Προς το περιεχόμενο

Απεχθές έγκλημα σε σκυλάκι στην εύβοια


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη αν ο ταβερνιάρης έπιανε τον σκύλο τον έσφαζε και τον έριχνε στα κάρβουνα θα ήταν οκ η κατάσταση ;

Αυτές οι ερωτήσεις εκτός από ανόητες ειναι παντελώς εκτός τόπου . Γιά το συγκεκριμένο αποκλειστικά συμβαν μιλάω, που δεν γινομαϊ κατανοητός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 550
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από τη στιγμή που αρχίσαμε να υπερκαταναλωνουμε κρέας, ναι, για την πλάκα μας τα σκοτώνουμε.

Για το παραπάνω αποκλειστικοι υπεύθυνοι είναι τα μαζικά σφαγεία, όχι ο βοσκός.

 

Ωραια λογικη.
Αν γινουμε ολοι ξαφνικα φυτοφαγοι.μετα θα βγανουν καποιοι και θα λενε οτι ειναι ενδειξη βαρβαροτητας  το να καταναλωνεις λαχανικα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι ερωτήσεις εκτός από ανόητες ειναι παντελώς εκτός τόπου . Γιά το συγκεκριμένο αποκλειστικά συμβαν μιλάω, που δεν γινομαϊ κατανοητός?

Αστο half evil ! Καλό βραδυ σε όλους ! Peace και αγαπατε τα ζωάκια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αγελάδες γκαστρωνονται με τεχνητή γονιμοποίηση σωστά ; παίζουν και ορμόνες για αυξηση του γάλακτος ;

 

για το δευτερο αν η ανανέωση θυληκων ατομων γινεται απο την ίδια την μονάδα τι γινεται με τα αρσενικά ; δεν θεωρούνται by product και θανατώνονται ;

 

-> παλιά γινόταν , απαγορεύετε αυστηρότατα πλέον η χρήση ορμονών 

-> δεν συμφέρει τις σύγχρονες μονάδες , πάντως και αυτά πάνε για τροφή αλλά όχι τόσο καλής ποιότητας όσο τις κρεοπαραγωγής κατεύθυνσης 

 

αυτά πληροφοριακά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και λετε για βοδια ας ποσταρω και γω μια ιστορια , λιγοτερο οφ ειμαι

2363-620x.jpg

 

The Japanese dog was famous for his incredible loyalty. His owner passed away and didn't come home on his usual train one evening in 1925. Hachiko returned to the station every day and waited for him to come home for 9 years until his own death.

 

 

την  υπερτατη την  ανιδιοτελη αγαπη που νιωθει αυτο το ζωο για τον ανθρωπο  δε μπορει να την αντιληφθεί κανενας νους ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν είναι τέλειος σε αυτήν τη ζωή!Ειδικά εμείς που μεγαλώσαμε στο χωριό έχουμε κάνει τις μαλακίες μας.Για να πω και την δικιά μου σε προηγούμενο σκυλί που είχα του έβαλα να φάει και στο καπάκι πήγα δίπλα του να του αφήσω ένα μπολάκι με νερό.Αυτό προφανώς θεώρησε ότι πήγα να του πάρω την τροφή και γύρισε και με δάγκωσε στο χέρι που κρατούσα το μπολ με το νερό!Αμέσως του έριξα δυνατή φάπα στο κεφάλι.Ήταν η πρώτη και η τελευταία που χτύπησα ζωντανό!Παρόλο ότι το σκυλί φαινότανε μετά φαινότανε το ίδιο πρόσχαρο μαζί μου μου φαινότανε ότι με κοιτούσε διαφορετικά από εκείνη την στιγμή!Μπορεί να ήταν η ιδέα μου μπορεί όμως όντως να με κοιτούσε και διαφορετικά!Π.χ να είχε πάρει αμυντική συμπεριφορά εναντίων μου.Πάντως όλα είναι και θέμα παιδείας.Εγώ τα σκυλιά μου τα έχω πάντα ελεύθερα στο οικόπεδο που στα χωριά είναι και μεγάλα (1.200 τετραγωνικά).Όταν βγαίνει η μάνα μου από την πόρτα που είναι 76 χρονών αν το σκυλί μπερδεύεται στα πόδια της του ρίχνει μία ελαφριά στα πόδια.Όσο και να μαλώνουμε δεν μπορώ να της κόψω το χούι που έχει.Έτσι έμαθε δεν αλλάζει.Προχτές μάλιστα που μαλώναμε πάλι για το ίδιο θέμα μου λέει μπερδεύεται στα πόδια μου και κουβαλάω λεκάνη με νερό είμαι 76 χρονών θα μου βάλει τρικλοποδιά και αν πέσω από την σκάλα θα με σκοτώσει.Υπολογίζεις μου λέει πιο πολύ το σκυλί από μένα.Άντε βγάλε άκρη.Της απαντάω πες του φύγε το καταλαβαίνει αλλά τίποτα.Αν δεν του ρίξει μία ψιλή στα πόδια για να το διώξει δεν της πιάνεται.Καλά δεν λέω ότι το σκοτώνει άλλωστε πόσο δυνατά μπορεί να χτυπήσει το ζώο σε αυτήν την ηλικία που είναι αλλά και μόνο την τρομάρα που παίρνει το ζωντανό με κάνει να βγαίνω από τα ρούχα μου με την συμπεριφορά της!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την  υπερτατη την  ανιδιοτελη αγαπη που νιωθει αυτο το ζωο για τον ανθρωπο  δε μπορει να την αντιληφθεί κανενας νους ..

