Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικα] Xiaomi Piston V.2.0, 13,25€ @ pandawill


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκέφτομαι να τα αγοράσω μαζί με το Power bank απο pandawill. Αν δηλώσω να ερθουν με χρέωση κ singopore post θα ερθουν πιο γρήγορα; θα εχω tracking? Να πληρώσω το 5% του tax & vat insurance?

 

To banggood ειναι ταχυτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όταν φευγουν από pandawill σου στέλνουν mail γιατί από 12/11 παραγγελία δεν πήρα ακόμη τίποτα.

 

Μερικές φορές ξεχνάνε να στείλουν το email που ενημερώνει ότι ταχυδρομήθηκε η παραγγελία σου.

Μπες στο pandawill και πήγαινε My account-My orders βρες την παραγγελία σου και επιλεξε view order και κάτω απο το ποσο που πλήρωσες γράφει About Your Order. Αν στο στείλανε, εκεί θα το γράφει.

Σκέφτομαι να τα αγοράσω μαζί με το Power bank απο pandawill. Αν δηλώσω να ερθουν με χρέωση κ singopore post θα ερθουν πιο γρήγορα; θα εχω tracking? Να πληρώσω το 5% του tax & vat insurance?

 

To banggood ειναι ταχυτερο;

 

Να μην πληρώσεις το 5% μια κοροιδία είναι. Με SG post δεν πρόκειται να σταματήσει στο τελωνείο. Ασε που έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να περάσει τελωνείο λόγω της μικρής αξίας της αγοράς σου.

Αν θες να το παρακολουθείς πλήρωσε για να πάρεις tracking number. Το αν θα έρθει πιο γρήγορα απο το απλό;;; Μόνο ο θεός το ξέρει, αφου τον τελευταίο καιρό τα πάντα αργουν πάρα πολύ απο Κίνα και ένα παραπάνω το ότι είναι περίοδος χριστουγέννων.

 

Banggood αν το έχει σε stock το ταχυδρομεί την επόμενη μέρα, αλλά αν χαθεί κάπου, δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη μαζί τους. Είναι εντελώς βλάκες. Είχα dispute μαζί τους και πήρα μια καλή γεύση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα τα λευκά πριν καμιά βδομάδα από merimobiles και τώρα που βρήκα λίγο χρόνο είπα να κάνω σύγκριση με τα καφέ που είχα παρεί για τον αδερφό μου. Ηχητικά δεν περίμενα να έχουν διαφορές, παρ' όλα αυτά τα λευκά κατ' εμέ έχουν λίγο εντονότερο μπάσο (ή πιο βελτιωμένα πρίμα) ενώ τα καφέ "ξυρίζουν" λίγο περισσότερο. Στο κάτω μέρος του κουτιού τους φαίνεται επίσης πως η ευαισθησία των λευκών είναι στα 97db ενώ των καφέ στα 93db, οπότε τα λευκά παίζουν λίγο δυνατότερα μέσα από το ίδιο μέσο. Σημαντική διαφορά υπάρχει και στο μεγάλο μαξιλαράκι των λευκών το οποίο πλέον αποτελείται από 3 διαφορετικά στρώματα, ενώ αυτό των καφέ είναι ένα ενιαίο. Επίσης μικρές διαφορές υπάρχουν στα σχέδια του χαρτονιού των κουτιών και στο ότι τα γράμματα L και R στα λευκά ακουστικά είναι ανάγλυφα και όχι βαμμένα. Επίσης στο πίσω μέρος των λευκών υπάρχει ανάγλυφο και το logo ΜΙ.

 

Αυτά πάνω κάτω, ελπίζω να βοήθησα. Εννοείται πως θα πρότεινα τα λευκά σε όποιον θελήσει να πάρει τα ακουστικά αυτά λόγω καλύτερου ήχου συνολικά και διαφορετικού σχεδιασμού στο μεγάλο μαξιλαράκι των ακουστικών. Εμφανησιακά μου αρέσουν πολύ περισσότερο τα λευκά/ασημί, αν και αυτό είναι κάτι υποκειμενικό.

 

Στο LG G2 μου τα pistons παίζουν άψογα και δουλεύουν όπως πρέπει όλα τα κουμπιά.

