Προς το περιεχόμενο

Η China Telecom μας δίνει μια πρώτη «επίσημη» εικόνα του iPhone 6


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το πιστεύεις αυτό που γράφεις;

 

Τρέχει και δεν φτάνει γιατί βλέπει οτι οι χρήστες όλοι θέλουν μεγαλύτερη από 4,5" ή και 5".Εμένα το S4 μου,φαίνετε πλεόν μικρό όταν χρησιμοποίησα 6.5" και μπορούσα να κάνω και άλλα πράγματα και είναι πιο άνετο.

Πάρτε το χαμπάρι,μεγαλύτερες οθόνες = χρησιμότητα.

Όσο για την apple ; καλά καλά...

 

 

Προς το παρόν τρέχουν και δεν φτάνουν άλλες εταιρείες με οθόνες για όλα τα γούστα. Η Apple -προς το παρόν- έχει αύξηση κερδών και περισσότερες πωλήσεις κάθε χρόνο σε σχέση με το προηγούμενο έτος...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Λέτε να προσπαθήσει να φτάσει την HTC σε ποιότητα;

 

καμια δεν εχει ποιοτητα αν καποιοσ ψαξει σε βαθος θα βρει αρκετα ποιοτικα προβληματα απλα οι εταιριες βασιζοντε στους ανιδεους και σε οσους απλα τα δινουν χωρις να νοιαζοντε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλάμε για απόλυτη ποιότητα, αλλά σε σύγκριση, και απλά αναρωτιέμαι αν κάποια στιγμή η Apple θα αποφασίσει να ανέβει κατηγορία και να αρχίσει να προσφέρει και ποιοτικά προϊόντα (σε σχέση με τον ανταγωνισμό πάντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν απεικονίζεται το πραγματικό τηλέφωνο: http://9to5mac.com/2014/08/22/china-telecom-advertises-intent-to-sell-iphone-6-supporting-all-networks-with-curious-set-of-renders/#more-337111, και https://www.behance.net/gallery/18081199/iPhone-6

 

Όπως και να είναι, σίγουρα θα είναι στην τρίχα!

Καλώς να το δεχτούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγων την εταιρια αυτη την παραδεχομαι, γιατι ειναι η μοναδικη, που εχει βαλει τοσες "φημες" στην κεντρικη σελιδα του insomnia ! ;)

Ενώ η Nokia έχει βάλει λιγότερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τη iPhone εχθές με το Lumia 930 τους τρελανα όλους στο κλπαμπ με τη φωτογραφική του

Sent from my RM-1045_1050

Και οι άλλοι δεν σε τρέλαναν με τις εφαρμογές τους; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω ακούσει αρκετούς να λένε ότι θα παραμείνουν με το 5 - 5s λόγω της μικρής οθόνης, και είμαι σίγουρος ότι τώρα που θα πέσει η τιμή των 5s και c θα κάνουν πολλές πωλήσεις γιατί δεν είναι λίγοι αυτοί που κύριο μέλημα τους είναι η φορητότητα, κι αν έχεις και κάποιο τάμπλετ τότε η μεγάλη οθόνη είναι σχεδόν αχρείαστη. Αυτό που έκανε να ξεχωρίζει το iphone από τα υπόλοιπα κινητά, τουλάχιστον στα μάτια μου, ήταν ότι συνδύαζε επιδόσεις και μικρό μέγεθος. κάτι που οι άλλες εταιρίες δε μπόρεσαν να μας δώσουν με τα κατα καιρούς "mini" μοντέλα των ναυαρχίδων τους. Προσωπικά θα προτιμήσω το 4,7 μοντέλο από το 5,5 (αν υποθέσουμε φυσικά ότι θα έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά).

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ονομα του θεου, σε καθε θεμα για την apple ειναι αναγκη να μπαινει ο καθε ασχετος και να γραφει την βλακεια του???? καποιοι απο εμας θελουν να διαβασουν σοβαρα πραγματα και οχι οτι κατεβαζει το καθε κουτσουρο που εχουν για......... δεν μας νιαζει τι κανει το s4, s5, s3000 και δεν ξερω τι αλλο εχετε για super tv που εχετε για κντ.απλα πειτε μας για το θεμα. 

