Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδια.. σορρυ κιολας αλλα αυτο το παιχνιδι ΔΕΝ το παιζεις για τα γραφικα του!! το παιζεις για το απιστευτο story του!

 

Εδω διαφωνω. Το απιστευτο Story του GTA V ειναι 30 ωρες, αντε πες 50 μαζι με τα extras. Εγω σκοπευω να ξοδεψω 500+ ωρες στο GTA V, οπως εχω και στα προηγουμενα.

Στο GTA IV εχω 650 ωρες gameplay, και δεν ειναι το story του που με κραταει.

 

Αλλα και το ιδιο το Story με πολυ καλα γραφικα θα το απολαυσω περισσοτερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με ενδιαφερει περισσοτερο να εχει σταθερη αποδοση, δεν αντεχω το stuttering και τα frame drops, μιλαμε και για free roam παιχνιδι που οπως και να το κανουμε ειναι καπως δυσκολο να ειναι smooth. Για τα παραπανω και μονο σκεφτομουν την αγορα σε next-gen κονσολα αλλα αποφασισα να περιμενω να δω πως θα βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με ενδιαφερει περισσοτερο να εχει σταθερη αποδοση, δεν αντεχω το stuttering και τα frame drops, μιλαμε και για free roam παιχνιδι που οπως και να το κανουμε ειναι καπως δυσκολο να ειναι smooth. Για τα παραπανω και μονο σκεφτομουν την αγορα σε next-gen κονσολα αλλα αποφασισα να περιμενω να δω πως θα βγει.

 

Στις "next-gen" κονσολες σε 1080p στα 25-30fps με frametime 35-50ms μονο smooth δεν το λες. Σταθερη αποδοση ναι, αλλα απο μονο του αυτο δεν λεει πολλα.

Παιχνιδι PS3 ειναι και εχεις GTX970 G1... μην ανυσηχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να έχω πάιξει ακομα το GTAV σιγά το απιστευτο story που έχουνε τα GTA, μόνο το GTAIV ειχε προσεγμένο και πιο ενήλικο ή μάλλον ώριμο story. Tα GTA τα παιζει ο κοσμος για πολλά πράματα, το story τους νομιζω ειναι απο τους λιγότερο σημαντικούς λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις "next-gen" κονσολες σε 1080p στα 25-30fps με frametime 35-50ms μονο smooth δεν το λες. Σταθερη αποδοση ναι, αλλα απο μονο του αυτο δεν λεει πολλα.

Παιχνιδι PS3 ειναι και εχεις GTX970 G1... μην ανυσηχεις.

Ειχα ασχημες εμπειριες με το iV, αλλα τωρα που το σκεφτομαι και στο 360 αθλια ετρεχε.. :P Τωρα με την 970 ναι δεν νομιζω να εχω προβλημα, ριχνω και τιποτα settings στην αναγκη οκ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ασχημες εμπειριες με το iV, αλλα τωρα που το σκεφτομαι και στο 360 αθλια ετρεχε.. :P Τωρα με την 970 ναι δεν νομιζω να εχω προβλημα, ριχνω και τιποτα settings στην αναγκη οκ. :P

 

Το IV ηταν απο τα χειροτερα Ports στην ιστορια, αν και απο τα αγαπημενα παιχνιδια μεχρι και σημερα. Το Port του V ομως το εχει η ομαδα που εκανε και το Max Payne 3.

Και εγω GTX970 εχω και παρομοιο pc με αυτο της υπογραφης σου και πιστευω θα το παιξω σε Max γραφικα στα 1440p με FX/SMAA.

 

Το καλο με τα παλια GTA ειναι οτι ηταν third-person only, και στα 30fps ηταν playable. Το GTA V σε first-person mode δεν παιζεται με 30fps, εκει θελεις 45+.

 

BTW το vanilla GTA V δεν νομιζω να ειναι πιο βαρυ απο το modded GTA IV μου. :P

GTAIV_2014_12_16_02_56_38_26.jpg

 Τα settings ανεβαινουν κι αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας στο NeoGAF που ισχυρίζεται ότι έχει πληροφόρηση για την έκδοση του PC, λέει πως είναι πιθανή μια καθυστέρηση για ''μερικές εβδομάδες''.

 

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?p=146660747#post146660747

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε να βγεί το grand theft autoV στο pc γιατί δεν πρόλαβα στο xbox 360 να παίξω το online.

 

btw κανείς δεν παίζει τα παιχνίδια για τα γραφικά,απλά σαν next gen θέλουμε να βλέπουμε όμορφους τίτλους αλλά πιό συγκεκριμένα να έχουνε ωραίες ιδέες και καλό gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο με τα παλια GTA ειναι οτι ηταν third-person only, και στα 30fps ηταν playable. Το GTA V σε first-person mode δεν παιζεται με 30fps, εκει θελεις 45+.

 

..μια χαρα Playable είναι cowboy.....σου διαφευγει ενας βασικος παραγοντας στις κονσόλες που λεγετε Gamepad....εγω ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ και στο PC εδώ και δυο χρονια πλεον το 99.9% των παιχνιδιων τα παιζω με gamepad....και τα απολαμβανω μια χαρα...τη 30...τη 40...τη 60fps...με το Gamepad δεν καταλαβαίνεις ΤΙΠΟΤΑ ;) ...αρκει το game να μην εχει τεχνικα θεματα(π.χ frame stuttering,κ.ο.κ).........το K/M πλεον το εχω ΜΟΝΟ για σερφαρισμα και για να γραφω....anyway.......εχει ακουστει κατι σχ. με το μέγεθος του GTA V????Υπαρχει περιπτωση να είναι πανω από 50gb???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...