Προς το περιεχόμενο

Ανέπαφες πληρωμές με φορητές συσκευές σύντομα στα μέσα μαζικής μεταφοράς του Λονδίνου


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με σχετικό άρθρο εφημερίδας στο ίντερνετ από το 2015 με 2017 περίπου αρχίζει η εμφήτευση τσίπ στα παιδιά που γεννιούντε από αυτές τις ημερομηνίες και μετά. Και όλο αυτό με την δικαιολογία οτι θα μας παρέχει ασφάλεια απο ληστές μέχρι και απο ασθένειες. κατά τη γνώμη μου ? μλκιες..... αυτό επίσης σημαίνει οτί θα ξέρουν πως εσθανόμαστε κάθε ώρα και λεπτό και καθε δευτερόλεπτο ακόμα. Και αν αυτο αναπτηχθεί σε καμια 50αριά χρόνια φανταστήτε οτι θα μπορούσαν ακόμα και να μας ελένχουν. Ξερω φένετε με σεναριο επιστημονικής φαντασίας αλλα σκεφτήτετο. Η τεχνολογία μας δεν απέχει τόσο μακριά απο εκεί..... και σεις μου λέτε για τις προπληρωμένες κάρτες ανεπαφης συναλαγης..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν αφήνω θέμα που να ασχολείται (έστω και έμμεσα όπως στη συγκεκριμένη περίπτωση) με τον έλεγχο των τραπεζών / κρατών /οργανισμών κτλ. Το τι διαβάζω...

Βέβαια, τόσες σελίδες και ακόμη δεν πετάχτηκε να γράψει κανείς πως μας ψεκαζουν... απογοητευτηκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε thodori το τι πιστεύει ο κάθε ένας είναι δικαίωμα του. Το να προσπαθεί να κάνει τον άλλον να έρθει με τα νερα του σε μια χώρα που νομίζουμε ότι τα ξέρουμε όλα είναι ατοπο. Την ειρωνία σαν χώρα την έχουμε κάνει ολυμπιακο άθλημα. Καλο είναι να ακούγονται όλες οι γνώμες και ο κάθε ένας κρίνει μόνος του.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν αφήνω θέμα που να ασχολείται (έστω και έμμεσα όπως στη συγκεκριμένη περίπτωση) με τον έλεγχο των τραπεζών / κρατών /οργανισμών κτλ. Το τι διαβάζω...

Βέβαια, τόσες σελίδες και ακόμη δεν πετάχτηκε να γράψει κανείς πως μας ψεκαζουν... απογοητευτηκα!

Τι διαβάζεις λοιπόν;

Και ποια είναι η γνώμη σου γι' αυτά που διαβάζεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς τι λέτε να διαβάζω; Τη μια θεωρία συνωμοσίας πίσω από την άλλη. Εδώ σε παραπάνω θέμα για την Digea ο άλλος το τερμάτισε! Αναφέρει για το πως τώρα πια ελέγχουν και καταγράφουν το τι βλέπουμε, τι ώρες και ποια κανάλια. Δεν μπορεί όλοι να διαβάζουν Ελεύθερη Ώρα, απλά κάτι πάει πολύ στραβά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς τι λέτε να διαβάζω; Τη μια θεωρία συνωμοσίας πίσω από την άλλη. Εδώ σε παραπάνω θέμα για την Digea ο άλλος το τερμάτισε! Αναφέρει για το πως τώρα πια ελέγχουν και καταγράφουν το τι βλέπουμε, τι ώρες και ποια κανάλια. Δεν μπορεί όλοι να διαβάζουν Ελεύθερη Ώρα, απλά κάτι πάει πολύ στραβά...

'Ελεγχος στην Digea με την έννοια ότι μπορούν ανά πάσα στιγμή να "κλείσουν" κάποιον σταθμό;

 

