Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο google play υπαρχουν πολλες εφαρμογες για android που καταχωρεις ημερομηνία, αξία, τιμη για τα καυσιμα που βαζεις και σου βγαζουν καποια στατιστικά για ημερησια, μηνιαια καταλαλωση και αλλα ....

Μπερδευονται ομως οταν το αυτοκινητο λειτουργει με δυο καυσιμα (Υγραεριο και βενζίνη)

Γνωριζετε καποιο που να παπαρακολουθει δυο καυσιμα βγαζοντας υποφερτα στατιστικα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εσπασα ενα ps4 χειριστηριο (οχι απο τα νευρα μου χαχα)...απορια,,,αγορασα αλλο μεταχειρισμενο χωρις εγγυηση, εαν μου χαλασει απο θεμα βλαβης, το δευτερο χειριστηριο το <<περναω>> στην εγγυηση που ηδη εχω με την κονσολα? η εχουν καποιο κοινο serial number με το πρωτο χειριστηριο?


 


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να διατηρήσουμε φράουλες στην κατάψυξη; Για πόσο καιρό;

 

Για πάντα, αρκεί να μη σ' ενδιαφέρει να τις φας μετά...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ man, έφυγα τρέχοντας.

 

Έχω νέα ψησταριά φρεσκοσυναρμολογημένη στο μπαλκόνι, κρεατάκια μαριναρισμένα στο ψυγείο και με κοιτούν με θλιμμένο βλέμμα, κρίμα είναι! :mrgreen:

 

Καλά, μαλάκας είσαι;;;; Αφήνεις κρέατα θλιμμένα;; Να μην επαναληφθεί. Πές τώρα πού μένεις, να πάω να τα παρηγορήσω. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλόγερε, προκάμεις δεν προκάμεις. Μόλις γυρίσαμε από το απογευματινό workout και σε λίγο την ανάβω! Η συνέχεια στο anti-fitness... :mrgreen:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρξε ραντεβού μεταξύ του ΠΑΜΕ και αντιπροσωπίας των καθαριστριών του Ελληνικού και άλλων αμαξοστασίων για να τους παραδωθεί η διακήρυξη της απεργίας τους ώστε να την καταθέσουν στη συνέχεια στους αρμόδιους φορείς για να 'ναι καλυμμένες νομικά, αλλά αυτές προτίμησαν να ακολουθήσουν την καθοδήγηση των αριστερίστικων οργανώσεων στήνοντας το ΠΑΜΕ με αποτέλεσμα να κριθεί η απεργία τους παράνομη, να κατηγορηθούν για αμέλεια καθηκόντων και τελικά να απολυθούν.

Τί να πείς.....

 

Φιλε μου εγω ρωτησα αν ειναι καθαρα αυτη τη στιγμη τα λεωφορεια ή ειναι ακομα μεσα στη βρωμα και τη σκονη. Γιατι αν ισχυει το δευτερο τοτε δε θα τα χρησιμοποιησω, θα παρω ταξι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εγω ρωτησα αν ειναι καθαρα αυτη τη στιγμη τα λεωφορεια ή ειναι ακομα μεσα στη βρωμα και τη σκονη. Γιατι αν ισχυει το δευτερο τοτε δε θα τα χρησιμοποιησω, θα παρω ταξι.

 

Βασικά ρώτησες αν πληρώθηκαν οι καθαρίστριες οπότε... :-)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να διατηρήσουμε φράουλες στην κατάψυξη; Για πόσο καιρό;

 

Ολα μπορεις να τα διατηρησεις στη καταψυξη αλλα να εχεις υποψη σου πως οτι αποψυχεται δεν επανακαταψυχεται. Δηλαδη αν καταψυξεις 3 κιλα φραουλες και μετα απο ενα μηνα θελησεις να τις φας, θα πρεπει να φας και τα 3 κιλα, δε θα φας λιγο και το υπολοιπο θα το ξαναβαλεις στη καταψυξη.

 

Επισης θελει προσοχη το πως αποψυχεις, κι αυτο ισχυει και για το κρεας. Δεν το αφηνεις με τις ωρες σε θερμοκρασια δωματιου να λιωσουν οι παγοι. Σε κρυο νερο ή εντος του ψυγειου.

 

Αν θες να καταψυξεις μεγαλες ποσοτητες και για μεγαλο χρονικο διαστημα τοτε αγοραζεις καταψύκτη.

Σε αυτους βαζουν τη πραμάτεια τους πολλοι εμπορες και μετα μας τα παρουσιαζουν ως ολοφρεσκα :)

Βασικά ρώτησες αν πληρώθηκαν οι καθαρίστριες οπότε... :-)

 

Για την ακριβεια ρωτησα "Tι γινεται με τα μπλε λεωφορεια? Πληρωθηκαν οι καθαριστριες? ή ειναι ακομα μεσα στη σκονη και τη βρωμα?"

 

Mπορει να μου απαντησει καποιος φιλος που μετακινηθηκε σημερα με μπλε λεωφορειο?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό λέω κι εγώ, εν το μεταξύ τόσο καιρό μετά πιστεύω οτι θα έχουν αναπληρωθεί οι θέσεις στο 100% οπότε θα 'ναι καθαρά λογικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνετος, αλλά με περπάτημα Αθηνέζικο. 8.05 είναι στα χαρτιά, πάντα λένε αργότερη ώρα για να μην έχουν ποτέ καθυστερήσεις, κόλπα που δίδαξε η ίζιτσετ. Από το αεροδρόμιο παίρνεις απ' έξω ακριβώς από την πόρτα το Χ96 (€5 ο ενήλικας) και σε αφήνει στις αναχωρήσεις στο λιμάνι. Διάρκεια, 60 λεπτά.

 

Λογω κινησης ειδικα αυριο που θα εχει περισσότερα αμαξια το βλέπω να κανει 80-90'. 60' ειναι καπως αισιοδοξο. Το εχω κανει 70' αλλα στις 5 το πρωι.. Για ανεργους ειναι δωρεαν το Χ96. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω μια παραγγελια απο banggood,και απο οτι βλεπω ερχεται με ενα ΛΑΟΣ.Τι ειναι αυτο?Εφτιαξε κουριερ ο καρατζαφερης?

Το tracking number ειναι αυτο..RB001334668LA..

Απο που μπορω να το παρακολουθω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω μια παραγγελια απο banggood,και απο οτι βλεπω ερχεται με ενα ΛΑΟΣ.Τι ειναι αυτο?Εφτιαξε κουριερ ο καρατζαφερης?

Το tracking number ειναι αυτο..RB001334668LA..

Απο που μπορω να το παρακολουθω?

προφανώς εννοεί την χώρα Λάος  :P

 

check εδώ:

http://www.laopostvte.com/Tracking/SearchOrderView/?TrackingNumbers=RB001334668LA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογω κινησης ειδικα αυριο που θα εχει περισσότερα αμαξια το βλέπω να κανει 80-90'. 60' ειναι καπως αισιοδοξο. Το εχω κανει 70' αλλα στις 5 το πρωι.. Για ανεργους ειναι δωρεαν το Χ96. 

 

Καλά ναι, 60 λέει το site. Δεν έχω πάει πολύ από κείνα τα μέρη, Μεσογείων και Βασ. Σοφίας που έχουν λεωφορειόδρομο, σε συνδυασμό με το ότι δεν σταματάει, βοηθάνε στο να μην έχει μεγάλη απόκλιση. Το 96 δεν ξέρω από πού πάει.

 

Γιατί θα έχει περισσότερα αμάξια αύριο αλήθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...