Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

κατω των 30 ναι. Ειναι αστειο. Ανεργια, ανεργια και ολοι το ριξαν στα κουτσουβελα ρε γμτ.....; ΠΩΣ ΘΑ ΖΗΣΕΤΕ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ;;;

Εσένα τι λόγος σε πέφτει μαρή;;;;;;;;;;; Αν ζεις εσύ την δικιά σου δεν θα έχεις χρόνο να βλέπεις σε τι ηλικία κάνουν οι άλλες παιδιά.

 

Επίσης το είχα διαβάσει εδώ μέσα αυτό και πλέον μπορώ να συμφωνήσω. Το ξέρετε ότι ότι λέτε για αυτό το θέμα πχ είναι δικές σας φοβίες και κόμπλεξ. Για παράδειγμα από αυτά που λέει η nenya καταλαβαίνω πόσο σημασία δίνει η ίδια στο τι θα πει ο κόσμος και η κοινωνία. Είναι απλό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το ξέρετε ότι ότι λέτε για αυτό το θέμα πχ είναι δικές σας φοβίες και κόμπλεξ. Για παράδειγμα από αυτά που λέει η nenya καταλαβαίνω πόσο σημασία δίνει η ίδια στο τι θα πει ο κόσμος και η κοινωνία. Είναι απλό.

 

:) nope, δεν είναι απλό και κατάλαβες λάθος.

 

Ανέφερα απλά κάτι που βλέπω να συμβαίνει ακόμα στην χώρα μας (θά'λεγα κυρίως στην επαρχία αλλά έχω το ίδιο παράδειγμα και στην Αθήνα) και είναι κάτι με το οποίο διαφωνώ και εγώ και οι γονείς μου (ευτυχώς).

Και αν έδινα σημασία στο τί θα πει ο κόσμος και η κοινωνία όπως λες, τότε ήδη θά'χα 2-3 κουτσούβελα αγκαλιά και θά'μουν παντρεμένη με ένα 'καλό παιδί' (και θά'χα και κατάθλιψη ξερωγώ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) nope, δεν είναι απλό και κατάλαβες λάθος.

 

Ανέφερα απλά κάτι που βλέπω να συμβαίνει ακόμα στην χώρα μας (θά'λεγα κυρίως στην επαρχία αλλά έχω το ίδιο παράδειγμα και στην Αθήνα) και είναι κάτι με το οποίο διαφωνώ και εγώ και οι γονείς μου (ευτυχώς).

Και αν έδινα σημασία στο τί θα πει ο κόσμος και η κοινωνία όπως λες, τότε ήδη θά'χα 2-3 κουτσούβελα αγκαλιά και θά'μουν παντρεμένη με ένα 'καλό παιδί' (και θά'χα και κατάθλιψη ξερωγώ).

Αυτό το πράγμα θα συμβαίνει μια ζωή και για παντού. Από την στιγμή που εσύ δεν το εστερνίζεσαι το διαγράφεις από την RAM του εγκεφάλου σου. Αυτό είναι το απλό. Και εγώ σαν μικρός έδινα σημασία στο τι θα πει ο κόσμος. Από την στιγμή που το σταμάτησα (για χ ψ προσωπικούς λόγους), έχω να το σκεφτώ ότι υπάρχουν ακόμα άτομα που λειτουργούν ακόμα έτσι πολύ καιρό. Εσύ μου το θύμησες τώρα. Είναι αυτό που έχω ξαναπεί. Όταν δεις ότι κάτι είναι βλακώδες απλά δεν ξαναασχολείσαι μαζί του. Δεν το κράζεις, ούτε καταναλώνεις τον υπερπολύτιμο χρόνο σου σε αυτό. Μόνο σε ότι αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράγμα θα συμβαίνει μια ζωή και για παντού. Από την στιγμή που εσύ δεν το εστερνίζεσαι το διαγράφεις από την RAM του εγκεφάλου σου. Αυτό είναι το απλό. Και εγώ σαν μικρός έδινα σημασία στο τι θα πει ο κόσμος. Από την στιγμή που το σταμάτησα (για χ ψ προσωπικούς λόγους), έχω να το σκεφτώ ότι υπάρχουν ακόμα άτομα που λειτουργούν ακόμα έτσι πολύ καιρό. Εσύ μου το θύμησες τώρα. Είναι αυτό που έχω ξαναπεί. Όταν δεις ότι κάτι είναι βλακώδες απλά δεν ξαναασχολείσαι μαζί του. Δεν το κράζεις, ούτε καταναλώνεις τον υπερπολύτιμο χρόνο σου σε αυτό. Μόνο σε ότι αξίζει.

Μπα, it's ok :P αυτή την στιγμή τα ξίνω, γι'αυτό ασχολήθηκα.

Αλλά τί να κάνεις αν τύχει να τ'ακούσεις τριγύρω σου; Τα ξαναθυμάσαι, νευριάζεις λίγο ή απελπίζεσαι με την μαλακία που δέρνει τον κόσμο και μετά συνεχίζεις τον δρόμο σου. Δεν σημαίνει ότι θα σπαταλήσουμε και έξτρα χρόνο ν'αλλάξουμε μυαλά σε μερικούς. No way.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είδα ένα τσιγγανάκι που έκανε την χαρακτηριστική κίνηση "σας γαμάω" (χέρια να σχηματίζουν γωνίες 90 μοιρών και να πηγαίνουν μπρος πίσω) σε διερχόμενα αμάξια. Το παρατηρώ, σε μια φάση γυρίζει και με βλέπει που το παρατηρώ, συνεχίζει για λίγο και μετά πιάνει τα αρχίδια του κοιτώντας με. Σχημάτισα το "W" με τα χέρια εκπροσωπώντας για άλλη μια φορά και ύστερα πέρασα τον δεξί αντίχειρα κατά μήκος του λαιμού βγάζοντας ένα "Φτςςς" στο τέλος. Στο γκέτο δεν επιτρέπεται να φανείς αδύναμος ούτε για μια στιγμή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είδα ένα τσιγγανάκι που έκανε την χαρακτηριστική κίνηση "σας γαμάω" (χέρια να σχηματίζουν γωνίες 90 μοιρών και να πηγαίνουν μπρος πίσω) σε διερχόμενα αμάξια. Το παρατηρώ, σε μια φάση γυρίζει και με βλέπει που το παρατηρώ, συνεχίζει για λίγο και μετά πιάνει τα αρχίδια του κοιτώντας με. Σχημάτισα το "W" με τα χέρια εκπροσωπώντας για άλλη μια φορά και ύστερα πέρασα τον δεξί αντίχειρα κατά μήκος του λαιμού βγάζοντας ένα "Φτςςς" στο τέλος. Στο γκέτο δεν επιτρέπεται να φανείς αδύναμος ούτε για μια στιγμή.

The undisputed champion of trolling.

 

Σπερες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...