Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 5 (Spoilers allowed up to Season 4)


Sog96Ch

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από σεναριακα κενά άλλο τίποτα. Εγώ δεν κατάλαβα την εχθροτητα του Ρικ και της παρέας του απέναντι σε μια κοινότητα που τους έκανε ανθρώπους. Ανυπαρκτες χαζές αφορμες για να γίνει λίγο νταβαντουρι

Εγώ πάλι την θεώρησα αυτονόητη την εχθρότητα... Ναι τους έδωσαν σπίτια ν μείνουν, αλλά δεν ξέρουν ούτε να πυροβολούν. Ο ΡΙΚ ξέρει ότι όλο αυτό θα έχει ημερομηνία λήξης καθώς είναι ευάλωτοι σε κάθε κίνδυνο, ανθρώπινο ή ζόμπι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 690
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για θυμιστε μου λιγα πραγματα για τον morgan, αν δεν κανω λαθος ηταν αυτος που εσωσε τη ζωη  του ρικ στον 1ο κυκλο ενω στον 3ο κυκλο ειχε τρελαθει και παραλιγο να τον σκοτώσει .

υπαρχει κατι άλλο ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω αρχισει και αγαπαω Carol. Απο εκει που την βαριομουν, εχει μπει πολυ στο προσκηνιο, ξερει να κινειται, να παιζει τους υπολοιπους κλπ. Carol for president.

 

 

H Kάρολ από την στιγμή που την έβγαλε καθαρή στη φυλακή στη φάση που ήταν αγνοούμενη ήταν αναμενώμενο πως θα γινόταν ο κεντρικός γυναικείος χαρακτήρας ειδικά σε συνάρτηση με το γεγονός του θανάτου της Άντρεα.Όπως το βλέπω είναι ο χαρακτήρας με την μεγαλύτερη ωρίμανση και εμβάθυνση μακράν κ αυτό στανταράκι είναι στοχευμένη κίνηση από τους σεναριογράφους.

 

Νομίζω πλέον παίρνει τον ρόλο της Άντρεα στα κόμικ αλλά σε πιο ώριμη βερσιόν.Από κει που στη πρώτη σεζόν ζήτημα να είπε 10 ατάκες τώρα  μαζί με τον Ρικ είναι η πιο central.Επίσης είναι ωραίο γιατί μας δείχνει μια γυναίκα που από ερμαίο της ενδοοικογενειακής βίας εξελίσεται στην πιο δυνατή περσόνα του σόου.Η ωρίμανση της ενέχει δλδ κ μια προσέγγιση χειραφέτησης/ενδυνάμωσης abused γυναικών.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα απλο τηλεοπτικο show ειναι!! Γιατι πρεπει να το πας αλλου και να χαλας την μαγεια? (με abused γυναικων, γκει καταστασεις κτλ..)

 

οσο για το τελευταιο επεισοδιο...αφησε πολλαααα ανοιχτα! Δεν μου αρεσε που τελειωσε ετσι. Συνηθως σου τελειωναν μια ιστορια σε καθε σεζον!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα απλο τηλεοπτικο show ειναι!! Γιατι πρεπει να το πας αλλου και να χαλας την μαγεια? (με abused γυναικων, γκει καταστασεις κτλ..)

 

οσο για το τελευταιο επεισοδιο...αφησε πολλαααα ανοιχτα! Δεν μου αρεσε που τελειωσε ετσι. Συνηθως σου τελειωναν μια ιστορια σε καθε σεζον!

 

Γιατί άδικο έχει;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ειπα οκ δν ασχολουμαι αλλο 

 

Σίγουρα;

 

Γιατί στην αρχή ασχολήθηκες και πολύ μάλιστα, μετά αποφάσισες να τροποποιήσεις την απάντηση σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα;

 

Γιατί στην αρχή ασχολήθηκες και πολύ μάλιστα, μετά αποφάσισες να τροποποιήσεις την απάντηση σου.

 

εισαι καλος dedective.. οποτε στην τελικη ρε φιλε εκανα αυτο που ειπα! και αμα γουσταρω θα λεω και εγω την γνωμη μου οπως την λεει ο καθενας! Αμα δεν σας αρεσει αυτο απλα μην μπαινεται στον κοπο να γραφεται σε θεμματα που ειναι ανοιχτα στο να απαντησει ο καθενας με την ΟΠΟΙΑ γνωμη εχει ο καθενας.

τελος γτ πηγε πολυ offtopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Kάρολ από την στιγμή που την έβγαλε καθαρή στη φυλακή στη φάση που ήταν αγνοούμενη ήταν αναμενώμενο πως θα γινόταν ο κεντρικός γυναικείος χαρακτήρας ειδικά σε συνάρτηση με το γεγονός του θανάτου της Άντρεα.Όπως το βλέπω είναι ο χαρακτήρας με την μεγαλύτερη ωρίμανση και εμβάθυνση μακράν κ αυτό στανταράκι είναι στοχευμένη κίνηση από τους σεναριογράφους.