 

Όταν λέω εγώ ότι δεν... παρεξηγιέστε όμως. Δεν υπάρχει τίποτα το ανιδιοτελές στο παραπάνω παράδειγμα αν θες να παραμυθιάζεις τον εαυτό σου καλά κάνεις μην τα λες και πάρα έξω όμως δεν κάνει καλό στην ψηφιακή σου εικόνα.

Τες πα καλό potential αλλά χρειάζεται ειδικές συνθήκες για να επιτευχθεί και όχι η απέραντη αγάπη για τα σκυλιά δεν είναι μέρος των συνθηκών μπορεί να λειτουργήσει ως καταλύτης για να δημιουργηθούν οι συνθήκες μόνο και μόνο αν κάποιος έχει αντικειμενική ματιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μιλησα για το παραπανω παραδειγμα

αλλο η ιστορια που διαβασες και αλλο η ανιδιοτελές αγαπη του ζωου προς τον ανθρωπο , δε μου κανει καμμια εντυπωση που δε το καταλαβες αλλα εβγαλες οτι ναναι συμπερασματα !

 

διαβασε αυτο εσυ και οσοι βαζετε στο ζυγι τα εγκληματα

 

Η ΥΠΑΡΞΗ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΜΑΖΙΚΩΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΩΝ ΔΕΝ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΑΤΟΜΙΚΩΝ. Η ΒΙΑ, ΤΟ ΒΑΘΥ ΕΓΓΕΝΕΣ ΜΙΣΟΣ, Η ΕΛΕΙΨΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΠΟΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΣΑΝ ΣΠΌΡΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΒΙΑ ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΚΛΙΜΑΚΑ. ΕΙΝΑΙ Η ΒΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΝΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟ ΖΩΟ, ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ (ΠΟΥ "ΣΚΟΤΩΝΟΥΜΕ" ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΒΩΜΟ ΤΟΥ ΕΓΩΙΣΜΟΥ ΜΑΣ, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ). ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΑΝ ΑΓΝΟΟΥΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ "ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΜΕΓΑΛΑ Σ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ". ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΑΜΕ ΤΗΝ ΒΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΤΕΛΕΙΤΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ, ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟΘΙ ΟΤΙ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΟΙ. Η ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΙΚΡΑ... ΟΠΩς ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΒΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ, ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΑΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ, ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑΝΟΥΣ ΜΑΣ, ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΑΣ, ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ... ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝ ΨΥΧΡΩ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΕΝΟΣ ΑΘΩΟΥ ΣΚΥΛΙΟΥ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΕΛΩς "ΓΡΑΜΜΕΝΑ"' ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΓΑΖΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΦΥΠΝΙΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ "ΣΥΜΠΟΝΟΙΑ" ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΑΠΟ ΤΟ "ΠΟΝΑΩ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ"... ΓΙΑΤΙ "ΓΝΩΡΙΖΩ" ΒΑΘΕΙΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΠΩς ΑΠΟΤΕΛΩ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΙΑΣ ΟΛΟΤΗΤΑΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗς. ΚΙ ΑΥΤΗ Η ΟΛΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΧΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΤΗς ΣΕ ΔΙΠΟΔΑ ΚΑΙ ΤΑΤΡΑΠΟΔΑ.

 

αντε περαστικα σου και καλη σου νυχτα ..

μη μιλησω καλυτερα για την δικια σου ψηφιακη εικονα τι της εχεις κανει , αστο ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλη μια φορά δεν υπάρχει τίποτα ανιδιοτελές στην αγάπη εκτίμηση αφοσίωση που δείχνει ένας σκύλος σε έναν άνθρωπο σε καμιά περίπτωση. Αν δεν το έχεις συμβουλέψου ένα λεξικό δεν κάνει κακό.

