αντιμετωπιζω πρόβλημα μη σας πω οτι εχει ''ψηθει'' κιολας ηδη η μικρή ουλη.Επίσης καλό ειναι να ρωτάτε ΤΑ ΠΑΝΤΑ στον γιατρο ρε παιδά ετσι κι αλλιως δουλεια του ειναι,πολλα πουλια εχει δει κ επισης δε θα τον ξαναδειτε και ξανα μετά οποτε μην έχετε κομπλεξ..Εγω τα ρωτησα όλα κ με διαφώτισε ο ανθρωπος..Τωρα ίδομεν...

Πήγα σε ουρολογο για να κάνω περιτομή κ μου είπε ότι πρώτα πρέπει να κάνω εκτομη χαληνου. Θέλω γνώμες κ εμπειρίες

Στη δεύτερη και βάλε βδομάδα σκάνε αυτά,τη πρώτη είσαι οκ

 

Αλλά αν δε πονάς κάνε τη δουλειά σου βρε παιδί μου, με το μαλακό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...