Προς το περιεχόμενο

MICROSOFT SURFACE PRO 10.6'' INTEL CORE I5 4GB 128GB 459.00€ @e-shop


leo06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τοτε μην το σκεφτεσαι και κανε παραλαβη. Το θεμα ειναι τι θα τρεξεις σε αυτο.

 

Αν ειναι μονο για να βλεπεις λιγο το ιντερνετ και μια φθηνη ταμπλετα το κανει.

 

Αν το θελεις για φουλ πι σι τοτε δεν αποφευγεις τα καλωδια και τις εξωτερικες οθονες. Σε ενα βαθμο προτιμω να δωσω περισσοτερα χρηματα για να μην εχω πολλα περιφεριακα και καλωδια αν και εξαρταται. Μερικες φορες ειναι καλυτερα να εχεις περιφεριακα γιατι μπορεις να βαλεις και κατι αλλο. Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.

 

Εγω αποφασισα να περιμενω και σε μερικους μηνες να δωσω αρκετα παραπανω για ενα μακ μπουκ ή καποιο αλλο ultrabook απλα γιατι αυτην την στιγμη δεν θελω να αγοραζω οθονες και καλωδια και πληκτρολογια.

και εγώ αυτό μάλλον θα κάνω γιατί χρειάζομαι κάτι δυνατό οπως το surface pro αλλά θέλω να μπορώ να το λειτουργώ σαν ultrabook χωρίς πολλά καλώδια όπου και να πάω...οπότε θα περιμένω μερικούς μήνες για κάποια καλή προσφορά σε 11,6" ή 13,3"...και θα δώ και τ macbook air .ωστόσο δεν έχω εμπειρία με mac os και κάποιες εφαρμογές δεν ξέρω αν υπάρχουν για mac αλλά νομίζω υπάρχει τρόπος να της τρέξω με το wine...αλλά δεν ξέρω και πάλι κατα πόσο θα τρέχουν χωρίς πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα ακουστικά δεν είχε κανένα πρόβλημα στις ταχύτητες?τι router έχεις?

 

Όχι δεν είχε. Το router είναι 2.4 Ghz.

Αν ειναι μονο για να βλεπεις λιγο το ιντερνετ και μια φθηνη ταμπλετα το κανει.

 

Εξαρτάται, έχεις βάλει ποτέ twitch.tv σε android? :-D

Αρχίζει και η EVO το ΣΚ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Παρέλαβα την προσφορά του e-shop.gr, με εγκατεστημενη την Ελληνική γλώσσα. Απ'ότι φαίνεται έκαναν εγκατάσταση το language pack. Όλα δουλεύουν σωστά, με εξαίρεση τη γλώσσα στο σύστημα που παραμένει Ιταλική (π.χ. στην εγκατάσταση ενημερώσεων γράφει "Installazione dell'aggiornamento..." ή όταν το ανοίγω γράφει "Benvenuto"). Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλαχτεί η γλώσσα και σε εκέινο το σημείο σε Ελληνικά ή Αγγλικά, ή να αρχίσω μαθήματα Ιταλικών;  :P 

Είμαι αρχάριος στα Windows 8 και δεν θέλω να κάνω κάποιο σφάλμα.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Παρέλαβα την προσφορά του e-shop.gr, με εγκατεστημενη την Ελληνική γλώσσα. Απ'ότι φαίνεται έκαναν εγκατάσταση το language pack. Όλα δουλεύουν σωστά, με εξαίρεση τη γλώσσα στο σύστημα που παραμένει Ιταλική (π.χ. στην εγκατάσταση ενημερώσεων γράφει "Installazione dell'aggiornamento..." ή όταν το ανοίγω γράφει "Benvenuto"). Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλαχτεί η γλώσσα και σε εκέινο το σημείο σε Ελληνικά ή Αγγλικά, ή να αρχίσω μαθήματα Ιταλικών;  :P

Είμαι αρχάριος στα Windows 8 και δεν θέλω να κάνω κάποιο σφάλμα.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε και εμένα η παραγγελία. Πήρα λοιπόν τηλέφωνο πριν πάω στο κατάστημα να ρωτήσω και μου είπαν ότι υπήρξε μία καθυστέρηση στην παράδοση λόγω κάποιου προβλήματος με την γλώσσα.

