Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πόσες άνεργες που δεν έχουν λεφτά (το πρώτο δεν σημαίνει κ το δευτερο) ξέρεις που έκαναν παιδί προσφάτως κ ειναι νεες? 
το οτι θα πάνε 30++ δεν αυξάνει τις πιθανότητες να έχουν οικονομική άνεση , μειώνει τις πιθανότητες να πιάσουν παιδί. Κάθε μέρα που περνάει οι γυναίκες γίνεστε λιγότερο γόνιμες και οπως ξέρετε ο μέσος άντρας χωρίς προβλήματα γονιμότητας μπορεί να κάνει παιδί σε μεγαλύτερη ηλικία απότι μια γυναίκα.

btw μερικές προτιμούν παιδί απο το να αγοράζουν κάθε καινούριο iphone, imac whatever που βγαίνει κάθε μήνα
το λέω γιατι η κρίση σε μερικούς ειναι στο μυαλό τους. Υπάρχουν κ άτομα που δεν έχουν αλλα υπάρχουν κ άλλα που έχουν δεδομένο το ακριβό κινητό/αμάξι/τσάντα/εξόδους whatever 

ομως ναι θα συμφωνήσω μαζι σου , ούτε εμένα μου σκάει καλά να βλέπω μικρής ηλικίας ανθρώπους να μπαίνουν στα βάσανα χωρίς να προλάβουν να ζήσουν , αλλα το ίδιο βλέπω κ άλλους ίδιας ηλικίας ελεύθερους/solo να μην ζουν οποτε να είχαμε να λέγαμε. 

πάντως εγω παιδί δε φέρνω σε αυτό τον κόσμο αν δεν έχω να το ζήσω στα πούπουλα αλλιώς ας μην κάνω ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατω των 30 ναι. Ειναι αστειο. Ανεργια, ανεργια και ολοι το ριξαν στα κουτσουβελα ρε γμτ.....; ΠΩΣ ΘΑ ΖΗΣΕΤΕ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ;;;

tumblr_lydjlezqAc1qi2a26.gif

 

δεν ειναι ολοι κατω των 30 χωρις λεφτα.εφόσον το οικομικο εχει λυθει ασε την αλλη να φερει ενα ελληνα ακομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα τη γεννα μια γυναικα μενει ανεργη για τουλ 2 χρονια. Αν και ο άλλος ειναι ανεργος ή βγαζει το βασικο μισθο, λετε να μπορουν να ζησουν;

 

Επισης, κοπελα, τελειωσε τη σχολη, εκανε μεταπτυχιακο, και ενα χρονο μετα μενει εγκυος. ΓΙΑΤΙ;;; Για τη πλακα δλδ οι σπουδες; Ειλικρινα δε το καταλαβαινω. Και δεν εχω κανει καν μεταπτυχιακο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επισης, κοπελα, τελειωσε τη σχολη, εκανε μεταπτυχιακο, και ενα χρονο μετα μενει εγκυος. ΓΙΑΤΙ;;; Για τη πλακα δλδ οι σπουδες; Ειλικρινα δε το καταλαβαινω. Και δεν εχω κανει καν μεταπτυχιακο.....

 

 

να της ζήσει  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Μετα τη γεννα μια γυναικα μενει ανεργη για τουλ 2 χρονια. Αν και ο άλλος ειναι ανεργος ή βγαζει το βασικο μισθο, λετε να μπορουν να ζησουν;</p>

<p> </p>

<p>Επισης, κοπελα, τελειωσε τη σχολη, εκανε μεταπτυχιακο, και ενα χρονο μετα μενει εγκυος. ΓΙΑΤΙ;;; Για τη πλακα δλδ οι σπουδες; Ειλικρινα δε το καταλαβαινω. Και δεν εχω κανει καν μεταπτυχιακο.....</p>

 

Δεν αναιρει το ενα το αλλο. Υπαρχουν χιλιαδες εργαζομενες μητερες με πτυχιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναιρει το ενα το αλλο. Υπαρχουν χιλιαδες εργαζομενες μητερες με πτυχιο.

ναι οι οποιες μεχρι να ξαναενταχθουν στην αγορα, θα θελουν και 2ο παιδι (γιατι η μυρωδια του μωρου ειναι απιστευτη - το ακουσα και αυτο) και καπου εκει εχει χαθει η μπαλα. Μου φαινεται πιο λογικο: δουλεψε να κανεις το σπιτικο σου και μετα μεινε εγκυος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ρισκο και οι δυο καταστασεις. Γιατι κανενας δεν μπορει να σου εξασφαλισει οτι η κενη θεση θα σε περιμενει.

 

Δεν εχετε αναγκη οι γυναικες. Το παν ειναι να βρεθει ο μλκς που θα πληρωνει. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μυρωδια του μωρου ειναι απιστευτη?κοκκινιστο στο φουρνο ειναι? :huh:

 

edit:ασε μας κουκλιτσα μου που θες να κανεις sequel...αρκετα το γαμησες το θεμα τη πρωτη φορα..

http://www.people.com/article/my-big-fat-greek-wedding-sequel-nia-vardalos?xid=rss-topheadlines&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+people%2Fheadlines+%28PEOPLE.com%3A+Top+Headlines%29

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελουν και 2ο παιδι (γιατι η μυρωδια του μωρου ειναι απιστευτη - το ακουσα και αυτο)

 

5185.gif

People are crazy....

 

Πάντως Νίκοτς καμάρι μου καλά τα λες. Άλλο που πολλές/οί δεν το σκέφτονται πριν κάνουν το παιδάκι. Μάλλον χέστηκαν αν θα μπορούν να το έχουν στα πούπουλα ή όχι. Μην ξεχνάμε ότι ακόμα υπάρχει και το φαινόμενο που γονείς πιέζουν το ζευγάρι να κάνει κανα παιδί (εκεί μέσα στον πρώτο χρόνο συνήθως του γάμου τους) αλλιώς....τί θα πουν οι συγγενείς και η κοινωνία;;;;; Ότι είναι ανίκανο το ζευγάρι;;;; Απαπαπαπα να μας βγει το όνομα καλέ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...