Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμία σχέση δεν έχουν τα δύο σκυλιά που δείχνεις 

 

το πρώτο μάλλον είναι ημίαιμο ή αυστραλιανός ποιμενικός ή μπόρντερ κόλι (ημίαιμο γιατι δεν βγαίνουν σε καφέ νομίζω) 

 

το δεύτερο είναι κόκερ ή γκόλντεν ριτρίβερ 

 

 

Ή να στο πω αλλιώς αν τα κριτήρια ομοιότητας για αυτό που ψάχνεις (σαν κατοικίδιο ή σαν φωτογραφία να βάλεις κάπου) είναι τόσο χαλαρά και γενικά τότε σχεδόν όλες οι ράτσες σκύλων ειναι ίδιες :D (κάτι πολύ μικρές θα εξαιρεθούν, κάτι πολύ ψηλές και κάτι μαλλιαρές) 

 

γιατι το ριτρίβερ αν το πάμε έτσι μοιάζει με το λαμπραντόρ μοιάζει με το ροτβάιλερ μοιάζει με τα κυνηγόσκυλα μοιάζει με τα σπάνιελ κτλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια μεταφορική μπορεί να μεταφέρει βαριά και ογκώδη αντικείμενα από Αγγλία Ελλάδα;

Πόσο βαριά; και πόσο ογκόδη; απο ένα σημείο και μετά απλά ψάχνεις για εταιρίες μετακόμισης ή για φορτωτικές εμπορευμάτων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο βαριά; και πόσο ογκόδη; απο ένα σημείο και μετά απλά ψάχνεις για εταιρίες μετακόμισης ή για φορτωτικές εμπορευμάτων. 

1 τόνο ας πούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 τόνο ας πούμε!

E σε τέτοιο επίπεδο απλά μιλάς με νταλικέρηδες και συντεχνίες τέτοιες και κοιτάς ποιος θα σου κόψει καλύτερο quote 

 

 

Δοκίμασε πρώτα έλληνες 

πχ

http://www.barringtonfreight.co.uk/road/greece.php

 

http://www.anglogreek.com/ 

 

http://www.hellenic-transport.co.uk/

 

http://www.tndlogistics.gr/en/international-transport/

 

και μετά τους ξένους (να στηρίξουμε λίγο τους πατριώτες εκτός αν χουφτώνουν άσχημα :P αλλά δεν νομίζω) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για να στείλω κιβώτια με σχετικά εύθραστα, σε ευρωπαϊκή χώρα από ελλάδα; Εταιρία μετακόμισης;

Και υπάρχει ελπίδα να φτάσουν σώα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καμία σχέση δεν έχουν τα δύο σκυλιά που δείχνεις

 

το πρώτο μάλλον είναι ημίαιμο ή αυστραλιανός ποιμενικός ή μπόρντερ κόλι (ημίαιμο γιατι δεν βγαίνουν σε καφέ νομίζω)

 

το δεύτερο είναι κόκερ ή γκόλντεν ριτρίβερ

 

 

Ή να στο πω αλλιώς αν τα κριτήρια ομοιότητας για αυτό που ψάχνεις (σαν κατοικίδιο ή σαν φωτογραφία να βάλεις κάπου) είναι τόσο χαλαρά και γενικά τότε σχεδόν όλες οι ράτσες σκύλων ειναι ίδιες :D (κάτι πολύ μικρές θα εξαιρεθούν, κάτι πολύ ψηλές και κάτι μαλλιαρές)

 

γιατι το ριτρίβερ αν το πάμε έτσι μοιάζει με το λαμπραντόρ μοιάζει με το ροτβάιλερ μοιάζει με τα κυνηγόσκυλα μοιάζει με τα σπάνιελ κτλ

Ναι εγω δεν ειπα οτι είναι ιδια.. εμένα μοιάζει παρα πολυ με το πρωτο και μου ειπε η κτηνιατρος οτι ειναι ημιαμο κολλευ Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κεραία του wifi... ο φούρνος μικροκυμάτων εκπέμπει ίδιας συχνότητας κύματα με το wifi ρουτερ σου (~ 2.4 GHz) απλά του φούρνου ειναι πιο ισχυρά 

 

κάηκε το τσιπάκι του wifi κατα πάσα πιθανότητα... 

