Προς το περιεχόμενο

Rise of the Tomb Raider [Xbox 360][Xbox One][PS4]


p3tran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μενα προσωπικα day one αγορα θεωρω το Tomb raider οπου και εγινε το μεγαλο μπαμ οταν πρωτοβγηκε. Το rise ναι μεν αξιζει για αγορα(price drop) και εννοειται να το παιξουν ολοι οσοι τους αρεσε το προηγουμενο(απο αυτα που διαβαζω παντα)αλλα για day one αγορα για μενα προσωπικα με τιποτα.Και αυτο γιατι με βαση οτι διαβαζω ενα απλο sequel ειναι που εγω προσωπικα θα το επαιζα 1-2φορες(αναλογα τι collectibles/tombs extras εχει) με μια οκ διαρκεια(μιας και δεν εχει multiplayer αλα uncharted/the last of us)http://www.metacritic.com/game/pc/dirt-3αλλα πολλα τα 60ευρω https://www.skroutz.gr/s/5093801/Rise-of-the-Tomb-Raider-XBOX-ONE.html?from=catspan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 486
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το παιχνιδι ειναι πολυ ωραιο εχει παρα πολλα να κανεις side quest αν σας αρεσε το προηγουμενο με κλειστα ματια παρτε το 

και τα γραφικα του παρα πολυ καλα 

ειμαι σιγουρος οταν βγει σε pc το σαγονι θα πεφτει κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Πήρα κάτι Pringles σήμερα και έχει έναν διαγωνισμό για Xbox. Παράλληλα, όσοι παίρνουν μέρος, κερδίζουν αυτόματα και ένα DLC για το Rise Of The Tomb Raider. Η ενεργοποίηση γίνεται στο Xbox Live. Επειδή το παιχνίδι σε κονσόλα δεν το έχω, αν κάποιος θέλει τον κωδικό για το DLC ας μου στείλει ένα ΠΜ.

 

Info: http://i.imgur.com/a6No73k.png

 

ΥΓ: Έχω την εντύπωση πως κάνει και για 360 και για One, χωρίς όμως να είμαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα κάτι Pringles σήμερα και έχει έναν διαγωνισμό για Xbox. Παράλληλα, όσοι παίρνουν μέρος, κερδίζουν αυτόματα και ένα DLC για το Rise Of The Tomb Raider. Η ενεργοποίηση γίνεται στο Xbox Live. Επειδή το παιχνίδι σε κονσόλα δεν το έχω, αν κάποιος θέλει τον κωδικό για το DLC ας μου στείλει ένα ΠΜ.

 

Info: http://i.imgur.com/a6No73k.png

 

ΥΓ: Έχω την εντύπωση πως κάνει και για 360 και για One, χωρίς όμως να είμαι σίγουρος.

Μονο μια στολη/κουστουμι ειναι τιποτα το ιδιαιτερο.Το λεω μην νομιζει κανεις οτι μιλαμε για τα κανονικα Dlc που εχουν βγει επι πληρωμη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το παιχνίδι το τερμάτισα σήμερα και έχω να πώ οτι ειναι σε γενικές γραμμές πολύ καλό.

 

Σε κάποια σημεία όμως ηταν αρκετά δύσκολο - σπαστικό ακόμη και στο επίπεδο raider και το κατέβαζα στο casual.

Ισως επειδή αλλαξε λίγο ο τρόπος της μάχης και ήθελε περισσότερη τακτική σε σχέση με τον προκάτοχο του.

 

Το προηγούμενο tomb raider το τερμάτισα στο raider και μου φάνηκε ευκολο γενικά.

 

Η Κιτεζ ηταν πολύ ωραία με το κάστρο τις τοποθεσίες πραγματικό αριστούργημα.

 

Στο τέλος περίμενα κάτι αντίστοιχο μεγαλειώδες αλλά πραγματικά με απογοήτευσε.

