Προς το περιεχόμενο

Βιοσυντονισμός και τρίχες κατσαρές


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αδερφε να ξερες σε τι μπελαδες μπηκες και δεν το ξερεις....Το τι εχεις ν ακουσεις δεν περιγραφεται,καλο κουραγιο και καλη δυναμη... :mellow:

 

 

Ειρωνικά τα λέει όλα αυτά. Δεν είναι υπέρ του "βιοσυντονισμού". 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι και να λεμε θα το δούμε στην πραξη ειδη εχω πανω μου τις συσκεη μολις δω αποτελεσματα θα σας πω αυτοι που δεν πιστευουν καθολου σιγουρα θα γραψουν αντιλογια δεν πειραζει λενε ξελενε εγω το δοκιμαζω να δω δεν εχω αλλη επιλογη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ένα άρθρο που θέλει διόρθωση.

 

Να ενα αρθρο που θελει διαγραφη απο το συμπαν.

 

Ο google είναι φίλος μας

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%92%CE%B9%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82

 

«... Βασίζεται στις αρχές της κβαντικής φυσικής. Κάθε υλικό σώμα είναι συμπυκνωμένη μορφή ενέργειας κι αυτή η ενέργεια καθορίζει τις χημικές-υλικές διεργασίες. Οι διαταραχές στο σώμα λοιπόν, πρώτα συμβαίνουν σε ενεργειακό επίπεδο και αργότερα, κι εφόσον δεν αποκατασταθούν, θα εκδηλωθούν με σωματικά συμπτώματα. Η μέθοδος του βιοσυντονισμού χρησιμοποιεί μια ειδική συσκευή, η οποία καταγράφει τα ηλεκτρομαγνητικά σήματα του σώματος και βάση βιολογικού φίλτρου που διαθέτει, διαχωρίζει τα υγιή (φυσιολογικά) σήματα από τα διαταραγμένα. Στη συνέχεια αποστέλλει πίσω στο σώμα τα υγιή του σήματα ενισχυμένα, ενώ τα διαταραγμένα τα αποστέλλει αντεστραμμένα. Χρησιμοποιεί δηλαδή το φαινόμενο του αντικατοπτρισμού για την εξουδετέρωση των παθολογικών ηλεκτρομαγνητικών σημάτων του οργανισμού. Επιπλέον η μέθοδος βοηθάει στην ανίχνευση των κρυφών αιτιών που επιβαρύνουν το σώμα κι οδηγούν στην αποδυνάμωση του αμυντικού του συστήματος και της ικανότητας αυτορύθμισης του ...».

 

 

BS of the highest quality!! :-( :-( :-( :-(

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μιλατε για placebo θα πω κατι που μου ειπε ο ξαδερφος μου και εχει χιλια δικια.

Σαν οικοδομος, κυριως βαζει πλακακια, τον ενοχλουσαν- πονουσαν τα γονατα κυριως το βραδυ οταν ξαπλωνε, Τον θυμαμαι πολλες φορες που τα ετριβε με οινοπνευμα το οποιο τον ανακουφιζε.

Πηγε Αμερικη (οχι για αυτο το προβλημα, ασχετο) και εκει ενας θειος του του ειπε να παρει ενα βραχιολι απο αυτα τα περιεργα τελος παντων, το πηρε και απο τοτε δεν το ξανα εχει βγαλει απο το χερι του.

Γιωργο μου λεει, απο τοτε που το φορεσα δεν με ξαναενοχλησαν τα γονατα ποτε, βρηκα την ησυχια μου!

Ελα μωρε μαλακα του λεω, placebo ειναι.

Κοιταξε να δεις μου λεει, ειτε placebo ειναι, ειτε δουλεια κανει, ειτε εξωγηινο ειναι, στην ιατρικη το αποτελεσμα μετραει, εμενα τα γονατα δεν με πονανε, οποτε γιατι να το βγαλω? 

Ποσο δικιο ειχε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου. 

 

Με το ίδιο σκεπτικό δούλευε και το "πονάει χέρι, κόψει χέρι" όταν θέριζε η γάγγραινα και πολεμούσαν με σπαθιά και τσεκούρια. 

 

Συν ότι πλέον εξαρτάται από ένα βραχιόλι ενώ, προφανώς, δεν το έχει ανάγκη. Τι είναι καλύτερο λοιπόν; Να εξαρτάται από ένα ψέμα ή να ξέρει την αλήθεια; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά απολύτως σχέση το πονάει χέρι κόψει χέρι.

Εσένα αν σε πονούσαν τα γόνατα σου και φορώντας ένα βραχιόλι σε άφηναν, γιατί να το βγάλεις?

Τι πάει να πει εξαρτασε? Και η γιαγιά μου η Θα πηγαίνει 3 φορές τη βδομάδα για αιμοκάθαρση η θα πεθάνει, εκεί να δεις εξάρτηση.

