Προς το περιεχόμενο

δημιουργια video spot


inseell

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 sec=24 ή 25 ή 30 frames (24 fps FILM / 25 fps PAL / 30 fps NTSC) * 7.5 sec το πολύ 225 καρέ. Πως βγήκαν 423;

Επίσης, τι ακριβώς θέλεις να κάνεις και σπας το βίντεο σε καρέ; Μέσα από το πρόγραμμα μοντάζ μπορείς να κάνεις πολλές διορθώσεις στο βίντεο και να προσθέσεις κείμενο και ότι άλλο θέλεις.

Μήπως ήταν 60i και το έκανε Deinterlace;

 

@inseell Κι εγώ δεν έχω καταλάβει τι θες να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα προγράμματα μοντάζ που αναφέρθηκαν μια χαρά πιστεύω κανουν την δουλεια τους... Εγώ δεν έχω όλες τις γνώσεις που χρειάζονται για να μπορέσω να τροποποιησω ενα βιντεακι κ να το κάνω όπως εγώ θελω...

Θα με τρελανετε?? Τι δεν καταλαβαίνετε??

Μπορεί κάποιος να το αναλάβει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα προγράμματα μοντάζ που αναφέρθηκαν μια χαρά πιστεύω κανουν την δουλεια τους... Εγώ δεν έχω όλες τις γνώσεις που χρειάζονται για να μπορέσω να τροποποιησω ενα βιντεακι κ να το κάνω όπως εγώ θελω...

ΠΩΣ το θέλεις εσύ; Αυτό δεν έχουμε καταλάβει. Μας περιγράφεις τους τρόπους που προσπαθείς αλλά όχι τι θες να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να τροποποιησω το βιντεακι που βρηκα τουλαχιστον τα 7 πρωτα δευτερόλεπτα κ να βάλω τα δικά μου στοιχεια.. Αν το θες έτσι. Μάζι επίσης με κάποια δικά μου logo..!!!

Αυτό..δεν ξέρω αν είναι απλό η όχι... Εγώ πάντως προσπάθησα κ όπως είπα πολλές φορες θέλει ίσως χρηση κ γνώση απο κάποιο γραφιστικο πρόγραμμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα προγράμματα μοντάζ που αναφέρθηκαν μια χαρά πιστεύω κανουν την δουλεια τους... Εγώ δεν έχω όλες τις γνώσεις που χρειάζονται για να μπορέσω να τροποποιησω ενα βιντεακι κ να το κάνω όπως εγώ θελω...

Θα με τρελανετε?? Τι δεν καταλαβαίνετε??

Μπορεί κάποιος να το αναλάβει???

το θα μας τρελανεις μαλλον καποιος απο εμας που προσπαθουμε να σε βοηθησουμε επρεπε να το πει και εσυ να πεις ευχαριστω.οποιος θελει βοηθεια γραφει ξερετε θελω στα πρωτα 7 δευτ να αλλαξω χρωμα,να βαλω τιτλους να αλλαξω ταχυτητα κατι συγκεκριμενο τελος παντων,και εφοσον τεθει σωστα θα παρεις την βοηθεια που χρειαζεσαι,εδω σκεφτηκες να μπεις στη διαδικασια του να εξαγεις τα καρε που αυτο γινεται μονο σε επαγγελματικο επιπεδο και απο μεγαλες παραγωγες ωστε να μετατρεψουν ταινιες σε HD και δεν θα μπορουσες να μαθεις ενα τυπικο προγραμμα σαν το corel?ειναι ευκολοτερο παντως απο το photoshop που εχεις λες μερικες γνωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς δεν σε καλοσορίσαμε στο φόρμουμ μιας και είσαι νέο μέλος οπότε... καλοσόρισες στο insomnia. :)

Βλέπω ότι δεν θέλεις να μπεις σε περισσότερες λεπτομέρειες στο thread που άνοιξες. Κακώς όμως γιατί τα φόρουμ όπως το insomnia είναι μεν κατά πρώτον για να βοηθήσουν όποιον έχει πρόβλημα αλλά έχουν και μια ακόμα χρησιμότητα η οποία είναι να βοηθηθεί και όποιος άλλος έχει κάποιο παρόμοιο πρόβλημα με τις απαντήσεις που δόθηκαν έτσι ώστε να μην ξαναρωτάει τα ίδια πράγματα ή να μπορεί να δει τι προτάσεις έγιναν πάνω σε κάποιο θέμα (π.χ. στο δικό σου).

