Προς το περιεχόμενο

Βιοσυντονισμός και τρίχες κατσαρές


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πληροφορούμαστε από αυτό το θρεντ ότι μια συσκευή ΒΙΟΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΥ που κανείς δεν ξέρει πώς δουλεύει, βρήκε ένα ΒΑΚΤΗΡΙΟ που δεν βρήκαν 4 νευρολόγοι, το οποίο ΤΡΩΕΙ τον μυελό και δεν καταπολεμάται με αντιβίωση όπως όλα τα βακτήρια, αλλά με θεραπεία γκονγκ και ιαματικό αγιόκλημα.

 

Κατευθείαν στη μπριτάνικα το θρεντ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 307
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πληροφορούμαστε από αυτό το θρεντ ότι μια συσκευή ΒΙΟΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΥ που κανείς δεν ξέρει πώς δουλεύει, βρήκε ένα ΒΑΚΤΗΡΙΟ που δεν βρήκαν 4 νευρολόγοι, το οποίο ΤΡΩΕΙ τον μυελό και δεν καταπολεμάται με αντιβίωση όπως όλα τα βακτήρια, αλλά με θεραπεία γκονγκ και ιαματικό αγιόκλημα.

 

Κατευθείαν στη μπριτάνικα το θρεντ.

 

Εσύ που ειρωνεύεσαι, έχεις φουντώσει τρίφυλλο με ιαματικό αγιόκλημα, να δεις αν πάει περίπατο το βακτήριο;

 

 

Πρέπει να το έχεις βιοσυντονίσει το αγιόκλημα πριν το ανάψεις, έτσι; Άμα το ανάψεις αβιοσυντόνιστο, δε σού φταίει κανείς... 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφορούμαστε από αυτό το θρεντ ότι μια συσκευή ΒΙΟΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΥ που κανείς δεν ξέρει πώς δουλεύει, βρήκε ένα ΒΑΚΤΗΡΙΟ που δεν βρήκαν 4 νευρολόγοι, το οποίο ΤΡΩΕΙ τον μυελό και δεν καταπολεμάται με αντιβίωση όπως όλα τα βακτήρια, αλλά με θεραπεία γκονγκ και ιαματικό αγιόκλημα.

 

Κατευθείαν στη μπριτάνικα το θρεντ.

Αν κάποιος σκεφτεί λογικα θα βγάλει τα συμπερασματα του απο το thread μπορεί και να ξυπνήσει. Γιατι οταν googlaρουν βιοσυντονισμος κτλ θα βγαίνει αυτο εδω το θέμα που δε λένε ολοι ποσο υπεροχο είναι! Σε αντίθεση με site "ιατρών".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ που ειρωνεύεσαι, έχεις φουντώσει τρίφυλλο με ιαματικό αγιόκλημα, να δεις αν πάει περίπατο το βακτήριο;

 

 

Πρέπει να το έχεις βιοσυντονίσει το αγιόκλημα πριν το ανάψεις, έτσι; Άμα το ανάψεις αβιοσυντόνιστο, δε σού φταίει κανείς... 

 

 

Σαφέστατα και το προτείνω. Δεν θεραπεύει τίποτα, αλλά σταματάει να σε νοιάζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κατηγορείτε και ειρωνεύεστε έναν άνθρωπο που έχει ένα σοβαρό πρόβλημα που μπορεί χειροτερέψει, έχει πάει σε πολλούς γιατρούς που δεν μπορούν να κάνουν κάτι και θέλει να δοκιμάσει όποιες εναλλακτικές έχει...είπε ότι το έψαξε και βρήκε ότι σε κάποιους δούλεψε, θα το δοκιμάσει και θα δει. Ούτε διαφήμισε τίποτα, ούτε προέτρεψε κανέναν να παρατήσει τους γιατρούς και να πάει σε εναλλακτικές θεραπείες! Τι είχε τι έχασε στο κάτω κάτω!