 

 

δε μιλησα για το παραπανω παραδειγμα

αλλο η ιστορια που διαβασες και αλλο η ανιδιοτελές αγαπη του ζωου προς τον ανθρωπο , δε μου κανει καμμια εντυπωση που δε το καταλαβες αλλα εβγαλες οτι ναναι συμπερασματα !

 

διαβασε αυτο εσυ και οσοι βαζετε στο ζυγι τα εγκληματα

 

Η ΥΠΑΡΞΗ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΜΑΖΙΚΩΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΩΝ ΔΕΝ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΑΤΟΜΙΚΩΝ. Η ΒΙΑ, ΤΟ ΒΑΘΥ ΕΓΓΕΝΕΣ ΜΙΣΟΣ, Η ΕΛΕΙΨΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΠΟΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΣΑΝ ΣΠΌΡΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΒΙΑ ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΚΛΙΜΑΚΑ. ΕΙΝΑΙ Η ΒΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΝΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟ ΖΩΟ, ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ (ΠΟΥ "ΣΚΟΤΩΝΟΥΜΕ" ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΒΩΜΟ ΤΟΥ ΕΓΩΙΣΜΟΥ ΜΑΣ, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ). ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΑΝ ΑΓΝΟΟΥΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ "ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΜΕΓΑΛΑ Σ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ". ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΠΟΛΕΜΑΜΕ ΤΗΝ ΒΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΤΕΛΕΙΤΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ, ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟΘΙ ΟΤΙ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΟΙ. Η ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΙΚΡΑ... ΟΠΩς ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΒΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ, ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΑΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ, ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑΝΟΥΣ ΜΑΣ, ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΑΣ, ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΑΣ... ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝ ΨΥΧΡΩ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΕΝΟΣ ΑΘΩΟΥ ΣΚΥΛΙΟΥ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΕΛΩς "ΓΡΑΜΜΕΝΑ"' ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΓΑΖΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΦΥΠΝΙΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ "ΣΥΜΠΟΝΟΙΑ" ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΑΠΟ ΤΟ "ΠΟΝΑΩ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ"... ΓΙΑΤΙ "ΓΝΩΡΙΖΩ" ΒΑΘΕΙΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΠΩς ΑΠΟΤΕΛΩ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΙΑΣ ΟΛΟΤΗΤΑΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗς. ΚΙ ΑΥΤΗ Η ΟΛΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΧΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΤΗς ΣΕ ΔΙΠΟΔΑ ΚΑΙ ΤΑΤΡΑΠΟΔΑ.

 

Ξύλινη γλώσσα με σκοπό τον εντυπωσιασμό με ένα και μόνο νόημα αγωνίζεστε υπερ ψυχικής ηρεμίας. Εύπεπτες φιλοσοφικές παράγραφοι για το ευρύ κοινό και τους ανθρώπους που δεν έχουν δική τους ροή σκέψεις. Δεν είναι κακό ούτε λάθος αρκεί να ξέρεις ότι το κάνεις.

 

Πέρα από αυτό δεν διαφωνώ με την παράγραφο σε γενικές γραμμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα  ..