 

Λίγο πολύ σχηματίσαμε μια ιδέα για το τι θέλεις να κάνεις. Εγώ κατάλαβα ότι θέλεις να κάνεις κάποιο spot ή intro χρησιμοποιώντας κάποιο έτοιμο βίντεο ("κλόπι-πέιστ" λέγεται και δεν είναι κακό ;)) και να προσθέσεις τα δικά σου στοιχεία.

Θα μπορούσες να το πεις από την αρχή για να μην παίζουμε την κολοκυθιά, δεν υπάρχει πρόβλημα και ούτε είναι ενάντια στους κανόνες του φόρουμ κάτι τέτοιο

 

Θα σε βοηθούσα αλλά έχω ένα πρόβλημα με το λάπτοπ αυτόν τον καιρό και δεν μπορώ να μοντάρω γιατί μου κλείνει από θερμοκρασίες κάρτας γραφικών (το γνωστό θέμα με τις σειρές 7xxx gs, 8xxx gs σε toshiba, fujitsu κτλ) αλλά πιστεύω ότι όλο και κάποιος θα θελήσει να ασχοληθεί αν γίνεις λίγο ποιο γεναιόδωρος με τις πληροφορίες που δίνεις (άντε che!).

 

Τα παραπάνω εντελώς φιλικά και χωρίς καμία επικριτική πρόθεση.

 

 

 


Μήπως ήταν 60i και το έκανε Deinterlace;

Μάλλον κάτι τέτοιο θα έγινε. Μόνο interlaced θα μπορούσαν να βγουν τόσα καρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόβλημα φίλος μου.!

Πολύ σωστα καταλαβες ... Σας ζήτω συγνώμη αν σας μπερδεψα η αν δεν ήμουν σαφής από την αρχή.....

Στο θέμα μου τώρα---- αναζητώ κάποιον με θεληση να ασχοληθεί με την δημιουργία ενος βίντεο intro spot όπως το ειπατε..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ευχαριστω κ σενα φιλος μου.!  πιστευω θα βρεθει καποιος που να θελει να βγαλει ενα μικρο μεροκαματο... εξαλλου δεν ζηταω και κατι τρελο...20-30-40 δευτερολεπτα.. ισα ισα το logo μου...!! :-D

Αυτό που λες "ίσα ίσα το logo μου" δεν μπορεί να έχει διάρκεια πάνω από 5 δευτερόλεπτα. Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα κάνει ένα logo σε 40"... 40 δευτερόλεπτα είναι ένα ΜΕΓΑΛΟ διαφημιστικό. 

 

Αυτό που ζητάς, γενικά, είναι ακριβό. Ακόμα και για τη διάρκεια των 5 δευτερολέπτων. Πόσα χρήματα είσαι διατεθειμένος να δώσεις;

 

Μακάρι να βρεθεί κάποιος ερασιτέχνης να στο φτιάξει δωρεάν, αλλά δύσκολο το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] Πόσα χρήματα είσαι διατεθειμένος να δώσεις;[...]

Κατευθείαν στο ψητό!!! :)

[...]Μακάρι να βρεθεί κάποιος ερασιτέχνης να στο φτιάξει δωρεάν, αλλά δύσκολο το βλέπω.

Μπαααα. Ο τζάμπας πέθανε. Και οι ερασιτέχνες θέλουν λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατευθείαν στο ψητό!!! :)

Το "ψητό" που λες έχει νόημα. Πιστεύω πως θα είναι κάτω από το 1/10 που θα ήθελε ένας επαγγελματιας για να ασχοληθεί.

 

Για να μην το κουράζουμε!  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερες.. οκ ειπα να πληρωσω..το ξερω οτι ο τζαμπας πεθανε...το ξερω οτι τζαμπα πλεον δεν γινετε τπτ..αλλα ουτε ενας δεν μπηκε στον κοπο να με ρωτησει τι θελω..  και για καποιον  σχετικο ενα μεροκαματτο για 10 seconts βιντεο .!! τωρα για τα λεφτα θα τα βρουμε..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...