Προς το περιεχόμενο

Προσφορά Nova Full Pack


Backpacker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι στο christmas pack και ζήτησα από το τμήμα προσφορών να με καλέσουν γιατί ο ΟΤΕ μου έκανε την προσφορά που κάνει σε συνδρομητές  forthnet (36€ περίπου όλα και 31€ τα τέλη ενεργοποίησης). Πράγματι μια μέρα μετά με καλέσανε και τους ζήτησα στα ίδια χρήματα που πληρώνω τώρα να μου ανοίξουνε και το Novasports2 ή το Novacinema 1 για να μη δεχτώ την προσφορά του Ο.Τ.Ε.. Η απάντηση ήτανε ότι αυτό δεν μπορεί να γίνει και το μόνο που μπορούν να μου δώσουν είναι οι 12 ώρες σε κινητά το μήνα για πάντα και τα HD κανάλια δωρεάν για ένα χρόνο.

Θα ξαναμιλήσουμε σήμερα για να τους δώσω απάντηση, να δεχτώ την προσφορά τους ή να ζητήσω αριθμό βρόγχου μπας και δεχτούν αυτό που ζήτησα?

 

Ειναι συγκεκριμενες οι προσφορες που δινει η nova και εχουν γραφτει ηδη, ειτε στα 39,90 για αθλητικα ειτε στα 49,90 για φουλ πακετο (παντα με 24αρα+κινητα+σταθερα). Ισως να την αλλαξουν λιγο (με κανα-δυο μηνες δωρεαν) εαν δουνε τη φορητοτητα!

 

Οσο για τον αριθμο βρογχου, δε χρειαζεται να τον ζητησεις, τον γραφει ο λογαριασμος που παιρνεις στο τελος τελος κατω αριστερα (αν ειναι σε ηλεκτρονικη μορφη, τοτε ανοιξε το pdf του τιμολογιου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 575
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι συγκεκριμενες οι προσφορες που δινει η nova και εχουν γραφτει ηδη, ειτε στα 39,90 για αθλητικα ειτε στα 49,90 για φουλ πακετο (παντα με 24αρα+κινητα+σταθερα). Ισως να την αλλαξουν λιγο (με κανα-δυο μηνες δωρεαν) εαν δουνε τη φορητοτητα!

 

Οσο για τον αριθμο βρογχου, δε χρειαζεται να τον ζητησεις, τον γραφει ο λογαριασμος που παιρνεις στο τελος τελος κατω αριστερα (αν ειναι σε ηλεκτρονικη μορφη, τοτε ανοιξε το pdf του τιμολογιου).

 

Να τον ζητήσει τηλεφωνικά για να του κάνουν καμιά καλύτερη προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δε χανεις κατι να παρεις και να μιλησεις με το τμημα ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ. Αλλα πες τους οτι γνωριζω πως υπαρχει αυτη η προσφορα και τη θελω και γω. Εγω ετσι το ειχα κανει πριν απο κανα 3μηνο και ημουν ηδη συνδρομητης κιολας.

δηλαδή εγώ που έχω 5 μήνες συμβόλαιο ακόμα sport pack με 29.90 μπορώ να πάρω και να ζητήσω τη προσφορά;
Παιδιά θέλω και εγω να πάρω κάποια καλύτερη προσφορα...Έχω > NOVA CINEMA, SPORT 1,ΕΚΤΟΣ HD,XXX> 24 INTERNET> ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΙΝΗΤΑ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ (12 ΩΡΟ)39,90€Τι μπορω να ζητήσω; Την προσφορα με τον PVR παίζει να την πάρω;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την ίδια ακριβώς προσφορά με σένα και μου δώσανε (όπως λέω και σε πιο πάνω post) ακόμα ένα χρόνο HD δωρεάν και τον pvr στα 50 ευρώ. Ισως όμως να παίζει ρόλο ότι έληγε το συμβόλαιό μου σε 10 μέρες (αν και δεν τους πίεσα καθόλου λέγοντας ότι θα φύγω, αριθμό βρόγχου κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εχω την ίδια ακριβώς προσφορά με σένα και μου δώσανε (όπως λέω και σε πιο πάνω post) ακόμα ένα χρόνο HD δωρεάν και τον pvr στα 50 ευρώ. Ισως όμως να παίζει ρόλο ότι έληγε το συμβόλαιό μου σε 10 μέρες (αν και δεν τους πίεσα καθόλου λέγοντας ότι θα φύγω, αριθμό βρόγχου κλπ).</p>