 

Το θέμα είναι όμως ότι για να λύθηκε το πρόβλημα κάποιος έβαλε το χέρι του που σημαίνει ότι το μηχάνημα ανοίχθηκε και δεν είναι πια σφραγισμένο.

 

Θα πάω από εκεί και θα τσεκάρω.

 

Όσοι το πήρατε μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχουν ταινίες ασφαλείας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που ειναι γνωστο οτι ανοιχτηκε τι σημασια εχει;

Μα δεν του είπαν ξεκάθαρα ότι ανοίχτηκε. Απλά ότι η καθυστερηση οφείλεται σε ένα πρόβλημα με την γλώσσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρέλαβα με τη προσφορά στα 460 τη παρασκευή που μας περασε.Πιθανον η συσκευασία να ανοίχτηκε για να περάσουν τα ελληνικά και λέω πιθανόν για το λόγο ότι όταν άνοιξα τη συσκευασία πραγματικά όλα μύριζαν καινούργια καταλαβαίνετε τι εννοώ,με τα καλώδια φόρτισης και το πενάκι παντελώς απείραχτα το ίδιο φαινόταν και το surface που έχω δει unboxing στο youtube,την συσκευή την έλεγξα εξονυχιστικά κανένα είδος γρατσουνιάς η εμφάνισης αποτυπώματα δακτύλων,η συσκευή φαίνεται όταν είναι καινούργια η οχι.Στα λεφτά αυτά πάντως με 4gb ram,128gb ssd,i3 και full hd οθόνη που πραγματικά τα σπάει με τα χρώματα της αλλά και η απόκριση που εχει,πιστευω πως στα ίδια λεφτά με αυτά τα χαρακτηριστικά με windows 8.1 tablet-pc δε βρίσκεις,για την ώρα τουλάχιστον βέβαια όπως κάθε συσκευή έχει και τα αρνητικά της όπως έχουμε αναφέρει παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρέλαβα με τη προσφορά στα 460 τη παρασκευή που μας περασε.Πιθανον η συσκευασία να ανοίχτηκε για να περάσουν τα ελληνικά και λέω πιθανόν για το λόγο ότι όταν άνοιξα τη συσκευασία πραγματικά όλα μύριζαν καινούργια καταλαβαίνετε τι εννοώ,με τα καλώδια φόρτισης και το πενάκι παντελώς απείραχτα το ίδιο φαινόταν και το surface που έχω δει unboxing στο youtube,την συσκευή την έλεγξα εξονυχιστικά κανένα είδος γρατσουνιάς η εμφάνισης αποτυπώματα δακτύλων,η συσκευή φαίνεται όταν είναι καινούργια η οχι.Στα λεφτά αυτά πάντως με 4gb ram,128gb ssd,i3 και full hd οθόνη που πραγματικά τα σπάει με τα χρώματα της αλλά και η απόκριση που εχει,πιστευω πως στα ίδια λεφτά με αυτά τα χαρακτηριστικά με windows 8.1 tablet-pc δε βρίσκεις,για την ώρα τουλάχιστον βέβαια όπως κάθε συσκευή έχει και τα αρνητικά της όπως έχουμε αναφέρει παραπάνω.

 

Αν στο πρώτο boot και την ώρα της εγκατάστασης έχει τα αγγλικά ή ελληνικά σαν επιλογή (σε μένα είχε ιταλικά/ισπανικά/πορτογαλικά) τότε έχει άλλο windows 8 recovery parttion από τη δική μου παραγγελία, το οποίο σημαίνει ή το πήραν από αλλού (χλωμό) ή το σβήσανε και περάσαν κάπως win8 ελληνικό recovery partition (dont know how). Aν στο πρώτο boot δεν έκανε καν εγκατάσταση και είχε ήδη περασμένα win8 με αγγλικό/ελληνικό language pack την απάντηση τη ξέρεις...

Επίσης δεν έχει i3 - i5 3317U έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...