Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Απάτη. Άπαtη.

 

Πόσο συχνά χρησιμοποιούνταν το άπ... πια;

Τόσο για να αναγκαστούν να το κάνουν, figures :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν, έχω μια πρίζα στην κρεββατοκάμαρα που ό,τι βάλω πάνω της, το καίει. Μου 'χει φάει ήδη 2 μετασχηματιστές για 2 διαφορετικά φωτιστικά, αλλά είναι σε πολύ βολικό σημείο για να την παρατήσω. Έχω λοιπόν τις εξής 2 ερωτήσεις:

 

-Που πουλάνε μετασχηματιστές βάσει βολτ κτλ;

-Πώς κάνω την πρίζα να μη μου γαμ&^ ό,τι της βάζω; Αν παρεμβάλλω κάνα πολύμπριζο με προστασία από spikes θα γίνει δουλειά; Ή παίζει να 'ναι κάτι απλό που θα λυθεί αν βγάλω την πρίζα και βάλω καινούρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να βρούμε από κάπου λίστα με συνεργαζόμενα καταστήματα Apple; Έχουμε έναν χαλασμένο φορητό Macbook Pro και επειδή μένουμε επαρχεία σε χωριό έχουμε περιορισμένες επιλογές και δεν ξέρουμε που να απευθυνθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έχω μια πρίζα στην κρεββατοκάμαρα που ό,τι βάλω πάνω της, το καίει. Μου 'χει φάει ήδη 2 μετασχηματιστές για 2 διαφορετικά φωτιστικά, αλλά είναι σε πολύ βολικό σημείο για να την παρατήσω. Έχω λοιπόν τις εξής 2 ερωτήσεις:

 

-Που πουλάνε μετασχηματιστές βάσει βολτ κτλ;

-Πώς κάνω την πρίζα να μη μου γαμ&^ ό,τι της βάζω; Αν παρεμβάλλω κάνα πολύμπριζο με προστασία από spikes θα γίνει δουλειά; Ή παίζει να 'ναι κάτι απλό που θα λυθεί αν βγάλω την πρίζα και βάλω καινούρια;

 

Προϋπήρχε το πρόβλημα, ή ξαφνικά άρχισε να καίει ό,τι της βάζεις; Αν ξαφνικά έγινε προβληματική, τότε το πιθανότερο είναι να είναι θέμα πρίζας και θα πρέπει να την αλλάξεις. Με κάθε επιφύλαξη, ε; Δεν είμαι κι ηλεκτρολόγος, απλώς με την μέχρι τώρα εμπειρία μου σου το λέω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προϋπήρχε το πρόβλημα, ή ξαφνικά άρχισε να καίει ό,τι της βάζεις; Αν ξαφνικά έγινε προβληματική, τότε το πιθανότερο είναι να είναι θέμα πρίζας και θα πρέπει να την αλλάξεις. Με κάθε επιφύλαξη, ε; Δεν είμαι κι ηλεκτρολόγος, απλώς με την μέχρι τώρα εμπειρία μου σου το λέω.

 

Δεν προϋπήρχε, όχι. Θα πάρω μια καινούρια και θα δω, ευχαριστώ.

Τώρα αν ξέρει κανείς και που πουλάν μετασχηματιστές να μου πάρω έναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προϋπήρχε, όχι. Θα πάρω μια καινούρια και θα δω, ευχαριστώ.

Τώρα αν ξέρει κανείς και που πουλάν μετασχηματιστές να μου πάρω έναν...

 

Αφού δεν προϋπήρχε, τότε εκεί μου πάει το μυαλό. Από αλλαγή πρίζας, θα ξεκινούσα.

 

Τώρα για μετασχηματιστή, δεν μπορώ να σου προτείνω κάποιο μαγαζί, γιατί δεν είμαστε στο ίδιο μέρος. Ας προτείνει κάποιος άλλος φίλος, που ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που πουλάν μετασχηματιστές να μου πάρω έναν...

 

Το θυμάμαι ότι έχεις δηλώσει Σαμπαθάς και Αϊομικός, αλλά είμαι έτοιμος να βάλω στοίχημα ότι, όταν το έγραφες αυτό, σκεφτόσουν:

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προϋπήρχε, όχι. Θα πάρω μια καινούρια και θα δω, ευχαριστώ.

Τώρα αν ξέρει κανείς και που πουλάν μετασχηματιστές να μου πάρω έναν...

 

εδώ αν θες η-σοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος Ιουνιου παω Αγγλια. Ταξιδευω με ταυτοτητα, σωστα?

Ναι απλά αν ή ταυτότητα σου είναι ψιλό διαλυμένη και πέσεις σε περίεργο υπάλληλο θα φας μία καθυστέρηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...