 

Η τακτική και χρόνια  έκθεση σε ραδιοκύματα τέτοιας ενέργειας ίσως αποβεί επικίνδυνη και δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο αν τελικά χάνει απο κάπου

 

Για να τσεκάρετε απλά κάντε το εξής βάλτε ενα οποιοδήποτε κινητό (πρέπει φυσικά να έχει sim που να δέχεται κλήσεις να δουλεύει απροβλημάτιστα και να ειναι ανοιχτό ) μέσα στον φούρνο, σιγουρευτείτε πως κλείσατε σωστά την πόρτα του φούρνου.

 

ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΤΕ τον φούρνο φυσικά!! :D

 

μετά κάνε κλήση (πχ απο το σταθερό) σε αυτό το κινητό που βάλατε μέσα...

 

αν αρχίσει να χτυπάει τότε έχετε διαρροή αν δεν χτυπήσει και λέει ο συνδρομητής που καλέσατε μπλαμπλα τότε ειναι κομπλέ ο φούρνος. 

 

προϋπόθεση στο να λειτουργήσει αυτό το τεστ είναι να υπάρχει σήμα στο σημείο που ειναι ο φούρνος (το ελέγχεις αν πχ έχε σήμα δίπλα του πάνω του κτλ θα έχει και μέσα του -αν υπάρχει διαροή στον φούρνο ή αν η πόρτα ειναι ανοιχτή-) 

 

αν δεν έχει σήμα στο σημείο του σπιτιού που ειναι ο φούρνος βγάλτε τον απο την μπρίζα και βάλτε τον κάπου που να έχει σήμα το κινητό μετά βάλτε το κινητό μέσα και ακολουθήστε τα βήματα πιο πάνω. 

 

διάβασα το εξής. Τα κινητα εκπέμπουν μεχρι 1800 ενω ο φουρνος στα 2400. Οποτε δεν εχει σημασια να το κανεις.

 

Απο την αλλη, υποτίθεται οτι ειναι κλωβός  φάραντευ οπότε αν δουλεύει δεν θα έχει σημα το κινητο, οποτε δεν χανει, οπότε ολα καλα. Δεν ξερω. Μιλησε ο bro με εναν γνωστο του που φτιάχνει κινητα. Του ειπε ακριβως αυτό. ΑΝ το τσιπακι αφαιρείται, ολα καλα. Αν ειναι κολλημενο στην πλακετα, QQ κινητό. Θενξ πάντως.

 

"Offtopic" ερώτηση αλλα δεν υπαρχει ποια το oot. 

 

Ο σπιτονοικοκυρης ειναι λιγο καραγκιόζης και καρμίρης, ας το προσπεράσουμε.

 

Πριν φυγει για διακοπές, κότσαρε μια webcam στο σαλόνι, λεω, οκ, θα λειπει, θελει να εινμαι σιγουρος οτι η περιουσία του ειναι κομπλέ. Γυρισε απο διακοπες 1 μηνα πριν, η καμερα ακομη στο σαλονι. Σημερα μπαινω στο σπιτι και βλέπω ΔΕΥΤΕΡΗ καμερα στο διάδρομο από την κουζινα/σαλονι για τα υπνοδωμάτια/μπανιο κλπ, έξω ακριβώς απο το δωμάτιό του να βλέπει προς το σαλόνι. Τι φαση;; 

Απο τη μια σκεφτομαι να του πω "τι παιζει ρε ενρίκε; Επομενη κίνηση έξω απο τα δωμάτιά μας; Η και μέσα;"

Απο την ΄΄αλλη λέω "Στα τετοια μου, δεν με επηρεάζει έτσι κ αλλιώς. Αλλα ρε γαμώτο, ειναι υπερβολικό για μένα αυτό.

***Γνώμες; ΘΕνκσ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...