 

ευχαριστω, φιλικα παντα!!! 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple έχει ΚΑΙ ποιότητα ΚΑΙ life span. Απλά οι βλακείες του στυλ "βγάζω αναβάθμιση που κάνει το προηγούμενο μοντέλο να κολλάει και το πιο προηγουμενο να σέρνεται, λίγες ημέρες πριν παρουσιάσω το νέο" είναι απαράδεκτη.

 

Τώρα... αν παραμείνει στην ίδια διάταξη εικονιδίων εφαρμογών σε μεγαλύτερη οθόνη, δε θα λέει.

Τώρα... αν πάει να πάρει ο κάθε πικραμένος άνεργος το 6άρι για να πουλάει μούρη, και βέβαια δεν έχει κάρτα για να πάρει τηλέφωνο και κυκλοφορεί με κλειστό το ίντερνετ, δε θα λέει.

Τώρα... αν τόσα χρόνια η εταιρία επέμενε πεισματικά πως η ιδανική διάσταση οθόνης είναι ΜΟΝΟ οι 4 ίντσες και παρουσιάζει 4.7 και 5.5, κάτι δεν πάει καλά...

 

Δεν θα συνταχθώ ούτε με τους haters ούτε με τα fanboys. Ας περιμένουμε να δούμε τι θα βγει τελικά, πόσο θα το κυκλοφορήσουμε στα καταστήματα, και το ξανασυζητάμε.

 

Το σίγουρο είναι πως περιμένουμε αύξηση "παραπόνων πελατών" κι αιτημάτων φορητότητας για να πάρουν οι πικραμένοι μεγαλύτερες επιδοτήσεις τον επόμενο καιρό!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το G2 και επειδή το πήγα για service για μερικές μέρες χρησιμοποίησα ένα κινητό με 3.5" οθόνη. Μου έκανε τρομερή εντύπωση πόσο πιο μικρό και δύσχρηστο μου φάνηκε - είναι κάτι που δεν το καταλαβαίνεις αν δεν έχεις δοκιμάσει κινητά με 5+ ίντσες.

 

Ήταν καιρός για την apple να πάει σε μεγαλύτερη οθόνη και σίγουρα θα βοηθήσει στις πωλήσεις.  Ορισμένες κατηγορίες χρηστών απλά δεν θα αγοράσουν κινητό με 3.5/4" όσο καλό και αν είναι το πακέτο του iphone (hardware/software/app store).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@AccountSaver's μαλλον εσυ θα πρέπει να πάρεις χαμπάρι πως οι ανάγκες ποικίλουν. Για σένα η μεγάλη οθόνη ισούται με χρηστικότητα ενω για άλλον είναι ταλαιπωρία λόγω φορητοτητας.

Εγώ πχ βρίσκω τις4,5-4,7 χρήση τομη. Τις 6,5 που αναφέρεις ούτε για αστείο. Σε λίγο θα κυκλοφορώ με ταμπλετ για τηλέφωνο..... Μην είσαι τόσο απόλυτος.

Φιλικά πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@AccountSaver's μαλλον εσυ θα πρέπει να πάρεις χαμπάρι πως οι ανάγκες ποικίλουν. Για σένα η μεγάλη οθόνη ισούται με χρηστικότητα ενω για άλλον είναι ταλαιπωρία λόγω φορητοτητας.

Εγώ πχ βρίσκω τις4,5-4,7 χρήση τομη. Τις 6,5 που αναφέρεις ούτε για αστείο. Σε λίγο θα κυκλοφορώ με ταμπλετ για τηλέφωνο..... Μην είσαι τόσο απόλυτος.

Φιλικά πάντα.

 

δεν διαφωνώ περί απόψεων καθόλου αντιθέτως θα είμαι και υπέρ σου,απλά το κοινό ώς επί των πλήστων απο έρευνες δείχνει οτι του αρέσει η μεγαλύτερη οθόνη.

Για αυτό το έγραψα,τώρα το οτι το Iphone θα βγεί και θα έχει όσο ένα μηνιάτικο επί 3 ,αλλάζει το πράγμα.

Οι 6,5 για εμένα είναι ταμάμ γιατί γράφω ότι θέλω προλαβαίνω πολλά πράγματα και γενικότερα είναι σαν mini-υπολογιστής για εμένα :)

 

Απλά πιστεύω οτι τώρα η Apple τρέχει για να μεγαλώσει το έυρος οθόνης γιατί ο κόσμος βλέπει οτι κάνει πολλές αγορές ώς επί των πλήστων στο μεγαλύτερο μέγεθος οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...