HD + PVR (50€) δεν ακούγεται άσχημο... Αλλα το θέμα ειναι ότι σε θέμα ταινιών δεν με καλύπτει τόσο το πρόγραμμα... Και έλεγα να αλλάξω σε sport full και αν γίνεται να έχω το cinema 1 μόνο... Ειναι πολλα αυτα που ζητάω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί πήρα στο 13831 και πήρα προσφορά για τον πατέρα μου  το sport pack με 3play + 12 ώρες κινητά τον μήνα , στα 39.90 ευρώ! (τελική τιμή με φπα και 12μηνο συμβόλαιο)

Είχα ξεχάσει να βάλω τα HD και θα ήταν + 5 ευρώ ο μήνας!  Είδα όμως ότι σε πολλούς έκαναν την παραπάνω προσφορά που λέω ΜΑΖΙ με τα HD και παρ' όλο που είχα κάνει το τηλεφωνικό συμβόλαιο, τους τάραξα εδώ και 5 μέρες στα τηλέφωνα και στα mail και σήμερα μας πήραν τηλέφωνο ότι μπήκαν και τα HD τσαμπέ! Θέλει προσπάθεια  παιδιά ... Σπάστε τους τ" @@@@@  :P

Μπράβο τους πάντως, πολύ καλή κίνηση! Βέβαια και ο πατέρας μου είναι χρήστης της νοβα από τότε που άνοιξε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το PVR με 49ε μη τσιμπατε, οποιοσδηποτε υφισταμενος συνδρομιτης το παιρνει οποιαδηποτε στιγμη, αρκει να αλλαξει τροπο πληρωμης σε πιστωτικη καρτα...

Επειδη ομως με την αλλαγη αυτη γινεται νεο ετησιο συμβολαιο με αρχη εκεινη τη στιγμη, συμφερει να το κανεις οταν κανεις και καποια αλλη αλλαγη και θα γινοταν ουτως η αλλως νεο συμβολαιο... δηλαδη μην εισαι στη μεση τους συμβολαιου και ετσι ανανεωσεις αλλο 1 χρονο...


εγω ειμαι στο 39.90 με ολα τα σπορ και κινητα/σταθερα/24αρι κλπ ηδη απο περσι και τελειωσε τωρα το συμβολαιο...και μου δωσανε το HD αλλα δε ψηνομαι να δεσμευτω 1 χρονο μονο για το HD δωρακι....Σκεφτομουνα να ζητησω ολα τα cinema με +10ε που βλεπω οτι παιζει γενικα, αλλα δεν εχει νοημα χωρις το multiview για μενα (αφου ο πατερας και εγω βλεπουμε συνεχεια τα αθλητικα, τι να τα κανει η μανα μου τα cinema αμα δε μπορει να δει ταυτοχρονα...).

Παιζει καμια περιπτωση να παρω και cinema και multiview με +10ε (στα 50ε δηλαδη συνολο) ? εχει κανεις κατι τετοιο αντιστοιχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο christmas pack και ζήτησα από το τμήμα προσφορών να με καλέσουν γιατί ο ΟΤΕ μου έκανε την προσφορά που κάνει σε συνδρομητές  forthnet (36€ περίπου όλα και 31€ τα τέλη ενεργοποίησης). Πράγματι μια μέρα μετά με καλέσανε και τους ζήτησα στα ίδια χρήματα που πληρώνω τώρα να μου ανοίξουνε και το Novasports2 ή το Novacinema 1 για να μη δεχτώ την προσφορά του Ο.Τ.Ε.. Η απάντηση ήτανε ότι αυτό δεν μπορεί να γίνει και το μόνο που μπορούν να μου δώσουν είναι οι 12 ώρες σε κινητά το μήνα για πάντα και τα HD κανάλια δωρεάν για ένα χρόνο.

Θα ξαναμιλήσουμε σήμερα για να τους δώσω απάντηση, να δεχτώ την προσφορά τους ή να ζητήσω αριθμό βρόγχου μπας και δεχτούν αυτό που ζήτησα?

Να ζητησεις τον αριθμο βρόγχου (ασχετα αν  τον γραφει στην αποδειξη). Είναι τρόπος πίεσης. 