 

Ακολουθεί spoiler

 

μα καλά να σπάσει την θεία πηγή ενω θα μπορούσε να σώσει την ανθρωπότητα; Μου αρέσει και ο καθησυχαστικός Ιάκωβος που της δίνει το πράσινο φώς επειδή βαρέθηκε να ζει 500 χρόνια.. Πολύ εγωιστικό αυτο που έκανε η Λάρα και πραγματικά με εκνεύρισε το τέλος. Η Αννα ειχε περισσότερη λογική στα λεγόμενα της στο τέλος  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που να έχει παίξει πολύ το game στο Xbox 360 να μας πει αν το μηχάνημα το τραβάει; Ψήνομαι να το πάρω για 360 αν δεν κάνουν καμιά μαγκιά και το δώσουν σε Gold. Κάθε άποψη είναι καλοδεχούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://busted.gr/rise-of-the-tomb-raider-review/

 

Είχε κυκλοφορήσει day-one patch που έστρωσε αρκετά τα προβλήματα της Χ360 έκδοσης.

Καλύτερα να το παίξεις όμως αλλού, χάνεις πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Έχω μια απορία. Το παιχνίδι το έβγαλαν για XBOX 360. Για PS3 δεν μπορούν να το βγάλουν? Εγώ θα το αγόραζα για το PS3. (Δεν θέλω κράξιμο :) ).

Πιστεύω ότι βγήκε ο τίτλος για Xbox 360 λόγω της συμφωνίας της MS με την Square-Enix που αφορούσε time exclusivity σε όλες τις κονσόλες της Microsoft, διαφορετικά θα έβγαινε για ένα χρονικό διάστημα μόνο στο One. Η πιο κοντινή λύση αν θες το game σε Sony platform είναι να περιμένεις στα μέσα Οκτωβρίου που θα βγει η Anniversary Edition και θα έχει τα πάντα όλα μέσα. Προσωπικά για να πω την αμαρτία μου, εδώ και κάμποσες εβδομάδες που κρατάω το Elite χειριστήριο του One δυσκολεύομαι να αγγίξω multiplatform τίτλο στο 360 και στο PS 4, παρόλο που το PS 4 το έχω δανεικό εδώ και μπόλικο καιρό με 7 games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία. Το παιχνίδι το έβγαλαν για XBOX 360. Για PS3 δεν μπορούν να το βγάλουν? Εγώ θα το αγόραζα για το PS3. (Δεν θέλω κράξιμο :) ).

 

Το παιχνίδι κυκλοφορεί σε 360, one, pc και σε λίγο θα βγει και σε ps4. Αν ακόμα δεν το έχεις παίξεις μάλλον δεν θέλεις και πολύ να το παίξεις  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι βγήκε ο τίτλος για Xbox 360 λόγω της συμφωνίας της MS με την Square-Enix που αφορούσε time exclusivity σε όλες τις κονσόλες της Microsoft, διαφορετικά θα έβγαινε για ένα χρονικό διάστημα μόνο στο One. Η πιο κοντινή λύση αν θες το game σε Sony platform είναι να περιμένεις στα μέσα Οκτωβρίου που θα βγει η Anniversary Edition και θα έχει τα πάντα όλα μέσα. Προσωπικά για να πω την αμαρτία μου, εδώ και κάμποσες εβδομάδες που κρατάω το Elite χειριστήριο του One δυσκολεύομαι να αγγίξω multiplatform τίτλο στο 360 και στο PS 4, παρόλο που το PS 4 το έχω δανεικό εδώ και μπόλικο καιρό με 7 games.

Έλεγα να το τιμήσω στο PS3. Αφού δεν βγαίνει θα περιμένω να πέσει η τιμή του τόσο, ώστε να το τσιμπήσω στο PC. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σκεφτομαι να το παρω αυριο  την 20 years edition για το ps4 sta 49  νομιζω ειναι καλη τιμη .Το game θα μου αρεσει σιγουρα γιατι μου αρεσε και το προηγουμενο πολυ .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πάρεις και να το λιώσεις και μην ακούς συγκρίσεις για Uncharted 4. Έστιάζουν σε άλλα σημεία το καθένα και το μόνο κοινό τους σημείο είναι το third person shooting. Σαν το άλλο το κούφο ότι το Metroid Prime του GC είναι σαν το Halo επειδή φοράνε στολή και οι 2 πρωταγωνιστές. Amen Almighty!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...