Προς το περιεχόμενο

"Απειλή με έξωση απο ιδιοκτήτη"


vasilis1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γραφω απο πανω, και μετα για το δωμα.

Αρα πανω=δωμα (ισως για μενα π το ηξερα βεβαια) γιατι δε γινετια να υπαρχει κατι πανω απο το δωμα.

 

Τελος παντων χαζομαρες συζηταμε τωρα, σορρυ κ ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@paokmaniak

Οι νομοι που σε ενδιαφερουν για την ερωτηση του σκυλου ειναι οι 4039 και 4235

https://nomoi.info/ΦΕΚ-Α-15-2012-σελ-1.html

https://nomoi.info/ΦΕΚ-Α-32-2014.html

Για αυτο που σε ενδιαφερει τωρα. Δεν εχει καμια ισχυ κανενας εσωτερικος κανονισμος της πολυκατοικιας, οι νομοι του συνταγματος υπερισχυουν αυτων χωρις καμια εξαιρεση. Και ο νομος λεει πως δεν εχει την ισχυ να σου απαγορευουν να εχεις σκυλο στο διαμερισμα σου, αρκει να τηρεις φυσικα τις υποχρεωσεις σου.

Χοντρικα παντως θα σου πω να φυγεις απο εκει, ο τυπας ειναι κοπανος με οσα γραφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paokmaniac περα απο οσα ειπωθηκαν, εσυ πώς εξηγεις το γεγονος οτι ενω ο πατερας του δεχτηκε αρχικα να φερεις και το σκυλο και την πεθερα σου στο σπιτι, στη συνεχεια , λιγες μερες μετα "γυρισε ο διακοπτης" και ο ιδιοκτητης αρχισε να σε απειλει με ακραια μετρα, τυπου εξωση κλπ;

 

Ρωταω, γιατι μου φαινεται σαν να λειπει καποια "λεπτομερεια" απο το στορυ οπως μας το παρουσιαζεις.

 

Μηπως με τον ιδιοκτητη συμβαινει κατι που δεν εχει σχεση με σκυλους-πεθερες-φιλοξενιες κι εχει λογο να θελει να σε διωξει και ειδε το συγκεκριμενο ως αφορμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να νομιζει ο γιος οτι η φαση θα γινει

μονιμη..

Προφανως δεν μπορει να βαλει νεο ρολοι γιατι θα χρεωνεται κ ολα τα τελη εκτος απο το ρευμα!κυριως ομως Θελει εγκρισεις απο πολεοδομια μηχανικο κτλ ;) ..

Να υπενθυμισω οτι οσο περισσοτερο καις ρευμα τοσο θα ανεβαινεις κλιμακα kwh ανα 4μηνο και πληρωνεις περισσοτερα..αληθεια ο μετρητης του ποσο δειχνει ανα 4μηνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paokmaniac περα απο οσα ειπωθηκαν, εσυ πώς εξηγεις το γεγονος οτι ενω ο πατερας του δεχτηκε αρχικα να φερεις και το σκυλο και την πεθερα σου στο σπιτι, στη συνεχεια , λιγες μερες μετα "γυρισε ο διακοπτης" και ο ιδιοκτητης αρχισε να σε απειλει με ακραια μετρα, τυπου εξωση κλπ;

 

Ρωταω, γιατι μου φαινεται σαν να λειπει καποια "λεπτομερεια" απο το στορυ οπως μας το παρουσιαζεις.

 

Μηπως με τον ιδιοκτητη συμβαινει κατι που δεν εχει σχεση με σκυλους-πεθερες-φιλοξενιες κι εχει λογο να θελει να σε διωξει και ειδε το συγκεκριμενο ως αφορμη;

Δε ξερω τι να σου πω και εγω την ιδια αποροια εχω. Τον γιο τον εχω δει δυο φορες στη ζωη μου, συνηθως με τον πατέρα του έχω τα παρε δωσε με τον αλλον δεν εχω μιλήσει παρα στην αρχη κ μετα οταν τρύπησε ο θερμοσιφωμας ποτε ξανα....

 

Παντως είχε απο κατω μας μια ανακαίνιση και ειχαμε στην οικοδομή προβληματα με τη θέρμανση λογω εργασιών, ο πατερας του ιοοδιοκτητη μου με ειχε πει οτι θελει να το λύσει αυτος το θεμα χωρις να το πει στο γιο του γιατι αυτος θα μαλωσει... Δε ξερω ισως γενικά ειναι με απλωμένο ζωνάρι κ επειδη εχει λεφτά αν του πας κοντρα νευριαζσι δε ξερω πραγματικά...

 

Και μην τη λετε μωρε πεθερα μου με τρομάζει :-)

 

Ισως να νομιζει ο γιος οτι η φαση θα γινει

μονιμη..

Προφανως δεν μπορει να βαλει νεο ρολοι γιατι θα χρεωνεται κ ολα τα τελη εκτος απο το ρευμα!κυριως ομως Θελει εγκρισεις απο πολεοδομια μηχανικο κτλ ;) ..

Να υπενθυμισω οτι οσο περισσοτερο καις ρευμα τοσο θα ανεβαινεις κλιμακα kwh ανα 4μηνο και πληρωνεις περισσοτερα..αληθεια ο μετρητης του ποσο δειχνει ανα 4μηνο

Συνήθως ειμαι γυρω στα 2000κwh (συνολικα η ΔΕΗ) κ αυτουνού γυρω στα 800 που ειναι λογικο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Συνήθως ειμαι γυρω στα 2000κwh (συνολικα η ΔΕΗ) κ αυτουνού γυρω στα 800 που ειναι λογικο

 

Από την στιγμή όμως που δεν έχετε διαφορετικό ρολόι, σας πετάει στη χρέωση άνω των 2000 με αποτέλεσμα να πληρώνεις περισσότερα.

 

Δεν είναι κλιμακωτά όπως στην εφοριά, αν περάσεις τις 2000 πληρώνεις για όλες με παραπάνω χρέωση, όχι μόνο για αυτές που είναι πάνω από 2000...

 

Επίσης κι οι ρυθμιζόμενες υπολογίζονται με παραπάνω χρέωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Αν θες να κάνεις έξωση σε συγγενή που του έχεις παραχωρήσει ένα σπίτι δωρεάν, τι χρειάζεται να κάνεις?

Έχουμε έρθει σε επικοινωνία με δικηγόρο και θα μιλήσουμε την επόμενη βδομάδα, αλλά θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος γνωρίζει.

Δηλαδή είναι χρονοβόρα διαδικασία, με μεγάλο κόστος?

Επεξ/σία από pasxen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ειπαν και παραπανω μεχρι 2 ζωα συντροφιας μπορεις να εχεις ασχετα με τι λενε οι κανονισμοι .ΤΕΛΟΣ.

Για το ρολοι ΔΕΗ κατι άλλο συμβαινει .Ή το σπιτι δεν εχει αδεια οικοδομης ή λυπάται τα 300 ευρω για νεα παροχη.

Τα ιδια με επιφυλαξη σε αυτό για ΕΥΔΑΠ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...