Μιλάς λες και είναι ακίνδυνες αυτές οι θεραπείες, ή έστω η ανοχή τους. Όμως δες τι έχασαν κάποιοι που τους εμπιστεύτηκαν: what's the harm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθώ να πιστεύω πως το βραχιολάκι είναι η πιο τίμια λύση να βιοσυντωνιστεί κάποιος απτο να τα σκάει κάθε φορά στον γιατρό

 

Σε συνδιασμό δε με το υγρό βιολογικό κολλαγόνο (μεγάλη προσοχή, βιολογικό όχι το απλό) κάνει θαύματατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα εχω πεθανει στα γελια με αυτα που γραφει ο silverage ρε ανθρωπε κολημενε με ενα πραγμα τι δεν καταλαβαινεις πηγα στην  κανονικη ιατρικη και μου βρισκουν πολυνευροπαθεια ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥΝΕΥΡΟΠΑΘΕΙΑ δεν ειναι αυτο το προβλημα τι κανουμε τωρα με το ζωρι πες μου εσυ ενα νευρολογο να παω και αν μου δωσει λυση τηλεφωνα μου κλεφτικα πηγα σε πολλους γιατρους και δεν ηταν κανενας σιγουρος δεν καταλαβαινεις ενα πραγμα αν ξαναρρωστησω σε κανονικο γιατρο θα παω δεν τους ξεφτιλίσω αλλα στη συγκεκριμενη ασθενεια δεν μπορεσαν να την βρουν και την ελεγαν πολυνευροπαθεια ειπαμε δεν ειναι θεοι ανθρωποι ειναι τι να σου πω αν δεν το καταλαβεις και αυτο τσαμπα γραφω.

 

Άνθρωπέ μου κατάλαβες / σου εξηγήσανε τί είναι η πολυνευροπάθεια; Είναι ΑΥΤΟΑΝΟΣΟ νόσημα. Ο οργανισμός σου για κάποιο λόγο καταστέφει τα νεύρα των ποδιών, χεριών σου, γι'αυτό έχεις πρόβλημα στο περπάτημα. Δεν θεραπεύεται μέχρι τώρα. Άρα δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο.

 

Γιατί λες οτι δεν έχεις πολυνευροπάθεια, που το στηρίζεις αυτό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθώ να πιστεύω πως το βραχιολάκι είναι η πιο τίμια λύση να βιοσυντωνιστεί κάποιος απτο να τα σκάει κάθε φορά στον γιατρό

 

Να βιοσυντονιστει?? :blink:  Τι?? :wacko: :unsure:

Τι θα πει αυτο? :unsure:

Ρημα ειναι προφανως, που πρωτη φορα το ακουω οποτε περιμενω τον ορισμο του.

**Εαν ο ορισμος του ειναι να υποστει βιοσυντονισμο, τοτε θελω ορισμο του ουσιαστικου "βιοσυντονισμος".

 

Σε συνδιασμό δε με το υγρό βιολογικό κολλαγόνο (μεγάλη προσοχή, βιολογικό όχι το απλό) κάνει θαύματατα

Δηλαδη?

Πες ενα καταγεγραμμενο θαυμα που εκανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι δυο  νευρολογοι που πηγα μου ειπαν οτι τα νευρολογικα προβληματα ειναι πολυπλοκα και δεν εχουν βρει λυσεις ακομη και οι γιατροι το λενε σαν πολυνευροπαθεια  διοτι δεν μπορουν να βρουν την λυση την βακτιριακη λιμοξη την βρηκε το μηχανημα του βιοσυντονισμου και το ξαναλεω οποιος ηταν στη θεση μου ας μην δοκιμαζει τιποτα αλλο ας καθοταν  ετσι εγω θα δοκιμασω και αλλη λυση και ας μην πιστεύουν οι πιο πολλοι  οτι κανει κατι  δεν  πιστευω ουτε εγω τους βιοσυντονισμός και τα διαφορα τετοια  αλλα {ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ} α και κατι αλλο φυσικα και πιστευω στο θεο και προσευχομαι καθε μερα να γινω οχι μονο εγω καλα αλλα ολοι ανθρωποι που εχουν προβληματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ να το πω πιο απλά. Το μηχάνημα του βιοσυντονισμού δεν μπορεί να βρει κανένα βακτήριο.

 

Τι ειδους μηχανημα ειναι το "μηχανημα του βιοσυντονισμου"? Σε ποια φυσικη θεωρηση/αρχη στηριζεται?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειδους μηχανημα ειναι το "μηχανημα του βιοσυντονισμου"? Σε ποια φυσικη θεωρηση/αρχη στηριζεται?

Κρίνοντας από το παρόμοιο μηχάνημα της σαϊεντολογίας, είναι ένα απλό Wheatstone bridge. Ίσως μπορεί να το εξηγήσει κάποιος ηλεκτρολόγος της παρέας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειδους μηχανημα ειναι το "μηχανημα του βιοσυντονισμου"? Σε ποια φυσικη θεωρηση/αρχη στηριζεται?

