Προς το περιεχόμενο

Rise of the Tomb Raider [Xbox 360][Xbox One][PS4]


p3tran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

διάβασε την συνέντευξη του Σπενσερ και κοιτα να δεις οτι η συνεργασία δεν ειναι τωρινή αλλά χρόνια.......

 

Έλα τώρα ! Εκτός του ότι στην ουσία δεν απαντάει σε τίποτα, την συνέντευξη του την κάνουν κομμάτια στο ίδιο το eurogamer στα comments. 

 

Οπότε με αναγκάζεις να γίνομαι κουραστικός. Ο Phil δεν ανατρέπει κανένα γεγονός: το παιχνίδι βρίσκετε σε ανάπτυξη πάνω από ένα χρόνο από την CD, η συμφωνία είναι της τελευταίας στιγμής, η MS δεν έχει αποκλειστικά publishing δικαιώματα και το παιχνίδι αναπτύσσετε από την CD KAI MONO. Όχι μόνο αλλά εκτίθεται λέγοντας πως δεν έρχετε "from an evil place" όταν ξέρουμε πως η Square προέβλεψε αδύναμο FY 2015.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 486
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μιλαμε για ενα παιχνιδι που θα βγει σε 16 μηνες και υπαρχουν ανθρωποι που λενε οτι οι κατοχοι του xone δεν θα παιξουν τιποτα διαφορετικο απο αυτο που θα επαιζαν ετσι κι' αλλιως. Που το γνωριζετε ρε παιδια; εχει βγει κανα in game video πριν και μετα την ανακοινωση και δειχνει οτι δεν υπαρχει διαφορα; γιατι προτρεχουμε; οταν σε εναμισυ χρονο το παιξουμε θα το συγκρινουμε με τον προκατοχο του και θα βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί τα ξέρουν ολα ρε.....προβλέπουν το μέλλον ,γνωρίζουν απο οικονομικά στοιχεία κολοσσιαίων εταιρειών ,ήταν μπροστά στις συμφωνίες ,αναιρούν και διαψεύδουν στελέχη κτλπ......

Κανά δυο παίζει αυτή τη στιγμή να εχουν και τον τίτλο ήδη στο PC η στο ps4 τους και να το δοκιμάζουν......

Τι άλλο θα διαβάσουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν ανθρωποι

 

Μερικοί

 

 

Αφού σε μένα απευθύνεστε. Grow some balls.

 

@butcher13, Τι να το κάνουμε το before & after βίντεο, αφού το παιχνίδι το ξεκίνησε και το συνεχίζει η Crystal Dynamics. Μόνη της. Δεν είναι co-development.

 

@papeipa, Φυσικά και γνωρίζουμε το οικονομικά της Square αφού είναι εισηγμένη και κάνει ανακοινώσεις για την πορεία της. Δεν είμαστε μπροστά στις συμφωνίες αλλά ξέρουμε ότι έγινε μετά την Ε3, σε ένα πολύ μικρότερο venue. Και δεν αναιρώ κανένα στέλεχος, ο Phil δεν είπε τίποτα για να τον αναιρέσω, "έχουμε μακρά συνεργασία" μπορεί για οποιοδήποτε εταιρία. Τον ρωτάνε συγκεκριμένα πράγματα "was something Square Enix approached you about" και απαντάει αερολογίες. και θα μου πεις πως τον αναιρώ ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα υπαρχει δυστυχως και απο τις 2 πλευρες. Εχω μπει σε ξενα sites xboxακηδων και μιλανε για το θανατο του uncharted. Εχω διαβασει επισης απο ps fanboy οτι εχουν παρει εντολη να το μετατρεψουν αποκλειστικα σε παιχνιδι δρασης χωρις γριφους στυλ gears. Χτες διαβασα οτι και οι 3 εκδοσεις δουλευονται ταυτοχρονως και οτι η αποκλειστικοτητα θα σπασει 1/1/16. Ελπιζω σε λιγες μερες που θα αρχισουν να βγαινουν καλα παιχνιδακια να ηρεμισουμε λιγο και να ασχοληθουμε πραγματικα με το gaming

Υ.Γ. δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα οχι γιατι ντρεπομαι ουτε γιατι δεν εχω μπαλακια αλλα γιατι δυστυχως το εχω διαβασει απο αρκετους σε διαφορα ελληνικα και ξενα sites

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μπει σε ξενα sites

 

Εγώ έχει μπει στο 4chan, κέρδισα !

