Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thanks guys για τις απαντησεις.

.Εβαλα τον κωδικο στο site και μου εβγαλε πρασινο τικ οποτε μαλλον ειναι γνησιο.

Δυο ακομη ερωτησεις.

Το κουμπι τι ρολο βαραει?Συνδεσα το κινητο με το καλωδιο και εδειξε να φορτιζει κανονικα>Ποτε το παταω?

ΝΑ και σε μερικα βιντεο ειδα οτι σε καποιες περιπτωσεις ερχεται σε μια πλαστικη θηκη, εμενα ηλθε σκετο.

Καμια ιδεα για θηκη σιλικονης?Χρειαζονται η θα ανεβασει θερμοκρασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το κουμπι χρησιμευει μονο για να δεις τι ποσοστο μπαταριας εχει απομεινει.

και σε μενα σκετο ηρθε. πηρα μια σιλικονης απο ebay. αν ψαξεις θα βρεις σε διαφορα χρωματα.

δεν ανεβαζει θερμοκρασια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση . Εγω το αγόρασα απο merimobiles με συστημένο . Απο τετάρτη 5/11 ήτανε Αθήνα , και παρασκευή 7/11 ήτανε Αγία Παρασκευή που μένω . Τους παίρνω τηλέφωνο και μου λένε , απο δευτέρα - τρίτη θα μου έρθει μια ειδοποίηση . Και την επόμενη μέρα (τρίτη τετάρτη) θα πρέπει να παω εγω να το παραλάβω απο τα ΕΛΤΑ . Φυσικα τα πήρα και πήγα εκει στα ΕΛΤΑ ( κέντρο διανομής) και το πήρα επιτόπου αφού τους τα είπαμε ενα χεράκι . Θέλω την γνώμη σας . Απο την στιγμή που πρόκειται για ενα πολύ μικρό πακέτο , έχω άδικο που γκρινιάζω . Είναι φυσιολογικό να πηγαίνω εγω να παίρνω τα συστημένα μου ? Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για φαντασου ομως οτι μαζι με το δικο σου μπορει να ειναι αλλα ποσα μικροδεματακια.

Ο ταχυδρομος είναι υποχρεωμενος να τα κουβαλάει μαζί του?

Πιστευω πως οχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση . Εγω το αγόρασα απο merimobiles με συστημένο . Απο τετάρτη 5/11 ήτανε Αθήνα , και παρασκευή 7/11 ήτανε Αγία Παρασκευή που μένω . Τους παίρνω τηλέφωνο και μου λένε , απο δευτέρα - τρίτη θα μου έρθει μια ειδοποίηση . Και την επόμενη μέρα (τρίτη τετάρτη) θα πρέπει να παω εγω να το παραλάβω απο τα ΕΛΤΑ . Φυσικα τα πήρα και πήγα εκει στα ΕΛΤΑ ( κέντρο διανομής) και το πήρα επιτόπου αφού τους τα είπαμε ενα χεράκι . Θέλω την γνώμη σας . Απο την στιγμή που πρόκειται για ενα πολύ μικρό πακέτο , έχω άδικο που γκρινιάζω . Είναι φυσιολογικό να πηγαίνω εγω να παίρνω τα συστημένα μου ? Ευχαριστώ

Προσωπικα για εμενα καλα κανουν και στελνουν χαρτακι να πας εσυ να το πάρεις την επομενη παρα να στο αφησουν χυμα και να το παρει κάποιος αλλος οπως μου εχει συμβεί πολλες φορές. Παντα χαρτακι για εμενα.αν ειναι επείγον παω μονος και το παιρνω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το συστημένο δεν το αφήνει, πρέπει να το παραδώσει ιδιοχείρως και είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν μέχρι ενα μέγεθος και βάρος αλλά ΛΟΥΦΆΡΟΥΝ. Η δικαιολογία ειναι ότι δεν βρήκαν κανένα και για αυτό έβαλαν χαρτάκι ....αν το ψάξει κάποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εδω εγω εχω Ταχυδρομικη Θυριδα που χωραγε μεσα το κουτακι και παλι μου ηλθε ειδοποιηση για παραλαβη απο το ταχυδρομειο(και εκανα 5 μερες να το παρω).