τωρα που θα πεσεις για υπνο σκεψου αυτο ''ΑΥΤΗ Η ΟΛΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΧΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΤΗς ΣΕ ΔΙΠΟΔΑ ΚΑΙ ΤΕΤΡΑΠΟΔΑ'' αν το πρωι εχεις συλλαβει  το νοημα ισως  ξυπνησεις καλυτερος ανθρωπος ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν είναι τέλειος σε αυτήν τη ζωή!Ειδικά εμείς που μεγαλώσαμε στο χωριό έχουμε κάνει τις μαλακίες μας.Για να πω και την δικιά μου σε προηγούμενο σκυλί που είχα του έβαλα να φάει και στο καπάκι πήγα δίπλα του να του αφήσω ένα μπολάκι με νερό.Αυτό προφανώς θεώρησε ότι πήγα να του πάρω την τροφή και γύρισε και με δάγκωσε στο χέρι που κρατούσα το μπολ με το νερό!Αμέσως του έριξα δυνατή φάπα στο κεφάλι.Ήταν η πρώτη και η τελευταία που χτύπησα ζωντανό!Παρόλο ότι το σκυλί φαινότανε μετά φαινότανε το ίδιο πρόσχαρο μαζί μου μου φαινότανε ότι με κοιτούσε διαφορετικά από εκείνη την στιγμή!Μπορεί να ήταν η ιδέα μου μπορεί όμως όντως να με κοιτούσε και διαφορετικά!Π.χ να είχε πάρει αμυντική συμπεριφορά εναντίων μου.Πάντως όλα είναι και θέμα παιδείας.Εγώ τα σκυλιά μου τα έχω πάντα ελεύθερα στο οικόπεδο που στα χωριά είναι και μεγάλα (1.200 τετραγωνικά).Όταν βγαίνει η μάνα μου από την πόρτα που είναι 76 χρονών αν το σκυλί μπερδεύεται στα πόδια της του ρίχνει μία ελαφριά στα πόδια.Όσο και να μαλώνουμε δεν μπορώ να της κόψω το χούι που έχει.Έτσι έμαθε δεν αλλάζει.Προχτές μάλιστα που μαλώναμε πάλι για το ίδιο θέμα μου λέει μπερδεύεται στα πόδια μου και κουβαλάω λεκάνη με νερό είμαι 76 χρονών θα μου βάλει τρικλοποδιά και αν πέσω από την σκάλα θα με σκοτώσει.Υπολογίζεις μου λέει πιο πολύ το σκυλί από μένα.Άντε βγάλε άκρη.Της απαντάω πες του φύγε το καταλαβαίνει αλλά τίποτα.Αν δεν του ρίξει μία ψιλή στα πόδια για να το διώξει δεν της πιάνεται.Καλά δεν λέω ότι το σκοτώνει άλλωστε πόσο δυνατά μπορεί να χτυπήσει το ζώο σε αυτήν την ηλικία που είναι αλλά και μόνο την τρομάρα που παίρνει το ζωντανό με κάνει να βγαίνω από τα ρούχα μου με την συμπεριφορά της!

ρε φίλε σοβαρά τώρα, την τρομάρα την είδες? Μήπως είσαι λιιιιγο υπερβολικός? Το ότι είναι πολύ πιθανόν να γίνει και αυτό που λέει η μάνα σου, δεν σε τρομάζει καθόλου?

Τώρα αρχίζω και καταλαβαίνω γιατί το μαγαζί του ταβερνιαρη είναι κάθε βράδυ γεμάτο.

 

Ωραια λογικη.

Αν γινουμε ολοι ξαφνικα φυτοφαγοι.μετα θα βγανουν καποιοι και θα λενε οτι ειναι ενδειξη βαρβαροτητας το να καταναλωνεις λαχανικα.

Οχι φίλε μου δεν σου είπα να γίνεις φυτοφάγος, είπα ότι τρώμε πολύ περισσότερο κρέας και τα παράγωγά του απ'ότι έχουμε ανάγκη, και άρα ναι, σκοτώνουμε ζώα για πλάκα, έτσι για να κάνουμε το γλέντι μας. Όπως ακριβώς ο ταβερνιαρης.

Δεν είναι κακό να παραδεχθείς την αλήθεια, γίνεσε καλύτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα  ..

τωρα που θα πεσεις για υπνο σκεψου αυτο ''ΑΥΤΗ Η ΟΛΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΧΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΤΗς ΣΕ ΔΙΠΟΔΑ ΚΑΙ ΤΕΤΡΑΠΟΔΑ'' αν το πρωι εχεις συλλαβει  το νοημα ισως  ξυπνησεις καλυτερος ανθρωπος ..

Ναι εε για σκέψου και εσύ αυτό "Αυτή η ολότητα βασίζεται στον ρατσισμό για να κρατήσει μια ισορροπία κυττάρων"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλη μια φορά δεν υπάρχει τίποτα ανιδιοτελές στην αγάπη εκτίμηση αφοσίωση που δείχνει ένας σκύλος σε έναν άνθρωπο σε καμιά περίπτωση. Αν δεν το έχεις συμβουλέψου ένα λεξικό δεν κάνει κακό.

 

την προηγουμενη φορα εγραψες 10 φορες με μαυρα τονισμενα γραμματα οτι δεν ειναι εγκλημα μεχρι που σου ποσταρε ο αλλος τον νομο που το λεει ξεκαθαρα  ! το κανες γαργαρα  κ εξακολουθεις  να λες οτι δεν ειναι εγκλημα ετσι επειδη το λες εσυ χιλιες φορες να μην εχει καποιος καθολου ροη σκεψης παρα να εχει την δικη σου  ..

 

Εύπεπτες φιλοσοφικές παράγραφοι για το ευρύ κοινό και τους ανθρώπους που δεν έχουν δική τους ροή σκέψεις.

η  που εχουν το ιδιο σωστη ροη σκεψης -και οχι ανωμαλη- και συμφωνουνε απολυτα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...