Προς το περιεχόμενο

Απεχθές έγκλημα σε σκυλάκι στην εύβοια


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω όμως ότι για το σκύλο είπες να τον κρατήσουν μέσα και μετά το δικαστήριο. Και όχι (μόνο) σαν τιμωρία, αλλά (και) σαν προστασία των υπολοίπων.

 

Ακριβώς και στις 2 περιπτώσεις που υπάρχει θάνατος και μάλιστα απο αμέλεια / αδιαφορία βλέπε αλκοόλ και ψυχικής διαταραχής με πιθανές ίδιες πράξεις και χειρότερες βλέπε το περιστατικό με τον συγκεκριμένο άνθρωπο , γενικά οπου εμπλέκεται θάνατος ( και δεν αναφέρομαι προφανώς σε ατυχήματα ολων των ειδών) οπου υπάρχει δόλος / εσκεμμένη / προδεδικασμένη πράξη αυτη ειναι η άποψη μου οτι αυτοί δεν πρέπει να κυκλοφορούν ελεύθεροι μεχρι και οταν αποφασίσει η τυφλή δικαιοσύνη και νόμοι για την τιμωρία τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 550
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Ναι όντως. Τι πιο λογικό. Από τους 10 ανθρώπους που θα το δουν αυτό, οι 3 θα πάνε αύριο να σκοτώσουν σκυλιά για διαφημιστικούς λόγους.

 

 

Η λογικη υπαρχει,οπως ταυτοχρονα υπαρχουν και πολλοι που δεν εχουν καμμια σχεση με την λογικη.
Το να μιμηθουν την πραξη του αναφερομενου εστω και 10 αλλοι συναδελφοι του, για τον Α ή Β λογο, ειναι κατι οχι το πιθανο,αλλα το σιγουρο ,οταν βλεπουν τον προηγουμενο να την βγαζει καθαρη και χωρις τις  συνεπειες που θα επρεπε να ειχε.Αρχικο συμπερασμα απο την φωτογραφια,ειναι οτι οσοι πιστεψαν οτι οι αντιδρασεις των ανθρωπων εναντιον του μαγαζατορα ηταν υπερβολικες, γραφικες ή οτι αλλο χαρακτηρισμο βρηκαν,κανανε λαθος εκτιμηση, γιατι στην πραγματικοτητα ηταν πολυ μικροτερες απο οτι θα επρεπε, για να μην υπαρχει ουτε η υποψια καποιος να μιμηθει αυτην την συμπεριφορα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σιγουρο ειναι οτι καποια τετοια προβληματα ξεκινουν απο την οικογενεια και λογω αποτυχημενου εκπαιδευτικου συστηματος συνεχιζεται στο σχολειο.Οταν συμβαινει αυτο και ο αλλος σου λει πηγαν στην πορεια για τα παιδια της Παλαιστηνης και κανουν τοση βαβουρα για ενα σκυλι ενταξει τι να πεις.Λυπαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ολα καλα

 

4udvyp.jpg

Πωπω ολη η νεολαια μαζευτηκε αυτοι ειναι σαν να εχουν ρεψει απο την πεινα αδυναμια μεγαλη.

 

μια χαρα ολα καλα

 

4udvyp.jpg

Ουστ να σας κατσει......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που κάποιοι βγάζουν σπυριά όταν εξισώνεται η ανθρώπινη ζωή με αυτή ενός ζώου,μόνο και μόνο για το potential του δίποδου (γατί potential>all).

Και ναί,ο δίποδος (η γλάβα του μάλλον) είναι πολύ πιθανό να συλλάβει την απίστευτη ιδέα,να δημιουργήσει και να πλάσει έναν καλύτερο κόσμο.Εξίσου πιθανό είναι ο ίδιος δίποδος να αποτελέσει ζωντανή πληγή πάνω σε αυτή τη γή,κάτι που ούκ ολίγες φορές έχουμε δεί και επειδή η ιστορία επαναλαμβάνεται,θα ξαναδούμε.

Οπότε μήπως πρέπει να κάνουμε και διαχωρισμούς μεταξύ διπόδων ή χτυπάμε κάποιες πολύ λεπτές χορδές, για το πόσο αξίζει εν τέλη η ανθρώπινη ζωή;

 

Plz μήν αρχίσετε για τα κοτόπουλα,τους χοίρους,τις όρνιθες και την γενοκτονία που γίνεται για να έχω φαί στο πιάτο μου.Η εκτροφή τους γίνεται για πολύ συγκεκριμένο λόγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που κάποιοι βγάζουν σπυριά όταν εξισώνεται η ανθρώπινη ζωή με αυτή ενός ζώου,μόνο και μόνο για το potential του δίποδου (γατί potential>all).

Ναι γιατί το τετράποδο αν αφαιρέσουμε το potential έχεις ακριβώς τις ίδιες ικανότητες με τα δίποδα να κατανοεί, να αναλύει και να αλλάζει το περιβάλλον γύρο του προς όφελος του ή της κοινωνίας του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατί το τετράποδο αν αφαιρέσουμε το potential έχεις ακριβώς τις ίδιες ικανότητες με τα δίποδα να κατανοεί, να αναλύει και να αλλάζει το περιβάλλον γύρο του προς όφελος του ή της κοινωνίας του

 

Θές να μου πείς οτι 7 δίς έχουν τις δεξιότητες για να αφήσουν άπαντες (ο καθένας μεμονωμένα) το στίγμα του;

Το 99,9% πέρασε και δέν ακούμπησε.Ξαναψάξου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προσέχετε τις εκφράσεις σας. Διαφωνείστε όσο θέλετε, αλλά κόσμια.

