Προς το περιεχόμενο

δημιουργια video spot


inseell

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ok παιδια...το αποθηκευσα με το προγραμμα απλα κατεβασα codecs και το διαβασε το αρχειο.. μου τα αποθηκευσε με την μορφη targa.. τα ανοιγω ολα κανονικα με photoshop...

τωρα αν θελω να τα ξανακανω ταινια να τα ξανασυνδεσω δηλαδη πως γινεται???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν τα κατάφερα....όπως ήθελα κ το αποτέλεσμα δεν μου άρεσε....

Αν υπάρχει καποιος που μπορεί να το αναλάβει με μια εννοείται λογική τιμή ας μου στείλει μήνυμα..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς δεν τα κατάφερα....όπως ήθελα κ το αποτέλεσμα δεν μου άρεσε....

Αν υπάρχει καποιος που μπορεί να το αναλάβει με μια εννοείται λογική τιμή ας μου στείλει μήνυμα..!

αφου πλεον εκανες το βιντεο image sequence εφεξης θα ονομαζονται καρε οι φωτο στις μορφες jpg targa tiff κτλ ,εκανες την επεξεργασια στα καρε που ηθελες ,τοποθετησες ξανα τις φωτο στο προγραμμα,το αποτελεσμα πιο ηταν;δεν υπηρχε η προηγουμενη διαρκεια του βιντεο;δεν γραφεις τι ακριβως συνεβει,το παραπανω προγραμμα δεν το γνωριζω να σου δωσω βοηθεια,αλλα θα μπορουσα να σε βοηθησω σε αυτη τη διαδικασια με το adobe premiere

 

edit : αν θελεις να διορθωσεις στο βιντεο 5 δευτερολεπτα και αν εχει 25 καρε ανα δευτερολεπτο θα χρειαστει να διορθωσεις 125 φωτος με το photoshop μιας και το ανεφερες και μετα να τις ριξεις ως  video sequence και να γινει εξαγωγη και με τη σωστη ακολουθια οπως πολυ σωστα ειπε ο 

CheOnWeb

Επεξ/σία από da-vinci
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα αυτα που λετε παιδια μαζι/// για 7,5 δευτερολεπτα μου εμφανισε 423 καρε... παρα πλυ δυσκολο στην επεξεργασια του κ πολυ κουραστικο..!!

 

Για αυτο σας λεω... αν μπορει καποιος να εχει χρονο κ να ασχοληθει ας μου στειλει μηνυματακι....να του πω τι θελω κ να μου πει..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα αυτα που λετε παιδια μαζι/// για 7,5 δευτερολεπτα μου εμφανισε 423 καρε... παρα πλυ δυσκολο στην επεξεργασια του κ πολυ κουραστικο..!!

 

Για αυτο σας λεω... αν μπορει καποιος να εχει χρονο κ να ασχοληθει ας μου στειλει μηνυματακι....να του πω τι θελω κ να μου πει..!!

1 sec=24 ή 25 ή 30 frames (24 fps FILM / 25 fps PAL / 30 fps NTSC) * 7.5 sec το πολύ 225 καρέ. Πως βγήκαν 423;

Επίσης, τι ακριβώς θέλεις να κάνεις και σπας το βίντεο σε καρέ; Μέσα από το πρόγραμμα μοντάζ μπορείς να κάνεις πολλές διορθώσεις στο βίντεο και να προσθέσεις κείμενο και ότι άλλο θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερες.. και ομως φιλαρακι μου ειναι  423 καρε για 7,5 δευτερολεπτα βιντεο..!! ηθελα να τροποιοιησω με καποιο τροπο ενα βιντεακι  γιατι ηταν κοντα σε αυτο που ηθελα...κ ετσι σκεφτηκα να το κανω εικονες....αλλα το τελικο  αποτελεσμα δεν με δικαιωσε....

Δεν εχω και τις γνωσεις βεβαια για κατι τετοιο.....

οποτε η τελευταια λυση που προτεινω ειναι μονοδρομος...!!

 

Αν ενδιαφερεται καποιος κ μπορει να ασχοληθει...!!! Πολυ ευχαριστως να συνεργαστουμε..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας λες τι θελεις να κανεις ,το να κανεις εξαγωγη σε καρε ειναι ασυμφορο στο χρονο επεξεργασιας μονο,τα προγραμματα επεξεργασιας απο το πιο απλο corel και αν πας σε κορυφαια premiere,composer εχουν τοσες δυνατοτητες που δεν φανταζεσαι και φυσικα μπορεις να κανεις επεξεργασια ανα καρε μεσα στο ιδιο προγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Νομιζω ήμουν σαφεστατος στο προηγούμενο μήνυμα μου.........

 

 

ηθελα να τροποιοιησω με καποιο τροπο ενα βιντεακι γιατι ηταν κοντα σε αυτο που ηθελα...κ ετσι σκεφτηκα να το κανω εικονες....αλλα το τελικο αποτελεσμα δεν με δικαιωσε....

 

Με photoshop εκανα την επεξεργασία..διότι μονο αυτό γνωρίζω κουτσά στραβά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν καταλαβα τι θελεις ακριβως και που δεν μπορει να γινει στα προγραμματα μονταζ που προαναφερθηκαν,οποιος καταλαβε τι θελεις να κανεις ευχομαι να βοηθησει .-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...