Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 2 [Xbox 360][Xbox One]


p3tran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα και το MK8 δεν ειναι καμμια παιχνιδαρα.

 

Παιζει να ειναι και το πιο ευκολο Μαριο που εχει βγει, οι μηχανες εξακολουθουν να ειναι cheat και το online του ειναι ακομα στην εποχη του χαλκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 229
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Petran εσυ περνιεσαι για μεγάλος ας πούμε και γκουρού του gaming;Ναι το πρώτο pc είναι που έχω μαζί με οτι κονσόλα κυκλοφορεί (τις δυο Next gen θα τις εχω πάρει μέχρι τα Χριστούγεννα ελπίζω).Λες στο δεύτερο ή στο τρίτο pc που θα φτιάξω να καταλάβω οτι τελικά ενα παιχνίδι τρέχει καλύτερα στα 30 απο τα 60 ή οτι τα 720p είναι καλύτερα απο τα 1080p; Να μείνω στο πρώτο pc αν είναι.

ΥΓ.Γελαω με τον υποστηρικτή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπαμε, οταν εχεις τα κοντρολ και τη φυσικη να τρεχει 360 φορες το δευτερολεπτο, οι συνηθισμενες γκρινιες δεν εχουν την ιδια βαρυτητα.

να δουμε ποτε θα το καταλαβεις....

 

in fact, για να σε βοηθησω, θα σου βαλω στοιχημα να συγκρινουμε οποιο open world racing game στο pc θελεις, και βαλτο να τρεχει στα 4Κ@144hz οπως σου εγραψα και πιο πανω, και δεν θα το συγκρινουμε ΚΑΝ με το horizon 2, αλλα με το παλιο horizon στην παλια κονσολα.

για ελα και πες μου ΠΟΙΟ OPEN WORLD RΑCING στο pc παιζει και κοντρολαρει καλυτερα ή εστω ισα με το "καημενο" το horizon?  (για να μην πιασουμε ΚΑΝ το θεμα περιεχομενο, παρουσιαση, ποιοτητα κλπ κλπ κλπ)

 

αντε γιατι πολυ μπλα μπλα και απο τυροπιτα μηδεν!

 

 

και για δεκατηπεμτη φορα, ξαναλεω το οτι το horizon 2 θα ετρεχε στο μισο framerate απο οτι το fm 5, ειναι κατι που το γνωριζαμε ολοι που ασχολουμαστε απο την αρχη. αυτο ειναι και το νοημα υπαρξης του αλλωστε..

ψαξε να βρεις περσινα μου σχολια, τοτε που ειχε διαρρευσει σαν ιδεα οτι μπορει και να εβγαινε φετος το horizon2 τι εγραφα, και τι εγραψα και σε συναρτηση με τα αλλα racing που βγαινουνε (πχ οτι θα πεσει το driveclub επανω του ετσι που τα κανανε)

 

το να περνας εσυ και να λες χτες "α! 30 καρε = απαραδεκτο" απλα δειχνεις οτι δεν κοζαρεις.

και με το να επιμενεις (παρ'ολο που καθομαι και σου εξηγω), δειχνεις οτι δεν καταλαβαινεις κιολας.

γραψε μου λοιπον το open world racing game που σε εχει "κακομαθει" τοσο στο pc, που να ειναι το horizon 2 <<τραγικο>> για σενα, οπως γραφεις και επιμενεις.

αν δεν μου γραψεις ομως, το μονο που θα ειναι τραγικο, θα ειναι αυτη η  "αφ'υψηλου" αλλα χωρις αντικρυσμα κριτικη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Petran εσυ περνιεσαι για μεγάλος ας πούμε και γκουρού του gaming;Ναι το πρώτο pc είναι που έχω μαζί με οτι κονσόλα κυκλοφορεί (τις δυο Next gen θα τις εχω πάρει μέχρι τα Χριστούγεννα ελπίζω).Λες στο δεύτερο ή στο τρίτο pc που θα φτιάξω να καταλάβω οτι τελικά ενα παιχνίδι τρέχει καλύτερα στα 30 απο τα 60 ή οτι τα 720p είναι καλύτερα απο τα 1080p; Να μείνω στο πρώτο pc αν είναι.

