Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 5 (Spoilers allowed up to Season 4)


Sog96Ch

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι μόνο τα μισά ήταν βαρετά , στα υπόλοιπα είχαμε κολλήσει στην οθόνη μην χάσουμε καμιά συνταρακτική σκηνή  :-D  

Fast forward και άστους να κοιτάζονται μεταξύ τους με τις ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την εβδομάδα είδα τα 15 επεισόδια της 5ης σεζόν και τώρα περιμένω το τελευταίο.

 

Ρε παιδιά σαν πολύ επιθετικός και κυνικός δεν μας βγήκε ο αρχηγός (Rick);

 

Φέρεται σαν "κακός" που και που.

 

Επίσης η σειρά επαναλαμβάνεται συνέχεια. Όλη την ώρα βρίσκουν μια άλλη ομάδα και αλληλεπιδρούν μαζί της. Στην ιστορία δεν υπάρχει καμία εξέλιξη και μετά από 5 σεζόν, δεν μας έχουν πει ούτε πως ξεκίνησε ο ιός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Στην ιστορία δεν υπάρχει καμία εξέλιξη και μετά από 5 σεζόν, δεν μας έχουν πει ούτε πως ξεκίνησε ο ιός.

Αυτό είναι feature. Δε ξέρουν και δε μας λένε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης η σειρά επαναλαμβάνεται συνέχεια. Όλη την ώρα βρίσκουν μια άλλη ομάδα και αλληλεπιδρούν μαζί της. Στην ιστορία δεν υπάρχει καμία εξέλιξη και μετά από 5 σεζόν, δεν μας έχουν πει ούτε πως ξεκίνησε ο ιός.

Μετά από 5 σαιζόν δεν έχεις καταλάβει πως ο τίτλος "The Walking Dead" αναφέρεται περισσότερο στην ομάδα του Ρικ παρά στα ζόμπι;

 

Λες πως δεν υπάρχει καμιά εξέλιξη αλλά

Ρε παιδιά σαν πολύ επιθετικός και κυνικός δεν μας βγήκε ο αρχηγός (Rick);

αυτή ακριβώς είναι η εξέλιξη. Η άλλη από θύμα οικογενειακής βίας έχει καταλήξει να κρύβει όπλα και να απειλεί 12χρονα, ο Ρικ από νομοταγής, ηθικολόγος σερίφης πιστεύει πλέον"ή μαζί μας ή νεκρός". Η σειρά δεν είναι για τα ζόμπι, αλλά για την επιβίωση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 5 σαιζόν δεν έχεις καταλάβει πως ο τίτλος "The Walking Dead" αναφέρεται περισσότερο στην ομάδα του Ρικ παρά στα ζόμπι;

 

Μετά από 5 σαιζόν δεν έχεις καταλάβει πως ο τίτλος "The Walking Dead" αναφέρεται σε σειρά με ζόμπι και πρέπει να βλέπεις σειρά και εξέλιξη ιστορίας με ζόμπι;

 

Λες πως δεν υπάρχει καμιά εξέλιξη αλλά

αυτή ακριβώς είναι η εξέλιξη. Η άλλη από θύμα οικογενειακής βίας έχει καταλήξει να κρύβει όπλα και να απειλεί 12χρονα, ο Ρικ από νομοταγής, ηθικολόγος σερίφης πιστεύει πλέον"ή μαζί μας ή νεκρός". Η σειρά δεν είναι για τα ζόμπι, αλλά για την επιβίωση.

 

Ίσως, αλλά σε εμένα την πάσαραν για σειρά ζόμπι και ως αυτό την κατακρίνω. Αν την πάσαραν ως σειρά επιβίωσης, εννοείται ότι η κριτική θα ήταν πολύ χειρότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την εβδομάδα είδα τα 15 επεισόδια της 5ης σεζόν και τώρα περιμένω το τελευταίο.

 

Ρε παιδιά σαν πολύ επιθετικός και κυνικός δεν μας βγήκε ο αρχηγός (Rick);

 

Φέρεται σαν "κακός" που και που.

 

Επίσης η σειρά επαναλαμβάνεται συνέχεια. Όλη την ώρα βρίσκουν μια άλλη ομάδα και αλληλεπιδρούν μαζί της. Στην ιστορία δεν υπάρχει καμία εξέλιξη και μετά από 5 σεζόν, δεν μας έχουν πει ούτε πως ξεκίνησε ο ιός.

 

Πήγε να γίνει λίγο ενδιαφέρον όταν ο Ευγένιος είπε ότι γνωρίζει τι συμβαίνει,αλλά σα να μας τρόλλαραν οι σεναριογράφοι και έκαναν κωλοτούμπα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μην ξεχνάς όμως ότι είπε στην ξανθούλα πως δε θα ήθελε να τον σκοτώσει αν δεν ήταν αυτή. Δηλαδή την απόφασή του να τον καθαρίσει δε θα την έπαιρνε αν δε γούσταρε τη γυναίκα του. Μια χαρά εγωιστής και παρτάκιας μου φαίνεται στη συγκεκριμένη περίπτωση 

 

 

Και τι να της έλεγε δηλαδή;

ότι «Όχι μωρέ σκοτώνω ότι βρω μπροστά μου έτσι για την φάση; »

Εννοείτε ότι ο μόνος λόγος που σκέφτεται κάτι τόσο δραστικό είναι λόγου συμπάθειας.

Αλλά και επειδή μπορεί να φανεί μεγάλο πρόβλημα μελλοντικά.

Και η caroll για τον ίδιο λόγο του το είπε,αν δεν έδινε δεκάρα δεν θα του έλεγε τίποτε.  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και τι να της έλεγε δηλαδή;

ότι «Όχι μωρέ σκοτώνω ότι βρω μπροστά μου έτσι για την φάση; »

Εννοείτε ότι ο μόνος λόγος που σκέφτεται κάτι τόσο δραστικό είναι λόγου συμπάθειας.

Αλλά και επειδή μπορεί να φανεί μεγάλο πρόβλημα μελλοντικά.

Και η caroll για τον ίδιο λόγο του το είπε,αν δεν έδινε δεκάρα δεν θα του έλεγε τίποτε.  

 

 

 

μάλλον δεν κατάλαβες. η "άλλη" απάντηση δεν είναι "σκοτώνω ότι βρω μπροστά μου" αλλά "αν έβλεπα κάποιον να συμπεριφέρεται με τέτοια βιαιότητα"

προφανώς όμως, ο Ρικ σύμφωνα με τα λεγόμενά του, δε θα έδινε την υπάρχουσα σοβαρότητα σε παρόμοιο περιστατικό αν αφορούσε άλλη γυναίκα που δεν τον ενδιέφερε ερωτικά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσε, οπως μου αρεσε συνολικα η 5η σεζον! Ο Ρικ ειναι απολυτα λογικος και νομιζω το ιδιο σκεφτονται η καρολ με τον Νταρυλ.. Απο την αλλη βλεπω την Μισον me ton Γκλεν να συμμεριζονται την αποψη οτι πρεπει να μεινουν στην Αλεξανδρεια με τους κανονες που εχουν ηδη οι κατοικοι της. Ισως φτασουμε και σε εναν "εμφυλιο" μεσα στην ομαδα..

 

Επισης τι στον π*υτσο συμβαινει με τα ζομπια που βρηκε ο Νταρυλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...