Να μην δεχτείς την προσφορά. Επειδή έκανα αρκετά παζάρια στα ιδια χρηματα που δίνεις, μπορείς να πάρεις είτε nova sports 1 (όμως όχι 2) είτε cinema 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το PVR με 49ε μη τσιμπατε, οποιοσδηποτε υφισταμενος συνδρομιτης το παιρνει οποιαδηποτε στιγμη, αρκει να αλλαξει τροπο πληρωμης σε πιστωτικη καρτα...

Επειδη ομως με την αλλαγη αυτη γινεται νεο ετησιο συμβολαιο με αρχη εκεινη τη στιγμη, συμφερει να το κανεις οταν κανεις και καποια αλλη αλλαγη και θα γινοταν ουτως η αλλως νεο συμβολαιο... δηλαδη μην εισαι στη μεση τους συμβολαιου και ετσι ανανεωσεις αλλο 1 χρονο...

εγω ειμαι στο 39.90 με ολα τα σπορ και κινητα/σταθερα/24αρι κλπ ηδη απο περσι και τελειωσε τωρα το συμβολαιο...και μου δωσανε το HD αλλα δε ψηνομαι να δεσμευτω 1 χρονο μονο για το HD δωρακι....Σκεφτομουνα να ζητησω ολα τα cinema με +10ε που βλεπω οτι παιζει γενικα, αλλα δεν εχει νοημα χωρις το multiview για μενα (αφου ο πατερας και εγω βλεπουμε συνεχεια τα αθλητικα, τι να τα κανει η μανα μου τα cinema αμα δε μπορει να δει ταυτοχρονα...).

Παιζει καμια περιπτωση να παρω και cinema και multiview με +10ε (στα 50ε δηλαδη συνολο) ? εχει κανεις κατι τετοιο αντιστοιχο?

το εχω εγω αλλα πληρωνω με πιστωτικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα αιτηση φορητοτητας στην forthnet απο τον οτε στης 9/9/2014 και ιδου τι εχει γινει.................

 

Κοινοποίηση προς : Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών - Forthnet - ΟΤΕ             

  16/09/2014

Ονομάζομαι Κωνσταντίνος ******* και στης 09/09/2014 έκανα αίτηση στο κατάστημα της forthnet στην Νέα Ιωνία για να μεταφερθεί στην forthnet η γραμμή μου με νούμερο ********** η οποία είναι στον ΟΤΕ και επίσης είναι στο όνομα του ξαδέρφου μου ********** ********  και για αυτό το λόγο κατέθεσα και μία φωτοτυπία της ταυτότητας του με την υπογραφή του. Στης 10/09/2014 έλαβα γραπτό μήνυμα στο κινητό μου από την forthnet που με ενημέρωνε ότι πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης της υπηρεσίας μου είναι 19/09/2014.  Στης 11/09/2014 υπέβαλα στο ίδιο κατάστημα αίτημα ακύρωσης της αίτησης φορητότητας με μοναδικό αριθμό αναφοράς 1-7769243297. Ο ΟΤΕ με ενημέρωσε πως στης 12/09/2014 στης 18:47 η forthnet πράγματι αποδέσμευσε την γραμμή μου αλλά στης 12/09/21014 στης 18:48 έστειλε νέο αίτημα φορητότητας με αποτέλεσμα η γραμμή μου να παραμένει μέχρι και σήμερα 16/09/2014 δεσμευμένη στην forthnet. Ύστερα από αλλεπάλληλες επικοινωνίες με το τηλεφωνικό κέντρο της forthnet με τελευταία αυτήν στης 15/09/2014 στης 20:30 με τον κύριο Μοδίβη Χρήστο , με διαβεβαιώνουν πως από την forthnet δεν υπάρχει καμία αίτηση και πως ο ΟΤΕ έχει το πρόβλημα. Απο τον ΟΤΕ με διαβεβαιώνουν πως η γραμμή αποδεσμεύτηκε από την forthnet από το πρώτο αίτημα αλλά παραμένει δεσμευμένη από το νέο αίτημα που έκανε μόνη της η forthnet. Εγώ δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στα συστήματα των εταιρειών αλλά μου φαίνεται λογικό να έχει δίκιο ο ΟΤΕ γιατί πολύ απλά είμαι πελάτης στον ΟΤΕ , θέλω να παραμείνω στον ΟΤΕ οπότε για πιο λόγο ο ΟΤΕ να μου δημιουργεί προβλήματα. Αναμένω την άμεση αποδέσμευση της γραμμής μου από την forthnet ( φυσικά χωρίς καμία χρηματική ποινή καθώς ήμουν εντός των χρονικών πλαισίων που ορίζει ο νόμος για το δικαίωμα μου να υπαναχωρήσω της αίτησης μου ) και επιφυλάσσομαι για την χρήση κάθε νόμιμου δικαιώματος μου.

