Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά έκαναν και τις ανέβασαν, 17€ έχει π.χ. το εισιτήριο για τον Πύργο του Άιφελ 

Απλά θα έπρεπε να ορίσουν διαφορετική, συμβολική τιμή για τους Έλληνες, μαθητές-φοιτητές-άνεργοι δωρεάν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εισητήρια υπήρχαν εδώ και αρκετό καιρό. Ευτυχώς βέβαια πρόσφατα αναπλαισιώθηκαν γιατί οι τιμές ήταν απαράδεκτα χαμηλές

 

Τουλαχιστον πριν απο 30 χρονια που θυμαμαι, τιμες δεν υπηρχαν.

Σοβαρα τις θεωρεις απαραδεκτα χαμηλες κιολας? Εγω λεω οτι ειναι απαραδεκτο να πληρωνουν οι ελληνες για να δουν την πολιτιστικη τους κληρονομια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον πριν απο 30 χρονια που θυμαμαι, τιμες δεν υπηρχαν.

 

εντάξει , μιλάμε για "σύγχρονη ελληνική ιστορία" ... ας μη γυρίσουμε στο '21

 

μπορεί το ποστ μου να ήταν και ειωρωνικό ... who knows ...

Απλά θα έπρεπε να ορίσουν διαφορετική, συμβολική τιμή για τους Έλληνες, μαθητές-φοιτητές-άνεργοι δωρεάν

 

Ρατσισμός και στα εισητήρια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει διαφορετική τιμή για Έλληνες.Υπαρχει ελευθερη είσοδος για πολίτες της Ευρωπαϊκή Ένωσης κάτω απο 18.Επίσης πολλές κατηγορίες έχουν η αρκετά μειωμένο η δωρεσν (σχολεία ,εκπαιδευτικοι,πτυχιούχοι τμημάτων Ιστορίας και Αρχαιολογίας,φοιτητές ,πολύτεκνοι).Τι είναι ταβέρνα η ταξί να έχει διαφορετική τιμή για Έλληνες;Πέρα απο αυτό αν λάβουμε υπόψη ότι στο Λούβρο είναι πάνω απο 20 δεν τα λες και ακριβά τα δικα μας.Καπως πρέπει να υπάρχουν έσοδα για αυτούς τους χωρους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έκαναν και τις ανέβασαν, 17€ έχει π.χ. το εισιτήριο για τον Πύργο του Άιφελ 

Απλά θα έπρεπε να ορίσουν διαφορετική, συμβολική τιμή για τους Έλληνες, μαθητές-φοιτητές-άνεργοι δωρεάν

 

 

 

Και παλι φθηνο ειναι.....  :-D

 

 

$32 απλα για να ανεβεις στο main observation deck στο ESB. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έκαναν και τις ανέβασαν, 17€ έχει π.χ. το εισιτήριο για τον Πύργο του Άιφελ 

Απλά θα έπρεπε να ορίσουν διαφορετική, συμβολική τιμή για τους Έλληνες, μαθητές-φοιτητές-άνεργοι δωρεάν

 

To αύξησαν οι κερατάδες; Πριν 1,5 χρόνο που πήγα ήταν στα 15.

 

 

Δεν υπάρχει διαφορετική τιμή για Έλληνες.Υπαρχει ελευθερη είσοδος για πολίτες της Ευρωπαϊκή Ένωσης κάτω απο 18.Επίσης πολλές κατηγορίες έχουν η αρκετά μειωμένο η δωρεσν (σχολεία ,εκπαιδευτικοι,πτυχιούχοι τμημάτων Ιστορίας και Αρχαιολογίας,φοιτητές ,πολύτεκνοι).Τι είναι ταβέρνα η ταξί να έχει διαφορετική τιμή για Έλληνες;Πέρα απο αυτό αν λάβουμε υπόψη ότι στο Λούβρο είναι πάνω απο 20 δεν τα λες και ακριβά τα δικα μας.Καπως πρέπει να υπάρχουν έσοδα για αυτούς τους χωρους

 

Πριν 1,5 χρόνο που πήγα, το εισιτήριο στο Λούβρο είχε 12 ευρώ. Τα 20 που λες πώς προέκυψαν; Τα αύξησαν τόσο πολύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει , μιλάμε για "σύγχρονη ελληνική ιστορία" ... ας μη γυρίσουμε στο '21

 

 

Επειδη τοτε εσυ ησουν ενδεχομενως αγεννητος δε σημαινει οτι ο κοσμος ξεκινησε το 1986.

Δεν υπάρχει διαφορετική τιμή για Έλληνες.

 

Δηλαδη και ο ελληνας και ο ιαπωνας για να μπουν στην Ακροπολη πληρωνουν τα ιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει τελευταία (μάλλον κάτι παραπάνω από "τελευταία") ότι όταν μέσα στο insomnia πάω να ανοίξω πάνω πάνω τις "ειδοποιήσεις" παίρνει κάποιο χρόνο μέχρι να ανοίξουν (κάνα 10άρι δευτερόλεπτα περίπου). Το ίδιο δεν μου συμβαίνει ούτε στα "προσωπικά μηνύματα" ούτε στο "προφίλ" (τα διπλανά "κουμπάκια").

Σκέφτηκα ότι μπορεί να φταίει κάποια αναβάθμιση στο λειτουργικό μου αλλά είδα ότι το ίδιο συμβαίνει και με windows  xp αλλά και με 10άρια (σε διαφορετικά μηχανήματα).

Συμβαίνει και σε άλλους;

Ξέρουμε τι φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα σήμερα από ΙΚΑ και στην τελευταία μου εργασία (πρακτική άσκηση) το πρόγραμμα που ήταν επιδοτούμενο από ΟΑΕΔ λέει οτι οι αποδοχές μου ήταν 1000 ευρώ ενώ εγώ επαιρνα 200 ευρώ.Γνωρίζει κανείς πως γκένειν αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To αύξησαν οι κερατάδες; Πριν 1,5 χρόνο που πήγα ήταν στα 15.

 

 

 

Πριν 1,5 χρόνο που πήγα, το εισιτήριο στο Λούβρο είχε 12 ευρώ. Τα 20 που λες πώς προέκυψαν; Τα αύξησαν τόσο πολύ;

Μαλλον εχει να κανει και με το αν δεις την τακτικη συλλογη η καποιες εκτακτες εκθεσεις που φιλοξενουνται παράλληλα.Από οτι ειδα τώρα στο google καθιερώθηκε πλεον ενιαίο 15.Το οποίο είναι κάπου στη μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δηλαδη και ο ελληνας και ο ιαπωνας για να μπουν στην Ακροπολη πληρωνουν τα ιδια?

Διαφορετικη τιμη αναμεσα στους Ελληνες και υπολοιπους πολιτες της Ε.Ε. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να ορισθει. Ειναι αντιθετο με την πολιτικη της Ε.Ε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε ο άντρας μου και πήγε σε μια δερματολόγο για κρυοπηξία (50 ευρώ του πήρε). Μετά από λίγο καιρό του έφυγαν και εδώ και ένα χρόνο περίπου είναι χωρίς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...