Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγήκαν προσωρινά αποτελέσματα για βρεφονηπιακούς/παιδικούς σταθμούς μέσω ΕΣΠΑ. Απλά γράφει "Φάκελος πλήρης" και  "175 μόρια". Θεωρούνται αρκετά για να δεχτούν τον ανηψιό στα τελικά αποτελέσματα?

υπάρχει κάποιο όριο στα μόρια? ετσι γραφει και εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα πας περπατώντας κατω από την γεφυρα και θα συνεχισεις ευθεια

 

μετα θα δεις στο αριστερο σου χερι ένα γεφυρακι τσιμεντενιο που παει προς ένα δασακι

 

θα ανεβεις αυτό και θα περασεις απέναντι και εφτασες.

 

 

και μολις βγεις από τον ηλεκτρικο και ρωτήσεις αν θελεις καποιον ολοι ξερουν να σου πουν που είναι

 

είναι 5' περπατημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Έχω ετοιμάσει μία καταχώρηση-διαφήμιση για ένα περιοδικό.

Δουλεύω με Adobe InDesign.

Αν το κάνω export σε Adobe PDF (print), είμαι εντάξει να το δώσω στον τυπογράφο αύριο;

 

Το θέλει σε άλλη μορφή μήπως; Γνωρίζει κανείς;

Φυσικά και θα τον ρωτήσω όταν πάω από κει αλλά για να γλιτώνω χρόνο.. Αν ξέρει κανείς σε ποια μορφή θέλουν τις διαφημίσεις τα περιοδικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Μια χαρά είσαι, με pdf δουλεύουν (και ανοιχτό αρχείο να τους έδινες, το κλείνουν σε pdf για να πάει στο μοντάζ μετά)

 

υγ. απλά πάρε για καλό και για κακό μαζί σου και τα κανονικά αρχεία σου +γραμ/ρές (File>Package, στα μαζεύει αυτόματα), μήπως τυχόν προκύψει κανένα τεχνικό θέμα (αναλύσεις, colour mode, διαστάσεις, ξακρίσματα, περιθώρια) που θα πρέπει να διορθωθεί στο ανοιχτό αρχείο [βάλτους να τσεκάρουν το pdf σου πριν φύγεις από 'κει... βασικά, ότι απορία έχεις τους παίρνεις τηλέφωνο πριν τρέξεις εκεί... και γενικά, γιατί τρέχεις από 'κει και δεν τους το στέλνεις με μέιλ / λινκ;]

Επεξ/σία από scullyist
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είσαι, με pdf δουλεύουν (και ανοιχτό αρχείο να τους έδινες, το κλείνουν σε pdf για να πάει στο μοντάζ μετά)

 

υγ. απλά πάρε για καλό και για κακό μαζί σου και τα κανονικά αρχεία σου +γραμ/ρές (File>Package, στα μαζεύει αυτόματα), μήπως τυχόν προκύψει κανένα τεχνικό θέμα (αναλύσεις, colour mode, διαστάσεις, ξακρίσματα, περιθώρια) που θα πρέπει να διορθωθεί στο ανοιχτό αρχείο [βάλτους να τσεκάρουν το pdf σου πριν φύγεις από 'κει... βασικά, γιατί τρέχεις από 'κει και δεν το στέλνεις με μέιλ / λινκ;]

Ευχαριστώ! Είναι κοντά μου και πρέπει να τους πληρώσω και να πάρω και τιμολόγια για αυτό θα περάσω από κει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς οι ειδικότητες για τα δημόσια ΙΕΚ πότε βγαίνουν και αν πρέπει να περιμένω να βγουν για να κάνω τα χαρτιά μου ? που ανακοινώνεται ? με ενδιαφέρει για Πάτρα και στο site τους στα τελευταία νέα (δεξιά) δεν λέει για ανακοίνωση κτλ ειδικοτήτων 
any ideas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://en.wikipedia.org/wiki/Emergentism

 

Μπορει καποιος να μου πει ποιος ειναι αυτος ο ορος στα ελληνικα?Ευχαριστω

 

Ανάδυση/Αναδυτισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dvi d δε δίνει 1080p σήμα

Γ@μ@ω τον κινέζο ή παίζει τίποτε άλλο?

 

Βασικά θέλω να έχω πάνω στο pc το monitor και την tv

Η vga έχει μόνο 1 hdmi, οπότε πήρα ένα dvi d to hdmi cable αλλά δεν δίνει 1080p

 

 

Το DVI-D Dual link δίνει και 2560Χ1440, πόσο μάλλον 1920X1080 :P

 

Μάλλον του τη φόρεσα άδικα του Κινέζου

Μιρκή απορία δεν τη λες αλλά έχω σκαλώσει

 

Πήρα ένα τέτοιο από τον Κινέζο και όπως είπα δε μπορούσα να το κάνω να παίξει 1080p

Φαντάστηκα ότι μου έδωσε μούφα καλώδιο οπότε πήρα ένα τέτοιο από το Γερμανό με το αποτέλεσμα να είναι το ίδιο

Εκεί ψιλιάστηκα ότι κάτι άλλο παίζει και άρχισα να δοκιμάζω διάφορα.

Όταν κούμπωνα τον αντάπτορα στη vga και το hdmi στο μόνιτορ δεν έπαιζε κανονικά 

Όταν κούμπωνα τον αντάπτορα στο monitor και το hdmi στη vga έπαιζε κομπλέ

??????

Η vga μου έχει μόνο ένα hdmi port οπότε για να κάνω αυτό που ήθελα εξαρχής χρησιμοποίησα και το καλώδιο του Κινέζου και τον αντάπτορα του Γερμανού. Δηλαδή monitor>dvi to hdmi cable>hdmi to dvi adaptor>vga και την tv με απλό hdmi  :shock: 

 

 

*θα του επιστρέψω τα $ του Κινέζου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...