Επίσης καλό είναι να υπάρχουν αμφιβολίες και ερωτήματα γύρω από όλα αυτά που γίνονται τη σήμερον ημέρα (ακα "θεωρίες συνωμοσίας"). Τα πρόβατα που κατεβάζουν τα πάντα αμάσητα να φοβάσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σαν άνθρωπος της τεχνολογίας συμφωνώ στην εξέλιξη της προς όφελος μας, όμως και σαν άνθρωπος χριστιανός είμαι κάθετα αντίθετος στο να με φέρνουν γύρω γύρω στο να μου φυτεψουν μια μέρα τσιπακι δήθεν προς όφελος μου. Πείτε με πρόβατο πείτε με ότι γουσταρετε, αλλα όλο προς εκει μας οδηγούν.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Breaking news: Η καινή διαθήκη δεν μιλάει για κανένα τσιπάκι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά λεω αυτα που διάβασα. Δεν είναι η γνώμη μου. Αλλα δεν ειναι και εντελώς παράλογο απο μια πλευρά αν το δείτε. Σκεφτείτε που έχει φτάσει η τεχνολογία μας. Any Way βγένουμε απο το θέμα του ποστ. Οι ανέαφες συναλαγες ειναι κατι πρωτοποριακά καλό. Αρκεί κατα τη γνώμη μου να βάλουν κάτι για ασφάλεια επιπλέον. (κωδικό πρόσβασης, αναγνώριση αποτυπότματος... τοτε υπαρχη μια περιπτωση να το αγοράσο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποκάλυψη το λέει καθαρά! Αλλα ας μην γίνω γραφικός. Βγαίνουμε πολυ οφ τοπικ και θελει πολυ ανάλυση το θεμα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Η αποκάλυψη γράφει για θηρία με 7 κεφάλια και κάτι πόρνες που τα καβαλάνε. Ακόμη γράφει ότι τα άστρα θα πέσουν στην γη. Πως είσαι σίγουρος για την ερμηνεία του χαράγματος; Προφανώς είναι κυριολεκτική η σημασία της μόνο όταν μας συμφέρει.

 

 

Σύμφωνα με σχετικό άρθρο εφημερίδας στο ίντερνετ από το 2015 με 2017 περίπου αρχίζει η εμφήτευση τσίπ στα παιδιά που γεννιούντε από αυτές τις ημερομηνίες και μετά. Και όλο αυτό με την δικαιολογία οτι θα μας παρέχει ασφάλεια απο ληστές μέχρι και απο ασθένειες. κατά τη γνώμη μου ? μλκιες..... αυτό επίσης σημαίνει οτί θα ξέρουν πως εσθανόμαστε κάθε ώρα και λεπτό και καθε δευτερόλεπτο ακόμα. Και αν αυτο αναπτηχθεί σε καμια 50αριά χρόνια φανταστήτε οτι θα μπορούσαν ακόμα και να μας ελένχουν. Ξερω φένετε με σεναριο επιστημονικής φαντασίας αλλα σκεφτήτετο. Η τεχνολογία μας δεν απέχει τόσο μακριά απο εκεί..... και σεις μου λέτε για τις προπληρωμένες κάρτες ανεπαφης συναλαγης..... 

 

 

 

Έχεις κάποια πηγή που να το υποστηρίζει; Συγκεκριμένα κάποιο νόμο που το επιβάλει;

 

Όχι δεν έχεις. Όταν θα έχεις το ξανασυζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ρωτάς και απαντας μόνος σου δεν έχεις ανάγκη την απάντηση μας. Δεν μπορω να σου εξηγήσω μέσα απο εδω ότι δεν έχεις μάθει ολόκληρη την ζωη σου. Προφανώς ο προφήτης έπαιζε lineage και έβλεπε θηλικα elf πάνω σε buffαρισμενους δρακους τύπου valaka.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ρωτάς και απαντας μόνος σου δεν έχεις ανάγκη την απάντηση μας. Δεν μπορω να σου εξηγήσω μέσα απο εδω ότι δεν έχεις μάθει ολόκληρη την ζωη σου. Προφανώς ο προφήτης έπαιζε lineage και έβλεπε θηλικα elf πάνω σε buffαρισμενους δρακους τύπου valaka.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Οι μεγάλοι ισχυρισμοί, θέλουν και ατράνταχτα στοιχεία επαλήθευσης. Τα οποία δεν υπάρχουν, γιατί αν υπήρχαν δεν θα γινόταν ανακοίνωση σε μια εφημεριδίτσα αλλά σε όλα τα νέα (τηλεόραση, τύπο, διαδίκτυο). Το αν θα εμφυτευόταν υποχρεωτικά chip αφορά όλους τους κατοίκους και όχι μόνο τους Χριστιαννούς με ότι συνεπάγεται αυτό για την ιδιωτικότητα τους. Κοινώς αν ανακοινώταν κάτι τέτοιο θα τρέχαν και δεν θα φτάναν οι εισηγητές του νόμου από τις αντιδράσεις για την καταπάτηση της ιδιωτικότητας.

 

Καλό είναι λοιπόν επειδή είμαστε και τεχνολογικό forum να ελέγχουμε τα γεγονότα, τα στοιχεία και την εγκυρότητα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περιμένεις την τηλεοραση να μάθεις την αλήθεια σου εύχομαι απο τώρα περαστικά. Βλέπω τα μνμ να τρώνε delete απο τον admin μιας και το έχουμε κάνει το topic Λουκά vs Ηλία ψηνακη...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...