Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 5 (Spoilers allowed up to Season 4)


Sog96Ch

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Btw όποιος εκλαμβάνει ως ειρωνική τη παραπάνω φωτο (βάζω και τον δημιουργό μαζί) βλέπει άλλη σειρά τόσο καιρό. Άμα ο Rick δεν άλλαζε νοοτροπία και συνέχιζε να πιστεύει ότι δεν είναι σωστό να σκοτώνουμε ανθρώπους, τότε απο το αρχικό group παίζει να μην είχε μείνει κανένας ζωντανός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λες για μένα, εγώ δεν την θεωρώ ειρωνική. Δείχνει την αλλαγή που υπέστη αυτός ο χαρακτήρας μέσα από αυτά που έζησε.

 

Οχι δεν έλεγα για σένα. Αναφερόμουν σε πολλούς που δεν μπορούν να καταλάβουν γιατί ο Rick ήθελε να σκοτώσει τον Pete. Για το δημιουργό εννοούσα αυτόν που έφτιαξε την αρχική εικόνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ο Ρικ και το γκρουπ του εχουν περασει τοσα και εχουν επιβιωσει εκει εξω. εχουν ζησει πολλες καταστασεις, ωστε εμπειρικα να ξερουν πως αρκει ΕΝΑΣ μλκας την φορα ωστε τα πραγματα να πανε downhill real fast.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ο Ρικ και το γκρουπ του εχουν περασει τοσα και εχουν επιβιωσει εκει εξω. εχουν ζησει πολλες καταστασεις, ωστε εμπειρικα να ξερουν πως αρκει ΕΝΑΣ μλκας την φορα ωστε τα πραγματα να πανε downhill real fast.

 

Εκτός από την σκύλα την Μισόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Μισόν είναι η μόνη λογική.

Τόσο καιρό περιπλανιονταν, δεν υπηρχε μέρος που να μην τους κυνηγήσουν και τώρα που βρήκαν αυτό το μέρος, ο βλάκας ο Ρίκ βάζει τον εγωισμο του από πάνω. Δεν έχει κατανοήσει ακόμη πως είναι να ζεις πολιτισμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λες ρε ? ο ρικ ειναι εγωιστης? ΠΡΑΓΜΑΤΙΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ. ποιος πολιτισμος? που ειναι ολοι εκει μεσα σαν προβατα ετοιμα προς σφαγη. οι "raiders" τους πεθανανε στο μπαμ μπαμ. και ηταν και "εμπειροι" και εξαιτιας τους πεθανε και ο νοα και η λεσβια ειναι στα ορια του θανατου.

 

αυτοι εκει μεσα νομιζουν οτι τι? προμηθειες κτλ πως θα περνουν? αλλα groups που θα θελουν να χωθουν εκει μεσα νταβατζιλικη και να κανουν take over δεν θα υπαρχουν?

 

Ο Ρικ προσπαθει (ματαια πιστευω) να τους δωσει μια δυνατη σφαλιαρα για να καταλαβουν τι ακριβως συμβαινει αυτη τη στιγμη στον κοσμο που ζουν. Ουτε εγωιστης μου φαινεται ουτε τιποτα.

 

Αρχιζω και τον συμπαθω τον Ρικαρο οσο δεν παει. Η Μισον μου την εσπασε. Ελπιζω να ηταν θολωμα στα νερα γιατι αλλιως ειναι για κλωτσια στα δοντια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λες ρε ? ο ρικ ειναι εγωιστης? ΠΡΑΓΜΑΤΙΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ. ποιος πολιτισμος? που ειναι ολοι εκει μεσα σαν προβατα ετοιμα προς σφαγη. οι "raiders" τους πεθανανε στο μπαμ μπαμ. και ηταν και "εμπειροι" και εξαιτιας τους πεθανε και ο νοα και η λεσβια ειναι στα ορια του θανατου.

 

αυτοι εκει μεσα νομιζουν οτι τι? προμηθειες κτλ πως θα περνουν? αλλα groups που θα θελουν να χωθουν εκει μεσα νταβατζιλικη και να κανουν take over δεν θα υπαρχουν?

 

Ο Ρικ προσπαθει (ματαια πιστευω) να τους δωσει μια δυνατη σφαλιαρα για να καταλαβουν τι ακριβως συμβαινει αυτη τη στιγμη στον κοσμο που ζουν. Ουτε εγωιστης μου φαινεται ουτε τιποτα.

 

Αρχιζω και τον συμπαθω τον Ρικαρο οσο δεν παει. Η Μισον μου την εσπασε. Ελπιζω να ηταν θολωμα στα νερα γιατι αλλιως ειναι για κλωτσια στα δοντια.

 

Μην ξεχνάς όμως ότι είπε στην ξανθούλα πως δε θα ήθελε να τον σκοτώσει αν δεν ήταν αυτή. Δηλαδή την απόφασή του να τον καθαρίσει δε θα την έπαιρνε αν δε γούσταρε τη γυναίκα του. Μια χαρά εγωιστής και παρτάκιας μου φαίνεται στη συγκεκριμένη περίπτωση 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε ένα ακόμα επεισόδιο έμεινε να φύγουν και απο εκεί και γενικά να τελειώσει μία ακόμη σεζόν που τα μισά επεισόδια ήταν βαρετά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...