Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 2 [Xbox 360][Xbox One]


p3tran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω NickTG τα λεω οπως τα βλεπω. αλλοι ευφραινονται και αλλοι δυσκολευονται.. και στις δυο περιπτωσεις, δεν ειναι δικο μου θεμα οι αντιδρασεις...

 

τελος off-topic -> party time!

 

 

 

icLLdM8ejuncm.jpg

iNN5Hd6WLbB6w.jpg

iL7NGhomZSmVi.jpg

 

 

ibetlhiV5OcyAI.jpg

 

ikRSPz2iHM7kj.jpg

Επεξ/σία από p3tran
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω NickTG τα λεω οπως τα βλεπω. 

 

 

Σε αυτό συμφωνώ.

Απλά ο τρόπος που τα βλέπεις δεν είναι τόσο αντικειμενικός όσο θες να πιστεύεις ή να κάνεις τους άλλους να πιστεύουν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Qb είδαμε, FH2 είδαμε, Fable είδαμε, sunset overdrive είδαμε,τα halo είναι αναμενόμενα......είμαι πολύ περίεργος να δω τι καινουριο θα μας δειξει η ms με όλο το hype που έχει δημιουργήσει για την ερχόμενη E3......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφικαρες!!!!!!!.

κατσε διαβασε το αρθρο που εχω λινκαρει. πολυ πιο πολλα πραγματα απο γραφικα...

full tuning fidelity, full borderless open world, μετεμψυχωση των kudos, δυναμικος φωτισμος παντου, 1000 ατομα σε καθε κλαμπ, online free roaming με την παρεα σου οχι σε αδειο κοσμο, αλλα σε κοσμο γεματο απο drivatars, τεζα dedicated servers που περνας απο το single στο online ανα πασα στιγμη κλπ κλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωω έχει να πέσει κάψιμο με το FH2...

 

Μόνο αυτό και το Halo Master Chief Collection να έβγαιναν φέτος, εμένα μου φτάνουν και μου περισσεύουν για One ακόμα και αν δεν έβγαινε τίποτα άλλο στην κονσόλα. Η MS βγάζει μαζεμένα πολύ δυνατά χαρτιά. 

 

Εαν δούμε και την αποκλειστικότητα της From από τη μεριά της Sony εγώ έχω κλείσει σαν gamer φέτος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30fps;Θα γκρινιαξω όπως γκρινιαξα και για το Drive club Απαράδεκτο.

http://www.ign.com/articles/2014/06/04/forza-horizon-2-resolution-framerate-music-more-

detailed-ign-first?page=3

 

 

 

 

 

 

 

 

30fps;Θα γκρινιαξω όπως γκρινιαξα και για το Drive club Απαράδεκτο.

 

1080p@30fps

 

Για να δουμε....πολλα καλα νεα για την ms τελευταια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ηταν και στο 360 gkalas.

πηρανε την engine του forza 4, που αποδιδει 1280χ720@60, και διπλασιασανε τον χρονο που εχουνε για καθε frame ωστε να δωσουνε detail.

προφανως δεν εχεις παιξει το προηγουμενο. ισως ομως να εχεις ακουσει πως λιγο-πολυ ολοι λενε οτι παιζει τελεια. αυτο δεν ειναι τυχαιο, αφου μπορει η οθονη να κανει refresh 30 φορες το δευτερολεπτο, αλλα τα physics και τα inputs τρεχουνε οχι 30 αλλά ...360 φορες το δευτερολεπτο (οπως στο forza 4) ;)

μαλιστα εκει ειχανε χωρεσει day/night cycle, open world και 4Xmsaa

 

με την ιδια λογικη το horizon 2, στο engine του forza5 (1920X1080@60), με διπλασιο χρονο για καθε καρε, και επιπλεον του day/night και open world, τωρα εχουμε και καιρο, δυναμικο φωτισμο, drivatar για κινηση οταν παιζεις online, online car meetings, πιο συνθετα driving dynamics και θα δουμε και τι αλλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω παίξει Petran.Επαναλαμβανω οτι είναι τραγικό να τρέχει στα 30.Δεν είπα οτι είναι unplayable αλλα τα 60 θα έπρεπε να είναι must για κάθε τίτλο.Αν έχω πάρει το one μέχρι τότε θα το τσιμπήσω το παιχνίδι μιας και το γουσταρα το πρώτο αλλά αυτό δεν αλλάζει την άποψη μου για τα frames σε ενα παιχνίδι. Καλομαθα με το Pc δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...