Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χρειαζόταν αίμαι μια συγγενής της εργοδότριάς μου και ήθελα να πάω να δόσω.

 

Συνηθως η εργοδοσια ρουφαει το αιμα των εργαζομενων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαλησπερα...προσφατα αποκτισα μια πιστωτικη. Γνωριζω τα παντα σχετικα με τις ελαχιστες καταβολες και τις ατοκες δοσεις. Αμα πχ κανω κανω μια αγορα 600 ευρω με ατοκες δοσεις τωρα τον Αυγουστο....η τραπεζα πως θα με ενημερωσει για την καταβολη του πρωτου ποσου και του εκαστοτε καθε μηνα? στελνουν γραμμα?

 

Επισης αμα θελω να κανω κανω μια αγορα χωρις δοσεις απευθειας πχ 200 ευρω... η τραπεζα θα μου ζητησει αυτα τα 200 τον επομενο μηνα παλι με γραμμα? για καταθεση σε αυτην...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει προιόν που να πωλείται σε φαρμακείο και να προκαλεί άμεσο και αποτελεσματικό εμετό?

 

Αποτελεσματικός όταν λέω, εννοώ να τα βγάζεις όλα με την μία χωρίς πολύ πίεση, και μετά να σταματάει η δράση για να συνέρχεσαι σχετικά γρήγορα, μην είσαι ανακατατεμένος για ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε κανένα μικροβιολογικό προς Ανατολική Αττική που να βγάζει άμεσα τα αποτελέσματα;
Θέλω για Β' Χοριακή αλλά η βιοϊατρική μου δίνει αποτελέσματα μετά από 3 μέρες -_-

Κι επειδή δεν κρατιόμαστε να μάθουμε, καταλαβαίνετε...  Ξέρουμε τίποτα ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καρτοκινητό με κοσμοκαρτα η ανανέωση ισχύει για τρεις μήνες και αν δεν ανανεώσεις σου αφαιρεί όλο το υπόλοιπο!!

Αυτο το κάνουν και οι αλλες εταιρείες κινητής τηλεφωνίας ή μόνο η κοσμοτε;

 

Σε καρτοκινητό Cosmote & Vodafone η ανανέωση ισχύει για 3 μήνες.

 

Σε καρτοκινητό Wind & Q η ανανέωση ισχύει για 6 μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε κανένα μικροβιολογικό προς Ανατολική Αττική που να βγάζει άμεσα τα αποτελέσματα;

Θέλω για Β' Χοριακή αλλά η βιοϊατρική μου δίνει αποτελέσματα μετά από 3 μέρες -_-

 

Κι επειδή δεν κρατιόμαστε να μάθουμε, καταλαβαίνετε...  Ξέρουμε τίποτα ;

 

Δύσκολο για ιδιωτικό και άμεσα, όλοι κάπου τα στέλνουν. Ή ούρων από φαρμακείο, ή δημόσιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο για ιδιωτικό και άμεσα, όλοι κάπου τα στέλνουν. Ή ούρων από φαρμακείο, ή δημόσιο.

τελικά έδειξε το τεστ. θετικό. Έχω χεστεί από το άγχος . Το παλεύαμε τόσο πολύ. τώρα  μου ήρθε απότομο. Βγήκε αχνό το τεστ και αγχώνομαι μην δεν είναι κάτι σωστό. Μέχρι την Τρίτη που θα πάω στο γιατρό θα με φάει το άγχος

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει προιόν που να πωλείται σε φαρμακείο και να προκαλεί άμεσο και αποτελεσματικό εμετό?

 

Αποτελεσματικός όταν λέω, εννοώ να τα βγάζεις όλα με την μία χωρίς πολύ πίεση, και μετά να σταματάει η δράση για να συνέρχεσαι σχετικά γρήγορα, μην είσαι ανακατατεμένος για ώρες

 

Γιατί να μην τον προκαλέσεις ο ίδιος; Αν σώνει και ντε θες κάτι απ' το φαρμακείο, ξέρω πως μπορεί να χρησιμοποιηθεί σιρόπι ιπεκακουάνας (πχ σε δηλητηριάσεις). Όμως, σε καμία περίπτωση δεν παίρνουμε αυθαίρετα κάτι. Συμβουλεύσου τον γιατρό ή τον φαρμακοποιό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δάχτυλο δεν είναι η λύση που θέλω γιατί θέλει πολύ κόπο και ταλαιπωρία.

 

Αν το μόνο σκεύασμα που υπάρχει είναι τόσο δυνατό και μόνο για εξαιρετικές περιπτώσεις, τότε το αφήνω πάντως


Τώρα που το βλέπω όμως, λέει ότι "Ως εμετικό χρησιμοποιείται το σιρόπι ιπεκακουάνας που είναι αποτελεσματικό, εύχρηστο και ακίνδυνο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δάχτυλο δεν είναι η λύση που θέλω γιατί θέλει πολύ κόπο και ταλαιπωρία.

 

Αν το μόνο σκεύασμα που υπάρχει είναι τόσο δυνατό και μόνο για εξαιρετικές περιπτώσεις, τότε το αφήνω πάντως

 

Τώρα που το βλέπω όμως, λέει ότι "Ως εμετικό χρησιμοποιείται το σιρόπι ιπεκακουάνας που είναι αποτελεσματικό, εύχρηστο και ακίνδυνο"

Υποτίθεται ότι με αυτό ξερνάς ρουκέτες εντός λεπτών. Βέβαια έχω δει να το δίνουν σε διπλή δόση σε 50αρη κήτος με υποτιθέμενη δηλητηρίαση ο οποίος απλά μετά άλλαξε πλευρό και άρχισε να ροχαλιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά έδειξε το τεστ. θετικό. Έχω χεστεί από το άγχος . Το παλεύαμε τόσο πολύ. τώρα  μου ήρθε απότομο. Βγήκε αχνό το τεστ και αγχώνομαι μην δεν είναι κάτι σωστό. Μέχρι την Τρίτη που θα πάω στο γιατρό θα με φάει το άγχος

 

Συγχαρητήρια! =)

 

Μην αγχώνεσαι, όλα μια χαρά θα πάνε. Λογικό και φυσιολογικό είναι να ανησυχείς, το ανάποδο θα ήταν παράδοξο, ειδικά την πρώτη φορά.

Ό,τι καλύτερο εύχομαι και αν τηρείς ραντεβού και οδηγίες, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dvi d δε δίνει 1080p σήμα

Γ@μ@ω τον κινέζο ή παίζει τίποτε άλλο?

 

Βασικά θέλω να έχω πάνω στο pc το monitor και την tv

Η vga έχει μόνο 1 hdmi, οπότε πήρα ένα dvi d to hdmi cable αλλά δεν δίνει 1080p

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...