 

Ο google είναι φίλος μας

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%92%CE%B9%CE%BF%CF%83%CF%85%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82

 

«... Βασίζεται στις αρχές της κβαντικής φυσικής. Κάθε υλικό σώμα είναι συμπυκνωμένη μορφή ενέργειας κι αυτή η ενέργεια καθορίζει τις χημικές-υλικές διεργασίες. Οι διαταραχές στο σώμα λοιπόν, πρώτα συμβαίνουν σε ενεργειακό επίπεδο και αργότερα, κι εφόσον δεν αποκατασταθούν, θα εκδηλωθούν με σωματικά συμπτώματα. Η μέθοδος του βιοσυντονισμού χρησιμοποιεί μια ειδική συσκευή, η οποία καταγράφει τα ηλεκτρομαγνητικά σήματα του σώματος και βάση βιολογικού φίλτρου που διαθέτει, διαχωρίζει τα υγιή (φυσιολογικά) σήματα από τα διαταραγμένα. Στη συνέχεια αποστέλλει πίσω στο σώμα τα υγιή του σήματα ενισχυμένα, ενώ τα διαταραγμένα τα αποστέλλει αντεστραμμένα. Χρησιμοποιεί δηλαδή το φαινόμενο του αντικατοπτρισμού για την εξουδετέρωση των παθολογικών ηλεκτρομαγνητικών σημάτων του οργανισμού. Επιπλέον η μέθοδος βοηθάει στην ανίχνευση των κρυφών αιτιών που επιβαρύνουν το σώμα κι οδηγούν στην αποδυνάμωση του αμυντικού του συστήματος και της ικανότητας αυτορύθμισης του ...».

 

 

 

Τι να ξέρετε εσείς απο κβαντική φυσική ρε γατάκια!Σε 25-30 χρόνια που  οι φαρμακοβιομηχανίες θα καταλάβουν πως δεν μπορούν πλέον να κοροϊδεύουν άλλο τον κόσμο με χημικά σκευάσματα αυτή η τεχνολογία θα κοστίζει 100 φορές πάνω.

Τρέξτε να βιοσυντονιστείτε τώρα που προλαβαίνετε καλή τιμή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

«... Βασίζεται στις αρχές της κβαντικής φυσικής. Κάθε υλικό σώμα είναι συμπυκνωμένη μορφή ενέργειας κι αυτή η ενέργεια καθορίζει τις χημικές-υλικές διεργασίες. Οι διαταραχές στο σώμα λοιπόν, πρώτα συμβαίνουν σε ενεργειακό επίπεδο και αργότερα, κι εφόσον δεν αποκατασταθούν, θα εκδηλωθούν με σωματικά συμπτώματα. Η μέθοδος του βιοσυντονισμού χρησιμοποιεί μια ειδική συσκευή, η οποία καταγράφει τα ηλεκτρομαγνητικά σήματα του σώματος και βάση βιολογικού φίλτρου που διαθέτει, διαχωρίζει τα υγιή (φυσιολογικά) σήματα από τα διαταραγμένα. Στη συνέχεια αποστέλλει πίσω στο σώμα τα υγιή του σήματα ενισχυμένα, ενώ τα διαταραγμένα τα αποστέλλει αντεστραμμένα. Χρησιμοποιεί δηλαδή το φαινόμενο του αντικατοπτρισμού για την εξουδετέρωση των παθολογικών ηλεκτρομαγνητικών σημάτων του οργανισμού. Επιπλέον η μέθοδος βοηθάει στην ανίχνευση των κρυφών αιτιών που επιβαρύνουν το σώμα κι οδηγούν στην αποδυνάμωση του αμυντικού του συστήματος και της ικανότητας αυτορύθμισης του ...».

 

 

 

Τι να ξέρετε εσείς απο κβαντική φυσική ρε γατάκια!Σε 25-30 χρόνια που  οι φαρμακοβιομηχανίες θα καταλάβουν πως δεν μπορούν πλέον να κοροϊδεύουν άλλο τον κόσμο με χημικά σκευάσματα αυτή η τεχνολογία θα κοστίζει 100 φορές πάνω.

Τρέξτε να βιοσυντονιστείτε τώρα που προλαβαίνετε καλή τιμή

 

Αδερφε να ξερες σε τι μπελαδες μπηκες και δεν το ξερεις....Το τι εχεις ν ακουσεις δεν περιγραφεται,καλο κουραγιο και καλη δυναμη... :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...