 

Νομίζω πλέον παίρνει τον ρόλο της Άντρεα στα κόμικ αλλά σε πιο ώριμη βερσιόν.Από κει που στη πρώτη σεζόν ζήτημα να είπε 10 ατάκες τώρα  μαζί με τον Ρικ είναι η πιο central.Επίσης είναι ωραίο γιατί μας δείχνει μια γυναίκα που από ερμαίο της ενδοοικογενειακής βίας εξελίσεται στην πιο δυνατή περσόνα του σόου.Η ωρίμανση της ενέχει δλδ κ μια προσέγγιση χειραφέτησης/ενδυνάμωσης abused γυναικών.

Την Άντρεα την έχουν ξεπατώσει.

Και η Σάσα έχει στοιχεία της, το καλύτερο σημάδι πχ

Από την άλλη, η Σάσα έχει πάρει στοιχεία και από την Μάγκι των κόμικς, με τις αυτοκτονικές της τάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Αλεξάνδρεια είναι ξενέρωτο μέρος και γενικά η κυβερνήτης είναι λίγο εκνευριστική.

 

Άντε, να φύγουν από εκεί στην αρχή της επόμενης σεζόν.

 

Καλό είναι επίσης, τα ζόμπι με το w να φαν την κυβερνήτη. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Αλεξάνδρεια είναι ξενέρωτο μέρος και γενικά η κυβερνήτης είναι λίγο εκνευριστική.

 

Άντε, να φύγουν από εκεί στην αρχή της επόμενης σεζόν.

 

Καλό είναι επίσης, τα ζόμπι με το w να φαν την κυβερνήτη. :-D

Θα συμφωνήσω ότι η στασιμότητα σε ένα μέρος είναι πολύ βαρετή , ελπίζω να φύγουν και να πάνε προς ουασιγκτον μεριά .

Τα παιδιά που έχουνε διαβάσει το κομικ λένε οτι θα φάμε πολύ Αλεξάνδρεια στη μάπα , η συμμορία με τα τατουαζ φαίνεται ότι θα δώσει μια έξτρα αγωνία στη σειρά και ένα ενδιαφέρον .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Kάρολ από την στιγμή που την έβγαλε καθαρή στη φυλακή στη φάση που ήταν αγνοούμενη ήταν αναμενώμενο πως θα γινόταν ο κεντρικός γυναικείος χαρακτήρας ειδικά σε συνάρτηση με το γεγονός του θανάτου της Άντρεα.Όπως το βλέπω είναι ο χαρακτήρας με την μεγαλύτερη ωρίμανση και εμβάθυνση μακράν κ αυτό στανταράκι είναι στοχευμένη κίνηση από τους σεναριογράφους.

 

Νομίζω πλέον παίρνει τον ρόλο της Άντρεα στα κόμικ αλλά σε πιο ώριμη βερσιόν.Από κει που στη πρώτη σεζόν ζήτημα να είπε 10 ατάκες τώρα  μαζί με τον Ρικ είναι η πιο central.Επίσης είναι ωραίο γιατί μας δείχνει μια γυναίκα που από ερμαίο της ενδοοικογενειακής βίας εξελίσεται στην πιο δυνατή περσόνα του σόου.Η ωρίμανση της ενέχει δλδ κ μια προσέγγιση χειραφέτησης/ενδυνάμωσης abused γυναικών.

 

Η σκέψη μου δεν έφτασε τόσο μακριά περί abused γυναικών, στα υπόλοιπα όμως θα συμφωνήσω και με το παραπάνω.

 

Για μένα το εντυπωσιακότερο κομμάτι αυτής της σειράς, είναι η εξέλιξη των χαρακτήρων στην πορεία του χρόνου, το πως έχει αλλάξει δηλαδή ο τρόπος που βλέπουν και συνεπώς αντιμετωπίζουν τις καταστάσεις που προκύπτουν. Το κεντρικό παρεάκι έχει καταλάβει ακριβώς πως έχει η κατάσταση και τι πρέπει να γίνει προκειμένου να επιβιώσουν. Ας θυμηθούμε τον Rick των πρώτων season, και ας τον συγκρίνουμε με τον τωρινό, που δεν διστάζει να αφαιρέσει ανθρώπινη ζωή, ακόμα και αν αυτή δεν απειλεί, τουλάχιστον άμεσα, την δική του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικο ειναι πιστευω να αλλάζουν οι χαρακτήρες των ανθρώπων ειδικά στο υποθετικό σενάριο που υπάρχει zombie-αποκάλυψη

και επικρατεί ο νόμος της ζούγκλας: ο πιο δυνατός επιβιώνει :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...