Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

zio10, on 29 May 2016 - 1:51 PM, said:

Την εφαρμογή never10 για τη μη αναβάθμιση σε 10άρια τη χρησιμοποιούμε άφοβα;

 

 

Εγω χρησιμοποιω με επιτυχια αυτη

 

GWX Control Panel 

 

http://ultimateoutsider.com/downloads/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αγορασω κατι απο βουλγαρια και θα μου το στειλει με dhl.

 

Τι πρεπει να προσεξω;

 

Τα λεφτα σε αυτη την περιπτωση πως θα γινει να τα στειλω με αντικαταβολή; ή δεν γίνεται;

 

Μην καταληξω να ανοιγω θεμα με ξεγελασε ενας βουλγαρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αγορασω κατι απο βουλγαρια και θα μου το στειλει με dhl.

 

Τι πρεπει να προσεξω;

 

Τα λεφτα σε αυτη την περιπτωση πως θα γινει να τα στειλω με αντικαταβολή; ή δεν γίνεται;

 

Μην καταληξω να ανοιγω θεμα με ξεγελασε ενας βουλγαρος

Νομίζω αντικαταβολή δεν γίνεται. Μαγαζί είναι ή ιδιώτης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε γελασω. Λες και καταλαβαινω πολλα απο την αγγελια που ναι στα βουλγαρικά. Το προιον ειναι καινουργιο.

 

Δεν εχω ακουσει απατεωνιες με dhl, αλλα αν με πει τιποτα western union και τετοια θα το κοψω, οχι οτι η μεταφορά μεσω Τράπεζας με καλύπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε γελασω. Λες και καταλαβαινω πολλα απο την αγγελια που ναι στα βουλγαρικά. Το προιον ειναι καινουργιο.

 

Δεν εχω ακουσει απατεωνιες με dhl, αλλα αν με πει τιποτα western union και τετοια θα το κοψω, οχι οτι η μεταφορά μεσω Τράπεζας με καλύπτει.

Είναι κάτι δυσεύρετο; Θα έλεγα να μη μπλέξεις...ακριβό;

 

Δεν λέει κάτι το ότι θα στείλει με dhl, μπορεί να στείλει ένα άδειο κουτί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε γελασω. Λες και καταλαβαινω πολλα απο την αγγελια που ναι στα βουλγαρικά. Το προιον ειναι καινουργιο.

 

Δεν εχω ακουσει απατεωνιες με dhl, αλλα αν με πει τιποτα western union και τετοια θα το κοψω, οχι οτι η μεταφορά μεσω Τράπεζας με καλύπτει.

 

Wut??? Θα αγοράσεις από Βουλγαρία με κατάθεση σε τράπεζα? Κάτι μου λέει ότι θα κλαις τα λεφτά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ενω μεχρι χτες μπορουσα ανετα να χρησιμοποιω τον hotmail μειλ μου με προγραμματα οπως aquamail(κινητο) & mozilla thunderbird(pc) σημερα μου βγαζει το παρακατω λαθος.

 

Εγινε τιποτα σημερα σε οσα μειλ προγραμματα χρησιμοποιουν pop3?

 

Οριστε μια φωτο με το προβλημα που μου βγαζει το mozzila thunderbird και κατι παρομοιο βγαζει και το aquamail στο κινητο μου υποθετω πρεπει να ειναι λογο pop3 αλλα γιατι συμβαινει μονο σε αυτο μου το μειλ και στα αλλα @hotmail.com που εχω στα ιδια προγραμματα δεν εχω κανενα προβλημα?

 

image.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ενω μεχρι χτες μπορουσα ανετα να χρησιμοποιω τον hotmail μειλ μου με προγραμματα οπως aquamail(κινητο) & mozilla thunderbird(pc) σημερα μου βγαζει το παρακατω λαθος.

 

Εγινε τιποτα σημερα σε οσα μειλ προγραμματα χρησιμοποιουν pop3?

 

Οριστε μια φωτο με το προβλημα που μου βγαζει το mozzila thunderbird και κατι παρομοιο βγαζει και το aquamail στο κινητο μου υποθετω πρεπει να ειναι λογο pop3 αλλα γιατι συμβαινει μονο σε αυτο μου το μειλ και στα αλλα @hotmail.com που εχω στα ιδια προγραμματα δεν εχω κανενα προβλημα?

 

image.jpg

 

Κάτι άλλαξαν και πρέπει να logάρεις στη σελίδα του mail σου και μετά να πας στις Ρυθμίσεις και να ενεργοποιήσεις εκ νέου το POP3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και τις τελευταίες μέρες έχει γίνει θέμα με τα πλαστά πτυχία στους δημόσιους υπαλλήλους, εγώ ερωτώ: με ποιον τρόπο ένας εργοδότης μπορεί να διαπιστώσει ότι ένα πτυχίο που του έφερε ένας υποψήφιος εργαζόμενος, οποιοδήποτε πτυχίο, είναι αυθεντικό ή πλαστό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και τις τελευταίες μέρες έχει γίνει θέμα με τα πλαστά πτυχία στους δημόσιους υπαλλήλους, εγώ ερωτώ: με ποιον τρόπο ένας εργοδότης μπορεί να διαπιστώσει ότι ένα πτυχίο που του έφερε ένας υποψήφιος εργαζόμενος, οποιοδήποτε πτυχίο, είναι αυθεντικό ή πλαστό;

 

Θα σου απαντήσω, χωρίς να είμαι 100% σίγουρος για τη διαδικασία.

 

Έστω ότι εσύ μπαίνεις στο δημόσιο με ένα πτυχίο πληροφορικής από το ΑΠΘ. Το δημόσιο ρωτάει στο αντίστοιχο τμήμα του συγκεκριμένου πανεπιστημίου εάν όντως αποφοίτησες από εκεί και με τι βαθμό. Το πανεπιστήμιο μπορεί να απαντήσει αρνητικά, δηλαδή ότι δεν υπήρξε ποτέ φοιτητής με τα στοιχεία σου, ή να απαντήσει ότι όντως αποφοίτησες, αλλά με άλλον βαθμό από αυτόν που γράφει το πτυχίο σου. Εννοείται ότι δεν το κάνουν για έναν-έναν. Τους μαζεύουν σε λίστες ανάλογα με το Πανεπιστήμιο ή τη σχολή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιβλιάριο ικα ενος ανέργου για το 2016 ανανεώνεται ηλεκτρονικα ή πρέπει να πας από το υποκατάστημα του ικα να στο ανανεώσουν εκεί;

 

Π.χ το βιβλιάριο λήγει 31-5 πως ανανεώνεται ξανά ώστε να ισχύει για άλλο ένα 6μηνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βιβλιάριο ικα ενος ανέργου για το 2016 ανανεώνεται ηλεκτρονικα ή πρέπει να πας από το υποκατάστημα του ικα να στο ανανεώσουν εκεί;

 

Π.χ το βιβλιάριο λήγει 31-5 πως ανανεώνεται ξανά ώστε να ισχύει για άλλο ένα 6μηνο;

Αν δεν κάνω λάθος ηλεκτρονικά, δεν χρειάζεται να πας από κει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...