 

Επίσης, το ότι κάποιος παραβιάζει τους όρους χρήσης, χρησιμοποιώντας ανοίκιες εκφράσεις δεν σας δίνει κανενός είδους δικαίωμα να γράφετε τα ίδια ή και χειρότερα. Κι αν αρχίσουν τα ban, θα κινηθούν προς όλες τις κατευθύνσεις. 

 

Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κι όμως είναι έγκλημα με βάση τη νομοθεσία. Δεν ειναι αποψη ειναι fact. Οποτε δε χωρα αμφισβήτηση

http://www.iefimerida.gr/news/44936/ελασ-αυστηρότερες-κυρώσεις-και-ποινές-για-την-κακοποίηση-ζώων

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Γιατι σε τέτοιες περιπτώσεις σπάνια συγκινούνται.

Οταν δεν συγκινουνται, δεν μπορεις να παρεις εσυ τον νομο στα χερια σου. Σε τετοιες περιπτωσεις δεν κανεις πορεια στο μαγαζι του μαγκα, κανεις πορεια στο αστυνομικο τμημα, στο λιμενικο τμημα, στα δικαστηρια και διαπομπευεις διοικητες λιμενικων και αστυνομικων τμηματων, δικαστικους κτλ. ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΡΕΙΕΣ, αλλα σιγα μην πανε οι 10000 likers του fb σε τετοιες πορειες και να χασουν τον εσπρεσο μαζι με τα 24mbps.

 

Το οτι εχει κοσμο ακομη η ταβερνα, που ειναι το περιεργο? Σου ειπε κανεις οτι αυτες οι τακτικες του facebook και του σαλονιου πιανουν τοπο? Μπορει να εχει 10000 like αλλα επισης μπορει να εχει και 10000 κοσμο που δεν πηγαινε εκει και τωρα θα παει, ετσι για σπασιμο. ΕΙτε σου αρεσει ειτε οχι, αυτη ειναι η αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι έναν ινδο συναδελφο που κάποια στιγμή πήγα να πατήσω ένα ζωύφιο και εβαλε το πόδι του απο πάνω να το σώσει . Μετά σκέφτηκα πόσο ιδεολογικά αδύναμος ειμαι . Όταν ακουσα την είδηση μου ήρθε στο μυαλό αυτη την στιγμή. Αν ήταν ένα ποντικάκι , μια κατσαρίδα κτλ δεν θα γινοταν αυτος ο σάλος. Αρα τελικά με ποια κριτήρια φωνάζουμε . Αν ειναι όμορφο το ζώο ; αν ειναι ευφυές ; αν αγαπαει τον ανθρωπο ; ειναι μεγάλη η αποσταση απο την γραφικοτητα στο μοτο 'ζησε και ασε τους αλλους να ζήσουν ' .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οκ, επειδή δε μου αρέσει να ματαιοπονώ, μία ώρα διάλειμμα, να βεβαιωθούμε ότι κάνατε refresh όλοι στους browser σας, είδατε τι έχει διαγραφεί ώστε να μην απαντάτε σε μηνύματα που δεν υφίστανται πλέον.

 

Παρακαλώ πολύ, μην απαντάτε σε μηνύματα τα οποία κρίνετε προβληματικά. Και όταν στέλνετε αναφορές, αφήστε ένα εύλογο περιθώριο ώστε να επιληφθεί κάποιος.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι έναν ινδο συναδελφο που κάποια στιγμή πήγα να πατήσω ένα ζωύφιο και εβαλε το πόδι του απο πάνω να το σώσει . Μετά σκέφτηκα πόσο ιδεολογικά αδύναμος ειμαι . Όταν ακουσα την είδηση μου ήρθε στο μυαλό αυτη την στιγμή. Αν ήταν ένα ποντικάκι , μια κατσαρίδα κτλ δεν θα γινοταν αυτος ο σάλος. Αρα τελικά με ποια κριτήρια φωνάζουμε . Αν ειναι όμορφο το ζώο ; αν ειναι ευφυές ; αν αγαπαει τον ανθρωπο ; ειναι μεγάλη η αποσταση απο την γραφικοτητα στο μοτο 'ζησε και ασε τους αλλους να ζήσουν ' .

Αυτός ο φίλος σου δλδ ζει μέσα στο σπίτι του με μύγες, κουνούπια, κατσαρίδες,ποντίκια,μυρμήγκια, φίδια λόγω ιδεολογίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο φίλος σου δλδ ζει μέσα στο σπίτι του με μύγες, κουνούπια, κατσαρίδες,ποντίκια,μυρμήγκια, φίδια λόγω ιδεολογίας;

 

 

όχι γιατί έχει 

 

 

 

magic-mesh_800x500_main_1395136807.jpg

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...