Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς ή μπορεί να με παραπέμψει κάπου , σχετικά με τα δικαιώματα και υποχρεώσεις που συνοδεύουν και συνεπάγονται , η αλλαγή υπηκοότητας ;

 

Συγκεκριμένα , γονέας μου έχει υπηκοότητα Αυστραλιανή και είμαι σε σκέψη μεταβίβασης σε εμένα της Αυστραλιανής υπηκοότητας . Αυτό που δεν ξέρω είναι το τι θα συνεπάγεται αυτό οσο αφορά τις υποχρεώσεις και δικαιώματά μου σαν Έλληνα ( πχ για υποτροφίες , για κάποιο διορισμό , κλπ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκανα σάρωση στην εκκίνηση με το αντιβάιρους και μου έβγαλε πρώτα κανα δυο φορές "η βιβλιοθήκη τάδε είναι φθαρμένη" και μετά σε μερικά άλλα "το αρχείο είναι βόμβα αποσυμπίεσης".

 

Το πρώτο ας πούμε το καταλαβαίνω, αυτό με την αποσυμπίεση τι σημαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα διαβάσει κάπου για κάποια αρχεία που αν τα αποσυμπιεσεις αρχίζουν και από συμπιέζονται επ άπειρο ή κάτι τέτοιο μέχρι να γεμίσει ο δίσκος σου. Κατι τετοιο. Δεν είμαι σίγουρος. Φλασια μου ήρθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που μπορω να βρω αυτοκολλητα μαυρα κατα προτιμηση που η καλη τους να ναι αυτη που θα τα κολλησω..

 

Σε τζαμι θελω να το βαλω απο μεσα, ωστε να φαινεται εξω...

 

Κατα προτιμηση μαζαγια online και να στελνουν με αντικαταβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε μου λιγο τη γνωμη σας. Οι καναπεδες του σαλονιου θελουν καθαρισμα. Η μαναμ με ειπε να απευθυνθω σε καθαριστηριο αλλά λιγο που το ψαξα ολοι λενε παρε ατμοκαθαριστη.

Τι ειδους ομως; Πρεπει να εχει και βουρτσα μεγαλη...Αυτος πχ ο BOMANN DR 905 1000W είναι καλός;; Ή πρεπει να παμε σε πιο ακριβο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε μου λιγο τη γνωμη σας. Οι καναπεδες του σαλονιου θελουν καθαρισμα. Η μαναμ με ειπε να απευθυνθω σε καθαριστηριο αλλά λιγο που το ψαξα ολοι λενε παρε ατμοκαθαριστη.

Τι ειδους ομως; Πρεπει να εχει και βουρτσα μεγαλη...Αυτος πχ ο BOMANN DR 905 1000W είναι καλός;; Ή πρεπει να παμε σε πιο ακριβο;

δεν ξερω τι κανει αυτο το μηχανημα αλλα η πεθερα μου εχει μια ηλεκτρικη σκουπα που ονομαζεται roboclean και με αυτο καθαριζω και τους καναπεδες/χαλια/στρωματα. αλλα αυτο το προιον που ανεφερες μου θυμιζει θερμο ατμο με υψηλη πιεση. δεν ξερω.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βινύλιο ψάχνεις. Π.χ. Αν θες καστομάηζντ, μπορείς να πας σε αυτούς που φτιάχνουν ταμπέλες, διαφημιστικά κλπ.

Ψαχνω κατι ετοιμο μαυρο αυτοκολλητο διαστασεις περιπου 50*50...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνεις κάποιο συγκεκριμένο σχέδιο, για να καταλάβω; Ή θες ένα κομμάτι μαύρο για να κόψεις ότι θες εσύ; (Χουχου, γαμάτο ακούγεται αυτό το τελευταίο!). Αν είσαι Σαλλλονίκη, ξέρω να σου πώ πού να μας να σου κόψουν αυτοί ότι γουστάρεις. Αν τους πας μάλιστα έτοιμο αρχείο corel ή ilustrator ή οτιδήποτε vector με το σχέδιό σου, η τιμή θα είναι πολύ χαμηλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε μου λιγο τη γνωμη σας. Οι καναπεδες του σαλονιου θελουν καθαρισμα. Η μαναμ με ειπε να απευθυνθω σε καθαριστηριο αλλά λιγο που το ψαξα ολοι λενε παρε ατμοκαθαριστη.

Τι ειδους ομως; Πρεπει να εχει και βουρτσα μεγαλη...Αυτος πχ ο BOMANN DR 905 1000W είναι καλός;; Ή πρεπει να παμε σε πιο ακριβο;

κάποτε που το έψαχνα αγόρασα και εγω ατμοκαθαριστή (http://www.skroutz.gr/s/266256/Karcher-SC-1030.html).
απλά ξέχνα το.
η υγρασία μένει μέσα στα μαξιλάρια/στρώματα και είναι ότι χειρότερο για την πραγματική βρωμιά και όχι τα επιφανειακά.
απευθύνσου σε άτομα που κάνουν καθαρισμό. 
έχουν μια ηλεκτρική σκούπα κτήνος μεταλλική,  που σε κρεβάτι έχω δει ενώ είναι πάνω από το στρώμα να κινούνται πράγματα στο πάτωμα! τόση δύναμη!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνεις κάποιο συγκεκριμένο σχέδιο, για να καταλάβω; Ή θες ένα κομμάτι μαύρο για να κόψεις ότι θες εσύ; (Χουχου, γαμάτο ακούγεται αυτό το τελευταίο!). Αν είσαι Σαλλλονίκη, ξέρω να σου πώ πού να μας να σου κόψουν αυτοί ότι γουστάρεις. Αν τους πας μάλιστα έτοιμο αρχείο corel ή ilustrator ή οτιδήποτε vector με το σχέδιό σου, η τιμή θα είναι πολύ χαμηλή.

Ρε γκαρνταση απο Χαλκιδικη ειμαι... γι αυτο ψαχνω για αντικαταβολη...

 

Θελω απλα ενα μαυρο αυτοκολλητο 50*50 περιπου οπου η πλευρα που θα κολλαει θα ναι η καλη του.. δεν θελω σχεδια κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...