Εγώ συμφωνώ μαζί του, σε ένα πρόβλημα το αποτέλεσμα μετράει. Λύθηκε με το βραχιόλι? Τέλος, το βραχιόλι είναι αποτελέσματα, το πώς και το γιατί ο άνθρωπος μου έδωσε να καταλάβω ότι δεν τον ενδιαφέρει καθόλου. Πονάει και αυτό που ήθελε ήταν να του περάσει ο πόνος, over and out.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ατομικό επίπεδο, όντως το αποτέλεσμα μετράει. Φυσικά υπάρχουν και ενστάσεις επειδή όλοι αυτοί δεν το κάνουν δωρεάν, αλλά βγάζουν λεφτά πουλώντας απάτες, αλλά αν εμένα μου περνούσε ο πόνος, χαλάλι τα λεφτά.

 

Ο κίνδυνος όμως όλων αυτών γίνεται κατανοητός αν δούμε τη μεγαλύτερη εικόνα. Έστω ότι με το placebo γίνονται καλά το 30% των ανθρώπων και με την επιστημονική θεραπεία το 60%. Αν αποδεχτούμε το placebo ως ηθικά σωστή πρακτική, μειώνουμε τις πιθανότητες κάθε μελλοντικού ασθενή να γίνει καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ατομικό επίπεδο, όντως το αποτέλεσμα μετράει. Φυσικά υπάρχουν και ενστάσεις επειδή όλοι αυτοί δεν το κάνουν δωρεάν, αλλά βγάζουν λεφτά πουλώντας απάτες, αλλά αν εμένα μου περνούσε ο πόνος, χαλάλι τα λεφτά.

 

Ο κίνδυνος όμως όλων αυτών γίνεται κατανοητός αν δούμε τη μεγαλύτερη εικόνα. Έστω ότι με το placebo γίνονται καλά το 30% των ανθρώπων και με την επιστημονική θεραπεία το 60%. Αν αποδεχτούμε το placebo ως ηθικά σωστή πρακτική, μειώνουμε τις πιθανότητες κάθε μελλοντικού ασθενή να γίνει καλά.

μωρέ στην κλασσική ιατρική θα καταλήξουμε όλοι, και εξ αιτίας της είμαστε 50 χρονών με τσιγάρο στο στόμα και νοιώθουμε ακόμη νέοι. Απλά σε κάποια πιο απλά θέματα εφόσον το placebo δουλεύει θετικά για ποιο λόγο να το απορίψω?

Δηλαδή αν το placebo ισχύει τόσο Απλόχερα όσο διαβάζω από δω και από κει, το μόνο που συμπεραίνω είναι ότι δεν γνωρίζουμε τίποτα για την δύναμη που έχουμε ως οργανισμοί, όταν έτσι απλά επιλέγουμε να μην ποναμε και ίσως να σταματήσει και κάποια αρρωστια, πράγμα που από μόνο του έχετε σε αντίφαση με την κλασική ιατρική η οποία θα πει ότι για να φύγει ο πόνος σημερα θα πρέπει να πάρεις παυσίπονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχω αγορασει τις συσκευες τις εχει προγραμματιστει ο γιατρος και τις φοραω πανω μου σαν πορτοφολι θα κανω την θεραπεια και αν δω αποτελεσματα θα σας το πω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μιλατε για placebo θα πω κατι που μου ειπε ο ξαδερφος μου και εχει χιλια δικια.

Σαν οικοδομος, κυριως βαζει πλακακια, τον ενοχλουσαν- πονουσαν τα γονατα κυριως το βραδυ οταν ξαπλωνε, Τον θυμαμαι πολλες φορες που τα ετριβε με οινοπνευμα το οποιο τον ανακουφιζε.

Πηγε Αμερικη (οχι για αυτο το προβλημα, ασχετο) και εκει ενας θειος του του ειπε να παρει ενα βραχιολι απο αυτα τα περιεργα τελος παντων, το πηρε και απο τοτε δεν το ξανα εχει βγαλει απο το χερι του.

Γιωργο μου λεει, απο τοτε που το φορεσα δεν με ξαναενοχλησαν τα γονατα ποτε, βρηκα την ησυχια μου!

Ελα μωρε μαλακα του λεω, placebo ειναι.

Κοιταξε να δεις μου λεει, ειτε placebo ειναι, ειτε δουλεια κανει, ειτε εξωγηινο ειναι, στην ιατρικη το αποτελεσμα μετραει, εμενα τα γονατα δεν με πονανε, οποτε γιατι να το βγαλω? 

Ποσο δικιο ειχε...

 

 

Έχει δίκιο, ότι κάτι κάνει δουλειά.

Το ζητούμενο μας είναι το τι, αν θέλουμε να το επαναλάβουμε και στον επόμενο.

 

Κάντου ένα απλό cross πείραμα.

Βγάλτο τελείως, δώστου να βάλει ένα αδιάφορο από το παζάρι και πες του ότι είναι τελευταίο μοντέλο της Nasa,

το ενισχυμένο.

 

Όταν ξανακουβαλήσει οι πόνοι θα πρέπει να ξανάρθουν αφού έβγαλε το "original".

Αν δεν ξανάρθουν ...

 

 

Σε όσους έχω δοκιμάσει παρόμοιο πείραμα τότε που πρωτο-κυκλοφόρησαν Ελλάδα,

ένας δεν πέρασε το test.

 

 

 

/sc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...