Προς το περιεχόμενο

ηλεκτρολογικό πρόβλημα σε smart...


fylatos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να ρωτήσω σε ένα smart 2006 μου σβήνει εν κίνηση και μου βγάζει μια παύλα στη μέση....Μόλις ξαναβάλω παίρνει..αλλά το κάνει συνέχεια κ κανένας δεν μπορεί να το βρει...τι έχω πάει σε 5 ηλεκτρολόγος αλλά τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα ήθελα να ρωτήσω σε ένα smart 2006 μου σβήνει εν κίνηση και μου βγάζει μια παύλα στη μέση....Μόλις ξαναβάλω παίρνει..αλλά το κάνει συνέχεια κ κανένας δεν μπορεί να το βρει...τι έχω πάει σε 5 ηλεκτρολόγος αλλά τίποτα..

Τι άλλαξες προτού ξεκινηςει να στο κανει; (Απο λάμπα μέχρι μηχανή, σκέψου τα και γραφτά εδω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα αλλαξει τιποτα ξαφνικα ξεκινησε...μια μερα εμεινα απο εκκινητη συμπλεκτη(3 παβλιτσες στο ταμπλο)ε λεω αυτο θα ειναι που εσβηνε και καπου καπου...βαζω καινουργιο οι ταχύτητες κομπλε αλλα παλι σβηνει..το παω στην αντιπροσωπια αφου εχω παει σε ποσους μου λενε αστο να δούμε..μου λενε διακοπτεις φωτων φρενο τον αλλαζουμε παλι τιποτα..μετα μου λενε κλαπετο γκαζιου γιατι αμα εκεινη την ωρα παταω γκαζι τερμα μπορει να ξαναπαρει...αλλα και παλι τιποτα...εντομεταξυ καμοια φορα οταν σβησει και το ξαναβαλω μενει αναμενο το λαμπακι απο τα esp...ξερει κανεις να με βοηθησει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Απλά είχε μπει ανάποδα η μπαταρία από αμπαλο τεχνικό. Το πώς δε το ξέρω, το γιατί δε κάηκε τπτ επίσης δε το ξέρω. Τελικά όμως όλα καλά. Can bus fault εμφάνισε εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπερα Παιδια.!!εχω ενα roadster και αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα με τον ilias690 στα καλα καθουμενα μου σβηνει το αυτοκινητο και βγαζει παυλες στο καντραν..μολις κουνησω λιγο την ασφαλειοθηκη ξανα παιρνει..θελει αλλαγη η ασφαλειοθηκη η μηπως κανενα ρελεδακι ειναι στα τελευταια του.?

Καλησπερα Παιδια.!!εχω ενα roadster και αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα με τον ilias690 στα καλα καθουμενα μου σβηνει το αυτοκινητο και βγαζει παυλες στο καντραν..μολις κουνησω λιγο την ασφαλειοθηκη ξανα παιρνει..θελει αλλαγη η ασφαλειοθηκη η μηπως κανενα ρελεδακι ειναι στα τελευταια του.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα... Έχω ένα σμαρτ 600αρη 450 2000 μοντέλο... Δεν περνει καμία ταχύτητα και μου βγάζει ένα μηδέν στο καντράν.. Που και που τις περνει... Καμία βοήθεια?.... Περνει κανονικά μπροστά το αμάξι πάντως....

Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από [email protected]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/4/2017 στις 2:22 ΜΜ, xafies.blogspot.com είπε

Καλησπερα Παιδια.!!εχω ενα roadster και αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα με τον ilias690 στα καλα καθουμενα μου σβηνει το αυτοκινητο και βγαζει παυλες στο καντραν..μολις κουνησω λιγο την ασφαλειοθηκη ξανα παιρνει..θελει αλλαγη η ασφαλειοθηκη η μηπως κανενα ρελεδακι ειναι στα τελευταια του.?

Καλησπερα Παιδια.!!εχω ενα roadster και αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα με τον ilias690 στα καλα καθουμενα μου σβηνει το αυτοκινητο και βγαζει παυλες στο καντραν..μολις κουνησω λιγο την ασφαλειοθηκη ξανα παιρνει..θελει αλλαγη η ασφαλειοθηκη η μηπως κανενα ρελεδακι ειναι στα τελευταια του.?

το ιδιο προβλημα εχω και εγω. τραβαω κλωτσια σε ασφαλειοθηκη και επανερχεται.

αν βρεις ακρη πες το να δουμε.

 

η μια γραμμη στο κεντρο ειναι reset γιατι χανει το canbus (που ειναι η κεντρικη γραμμη που εχει ολους τους αισθητηρες ,esp , abs κτλ) καποιον απο τους αισθητηρες. τουλαχιστον αυτο βρηκα μετα απο ψαξιμο. βεβαια ακομα δεν το εχω φτιαξει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα... Έχω ένα σμαρτ 600αρη 450 2000 μοντέλο... Δεν περνει καμία ταχύτητα και μου βγάζει ένα μηδέν στο καντράν.. Που και που τις περνει... Καμία βοήθεια?.... Περνει κανονικά μπροστά το αμάξι πάντως....

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/4/2017 στις 2:22 ΜΜ, xafies.blogspot.com είπε

Καλησπερα Παιδια.!!εχω ενα roadster και αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα με τον ilias690 στα καλα καθουμενα μου σβηνει το αυτοκινητο και βγαζει παυλες στο καντραν..μολις κουνησω λιγο την ασφαλειοθηκη ξανα παιρνει..θελει αλλαγη η ασφαλειοθηκη η μηπως κανενα ρελεδακι ειναι στα τελευταια του.?

Καλησπερα Παιδια.!!εχω ενα roadster και αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα με τον ilias690 στα καλα καθουμενα μου σβηνει το αυτοκινητο και βγαζει παυλες στο καντραν..μολις κουνησω λιγο την ασφαλειοθηκη ξανα παιρνει..θελει αλλαγη η ασφαλειοθηκη η μηπως κανενα ρελεδακι ειναι στα τελευταια του.?

λοιπον πηρα σημερα ενα συνεργειο μονο smart και μου ειπε οτι θελει ενα κολλημα μεσα στην ασφαλειοθηκη. κοστος 50 ευρω και μιση ωρα δουλεια. θα παω μαλλον το σαββατο να δω αν θα κανω δουλεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...