Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το bitrate δεν έχει καμία σχέση με αυτό που θες να κάνεις. Το bitrate είναι ένδειξη της ποιότητας του mp3, όχι της έντασης που παίζει.

Μπορώ τώρα να σου ανεβάσω κάπου ένα αρχείο 128kbps που θα ακούγεται τέρμα ακόμα και αν βάλεις το κινητό σου σε ένταση "1" και ένα αρχείο 320kbps που ακόμα κι αν τερματίσεις το volume, ίσα που θα ακούγεται.

Αυτό που ψάχνεις να κανεις λέγεται GAIN ή VOLUME BOOST.

Αν δεις το link του Mp3 Volumer που παραθέτω (είναι ένα ακόμα εργαλείο για αυτή τη δουλειά, δεν το έχω δουλέψει προσωπικά), στις δύο πρώτες στήλες εξηγεί και τη διαφορά Volume και Bitrate

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βγήκε. Πονάει το χέρι μου. Νομίζω ότι γυμνάστηκα. Θα αγοράσω αυτή την ειδική ξύστρα τη Δευτέρα (αν βρω που την πουλάνε). 


Ακόμα κάτι:

Υπάρχει τρόπος να στείλω γύρω στις 600 φωτογραφίες σε κάποιον σύντομα κι εύκολα; Με εμαιλ ξεπερνάω το size restriction στα attachment και δε με αφήνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,εχω ενα προβλημα,οταν εχω την καρτα γραφικων στην μητρικη κανονικα και ανοιγω τον υπολογιστη ανοιγει για 2 δευτερα και μετα κλεινει,οταν την βγαζω ο υπολογιστης δουλευει κανονικα λλα δεν δινει εικονα το καλωδιο vga που εχω συνδεδεμενο το monitor με την μητρικη.δηλαδη ανοιγει ο υπολογιστης αλλα δεν δειχνει εικονα.η μητρικη μου:asus P5KPL-VM,επεξαργαστης:intel core 2 quad q6600.η μητρικη εχει ενσωματωμενα γραφικα ειδα,αλλα τι θα κανω για να εχω το monitor συνδεδεμενο με τη μητρικη καρτα μεσω vga;επισης το ανεμηστηρακι της καρτας γραφικων δεν δουλευει καν,καμια ιδεα;δεν ειναι θεμα τροφοδοτικου διοτι σημερα αγορασα καινουριο και κατα πολυ μεγαλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να στείλω γύρω στις 600 φωτογραφίες σε κάποιον σύντομα κι εύκολα; Με εμαιλ ξεπερνάω το size restriction στα attachment και δε με αφήνει. 

Αν είναι μέχρι 2gb μέσω wetransfer άμεσα, χωρίς εγγραφές & ιστορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μητρικη εχει ενσωματωμενα γραφικα ειδα,αλλα τι θα κανω για να εχω το monitor συνδεδεμενο με τη μητρικη καρτα μεσω vga;

 

Σύνδεσες την οθόνη με την θύρα της μητρικής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι με καλωδιο που εχει θυληκο και αρσενικο vga συνδεσα την μια ακρη στην μητρικη και την αλλη στην οθονη,αλλα δεν δειχνει τιποτα,επισης η οθονη λειτουργει διοτι την συνδεσα πριν λιγο με το λαπτοπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το καλώδιο πρέπει να είναι αρσενεκό & στις 2 απολήξεις.

Προφανώς το σύνδεσες στη σειριακή που είναι από πάνω & όχι στη vga.

Με ποια λογική;

Επίσης αφού η κάρτα γραφικών είναι χαλασμένη πως περιμένεις να δουλέψει;

Είσαι & σε λάθος νήμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαθος λαθος,αρσενικο και στις δυο μεριες ειναι,τι λεω,σορρυ αλλα δεν αντεχω αλλο :P


περιμενω να δουλεψει διοτι η μητρικη εχει ενσωματωμενα γραφικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ dropbox?

Πρέπει να διαλέξω μια-μια την κάθε φωτογραφία από ό,τι δοκίμασα μόλις. Σωστα;

Αν είναι μέχρι 2gb μέσω wetransfer άμεσα, χωρίς εγγραφές & ιστορίες.

Πρέπει και με το wetranfer να επιλέγω κάθε φωτογραφία ξεχωριστά. 

 

 

Μήπως υπάρχει τρόπος να κάνω copy/paste το άλμπουμ κάπου και να το στείλω έτσι; Είναι πολλές οι φωτο και δεν έχω τόση υπομονή. Πείτε μου αν γίνεται.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει και με το wetranfer να επιλέγω κάθε φωτογραφία ξεχωριστά. 

 

 

Μήπως υπάρχει τρόπος να κάνω copy/paste το αρχείο κάπου και να το στείλω έτσι; Είναι πολλές οι φωτο και δεν έχω τόση υπομονή. Πείτε μου αν γίνεται.

 

Ευχαριστώ!

Συμπίεσε τες όλες σε ένα αρχείο φίλε μου.

Αν θες με copy-paste στήσε ftp server :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...