Προς το περιεχόμενο

2014 - 2015 TV Season


DKNI

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, ειδικά το 8ο και το 9ο επεισόδιο δεν βλέπονταν. Τραγικά και βαρετά. Κοντέψαμε να κοιμηθούμε. Ούτε μια μάχη ρε παιδί μου...

To Game of Thrones δεν το βλεπεις για τις μαχες. Μια σε καθε season... Καλυτερα να δει κανεις Vikings για παραδειγμα.

Το βλεπεις λοιπον για την ιντριγκα και τις δολοπλοκιες. Και φετος δεν βλεπουμε πολυ απο αυτα. Εχει γινει και αρκετα προβλεψιμο.

Για μενα καθε season και χειροτερευει. Εχει γινει πολυ αργο και οι εξελιξεις ειναι ελαχιστες. Το οτι εχει τετοιο hype ομως το κανει να εχει πολυ υψηλες απαιτησεις απο τον θεατη και για αυτο ισως να εχει πεσει στα ματια πολλων. Ελπιζω να μας αποζημειωσει το τελευταιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 521
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Game of Thrones είναι μέσα στις 3-4 καλύτερες σειρές όλων των εποχών (αν όχι η καλύτερη). Αυτό είναι κάτι που είναι γενικά αποδεκτό. Το βλέπεις για τα πάντα, δολοπλοκίες, μάχες, απρόβλεπτες εξελίξεις, αγωνία και εκατό ακόμα πράγματα. Η 5η σεζόν είναι κορυφαία (όπως και οι προηγούμενες φυσικά), το μόνο κακό είναι ότι ξεφεύγει κάπως από τα βιβλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhe Wire, Breaking Bad, Sopranos και κλείνει την 4αδα το GoT? Ούτε για αστείο...

 

Εγω ντρέπομαι να βάλω οτιδήποτε δίπλα στις πρώτες 3. Καλύτερα blank. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το The Wire πρέπει να το ξεσκονίζεις τουλάχιστον 1-2 φορές τον χρόνο. Αγάπη μόνο !

Τώρα που βγήκε σε bluray σκεφτομε να το ξανά δω και να σβήσω την 4:3 sd έκδοση που έχω. Το θέμα είναι υπότιτλους που βρίσκουμε και δεν νομίζω να ταιριάζουν αυτοί των DVD rip εκδόσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να μην ταιριαζουν;

Να σου πω την αλήθεια δεν τους δοκίμασα αλλά σπάνια κάνουν. Είχα κατεβάσει την έκδοση 720p HDTV 110gb περίπου και δεν ταιριαζε ήθελαν sync. Πριν λίγες μέρες ανέβηκαν και οι bluray 720p/1080p με 160gb και 260 αντίστοιχα οπότε θα δοκιμάσω τους subs και εκεί.

Sopranos/deadwood δεν έχω δει ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγω ντρέπομαι να βάλω οτιδήποτε δίπλα στις πρώτες 3. Καλύτερα blank. :-)

βάζεις εύκολα το Six Feet Under κι αν πιάσεις κωμωδίες κι όχι μόνο drama παίζουν κι άλλες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια δεν τους δοκίμασα αλλά σπάνια κάνουν. Είχα κατεβάσει την έκδοση 720p HDTV 110gb περίπου και δεν ταιριαζε ήθελαν sync. Πριν λίγες μέρες ανέβηκαν και οι bluray 720p/1080p με 160gb και 260 αντίστοιχα οπότε θα δοκιμάσω τους subs και εκεί.

Sopranos/deadwood δεν έχω δει ακόμα.

Δοκιμασα το 1ο επεισοδιο του 720p bluray (160gb ολες οι σεζον ffs) με τον αναλογο υποτιτλο του dvdrip και δουλευει κανονικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα το 1ο επεισοδιο του 720p bluray (160gb ολες οι σεζον ffs) με τον αναλογο υποτιτλο του dvdrip και δουλευει κανονικα.

Μπαινει για κατέβασμα. Σε λίγες ώρες θα κατέβει να σε καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαινει για κατέβασμα. Σε λίγες ώρες θα κατέβει να σε καλά.

Μπα. Τωρα δοκιμασα 2ο και 3ο και ειναι ασυγχρονιστα. Ειτε το συγχρονιζεις εκεινη την ωρα που το βλεπεις, ή περιμενεις να βγουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα. Τωρα δοκιμασα 2ο και 3ο και ειναι ασυγχρονιστα. Ειτε το συγχρονιζεις εκεινη την ωρα που το βλεπεις, ή περιμενεις να βγουνε.

Δεν πειράζει. Αν απλά αλλάζει το sync δεν μου είναι κόπος να κάνω το συγχρονισμό. Αλλά αν αλλάζει η διάρκεια και τα fps τότε θέλει αρκετή δουλειά. Δεν νομίζω να κυκλοφορησουν πάντως. Και το sopranos έχει βγει σε bluray εδώ και χρόνια αλλά μόνο για την πρώτη σεζόν υπάρχουν υπότιτλοι για ctrlhd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σεζόν είδα από το Sopranos, παραπάνω δεν άντεξα... Μάλλον πρέπει να πιέσω τον εαυτό μου να το συνεχίσω.

 

Είναι κυρίως τι αρέσει στον καθένα.

Το beaking bad μου άρεσε πολύ αλλά περιμένω με μεγαλύτερη ανυπομονησία τα επεισόδια του GOT απ' ότι περίμενα εκείνα του BB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...