Προς το περιεχόμενο

Βιοσυντονισμός και τρίχες κατσαρές


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 307
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα!Συγνώμη που ξανά ανοίγω αυτό το θλιβερό θέμα αλλά πραγματικά τα νεύρα μου με βλακίες που ακούω.Συγγενικό πρόσωπο θέλει να κάνει θεραπεία με βιοσυντονισμό αλλά για την κατάθλιψη.Αν ήταν κάτι φθηνό θα έλεγα,ας κάνει την θεραπεία να τελειώνουμε,ώστε μάθει απο τις μπούρδες που πιστεύει να μην την ξαναπατήσει. Απλά επειδή τα αυτιά μου πήραν κατι ακόμα οτι είναι διαθετιμένο να δώσει χιλιάρικο πραγματικά υποφέρω στην ιδέα οτι το άτομο αυτό είναι γιατρός και τα πιστεύει αυτά.Το σάιτ είνα τι παρακάτω πάντως

http://www.biomedis-technology.gr . Τα γνωστά πάλι το σάιτ με "αληθινές" μαρτυρίες και ιστορίες για τον Rife και Gurvich που δέν πάμε "καθόλου" πάλι σε συνομοσιολογίες. Το αστείο είναι οτι μου λέει οτι μια φίλη της με αλτσχάιμερ έχει καλυτερέψει πάρα πολύ τώρα που έχει ξεκινήσει τώρα να κάνει την θεραπεία (και έδωσε το αστείο για πέταμα ποσό των 600 ευρώ) . Τώρα τι να πώ διάβασα και εδώ το νήμα και πραγματικά τώρα τι λές σε αυτά τα άτομα . Άτομα που πιστεύαν τον γαμάτο γιατρό με το νερό με όζον οτι θεραπεύει τα πάντα , που πιστεύουν ότι με λεμόνι και σόδα θεραπεύονται τα πάντα,που έχουν δοκιμάσει ακόμα και σε υπνωτιστή-μαγοπαπαροκαλεστη που του σκάσαν ευρώ και στο τέλος είπε την δικαιολογία δεν μπορώ να σε θεραπεύσω επειδή έχει μπεί ο σατανάς μέσα σου,ο ίδιος υποστήριζε ότι θεραπεύει τα πάντα ακόμα και καρκίνο . Και επαναλαμβάνω ξανά άτομα "σοβαρά" που ξέρουν απο πρώτο χέρι τον χώρο  της ιατρικής . Το placebo δεκτό σαν θεωρία αλλα πιστεύω απέχει πολύ απο την πραγματικότητα ή έστω εικάζω δεν είναι για όλους?

 

Να του πεις οτι ο βιοσυντονισμος ειναι ψευδοεπιστημη και ειναι σαν κατι ψευτες που εβλεπες σε παλιες ταινιες στο δρομο που πουλουσαν κατι ελιξιρια ζωης και γινοσουν αθανατος. Ακριβως το ιδιο ειναι και ο βιοσυντονισμος. Δεν αναγνωριζεται ως επιστημη και γι αυτο τον λογο σε ΚΑΝΕΝΑ πανεπιστημιο ιατρικης δεν υπαρχει σαν κλαδος, παρα μονο σε κατι οτι ναναι ιδρυματα που δινουν κομπογιανιτικες "πιστοποιησεις"..

 

Γενικα επιστημονικα αποδεκτο ειναι οτι μπορει να αποδειχθει εχοντας ως βαση κατι το οποιο ειναι αδιαμφισβητητα ορθο, οπως πχ οι νομοι του Νευτωνα ή η βαρυτητα.. Οι ψευδοεπιστημες δεν μπορουν να αποδειχθουν με αυτο τον τροπο και δεν εχουν καλυτερο αποτελεσμα απο τα "φαρμακα" Placebo...

 

Το ιδιο ειναι και η ομοιοπαθητικη, βιοσυντονισμος, βιοαναδραση κτλ 

Μαλιστα αυτος που εβγαλε την βιοαναδραση δεν θυμαμαι το ονομα τωρα ειναι καταζητουμενος στην Αμερικη για απατη και εχει κρυφτει καπου στην Ευρωπη..William Nelson λεγεται αυτος που εβγαλε το μηχανημα που υποτιθεται κανει βιοαναδραση....Υποτιθεται οτι αυτος με την ΝASA ειχε κανει αυτη την συσκευη για να θεραπευουν τους αστροναυτες οταν αυτοι ηταν στο διαστημα απο εδω, μεσω συχνοτητων... Τα σχολια δικα σας.

Επεξ/σία από Haris San
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαζοι ειναι οι γιατροι να αναγνωρισουν τον βιοσυντονισμο σαν επιστημη??? Και ποια κοροιιδα θα ταιζουν μετα ΓΙΑΤΡΟΥΣ-ΚΛΗΝΙΚΕΣ-ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ??? εγω παντως δεν ανοικω πλεον στα κοροιδα αυτα!! Μονο καμια βιταμινη απο φαρμακειο και κανενα χαπια απο ομοιοπαθητικο!!

ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΛΑΣΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ-ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ-ΒΙΟΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ!!!