post-69500-0-63831300-1416416705_thumb.jpg

post-69500-0-51496600-1416416718_thumb.jpg

post-69500-0-70421900-1416416732_thumb.jpg

post-69500-0-84430900-1416416750_thumb.jpg

post-69500-0-34343400-1416416765_thumb.jpg

post-69500-0-98193600-1416416788_thumb.jpg

post-69500-0-15792600-1416416804_thumb.jpg

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παρέλαβα και εγώ με την σειρά μου από geekbuying τα καφέ - χρυσα 16Ω μια ευχάριστη μυρωδιά την έχουν μόλις ανοίγεις την συσκευασία που με λίγο φαντασία σοκολατίζει! Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές και λειτουργούν κανονικά όλα τα κουμπάκια στο Coolpad F1. 17 μέρες έκαναν  να έρθουν με Singapore Post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα τα λευκά πριν καμιά βδομάδα από merimobiles και τώρα που βρήκα λίγο χρόνο είπα να κάνω σύγκριση με τα καφέ που είχα παρεί για τον αδερφό μου. Ηχητικά δεν περίμενα να έχουν διαφορές, παρ' όλα αυτά τα λευκά κατ' εμέ έχουν λίγο εντονότερο μπάσο (ή πιο βελτιωμένα πρίμα) ενώ τα καφέ "ξυρίζουν" λίγο περισσότερο. Στο κάτω μέρος του κουτιού τους φαίνεται επίσης πως η ευαισθησία των λευκών είναι στα 97db ενώ των καφέ στα 93db, οπότε τα λευκά παίζουν λίγο δυνατότερα μέσα από το ίδιο μέσο. Σημαντική διαφορά υπάρχει και στο μεγάλο μαξιλαράκι των λευκών το οποίο πλέον αποτελείται από 3 διαφορετικά στρώματα, ενώ αυτό των καφέ είναι ένα ενιαίο. Επίσης μικρές διαφορές υπάρχουν στα σχέδια του χαρτονιού των κουτιών και στο ότι τα γράμματα L και R στα λευκά ακουστικά είναι ανάγλυφα και όχι βαμμένα. Επίσης στο πίσω μέρος των λευκών υπάρχει ανάγλυφο και το logo ΜΙ.

 

Αυτά πάνω κάτω, ελπίζω να βοήθησα. Εννοείται πως θα πρότεινα τα λευκά σε όποιον θελήσει να πάρει τα ακουστικά αυτά λόγω καλύτερου ήχου συνολικά και διαφορετικού σχεδιασμού στο μεγάλο μαξιλαράκι των ακουστικών. Εμφανησιακά μου αρέσουν πολύ περισσότερο τα λευκά/ασημί, αν και αυτό είναι κάτι υποκειμενικό.

 

Στο LG G2 μου τα pistons παίζουν άψογα και δουλεύουν όπως πρέπει όλα τα κουμπιά.

 

Με το θεμα που εχω με τα μαξιλαράκια σκεφτομαι να παρω ΚΑΙ τα white :)

απο που τα πηρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελια απο merimobiles στις 10/10 και μου ηρθαν μολις χτες. Κοντα στο 40ημερο δηλαδη. Παραλληλα και κατι αλλα πραγματα που ειχα απο Κινα κανανε 37 ημερες αφου ηρθαν την προηγουμενη βδομαδα οπως το ιδιο ακριβως σκηνικο και ενος φιλου. Οποτε, αυτην την εποχη με οσα διαβαζω και ακουω ολοι καπου εκει να υπολογιζετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το θεμα που εχω με τα μαξιλαράκια σκεφτομαι να παρω ΚΑΙ τα white :)

απο που τα πηρες?

 

Λογικά θα σου λυθεί το θέμα με τα μεγάλα μαξιλαράκια των λευκών. Στην πρώτη σειρά το γράφω, θα σου ξέφυγε  :P  Από το Merimobiles.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο το μινι ριβιου,.ευχαριστουμε.

 

σκεφτομαι να τα παρω και γω μετα απο τοσα καλα λογια που βλεπω.εμπιστευομαστε δηλαδη merimobiles k pandawill για original?

 

στα αυτια καθονται καλα?γιατι εχω θεμα με αυτα τα μακροστενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα και ένα ζευγάρι ακόμη, σε λευκά αυτη την φορά.Παραγγελία κανονικά με το κουπόνι στις 28/10, φύγανε 05/11, σήμερα στην Βέροια με NL Post.Διάβασα αρκετά σχόλια όπου κράζετε για καθυστερήσεις, κλπ.Με 1.50$ παραπάνω ρε παιδιά, επιλέγετε συστημένο (SG Post ή NL Post) και έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.Τόση "γυφτιά" ρε μ@μώτο?? :P

 

Πάντως όπως είπε και ο metalmike από πάνω, ένα κλικ καλύτερα σε ήχο τα λευκά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι γνώμη έχετε, παντως εγώ μιας και είχα εμπειρία από πολλών ειδών in-ear αλλά και over the ear headphones ομολογώ (σημειώστε και τον ενθουσιασμό της πρώτης μέρας μιας και παρέλαβα σήμερα από 17/10 από merimobiles) ότι η ποιότητα και η ένταση προσομοιάζει άνετα -κατά την προσωπική μου εκτίμηση πάντα- το επίπεδο των headphones που είχα (wesc rza chambers, beats studio/pro).... Όσον αφορά το vfm, ούτε λόγος..... Αξίζει και παραπάνω αναμονή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία αύριο θα κανω και γω μια παραγγελιά δυο ερωτησουλες εχω μόνο.

Για να παραγγείλω από pandawill τα λευκά με το κουπόνι:

 

Έχει καμιά διαφορά αν θα κάνω την παραγγελία σαν επισκέπτης ή σαν μέλος(τύπου δεν ασχολούνται το ιδιο με τους "επισκέπτες") ?

 

Τι πραγματικά διαφορά έχει η επιλογή "Reg Airmail By China Post $1.50", απο την απλή χωρις μεταφορικά, έρχεται τοσο πιο γρήγορα οπως λεει ο SaFiS λίγο πιο πάνω ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα λευκά είναι γνήσια..το κουπόνι δουλεύει και πάρε τα με china ότι θές...όχι με singapore mail...με china τα χρυσα ήρθαν σε 20 μερες περίπου και τα λευκά σε 26 μέρες...σε σύγκριση με τα χρυσά...τα λευκά είναι πιο "δυνατά" και πιο μπασάτα...αλλά καλύτερα αν δεν ακούς σε υψηλές εντάσεις γιατί έχουν πιο μεστό ήχο... :D

 

Υ.Γ: και τα δύο τα πήρα απο pandawill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...