 

Ελπίζω το 13 να μην είναι η ηλικία σου γιατί εγώ σου μιλάω πολύ συγκεκριμένα για τα γεγονότα που έχουμε για την πορεία του παιχνιδιού μέχρι τώρα και εσύ μου λες ότι έχεις μπει σε ξενα sites ! Τι σόι συζήτηση περιμένεις να κάνουμε. xboxακηδων, ps fanboy και τρίχες κατσαρές στην κυριολεξία. Πόσες φορές είπα σε αυτό το αναθεματισμένο thread ότι το παιχνίδι ήταν "well into developement" τον Αύγουστο του 2013 ? Άντε και να το κάνουν gears, ένας χρόνος μένει ! 

 

(αν είσαι πράγματι 13 ξέχνα αυτό που είπα για το 4chan.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να ημουν 13 για να μπορω να σε ακολουθησω στις βλακειες σου και που κρινεις παιχνιδι 16 μηνες πριν βγει. Κανονικα επρεπε να αναφερθω πριν σε εσενα προσωπικα αλλα ειπα να το γενικευσω μηπως και δεν αισθανθεις τοσο λακαμας με αυτα που γραφεις.

Υ.Γ. το 13 δεν ειναι η ηλικια μου αλλα ο μηνας που γεννηθηκα. Βαλε το μυαλο να δουλεψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν καποιος ειναι ειρωνικος πρεπει να του απαντας στο ιδιο επιπεδο. Για το συγκεκριμενο παληκαρι το 13 ειναι ο μηνας που γεννηθηκα. Για τους υπολοιπους η ομαδα που υποστηριζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα μαρκετινγκ ειναι, ολα για τα λεφτα γινονται, και η Sony εχει κανει παρομοια πραγματα στο παρελθον για να λεμε τα πραγματα ως εχουν. Και βεβαια θα ηθελα να το παιξω στο ps4 γιατι οντως το υπολογιζα σαν τιτλο που θα επαιρνα για την κονσολα μου. Απο εκει και περα η ms κανει καλο στον ανταγωνισμο με αυτη την κινηση. Μπορει να μην ηταν ο πιο ''σωστος'' ή πιο ''ηθικος'' τροπος να το κανει παιρνοντας εναν multi platform game αλλα επρεπε να κανει κατι αυτη την περιοδο για να αντιστρεψει ή εστω να πλησιασει το xbone το ps4. Εβγαλε το κινεκτ, δινει την κονσολα + δυο games πιο φτηνα απο ps4 με μονο κονσολα και χειριστηριο. Πηγε τα εσκασε στην cd και θα παρει ενα tomb raider. Εκανε συμφωνια με nintendo για το metroid και ποιος ξερει τι αλλο θα κανει μετα.. 

 

Μπορει του χρονου και αναλογα με τις πωλησεις που θα κανει το rise of the tomb, να κανει συμφωνια η sony με την cd και να πεταξει την ms απ'εξω. Μετα θα βριζουν οι κατοχοι του xbone. Δεν ειναι απιθανο να γινει αυτο. Δεν ειναι system seller κατα την γνωμη μου το rise of the tomb αλλα μην το υποτιμαμε και μην υπερβαλλουμε γενικα. Μπορει τελικα να του κανει και καλο να ειναι καπου exclusive..Ποιος ξερει?.. Ειδωμεν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορετική αρχιτεκτονική υπάρχει ,dx12 ,cloud ,θα εχει την υποστήριξη και του πόρους για να βγει ενα πολυ καλό αποτέλεσμα στο χ1......

 

Κοίτα δεν αμφιβάλλω ότι το παιχνίδι θα έχει πολύ καλό οπτικό αποτέλεσμα στο One αλλά καλύτερα να κρατάς μικρό καλάθι για το πόσο πολύ θα βοηθήσουν τα τρία πρώτα που αναφέρεις... Μπορεί ίσως να δώσουν ένα boost της τάξεως του 10-15% (στην καλύτερη) σε σχέση με αυτό που αποδίδει το hw τώρα. Πιο σημαντικό είναι ο χρόνος που θα δουλέψουν πάνω στον τεχνικό τομέα.

 

Πάντως πολύ αμφιβάλλω εαν η ανάπτυξη του TR ξεκίνησε από το μηδέν μετά την συμφωνία για να εκμεταλλευτεί την αρχιτεκτονική του One. Εαν ήταν έτσι τότε θα έπρεπε να δούμε τον τίτλο σε καμιά 5ετία από τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανε συμφωνία με τη Nintendo για το metroid;Πιο εύκολα θα έβλεπες τον Τσουκαλά να τραγουδάει τον ύμνο του Παναθηναικου παρα αυτό που εγραψες :P

Αμα τον πληρωσεις βαζει και την οικογενεια του να του κανει και δευτερα φωνητικα απο πισω. Δεν ξερω αν αυτο που διαβασα ισχυει, δεν μου φανηκε τρολλαρισμα επισης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...