 

Τα συμπερασματα για τον τροπο που λειτουργει η forthnet δικα σας , εγω παντως δεν προκειται να αφησω την πλαστογραφια της υπογραφης μου να περασει ετσι .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το PVR με 49ε μη τσιμπατε, οποιοσδηποτε υφισταμενος συνδρομιτης το παιρνει οποιαδηποτε στιγμη, αρκει να αλλαξει τροπο πληρωμης σε πιστωτικη καρτα...

Επειδη ομως με την αλλαγη αυτη γινεται νεο ετησιο συμβολαιο με αρχη εκεινη τη στιγμη, συμφερει να το κανεις οταν κανεις και καποια αλλη αλλαγη και θα γινοταν ουτως η αλλως νεο συμβολαιο... δηλαδη μην εισαι στη μεση τους συμβολαιου και ετσι ανανεωσεις αλλο 1 χρονο...

εγω ειμαι στο 39.90 με ολα τα σπορ και κινητα/σταθερα/24αρι κλπ ηδη απο περσι και τελειωσε τωρα το συμβολαιο...και μου δωσανε το HD αλλα δε ψηνομαι να δεσμευτω 1 χρονο μονο για το HD δωρακι....Σκεφτομουνα να ζητησω ολα τα cinema με +10ε που βλεπω οτι παιζει γενικα, αλλα δεν εχει νοημα χωρις το multiview για μενα (αφου ο πατερας και εγω βλεπουμε συνεχεια τα αθλητικα, τι να τα κανει η μανα μου τα cinema αμα δε μπορει να δει ταυτοχρονα...).

Παιζει καμια περιπτωση να παρω και cinema και multiview με +10ε (στα 50ε δηλαδη συνολο) ? εχει κανεις κατι τετοιο αντιστοιχο?

Εχεις δίκιο. Το είδα στην ιστοσελίδα τους ότι δεν μου κάνανε χάρη, απλώς εφάρμοσαν τον τιμοκατάλογό τους! Ουσιαστικά μου δώσανε τα HD δωρεάν για άλλους 12 μήνες. Εμένα από τον επόμενο μήνα ο λογαριασμός θα αυξανόταν κατά 5 ευρώ αφού έληγε ο προηγούμενος δωρέαν χρόνος HD, οπότε αφού δεν είχα σκοπό να διακόψω δεν έχασα και τίποτα.

Εσύ έχεις ήδη τον pvr δέκτη? Διότι αν δεν τον έχεις μια λύση είναι να τον πάρεις με 50 ευρώ και να γράφεις τις ταινίες της μάνας σου και να τις βλέπει φυσικά όταν σχολάσει ο ΘΡΥΛΟΣ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διακοπή συμβολαίου και η μεταφορά σε ΟΤΕ σε περίπτωση που δεν μου κάνουν δεκτή την προσφορά που θα ζητήσω πόσο ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα 50 ευρώ του PVR είναι με εγκατάσταση;

Ναι, η εγκατάσταση είναι δωρεάν (έχω κλείσει για αύριο ραντεβού και το έχω τσεκάρει-ρωτήσει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω για πλάκα ξαναπηρα σημερα και μου ειπαν οτι προσφορά σε περίπτωση φορητότητας από ΟΤΕ για 40 ευρώ δεν υπάρχει.υπάρχει μόνο στα 50 ευρώ με δώρο το pvr hd box.

δεν θέλω να γινομαι κουραστικός αλλά επειδή πανε να με βγαλουν τρελό οι υπάλληλοι της Forthnet θα θελα να μου στειλετε το ονομα καποιου υπαλλήλου που σας εκανε την προσφορά για να σταματησουν να μου λένε οτι λεω ψεμματα, δεν υπάρχει προσφορά με αθλητικά στα 40 ευρώ δεν καταλαβατε καλά κτλ.  το χω παρει προσωπικά γιατι νομιζω οτι με κοροιδευουν,,,δεν μπορεί ολοι να παιρνουν την προσφορά στα 39.90 και εμενα 4 διαφορετικοι υπάλληλοι να μου λένε οτι δεν υπάρχει αυτή η προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...