Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες/Γνωμες για case


BL4CK_T1G3R

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δλδ μονο εγω το βλεπω σαν παπουτσοθηκη αυτο το phanteks? 

 

Η ομορφια δεν ειναι αντικειμενικο κριτηριο, και αλλαζει απο ματι σε ματι.. Εντελως φυσιολογικο σε πολλους να μην αρεσει αυτο το design ή αλλα design κουτιων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@χανιαρεντ 50 ευρω.

 

 

 

Εχει και ποδαρακια το επιπλο λεμε........ ποσα ζευγαρια ειπαμε οτι χωραει?

 

καλα μιλαμε, εκλαψα. χαχα

 

ναι, είναι υποκειμενικό το θέμα σε κάποια πράγματα. όπως λέει και ο Skr1ll3x, συμφωνώ και γω δηλαδή.

βασικά δεν με τρελαίνει ως case αλλα είναι vfm όπως λέγεται και λόγο οικονομικών "πλέον", μου κάθεται γάντι πιστεύω, και στην συνεχεια το διαμορφώνω ανάλογα με τις ορέξεις. (κάνα μοντάρισμα αργότερα)

εδώ πιθανόν να φάω γιουχάρισμα (Λεμε τωρα), αλλα αυτά, που δεν γουστάρω καθόλου ως κουτιά silverstone, λίαν li.
και από κάποιες άλλες εταιρίες.

μιας που αναφέρατε για παπουτσοθηκες και ου το καθεξής.

 

μιλώντας ως σχέδια των case όχι ως εταιρίες. ( ένα τετράγωνο κουτί και τίποτε άλλο)

και μόλις είδα και την τιμή που έχουν. ο καλά εκεί να δεις ακόμα μεγαλύτερο ξενέρωμα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και μόλις είδα και την τιμή που έχουν. ο καλά εκεί να δεις ακόμα μεγαλύτερο ξενέρωμα.

 

 

Εμ αλλο ειναι ομως να έχεις ένα σικ pure aluminum made case με ανωδιωμένη βαφη + χιλια δυο αλλα καλουδια.... και αλλο ενα διαστημοπολοιο απο πλαστικο και βαρύ χαλυβα!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ αλλο ειναι ομως να έχεις ένα σικ pure aluminum made case με ανωδιωμένη βαφη + χιλια δυο αλλα καλουδια.... και αλλο ενα διαστημοπολοιο απο πλαστικο και βαρύ χαλυβα!! 

 

 

δεν αντιλέγω, ως πρώτη εντύπωση σαν καλούπι όμως, δεν μου γεμίζουν το μάτι (εμενα τουλάχιστον). άσχετος τα καλούδια και και και.

θα μου πεις γούστα είναι αυτά.

 

θα μου πεις απ την άλλη ότι ντάξει πολλά παιδιά ίσως να μάι και γω ένας από αυτούς, ότι θα προτιμήσουν/με ένα όπως είπες "batmobile" παρα ένα "ποιοτικό" case. (ισως και λογο απειριας)

 

λόγο ότι θα ναι "πιο φανταζί" επειδή η διαμόρφωση του κουτιού να ναι λίγο πιο gaming λίγο πιο έτσι πιο αλλιώς.

 

τέλος πάντων, ας μην ξεφύγουμε και πολύ απ το θέμα.

 

τώρα με αυτήν την ψυχτρα  που θα έχω (Cryorig R1 Universal) σε i5 4670k τι θερμοκρασίες πιστευετε θα έχω?

 

για το case ακόμα είμαι σε σκέψεις πάντως.

αν και είναι πολύ βολικό το enthoo pro, δεν μπορώ να αποφασίσω.

κάτι με κολλάει. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αντιλέγω, ως πρώτη εντύπωση σαν καλούπι όμως, δεν μου γεμίζουν το μάτι (εμενα τουλάχιστον). άσχετος τα καλούδια και και και.

θα μου πεις γούστα είναι αυτά.

 

θα μου πεις απ την άλλη ότι ντάξει πολλά παιδιά ίσως να μάι και γω ένας από αυτούς, ότι θα προτιμήσουν/με ένα όπως είπες "batmobile" παρα ένα "ποιοτικό" case. (ισως και λογο απειριας)

 

λόγο ότι θα ναι "πιο φανταζί" επειδή η διαμόρφωση του κουτιού να ναι λίγο πιο gaming λίγο πιο έτσι πιο αλλιώς.

 

τέλος πάντων, ας μην ξεφύγουμε και πολύ απ το θέμα.

 

τώρα με αυτήν την ψυχτρα  που θα έχω (Cryorig R1 Universal) σε i5 4670k τι θερμοκρασίες πιστευετε θα έχω?

 

για το case ακόμα είμαι σε σκέψεις πάντως.

αν και είναι πολύ βολικό το enthoo pro, δεν μπορώ να αποφασίσω.

κάτι με κολλάει. :/

Πόσα σκέφτεσαι να δώσεις για κουτί και πώς περίπου θέλεις να είναι; 

 

Με την Cryorig R1 έχεις μεγάλο περιθώριο για oc. Φτάνει και ξεπερνάει σε απόδοση αρκετές liquid AIO (π.χ. την Η100i) http://www.thelab.gr/heatsinks-coolers-watercooling-reviews/cryorig-r1-ultimate-the-water-coolers-killer-136272.html?garpg=6#content_start

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιον που ενδιαφερεται για OC παντως εχει καλα κοψιματα και ευκολιες το Phanteks..

Είναι πολύ καλό κουτί, κανείς δεν αντιλέγει. Απλά, σε αυτό το εύρος χρημάτων υπάρχουν κάποιες καλές επιλογές ακόμα, που ίσως αισθητικά αρέσουν στον TS περισσότερο. Αν τον ενδιαφέρει το αισθητικό κομμάτι, βεβαίως, και δεν το βλέπει καθαρά χρηστικά.

Edit: Εμένα, μια χαρά θα μου φαινότανε (αν χώραγε) στο γραφείο μου... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε xaniared thnks για το post για την R1.

ευχαριστώ παιδιά, για τις γνώμες σας.

για να μην λέω μεγάλες κουβέντες και στο τέλος σας πω ότι πήρα κάνα άκυρο κουτί, μόλις πάρο κάποιο στο πρώτο post που άνοιξα στα νέα συστήματα και αναβαθμίσεις θα κάνω εκεί τα update για το τι έχω πάρει και να ακούσω περισσότερες γνώμες.

και πρώτα ο θεός όταν το σύστημα στηθεί μπορεί να ανεβάσω και καμια φωτο η κάνα μπεντς.

 

 

Ι.Γ: ειναι το πρωτο μου συστημα κομματι - κομματι, και ο ενθουσιασμος οσο μαζευοντε τα πραγματα βαραει κοκκινα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...