ΥΓ.Γελαω με τον υποστηρικτή σου.

Απλα Gkalas το οτι μπηκες στο pc gaming και ειδες πολλα 60αρια, δεν σημαινει οτι οι console gamers δεν ηταν ποτε pc gamers.

Προσωπικα εχω περασει απο pc gaming και εχω δει τα καλα του και τα κακα του, οπως και οι περισσοτεροι εδω μεσα.

Tον ενθουσιασμο σου τον καταλαβαινω και ο δικος μου κρατησε αρκετα πριν 12+ χρονια,πριν σβησει οριστικα.

 

Το να εκπλησεσαι απο το γεγονος οτι το driveclub και το horizon ειναι 30fps ,ειναι σαν να εκπλησσεσαι στην ειδηση οτι η γη ειναι στρογγυλη.

Και για να σε προετοιμασω απο τωρα και στις επομενες κονσολες που θα βγουν σε καμια 5ετια 6ετια , 30 fps θα ειναι αυτα τα racing games.

Ο console gamer εχει ζυγισει τα συν και τα πλην και τα γνωριζει, δεν υπαρχει αναγκη να του υπενθυμιζουμε το αυτονοητο.

 

 

Επισης ελπιζω να μην παιξεις το νεο zelda που πιστευω οτι θα ειναι στα 30fps.

Εχεις κολλησει pcητιδα σε νιωθω.Oλοι την περασαμε εδω σαν ανεμοβλογια :P(τουλαχιστον για αυτους που επεστρεψαν στις κονσολες ως βασικη πλατφορμα).

 

Σου εχω λυση ομως.

http://www.grapheine.com/bombaytv/identity-en-d264afedaae1c57b0af437c2bb7da32d.html

 

Πλακιτσα φυσικα :)

Mε καλη διαθεση ολα τα παραπανω.ολες οι επιλογες ειναι σεβαστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εχω λυση ομως.

http://www.grapheine.com/bombaytv/identity-en-d264afedaae1c57b0af437c2bb7da32d.html

 

Πλακιτσα φυσικα :)

Mε καλη διαθεση ολα τα παραπανω.ολες οι επιλογες ειναι σεβαστες.

 

:D (το ps4 απο σποντα μπηκε εκει, ετσι? :D )

 

 

pds! τα χαπια σου τα πηρες για την παρουσιαση της ms σημερα? ή σκοπευεις να μην τη δεις καθολου? :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

:D

 

 

pds! τα χαπια σου τα πηρες για την παρουσιαση της ms σημερα? ή σκοπευεις να μην τη δεις καθολου? :)

 

Ολες θα τις δω(αν δεν δω μια αυτη θα ειναι της sony που θα προσπαθησω να την δω).

Γιατι να παρω χαπια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pds παιζω παιχνίδια στα 30fps αλλά οταν μπορώ να το παίξω στα 60 εννοείται οτι θα το τιμήσω εκεί. Και το Zelda θα λιωσω στα 30 και το god of war και το Halo.Το θέμα είναι οτι μου χαλάει τη μισή απόλαυση το 30αρι Αν απέκτησα κάποιο κόλλημα απο την ενασχόληση μου με το pc gaming αυτο δεν ηταν ούτε τα textures ουτε τα πολύγωνα αλλα το frame rate.Ηλπιζα σε αυτές τις κονσόλες να μη θυσιάσουν το frame rate για τα γραφικά αλλα έκανα λάθος οπως επίσης είμαι σίγουρος οτι αν ετρεχε στα 60 το Horizon τότε ο Petran θα το ειχε κάνει σλογκαν οτι και να λέει τώρα. Επισης ειπα οτι ειναι τραγικό να τρέχει στα 30 και οχι οτι το παιχνίδι είναι τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Απλα δεν εχει νοημα ρε συ ολο αυτο, γιατι ετσι ειναι και ετσι θα ειναι τα πραγματα.Παντα θα επιλεγουν καλυτερα γραφικα και 30.Εκτος απο τα sim racing gamers,fighting games,αθλητικα παιχνιδια και καποιες ακομα εξαιρεσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ gkalas, σκας γαϊδαρο να πουμε!!

