Προς το περιεχόμενο

Βραχύς χαλινός πέους και επέμβαση


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aυτο το μικροδευτερολεπτο με ενεση ξυλοκαϊνης ηταν σαν να μπαιναν υγρα καρφια και να στερεοποιούνταν γυρω απο τον δράκοντα!

Αυτο το mini-sec ενιωθες οτι ποναγες 5 λεπτα.

Ο χρονος ειναι σχετικός που λενε...

 

Ωραία ρε παιδιά, μου φτιάξατε το κέφι τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δεν έχετε κάνει ποτέ εξέταση για ουρηθρικό έκκριμα =ρ

μάλλον δεν έχουν ξυπνήσει κατα τη διάρκεια εγχειρησης να νιώθουν τα πάντα αλλα να μη μπορούν να μιλήσουν

αυτό μοιάζει αιώνας και σου μένει και αξέχαστο για όλη σου τη ζωή.

 

ο πόνος που λέτε παλευεται αν ειναι για τόσο λίγο , πριν τον νιώσεις τον ξεχνάς . Απλά οι εγχειρήσεις δεν ειναι να γίνονται βιαστικά και χωρίς να έχουμε πραγματικό πρόβλημα , αλλιώς ζυγίζουμε τα υπερ κ τα κατά και αποφασίζουμε.

προσωπικά 1 sec πόνος , οτι πόνος κ αν ειναι αυτός δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Αρκεί να χρειάζεται .

Αναισθησια μονο με ενεση γινεται ? Δεν υπαρχει αλοιφη ? 

και να υπήρχε θα διακινδυνευεις να μην σε ποιάσει σε μια τέτοια επεμβαση ? γιατι σίγουρα δεν θα ηταν το ίδιο δραστική με την ένεση και όπως ξέρουμε καμια φορά ακόμα και η ένεση μπορεί να μη μας πιάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη εχω κανει σχετικη επεμβαση (περιτομη) η τοπικη αναισθησια ειναι ενα τσιμπημα ανευ σημασιας (τουλαχιστον ετσι το βιωσα εγω). Σε αντιθεση με το μετεγχειριντικο σταδιο που για μενα ηταν οδυνηρο καθως 20-25 ραμματα στο σημειο ερχοντουσαν αντιμετωπα με τις πρωινες ακουσιες ορεξεις-->αποτελεσμα πονος και αιματα-πληγες σε καθημερινη βαση επι 2 βδομαδες.

Η ανταμοιβη ηρθε μετα την επουλωση φυσικα, σε διαφορους τομεις.

 

Anyway, θελω να πω οτι η τοπικη αναισθησια δεν εχει τιποτα το τρομερο ως πονο, ισως υπερεβαλλε καπως ο φιλος που το περιεργραψε ετσι ή μπορει να του χτυπησαν κανενα ευαισθητο σημειο (του ευαισθητου σημειο του :P ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν ρώτησε κανείς ..
την ένεση στην κάνουν όταν το μόριο βρίσκεται σε στύση η την κάνουν σε ηρεμία?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν ρώτησε κανείς ..

την ένεση στην κάνουν όταν το μόριο βρίσκεται σε στύση η την κάνουν σε ηρεμία?

3 δευτερολεπτα μετα την εκσπερματωση. Αν περασει ο χρονος καιγεσαι και πρεπει να πας για 2ο γυρο κ.ο.κ.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήγα σε ουρολόγο στο Παπαγεωργίου και επιβεβαίωσε το πρόβλημα.

Μου έκλεισε ραντεβού για επέμβαση στις 4/7. Είπε ότι υπάρχει πόνος μόνο στην νάρκωση και είναι εύκολο πράμα γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά που κατέληξες;

Θα πας στην κλασική επέμβαση με νυστέρι ή laser;Τελικό κόστος μαζί με κλινικές και αναισθησιολόγους;

 

Δεν έκανα και μεγάλη έρευνα τελικά.

Αρχικά πήγα σε έναν ουρολόγο του ΕΟΠΥΥ που μου έκανε αυτή την διάγνωση και μου πρότεινε να του σκάσω 350 σύνολο και να μου το κάνει σε ιδιωτική κλινική με την συμβατική μέθοδο. Μου έδωσε και μια κρέμα δοκιμαστικά, μήπως ήταν κάτι άλλο τελικά και μου είπε να ξαναπάω 7 μέρες μετά για να το επιβεβαιώσει 100%

 

Μετά από 7 μέρες δεν πήγα στον ίδιο αλλά πήγα στο νοσοκομείο Παπαγεωργίου (Θεσσαλονίκη) στην ουρολογική.

Ο γιατρός εκεί που φάνηκε καλός, μου επιβεβαίωση την πρώτη διάγνωση και μου πρότεινε να κάνω εκεί την επέμβαση.

Προφανώς στο νοσοκομείο δεν κάνουν την μεθοδο με laser, αλλά αν δεις παραπάνω είναι αμφισβητούμενο το ποια είναι τελικά καλύτερη.

Δεν μου είπε για κάποιο κόστος και ξέχασα να ρωτήσω κι εγώ, υποθέτω πως είναι δωρεάν. Έκλεισα να μου το κόψουν στις 4/7. :fear:

 

Ως προς την φύση της επέμβασης μου είπε πως είναι κάτι σχετικά εύκολο, υπάρχει ένας πόνος μόνο στην ένεση για την αναισθησία, μένω εκεί 2-3 ώρες προληπτικά μετά, ίσως πάω και την άλλη μέρα να με δουν, δεν χρειάζεται κάποια προετοιμασία, η επούλωση ολοκληρώνεται κανένα 10ήμερο μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν ρώτησε κανείς ..

την ένεση στην κάνουν όταν το μόριο βρίσκεται σε στύση η την κάνουν σε ηρεμία?

κανονικά, όταν είναι στη φωλιά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αναισθησια μονο με ενεση γινεται ? Δεν υπαρχει αλοιφη ? 

Υπαρχουν και τα δυο. Εμενα μου εβαλε αλοιφη, μουδιασε, και μετα ενεση. Δεν καταλαβα τιποτα.

επειδή δεν ρώτησε κανείς ..

την ένεση στην κάνουν όταν το μόριο βρίσκεται σε στύση η την κάνουν σε ηρεμία?

Εσυ ρε φιλε αμα καταφερεις και σου σηκωθει εκεινη τη στιγμη πανω στον παγκο βλεποντας τον ηλικωμενο γιατρο, τα νυστερια απλωμενα και την ενεση... ε τοτε τι να πω, θελω να αλλαξω φυλο και να τα φτιαξουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...