Δεν ειναι θεμα λουφας.ΠΑιζει να κανει με την παραλαβη(συστημενο?) γιατι οταν το παρελαβα αφενος υπεγραψα αφετερου σκαναρε το Barcode η υπαλληλος.

Κατα τη γνωμη μου καλα εκαναν, αφου προκειται για προιον τεχνολογιας με οτι αυτο συνεπαγεται (κλοπη,φθορα κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για φαντασου ομως οτι μαζι με το δικο σου μπορει να ειναι αλλα ποσα μικροδεματακια.

Ο ταχυδρομος είναι υποχρεωμενος να τα κουβαλάει μαζί του?

Πιστευω πως όχι

 

Ναι, μεχρι 2 κιλα είναι υποχρεωμένος να το κουβαλάει μαζι του. Τουλάχιστον ετσι ηταν πριν 2 χρονια που το ειχα ψαξει και το είχαμε συζητησει διεξοδικα σε καποιο τοπικ στην ενοτητα του "ιντερνετ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@d_gkal Αρα να αντι να κάνει μια βολτα ,  να κάνει 2-3 η όσες χρειαστεί . Αυτή δεν είναι η δουλειά του ?

@kostass Αν μου το αφήσουν χύμα θα φύγει καταγγελεία στην ΕΕΤΤ την ίδια μερα .

@Yphot Δεν κατάλαβες εδώ είμαστε next level . Απλα αφήνουν το χαρτάκι (μετα απο 2-3 μέρες)

 

Έλεγα να τους κυνηγήσω λίγο αλλα τελικά δεν νομίζω να αξίζει να ασχοληθώ . Συγγνώμη για το offtopic , αμα θεωρείται άχρηστο μπορούν να σβηστούν τα σχετικά ποστ . Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εμεις ειχαμε, ευτυχως προσωρινα, εναν @#$#^% ταχυδρομο που ειχε τυχει 2 φορες να αφησει δεματακι εξω απο την εξωπορτα της πολυκατοικιας και εντωμεταξυ στο μισο-ενα μετρο ειναι δρομος. Τοσο αλητης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα ο προηγουμενος ταχυδρομος τα μεγαλα κουτια (πχ ταμπλετ) ακομη και μη συστημενα τα εφερνε ο ιδιος κουβαλωντας τα παραμασχαλα. Ο καινουριος ταχυδρομος ακομα και κουτακι οπως του power bank αφηνει σημειωμα. Οποτε πιστευω ειναι θεμα καλης θελησης του ταχυδρομου αν θα τα φερει ή οχι. Παντως οπως προειπε και αλλος φιλος απο το να αφησουν το πακετο χυμα εξω απο το σπιτι 1000 φορες χαρτακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ιδεα ποσο ρευμα θα χρειαζοσουν?

Εξαρτάται απο το πόσα cell είναι η μπαταρία του λαπτοπ . Κανα μικρό ( 3 cell ) θα φόρτιζε πιστεύω . 

Εχω την εντύπωση οτι οι μπαταρίες των λαπτοπ έχουν τον ίδιο τύπο cells με του xiaomi . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγενης μου είδε στο aliexpress Xiaomi Power Bank 20800mah. Υπάρχει τέτοιο μοντέλο;

Συγκεκριμένα μου έστειλε δυο link http://m.aliexpress.com/item/2043138194.html?productId=2043138194&productSubject=100-Original-Xiaomi-Power-Bank-20800mah-USB-portable-charger-for-iphone-5s-xiaomi-mi3-powerbank-carregador&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetailκαι http://m.aliexpress.com/item/2033710339.html?productId=2033710339&productSubject=20800mah-Xiaomi-Power-Bank-20800mAh-For-Xiaomi-M2-M2A-M2S-M3-Red-Rice-Smartphone-backup-powers&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

Εγώ απο την τιμή και απο το feedback των πωλητων λέω πως είναι μούφα, αλλά το θέμα είναι υπάρχει μοντέλο με αυτή τη χωρητικότητα;; γιατί τον ενδιαφέρει άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...