 

λοιπον, 1080/60 sim και μαλιστα με lazer scanned πιστες, εχει η κονσολα απο την πρωτη μερα κιολας.

 

το horizon, τι να κανουμε, ετσι λειτουργει απο τη γεννεση του, για αυτο το λογο και δημιουργηθηκε αυτη η εταιρεια αλλωστε, παιρνει το engine του forza motorsport, και διπλασιαζοντας τον χρονο που εχει για τη δημιουργια του καθε ενος καρε, προσθετει details.

στο 360 το horizon πηρε τη μηxανη του forza 4 (1280X720@60hz κολλημενα) γυρισε τον renderer στο διπλασιο χρονο, και κανανε το open world-day/night cycle.

στο xbone το horizon2 πηρε τη μηχανη του forza 5 (1920Χ1080@60hz κολλημενα), γυρισε και παλι τον renderer στο διπλασιο χρονο, και κανανε το open world-day/night cycle, τον καιρο, το δυναμικο φωτισμο, το αναλυτικο tuning και τον populated με drivatars online multiplayer κοσμο.

 

τοσο τα physics, οσο και τα inputs, συνεχιζουν να τρεχουν οπως και στο motorsport, δηλαδη οχι στα 30hz, αλλα στα 360hz.

 

ειναι σχετικα απλο. και το εχω γραψει 2-3 φορες ηδη. θες να μην το καταλαβεις ποτε? ok, μην το καταλαβεις ποτε. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουλη μη μπαίνεις σε κουβεντα άλλων.Πετραν λες αυτά που σου αρέσουν.Απο τη στιγμή που έγραψες οτι δε θα καταλαβω διαφορα σε 144hz με το 30αρι δείχνει που το πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω περιμενω ακομα να μου γραψεις ποιο open world racing game στο pc σε εχει κακομαθει τοσο που το horizon 2 σου φαινεται <<τραγικο και απαραδεκτο>> οπως εγραψες.

 

γραψε μου λοιπον εσυ ποιο ειναι αυτο το φανταστικο παιχνιδι (ή και παραπανω απο ενα, ακομα καλυτερα), και το πιανουμε απο εκει μετα να δουμε ποιος ξερει τι λεει και ποιος οχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι περιμενω να μην ταιζετε τον καθε αδαη που μπαινει εδω μεσα...2 σελιδες τωρα αντι να μιλαμε για το παιχνιδι ασχολουμαστε με μπαρουφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Horizon 2 ξεχνάμε μερικοί πως έχει την τεχνική των 60 Hz update/sec, μια παρόμοια τεχνιή έχει εφαρμοσει η Criterion στα Burnout Paradise και Hot Pursuit και η απόκριση απο τον controller είναι πρωτοφανής για 30 fps παιχνιδι.

 

Τα 30 fps μπορούν να αποδώσουν μια χαρά αποτέλεσμα αν είναι locked στα 30. To πρόβλημα είναι με το variable framerate και δεν ισχυει μονο στα 30, ισχυει και στα 60. Αν το framerate δεν είναι κλειδωμένο, υπάρχει πρόβλημα και torn frames. Πρόσφατο παράδειγμα το Tomb raider στο ps4 που είχε unlocked framerate με πολλά dips. Επίσης το Titanfall στο One και ειδικα στο 360.

 

Τα έχουμε συζητήσει τόσες φορες ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...