Προς το περιεχόμενο

ηλεκτρολογικό πρόβλημα σε smart...


fylatos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κυριοι smartaδες.Εμπειρικα μιλωντας παντα γιατι τραβηξα καποια στιγμη περισυ τα πανδεινα με ενα roadster που ειχε παρει βροχονερα και ενα fortwo που απλα την ακουσε.Ξεκιναμε το troubleshooting(που λεν κ στο χωριο μ) με την εξης σειρα:

 

Ασφαλειοθηκη

Εκκινητης Συμπλεκτη/Συμπλεκτης( Εαν εχει φαγωθει τα ιδια κανει)

Καποιος απο τους εγκεφαλους.Καλη περιπτωση επαναπρογραμματισμος,κακη περιπτωση αλλαγη

Καντραν

 

 

Και οτι μπορει να σκεφθει ο ανθρωπινος νους με τα συγκεκριμενα αυτοκινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα εχω ενα σμαρτ του 2001 το foe two passion..Χθες οταν έσβησα τη μηχανή μου έβγαλε το σήμα Ξ στο καντράν. Γενικως εγω σβήνω με όπισθεν τη μηχανή. Πριν τρεις μερες το χα παει στο μηχανικό μου το είχαν βαλειβστον εγκέφαλο Αλλά δεν είχαν βρει προβλημα ολα οκ. Μου άλλαξαν το πισω λαμπάκι της όπισθεν και φίλτρα λαδιού. Έχετε ιδεα Γιατί μπορεί να μου έβγαλε αυτην την ένδειξη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, chaldeo είπε

Καλησπέρα εχω ενα σμαρτ του 2001 το foe two passion..Χθες οταν έσβησα τη μηχανή μου έβγαλε το σήμα Ξ στο καντράν. Γενικως εγω σβήνω με όπισθεν τη μηχανή. Πριν τρεις μερες το χα παει στο μηχανικό μου το είχαν βαλειβστον εγκέφαλο Αλλά δεν είχαν βρει προβλημα ολα οκ. Μου άλλαξαν το πισω λαμπάκι της όπισθεν και φίλτρα λαδιού. Έχετε ιδεα Γιατί μπορεί να μου έβγαλε αυτην την ένδειξη??

Σασμάν,αλλα αυτό που λες για όπισθεν τι εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα να ρωτήσω μημπος ξέρει κάποιος να μου πει .έχω ένα smart  450 εν κινήσει όχι κάθε μέρα μου σβήνει ξαφνικά μου βγάζει το 1 εκεί που είναι το Α και ανάβουν οι λυχνίες. Να προσθέσω ότι το πήγα μηχανικό έχω αλλάξει τα πάντα σχεδόν πάνω το έβαλε και στον εγκέφαλο αλλά τιποτα

Επεξ/σία από Nikoleta1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...