Μαλλιστα και την ομοιοπαθητικη πολλοι ακομα απο εσας την θεωρουν βλακεια αφου δεν χρειαζεται να χρησιμοποιεις μεντα-κολωνια-κοκα κολα (να πινεις) αλλα δουλευει και μαλλιστα τα χαπια αυτα δεν εχουν παρενεργειες οπως στην κλασικη ιατρικη!

Και φυσικα ο συνδιασμος ομοιοπαθητικου χαπιου και βιοσυντονισμου ειναι ο τελειος συνδιασμος!!!


το κακο ειναι πως ολοι οι Ελληναρες τα ξερουν ολα,χωρις να εχουν δοκιμασει τιποτα!!! Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΕΙΑ ΕΞΕΛΙΣΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΙΑΤΡΙΚΗ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΙΣΩ!! προτεινω ομως οσοι απαντανε αρνητικα , να δινουν συγκεκριμενα παραδειγματα και οχι οτι ακουσαν οτι δεν δουλευει,ή οτι ετσι νομιζουν! Ο ΒΙΟΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ ερχεται απο ΡΩΣΙΑ και στην ΕΛΛΑΔΑ εφτασε η πρωτη συσκευη το 2014 μεσω δικτυου!! Τα προιοντα αυτα δεν υπαρχουν στο εμποριο,εχουν ολες τις Ρωσικες πιστοποιησεις και η ενημερωση και διαγνωση γινεται μεσω γιατρων οπως ο Κος Σπυρος Καλυβας στην Θεσσαλονικη χειρουργος ογκολογος!!!

Μηπως αυτος ξερει κατι παραπανω απο εμενα και αυτους που εχουν κατι αρνητικο να πουν ????


ΒΑΛΤΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΒΙΟΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ ΣΤΟ YOUTUBE ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ,ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΞΗΓΕΙΤΕ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΟΥ ΒΙΟΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΙΟΕΝΕΡΓΕΙΑΣ!!

Επισης σας προτεινω να κανετε μια διαγνωση Βιοσυντονισμου,σε επαγγελματια γιατρο,αφου θα σας βρει τα παντα μεσα στο σωμα σας,απο την στιγμη γεννησης σας,εως σημερα! Ο βιοσυντονισμος λειτουργει και προληπτικα και θεραπευτικα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, συγνώμη που κάνω hijack ένα τόσο σοβαρό θέμα και ζητώ την κατανόησή σας.

Διαβάζοντας το θέμα που ξεθάφτηκε, μου δημιουργήθηκε η απορία:

 

Αυτή η ψυχή ο Φικιώρης με το νεράκι του, που χάθηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιαχωβάδικο κήρυγμα μου θύμησε.

Κοντα επεσες. Ειναι σαεντολογοι απο πισω.

http://scepticsbook.com/2010/01/25/zap-there-goes-your-hard-earned-money/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εμένα μου μπήκε η ιδέα για κατασκευή και πώληση συσκευών βιοσυντονισμού σε κορόιδα; Πιάνουν τρελή τιμή απ' ότι βλέπω, ενώ ένα ωμόμετρο είναι πάμφθηνο στην κατασκευή του...

 

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, συγνώμη που κάνω hijack ένα τόσο σοβαρό θέμα και ζητώ την κατανόησή σας.

Διαβάζοντας το θέμα που ξεθάφτηκε, μου δημιουργήθηκε η απορία:

 

Αυτή η ψυχή ο Φικιώρης με το νεράκι του, που χάθηκε;

Πέρα απο την πλακα της υπόθεσης, ο Φικιωρης ειναι ο μονος που ειχε ενα καλο background σε οτι ελεγε και δεν αφορουσε τις οζονοθεραπειες (ή οτι αλλο πουλουσε). Εκλαικευμενη γνωση αλλα εδειχνε να το εχει. Τωρα οζονοθεραπειες, αν θυμαμαι καλα, υπήρχαν καποιες ελαχιστ(οτατ)ες ψιλοσοβαρες ερευνες που ειχαν γινει. Βαριέμαι να αφιερωσω χρονο να το ξαναψαχνω, δεν αξίζει καν τον κοπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδιά κι εγώ είμαι σίγουρα επιφυλακτικός,αλλά 2-3 γνωστοί μου που δοκίμασαν και μου το πρότειναν δε δείχνουν να λένε και ψέμματα.Ακόμα το ψάχνω βέβαια.Ο βιοσυντονισμός μου είπαν λοιπόν,θεράπευσε μια γυναίκα που είχε πρόβλημα με το θυρεοειδή,δεν ξέρω τι ακριβώς αλλά σταμάτησε τα χάπια λέει γιατί πλέον οι εξετάσεις της(συμβατικές)δείχνουν ότι δε τα χρειάζεται.Η ξαδερφή μου που είχε κάτι προβλήματα με το στομάχι της και δεν μπορούσε να φάει τίποτα,τώρα λέει είναι αρκετά καλύτερα.Και δεν χρεώνουν κάτι αστρονομικά ποσά που διάβασα εδώ,αλλά κανα 40άρι.Θα δείξει,μην είστε απόλυτοι με τίποτα.Πολλά πράγματα αλλάζουν που δεν τα φανταζόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...