Προς το περιεχόμενο

Rise of the Tomb Raider [Xbox 360][Xbox One][PS4]


p3tran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 486
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

99.9% legit

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=189177452&postcount=5206

Yup, looks like in the initial agreement they couldn't even talk about the other versions of the game before the Xbox release.

 

SE wanted to talk PS4/PC versions, after the lackluster reception/pre orders of ROTR, to try and at least build some anticipation for the other versions, hence renegotiation, and delaying the PS4 version was the cost. My guy said SE didn't mind this as the delay meant it avoided UC4's release.

@SQE if true

2yfs7r.gif

 

Νόμιζα ότι ήταν καλύτερα τα πράματα με το deal, αλλα renegotiation για να προμοτάρουν τις άλλες εκδόσεις; Really? Για το Ps4 να το καταλάβω(competition/exclusivity bragging rights). Για τα windows γιατί; Πλατφόρμα της MS δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις το πηρα και εγω, δεν ξερω αν θα δουμε συντομα την pc version.. Απο την πρωτη ωρα που εχω παιξει ειναι στα γνωστα standards, δεν απογοητευει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως γιαυτο ανακοινωθηκε από τωρα το παραπανω Dlc για να βγει αργοτερα καμια Complete Definite edition.


Εξακολουθώ να μην καταλαβαινω ποιος συμφωνησε να βγει το παιχνιδι σε τοσο ασχημη χρονικη περιοδο με τετοιο ανταγωνισμο,και περιμενε ότι θα πουλησει κιολας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moυ ειχε λειψει το tomb raider.. Ωραια κινηματογραφικη δραση, στα χναρια του πρωτου reboot με μικρες πινελιες βελτιωσης σε ολους τους τομεις, ωραια mechanics,γραφικα ομορφα αλλα με dips στo framerate στα cutscenes οπως εχει αναφερθει χωρις ομως να γινεται ενοχλητικο. 

Aρκετα γρηγορα load times χωρις ιδιαιτερα προβληματα που να χαλανε το immersion του παιχνιδιου. Γενικα μεχρι στιγμης γιατι δεν το εχω προχωρησει πολυ ακομη δειχνει τιτλος ανταξιος οπως ειπα του Tomb Raider και δεν απογοητευει. Ενα must για καθε xb1 χρηστη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το input lag στα controls το κάνανε patch; θυμάμαι στο DF είχανε κάνει σύγκριση με το 360 και το X1 είχε αρκετά περισσότερο input lag για κάποιο λόγο.

 

Εδώ (στο 7:25)

 

Κατά τα αλλα όπως είπα άμα είχα X1 θα ήταν Day 1 για εμενα. Σίγουρα ένα καλο game που λόγο λάθος επιλογων πήγε άκλαυτο. Για να δούμε πως θα τα πάει από πωλήσεις στο PC/Ps4.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που το εβαλα κατεβασε patch αμεσως πριν παιξω. Δεν παρατηρησα σε καμια περιπτωση κατι τοσο εμφανες οπως στο βιντεακι που παρεθεσες οποτε μαλλον εχει διορθωθει..

Τωρα για τις πωλησεις σαφως και δεν εχει παει καλα μεχρι στιγμης αλλα αγνωσται αι βουλαι του gamer.. :P

Και εγω προσωπικα καθυστερησα παντως να το παρω για τα δεδομενα μου για ενα τετοιο τιτλο, οποτε φανταζομαι οτι οντως επαιξε ρολο και το timing.. Νομιζω παντως οτι παροτι οι launch πωλησεις δεν πηγαν καλα, στις γιορτες θα πουλησει ετσι λεει η λογικη που θα εχει και κανα φραγκο ο κοσμος να παρει και κατι εξτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ καθυστέρησες γιατί έχεις και καλό PC, απλά βαρέθηκες να περιμένεις. Και 'γω αν είχα Xbox One θα το είχα πάρει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ειναι και το οικονομικο βγηκαν πολλα μαζι και τα 30-40-50αρια φυγαν αερα τον τελευταιο καιρο και λεω κανε λιγο κρατει..

Να φανταστεις οτι ουτε το Halo 5 εχω παρει ακομη ουτε το Forza 6 ουτε το Uncharted collection που τα θεωρω must και θα τα παρω οπως και να εχει εστω και αργοτερα. 

Βεβαια αν ειχα μονο κονσολα ναι λογικα θα ηταν day 1 αγορα αλλα εξαρταται και απο το πορτοφολι του καθενος και τις διαθεσεις του μπορει π.χ να μην βιαζεται και να θελει να το παρει αργοτερα γιατι παιζει fallout 4 ολη την ωρα π.χ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και στο 360 δεν φαίνεται καθόλου άσχημο.

 

Σε σχεση με την Definitive Edition του πρωτου παιχνιδιου πως ειναι τα γραφικα του?

 

Παιζω για πρωτη φορα το reboot(πολυ καλο) και σκεφτομαι να παιξω το Rise στο 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το patch που βγήκε έστρωσε αρκετά στο 360.

Πάντως αν έχεις επιλογή πλατφόρμας, ή περίμενε για PC ή πάρ'το στο One.

 

υγ : ή απλά το παίζεις στο 360 τώρα και μετά ξανά στο PC να το χαρείς πραγματικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να σταματησω να το παιζω ειναι απιστευτα fun και engaging.. 

Καλα στο PC θα εσπερνε αλλα και στο XB1 ειναι παρα πολυ καλο.. 

Αν ειναι δυνατον τετοιος τιτλος να γινεται εστω και timed exclusive.. Τεσπα τα εχουμε πει αυτα 1000 φορες..

Παιχνιδαρα παντως εμενα μου αρεσει πολυ, ειχα καιρο να παιξω κατι απλο και διασκεδαστικο..

Στην αρχη φοβηθηκα οτι θα ειναι τιγκα στο QTE αλλα οκ μεχρι το Soviet installation που ειμαι τωρα στις αρχες δεν ισχυει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...